Dodaj do ulubionych

Program do projektowania wnętrz

28.07.21, 10:37
Dziewczyny, czy znajdę w necie (może być płatny) jakiś dobry (najlepiej niezbyt skomplikowany) uniwersalny program do projektowania wnętrz?
Kuchnię córka zaprojektowała sobie w plannerze IKEA, ale mamy problem z np. łazienką (jest planner z V-B, ale bierze pod uwagę tylko produkty tej firmy).
Obserwuj wątek
  • tairo Re: Program do projektowania wnętrz 28.07.21, 10:58
   Ja używam www.roomarranger.com - prosty, ale nie ma dużej bazy mebli, więc trzeba się wspomagać wyobraźnią trochę.
   Pierwsze 30 dni za darmo, a potem jednorazowa rejestracja, dużo nie kosztuje.

   Darmowy jest niezły floorplanner.com - w wersji podstawowej darmowy, ma większą bazę mebli, ale działa w przeglądarce, a nie jako aplikacja. Dla bardziej zaawansowanych jest abonament.
  • matacznik Re: Program do projektowania wnętrz 28.07.21, 11:05
   Prosty jest SketchUp, mury zrobisz sama, modele sprzętów ściągniesz z warehouse, na potrzeby domowe powinno wystarczyć i być darmowe. Wadą są dość biedne rendery, ale niektórzy lubią ten styl.
   Trudniejszy jest Blender. Darmowy, ale dobre modele sprzętów i mebli trzeba będzie kupić i to dość drogo. Za to można będzie zrobić w nim wizualizacje najwyższej jakości (przy odpowiednim świetle i materiałach, co nie zawsze jest darmowe).
   Dla kompletnego amatora to jednak SketchUp.
  • falcon_eye Re: Program do projektowania wnętrz 28.07.21, 12:18
   Mi najbardziej odpowiada nieco oldschool'owy Sweet Home 3D - darmowy, dużo mebli do zaimportowania, mega łatwo rysuje się mury (wgrywasz skan planu mieszkania i odrysowujesz), rendery i widok 3d nie obciążają procesora w przeciętnym laptopie. Tylko nieco przaśnie wygląda, ale jeżeli jesteś z pokolenia Microsoft Office to nie powinnaś mieć problemu wink

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka