Dodaj do ulubionych

Chyba problem ze słuchem

12.09.21, 11:42
Często się zdarza, że będąc w domu, np w salonie, rozmawiam z mężem. Jednocześnie dzieją się w domu różne rzeczy, dźwięki. I tak: kiepsko słyszę męża siedzącego blisko, bo bardziej do mnie dociera dźwięk pralki z piętra, szczekanie psa za oknem, zmywarka z kuchni, jakieś szelesty od psa czy dziecka. Tak jakbym była bardziej wyczulona na dźwięki z tła niż z rozmowy z kimś z kim prowadzę rozmowę i muszę się wsłuchiwać i prosić o powtórzenie.
Tak mnie natchnęło odnośnie słuchu.
Czy coś z tym robić? Kurde, to nie wiek na aparat...
Obserwuj wątek
    • b.bujak Re: Chyba problem ze słuchem 12.09.21, 12:08
      na początek badanie laryngologiczne uszy i nos; jeśli w uszach zalega wydzielina, to czyszczenie;
      potem audiogram - w niektórych miejscach robią bezpłatnie;
      a potem to już w zalezności co tam wyjdzie w audiogramie
    • lotka_5 Re: Chyba problem ze słuchem 12.09.21, 15:53
      Raczej nadwrażliwość słuchowa nic "głuchota" i potrzeba aparatu wink
      Ale nie pociesze, syn to ma i jest kiepsko. Zero koncentracji. Skupia uwage bardziej na bzyczenie muchy niż ważniejszych rzeczach.
      Tacy ludzie nie potrafią odróżnić i odciąć dźwięków nieistotnych.
      Poczytaj o terapii si dla dorosłych.
    • joyce_byers Re: Chyba problem ze słuchem 12.09.21, 16:01
      Badanie słuchu w kabinie u audiofonologa. Ale może być tak jak u mnie. Czyli słuch perfekcyjny, a wyszły zaburzenia przetwarzania słuchowego. Czyli za dużo dystraktorów słuchowych i mając super słuch na audiogramie nie słyszę dobrze. Aparat nie pomoże w takim wypadku.
    • mikams75 Re: Chyba problem ze słuchem 12.09.21, 16:51
      a inni meza rozumieja? bo moze to ona ma problem z wymowa a nie ty ze sluchem?
      Cos podobnego zaobserwowalam, ale on ostatnio potrafi mowic takim belkotem na jednej tonacji, ze go prosze o powtorzenie. Wytknal mi, ze gluchne, wiec zaczelam obserwowac i wg mnie to ona ma problem z wymowa. Innych rozumiem. Ew. to choroba po wielu latach malzenstwa - przestaje odbierac dzwieki z czestotliwoscia glosu meza wink

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka