Dodaj do ulubionych

Himalaje żenady - konkurs na ripostę

28.08.21, 18:31
Prowadzę knajpę. Ogólnie dużo już widziałam i niewiele rzeczy jest w stanie mnie zaskoczyć, ale dziś się komuś udało.
Dostałam na FB pytanie: czy jesteście zainteresowani współpracą? Odpisałam zgodnie z prawdą,że nie mam pojęcia o co chodzi, ale słucham (czytam). Z dalszych wiadomości wyniknęło, że pan ma dużo followersów i proponuje, że zamówi od nas, z dostawą do domu jedzenie za, bagatela 200 zł i w zamian za to nagra relację. Żeby było zabawniej, nie miał pojęcia kim jesteśmy, co robimy i co dajemy ludziom jeść smile)) po wyguglaniu okazało się, że typ to celebryta z jakiegoś pato reality showsmile
Żeby nie było: wiem, że takie rzeczy w branży się zdarzają, ale na bogów, tak od 3 lat był spokój z tego typu żebraniem. Zdziwiłam się srogo, w pierwszym odruchu chciałam mu zaproponować, że za 5 dyszek oznaczymy go w naszych postach na FB smile
Co byście odpowiedziały i jak zapatrujecie się na taką "współpracę"?
P.S. nigdy nikomu nie zapłaciłam za udawany zachwyt naszym jedzeniem, dobrej jakości składniki same się bronią. Blogerzy kulinarni płacą u nas pełną stawkę i publikują posta lub nie smile
Obserwuj wątek
    • nuclearwinter Re: Himalaje żenady - konkurs na ripostę 28.08.21, 18:36
      A myślałam że epoka influencerskich żebrów już się skończyła. Oczywiście podziękowałabym i zwyczajnie odmówiła bez ripost (takie rzeczy lubią wypłynąć a po co wam jakieś gównoburze w sieci, to chyba nie jest dobra reklama).
      • princesswhitewolf Re: Himalaje żenady - konkurs na ripostę 28.08.21, 18:37
        Tak influencka epoka zebrow to dobre okreslenie

Niestety trwa i ma sie dobrze uncertain
      • wredna_dziewucha_ze_wsi Re: Himalaje żenady - konkurs na ripostę 28.08.21, 18:45
        nuclearwinter napisała:

> A myślałam że epoka influencerskich żebrów już się skończyła. Oczywiście podzię
        > kowałabym i zwyczajnie odmówiła bez ripost (takie rzeczy lubią wypłynąć a po co
        > wam jakieś gównoburze w sieci, to chyba nie jest dobra reklama).

Oczywiście grzecznie odmówiłam, ale palce świerzbiały smile
    • princesswhitewolf Re: Himalaje żenady - konkurs na ripostę 28.08.21, 18:36
      Vlogerzy, blogerzy wszelakiego typu na tej zasadzie czesto funkcjonuja. Otrzymuja produkty ( w twoim przypadku kolacja) w zamian za reklame, albo co slawniejsi to dostaja i duze pieniadze za reklame.
      Ci co za darmo to jeszcze nie maja na tyle duzej publicznosci by wychodzic z taka propozycja

Sama znam vlogerke ktora na tej zasadzie funkcjonuje a co gorsze potem na urodziny ludziom przynosi te ...towary
    • cegehana Re: Himalaje żenady - konkurs na ripostę 28.08.21, 18:39
      Jak nie odpowiada mi oferta handlowa to odmawiam bez pastwienia się nad niedoszłym kontrahentem. Nawet nad morzem w drogich miejscach zrezygnowałam z jedzenia oparlszy się pokusie zdobycia paragonu grozy.
      • wredna_dziewucha_ze_wsi Re: Himalaje żenady - konkurs na ripostę 28.08.21, 18:44
        Odpowiedziałam z klasą i zgodnie z prawdą. Ale lubię sobie pofantazjować co b powiedziała, gdybym mogła smile
        • bywalec.hoteli Re: Himalaje żenady - konkurs na ripostę 29.08.21, 15:45
          Brawo smile
    • szpil1 Re: Himalaje żenady - konkurs na ripostę 28.08.21, 18:40
      Odmówiłabym bez wdawania się w dyskusje lub zwyczajnie zignorowała.
    • alpepe Re: Himalaje żenady - konkurs na ripostę 28.08.21, 18:41
      Olać, olać, olać.
    • saszanasza Re: Himalaje żenady - konkurs na ripostę 28.08.21, 18:43
      Najbezpieczniej dla mnie….udałabym, że nie dostałam żadnego maila.
      • wredna_dziewucha_ze_wsi Re: Himalaje żenady - konkurs na ripostę 28.08.21, 18:47
        Niestety, na każdą nawet totalnie głupią wiadomość na firmowej stronie trzeba odpowiadać, bo to się liczy do ratingu.
        • la_bonne_cusine Re: Himalaje żenady - konkurs na ripostę 28.08.21, 18:54
          E tam. Oni tego typu propozycje współpracy puszczają na oślep więc nawet nie zauważy choćby braku odpowiedzi. Olać jednocześnie nie bać się złego rewanżyzmu.
          Przy okazji, podaj nazwę i lokalizację lokalu- skorzystamy jeśli będzie okazja.
        • jasnoklarowna Re: Himalaje żenady - konkurs na ripostę 28.08.21, 19:09
          Ja bym sobie tą korespondencję zapisała, bo jak będzie złośliwy to zamówi, zapłaci a potem skrytykuje w blogu bez względu na to czy smakowało. Podobno tacy istnieją.
          • wredna_dziewucha_ze_wsi Re: Himalaje żenady - konkurs na ripostę 28.08.21, 19:15
            jasnoklarowna napisała:

> Ja bym sobie tą korespondencję zapisała, bo jak będzie złośliwy to zamówi, zapł
            > aci a potem skrytykuje w blogu bez względu na to czy smakowało. Podobno tacy is
            > tnieją.

Oczywiście, że istnieją smile ale to na krótką metę działa, podobnie jak "zatrułem się, oddajcie kasę i dajcie kolejny obiad za free".
          • saszanasza Re: Himalaje żenady - konkurs na ripostę 29.08.21, 17:05
            jasnoklarowna napisała:

> Ja bym sobie tą korespondencję zapisała, bo jak będzie złośliwy to zamówi, zapł
            > aci a potem skrytykuje w blogu bez względu na to czy smakowało. Podobno tacy is
            > tnieją.

Ale na skutek braku odpowiedzi (w domyśle odmownej) nie będzie miał podstaw do wystawienia negatywnej recenzji, no chyba, że sam brak odpowiedzi będzie takim impulsem. Tak czy inaczej, nie odpisywałabym, ewentualnie krótko, że polityka naszej firmy nie pozwala na tego typu marketing. Współpracujemy już z firmą marketingową „na wyłączność” i tyle.
    • aqua48 Re: Himalaje żenady - konkurs na ripostę 28.08.21, 19:45
      wredna_dziewucha_ze_wsi napisał(a):

> Co byście odpowiedziały i jak zapatrujecie się na taką "współpracę"?

"Przykro nam, że musimy odrzucić pana propozycję, ale etyka naszej firmy nie przewiduje sponsoringu osób".

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka