Dodaj do ulubionych

Koniec rowerów

04.06.21, 01:19
Myślę że moda na rowery minie po upowszechnieniu się samochodów autonomicznych. Czyli tak mniej więcej za 10 lat.
Wtedy zmniejszy się też radykalnie ilość samochodów prywatnych, bo mały samochodzik autonomiczny będzie się wzywało telefonicznie pod dom zamiast taksówki. Będzie to na tyle tanie, że ludziom nie będzie się opłacało posiadanie samochodu.
Obserwuj wątek
    • srubokretka Re: Koniec rowerów 04.06.21, 01:35
      kilka lat do tylu jestes z tymi rewelacjami.

Na Manhattanie w 2019 srednio wypozyczano 56 497 razy rowery dziennie .

To o czym piszesz juz od dawna jest zaplanowane, jednak ilosc osob uzywajacych rowery nie zmaleje, poniewaz ludzie uzywaja je glownie w celach rekreacyjnych, sportowych, a nie komunikacyjnych.
      • januszekxxl Re: Koniec rowerów 04.06.21, 01:43
        srubokretka napisał:
        ilosc osob uzywajacych
        > rowery nie zmaleje, poniewaz ludzie uzywaja je glownie w celach rekreacyjnych,
        > sportowych, a nie komunikacyjnych.

Zmaleje, bo obecnie jest to moda a każda moda przemija.
        Nawet moda na hulajnogi przeminie szybciej niż moda na rowery.
        • milupaa Re: Koniec rowerów 04.06.21, 02:15
          Bredzisz. To nie moda i nie minie, rowery były "modne" za mojego dzieciństwa a to było daaaawno. Na hulajnogi też nie minie ewentualnie hulajnogi się unowocześni i zmienia. Kiedyś nie było ścieżek rowerowych dlatego ci sie wydaje ze rowerzystów nie bylo.
        • srubokretka Re: Koniec rowerów 04.06.21, 03:19
          Moda? Nie wyobrazam sobie, ze moze minac. 200 lat minelo, a jest coraz bardziej popularna.

Pierwszy autonomiczny, darmowy samochod ktory mnie zawiozil gdzie chcialam i kiedy chcialam mialam juz 15 lat temu. Rower towazyszy mi od ponad 40 lat i nie zanosi sie na zmiane. Kraje na calym swiecie inwestuja w sciezki rowerowea nie odwrotnie.

Twoja wizja moze jedynie sie spelnic, jezeli ludzie masowo zaczna chorowac na autoimmunologiczne ( coz za przypadek z ta nazwa) choroby. Takie jak reumotoidalne zapalenie stawow, MS itp.
        • skumbrie Re: Koniec rowerów 04.06.21, 09:01
          Mam nadzieję, że moda na hulajnogi elektryczne przeminie jak najszybciej!
          Co do rowerów. Dojeżdżam na swoim od 16 lat, tak tym samym, regularnie serwisowanym, w tym czasie przybyło rowerowej infrastruktury i wielbicieli rowerów (wariatów też).
          Ale kto wie, może to się skończy wink
          • srubokretka Re: Koniec rowerów 04.06.21, 13:05
            >Mam nadzieję, że moda na hulajnogi elektryczne przeminie jak najszybciej!

😆 minie, jak do ludzi dotrze, ze to przynosi wiecej szkody niz pozytku.

>
            w tym czasie przybyło rowerowej infrastruktury i wielbicieli rowerów

Dokladnie.
            Nawet na 3 pokoleniach widac ogromna zmiane. Moj tata troche jezdzil na rowerze, dziadek podobnie. Babcia bardzo rzadko. Bardziej w celach komunikacyjnych. Mamy nidgy chyba nie widzialam jezdzacej. Ja juz duzo wiecej jezdze. Bylo z 10 lat, ze jezdzilam rekreacyjnie codziennie. Moje dzieci natomiast jezdza od 3 r.z. niemalze codziennie i nie zanosi sie zeby przestaly. Jak byli mali to wozilam ich w przyczepce. Jezdzenie to przyjemnosc dla wiekszosci, nie koniecznoc. Dla kogos kto nie umie jezdzic lub nie moze jazda automatykiem bedzie wizja przyszlosci.

W tym roku skonczyli trase rowerowa z Manhattanu do Kanady. 😀 Chodzi mi po glowie, zeby skorzystac.
            www.google.com/amp/s/www.bookmundi.com/t/best-bike-trails-around-the-world/amp

W Polsce tez tras rowerowych przybywa w niesamowitym tempie. Az jestem zla, ze nie mialam tak dobrze gdy jeszcze tam mieszkalam. Fakt, ze bylo mniej samochodow i braku sciezek nie odczuwalam.
            • kalafiorowa.es Re: Koniec rowerów 04.06.21, 13:17
              Mnie najbardziej zadziwia, że Hiszpania - kraj, w którym rowerem można jeździć przez cały rok - miał do niedawna tak marną strukturę rowerową. Ale to chyba typowe dla krajów, w których poziom życia poprawił się tak nagle, że z osiołków ludzie przesiedli się do aut. Zachłyśnięcie cywilizacją i luksusem.

Teraz przeżywa boom. I dobrze, bo potencjał ma niesamowity.
              • srubokretka Re: Koniec rowerów 05.06.21, 02:19
                Rzeczywiscie dziwne to. Na youtube nie znalazlam ani jednego filmiku z jazdy rowerem po miastach w Hiszpanii.

>I dobrze, bo potencjał ma niesamowity.

Jest sporo filmikow z gor. Piekne widoki!!! Mam nadzieje, ze mi sie kiedys uda tam chociaz kilka h pojezdzic rowerem.
        • kafana Re: Koniec rowerów 04.06.21, 21:02
          Przejechałam dziś velo nad czorsztynem jak samochodzik miałby mi to zastąpić?
          Rowerem w ciepłe miesiące dojeżdżam do pracy i wożę dziecko do pkola po 1 omijam korki a po 2 to mój jedyny codzienny ruch - nie ma to nic wspólnego z moda.
          • januszekxxl Re: Koniec rowerów 04.06.21, 21:31
            kafana napisała:
            > Przejechałam dziś velo nad czorsztynem jak samochodzik miałby mi to zastąpić?
            > Rowerem w ciepłe miesiące dojeżdżam do pracy i wożę dziecko do pkola po 1 omija
            > m korki a po 2 to mój jedyny codzienny ruch - nie ma to nic wspólnego z moda.

No to jeździj sobie na zdrowie. Ale dlaczego tylko w ciepłe miesiące? Nie chcesz się zahartować?
    • engine8 Re: Koniec rowerów 04.06.21, 02:45
      ROTFLMAO

I to pisze ten z fiutkiem? Co to nuby powinien logicznie myslec?

Będzie to na tyle tanie, że ludziom nie będzie się opłacało posiadanie samochodu.
      Tak jak prunt do ladowani EV bedzie zawsze tanszy od benzyny...

Wtedy zmniejszy się też radykalnie ilość samochodów prywatnych, bo mały samochodzik autonomiczny będzie się wzywało telefonicznie pod dom zamiast taksówki.

I przyjedzie taki calkowicie obrzygany w srodku - i co zrobisz?
      Za "dostawe" i tak zaplacisz.
      A na drugi bedzisz musial czekac godzine.
      A "partnerka" w sukni i szpilkach gotowa na ta romantyczna kolacje.....

• morekac Re: Koniec rowerów 04.06.21, 06:52
      No nie wiem, czy ci wszyscy rowerzyści, dzielnie pedałujący wczoraj od Zegrza po Ursynów przesiądą się na cokolwiek. Gdyż sądzę, że pedałowali tak w celach rekreacyjno-sportowych, a nie po to, by po prostu się przemieszczać w ten sposób.
    • fitfood1664 Re: Koniec rowerów 04.06.21, 07:57
      ktoś kto myśli ekologicznie nigdy nie przesiądzie się z roweru do autonomika do pokonania tej samej trasy którą pokonać mógłby na rowerze, ktoś kto używa roweru by zachować formę też raczej nie, ludzie zawsze cenili posiadanie rzeczy na własność, ja nie byłabym taka kategoryczna co do rowerów, prędzej autonomiki wyjdą z mody

btw samochody elektryczne koło ekologii nawet nie stały, każdy kto ma odrobinę wiedzy o tym wie, więc myślę że ludzie świadomi ekologicznie będą ten badziew jednak omijać
      • januszekxxl Re: Koniec rowerów 04.06.21, 10:36
        fitfood1664 napisał(a):
        > ktoś kto myśli ekologicznie nigdy nie przesiądzie się z roweru do autonomika do
        > pokonania tej samej trasy którą pokonać mógłby na rowerze,

Zakazu nie będzie. Kto będzie chciał jeździć na rowerze w upał w deszcz czy na mrozie, ten będzie mógł jeździć.
        • sumire Re: Koniec rowerów 04.06.21, 10:36
          Tak, małe samochodziki w miastach, duże na wakacje, a parkować ten cały szmelc będziemy na trawnikach. Wiyncyj samochodozy, stanowczo za mało jej w tym kraju.
          • januszekxxl Re: Koniec rowerów 04.06.21, 10:40
            sumire napisała:
            > Tak, małe samochodziki w miastach, duże na wakacje, a parkować ten cały szmelc
            > będziemy na trawnikach. Wiyncyj samochodozy, stanowczo za mało jej w tym kraju.

Nie będziemy, same będą parkowały.
            Będzie mniej samochodów ale większość będzie cały czas w ruchu. Nie będzie korków i wypadków.
              • januszekxxl Re: Koniec rowerów 04.06.21, 10:56
                sumire napisała:
                > Ale jakim cudem będzie mniej, jeśli będą zastępowały inne środki komunikacji? C
                > oś ci się ta wizja nie spina.

Przecież nie twierdzę że autobusy i tramwaje zostaną zlikwidowane. Ale też będzie ich mniej.
                Za to prawie całkowicie znikną samochody prywatne. I dobrze bo samochody prywatne częściej stoją niż jeżdżą.
      • januszekxxl Re: Koniec rowerów 04.06.21, 11:24
        princesswhitewolf napisała:
        > nie. ludzie chca byc szczupli. uzywaja rowerow bo przy tym cwicza. Brak prawa j
        > azdy nie jest przyczyna dlaczego jezdza rowerem. W wiekszosci maja prawo jazdy

Ja od wielu lat nie wsiadłem na rower i jestem szczupły.
        Może dlatego że jem normalnie a nie obżeram się?
        Na rowerze pojeździłbym sobie czasem rekreacyjnie ale teraz strach jeździć po ulicach i drogach a nie będę woził roweru samochodem gdzieś gdzie jest bezpiecznie.
    • ichi51e Re: Koniec rowerów 04.06.21, 11:35
      wiem ze to może zaskakujące ale masa ludzi jeździ na rowerze dla przyjemności. Raczej można wieszczyć ze pojawi się (rozrośnie) rynek bardzo drogich rowerów.
      • januszekxxl Re: Koniec rowerów 04.06.21, 11:40
        ichi51e napisała:
        > wiem ze to może zaskakujące ale masa ludzi jeździ na rowerze dla przyjemności.
        > Raczej można wieszczyć ze pojawi się (rozrośnie) rynek bardzo drogich rowerów.
        >

Jazda na rowerze dla przyjemności w mieście? Przecież taka jazda jest niebezpieczna, niezdrowa i nieprzyjemna.
      • januszekxxl Re: Koniec rowerów 04.06.21, 13:24
        potworia116 napisała:
        > A mój kochany rower kończy w tym miesiącu 20 lat😁.

Dobrze jest kochać, choćby 20-letni rower big_grin

Wszystkiego najlepszego, osiołku.

Dziękuję ośliczko.

• potworia116 Re: Koniec rowerów 04.06.21, 14:00
          januszekxxl napisał:

> potworia116 napisała:
          > > A mój kochany rower kończy w tym miesiącu 20 lat😁.
          >
          > Dobrze jest kochać, choćby 20-letni rower big_grin
          >

Żebyś wiedział 😀.

PS. Wzruszające, że "osiołka" wziąłeś do siebie.
    • heca7 Re: Koniec rowerów 04.06.21, 17:29
      Czego to już końca nie wieszczono wink Jakiś kretyn bodajże na początku XIX wieku postulował zamknięcie urzędu patentowego "bo już wszystko wymyślono". Miały też upaść kina po wprowadzeniu telewizji. A ludzie mieli nie przekraczać jazdy 60 km/h bo podobno człowiek "nie był w stanie znieść większej szybkości". Mojej matce w podstawówce wmawiano , że niedługo wystarczy będzie łyknąć odpowiednią tabletkę składającą się z witamin i innych składników odżywczych zamiast klasycznego posiłku. Itd, itp...
      • januszekxxl Re: Koniec rowerów 04.06.21, 18:22
        heca7 napisała:
        Mojej
        > matce w podstawówce wmawiano , że niedługo wystarczy będzie łyknąć odpowiednią
        > tabletkę składającą się z witamin i innych składników odżywczych zamiast klasyc
        > znego posiłku. Itd, itp...
        >

Prawie się spełniło.
        Niektórzy ludzie przez jakiś czas jedzą klasyczne posiłki ale 300% ponad potrzeby a potem jadą na pastylkach żeby spalić 15 kilo tłuszczu big_grin
    • heniek.8 Re: Koniec rowerów 05.06.21, 05:26
      Za 10 lat to nawet może i AI w samochodach będzie gotowa (będą jeździć bezpieczniej niż ludzie) ale jeszcze zostaje kwestia dopuszczenia tego prawnie do ruchu, a także politycznie (zwolnienie w sektorach gospodarki.) i to potrwa całe pokolenie, czyli do 10 dolicz jeszcze swobodnie 20 albo 30

Jest w Polsce wiele moralnych dylematów do rozwiązania, np. pędzi autonomiczny samochód, popsute hamulce ma a tu z jednej strony wychodzi procesja kościelna a drugiej tęczowa manifestacja. I co ma biedna AI zrobić , musiałaby mieć wgrywany nowy Soft po każdych wyborach
      • januszekxxl Re: Koniec rowerów 05.06.21, 06:30
        heniek.8 napisał:
        > Jest w Polsce wiele moralnych dylematów do rozwiązania, np. pędzi autonomiczny
        > samochód, popsute hamulce ma a tu z jednej strony wychodzi procesja kościelna
        > a drugiej tęczowa manifestacja. I co ma biedna AI zrobić , musiałaby mieć wgryw
        > any nowy Soft po każdych wyborach

Przykład bez sensu.
        Autonomiczny samochód wiedziałby że ma popsute hamulce i by nie ruszył z miejsca. Wszystkie inne samochody też by o tym wiedziały już w momencie awarii hamulców w tym jednym.
        Tam gdzie poruszają się ludzie samochód by nie pędził, właśnie ze względu na bezpieczeństwo ludzi.
        W miastach nie ma potrzeby pędzenia, bo czas na pokonanie jakiegoś dystansu zależy od płynności ruchu a nie od dużej prędkości. Wystarczy jechać maksymalnie tylko 30km/h ale płynnie.
        • tanebo001 Re: Koniec rowerów 05.06.21, 06:39
          A czy już rozstrzygnięto dylematy etyczne: czy jeśli przed samochód autonomiczny wybiegnie dziecko pojazd może rozbić się zabijając pasażerów ale ocalając dziecko?
          • januszekxxl Re: Koniec rowerów 05.06.21, 06:55
            tanebo001 napisał:
            > A czy już rozstrzygnięto dylematy etyczne: czy jeśli przed samochód autonomiczn
            > y wybiegnie dziecko pojazd może rozbić się zabijając pasażerów ale ocalając dzi
            > ecko?
            >

Samochód będzie wiedział o tym dziecku dużo wcześniej dzięki innym samochodom autonomicznym, kamerom drogowym albo i obrazom z satelity. Więc będzie mógł się przygotować na ewentualność wbiegnięcia dziecka na jezdnię, zwalniając (albo przyspieszając), zmieniając pasy ruchu czy modyfikując trasę przejazdu.
            A żeby się rozbić zabijając pasażerów to musiałby bardzo pędzić.
            A poza tym gdzie jest matka dziecka ?!!
            • tanebo001 Re: Koniec rowerów 05.06.21, 06:58
              Jest taki dowcip: " witamy państwa na pokładzie pierwszego autonomicznego samolotu pasażerskiego. Gwarantujemy całkowite bezpieczeństwo... bezpieczeństwo... bezpieczeństwo... bezpieczeństwo... bezpieczeństwo..."
              • januszekxxl Re: Koniec rowerów 05.06.21, 07:09
                tanebo001 napisał:
                > Jest taki dowcip: " witamy państwa na pokładzie pierwszego autonomicznego samol
                > otu pasażerskiego. Gwarantujemy całkowite bezpieczeństwo... bezpieczeństwo... b
                > ezpieczeństwo... bezpieczeństwo... bezpieczeństwo..."
                >

Dowcip pewnie wymyślił jakiś dziaders, myślący że komunikaty głosowe odtwarzane są z płyt winylowych.
                Przecież w razie awarii komputera w jednym samochodzie, sterowanie może przejąć komputer centralny albo inne samochody autonomiczne.
                W tym jest przewaga sztucznej inteligencji nad żywym kierowcą, że jeśli ten dostanie zawału w trakcie jazdy, to nikt i nic nie może mu pomóc.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka