Dodaj do ulubionych

Telefon do egzorcysty

16.09.21, 16:12
Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży bez żadnego trybu (konkurs nierozstrzygnięty) został przez min. Czarnka przekazany egzorcyście (i psychologowi, no dobra). Na razie na dwa miesiące.
To brzmi jak żart. Tylko mało zabawny.
Obserwuj wątek
  • ewa_mama_jasia Re: Telefon do egzorcysty 16.09.21, 16:26
   Nie rozumiem tworzenia kolejnych bytów. Od orku / półtora mnóstwo podmiotów, małych i dużych, potworzyło telefony zaufania. W efekcie mamy mnóstwo małych podmiotów, działających w ograniczonym zakresie. Dzieciaki chętnie dzwonią nocą, a jeszcze chętniej piszą. Jest całkiem dobrze działający przez całą dobę telefon zaufania i czat u Rzecznika Praw Dziecka, prowadzony przez doświadczonych psychologów, z możliwością wsparcia instytucjonalnego (RPD). O RPD można mieć krytyczne opinie, ale jego telefon zaufania i czat działa dość sprawnie, kompetentnie i apolitycznie. Można byłoby dać kolejne etaty, wzmocnić finansowo i organizacyjnie (więcej miejsc dostępu, więcej pomieszczeń) i działałoby jak ta lala.
   • angazetka Re: Telefon do egzorcysty 16.09.21, 16:36
    Przede wszystkim jest działający od lat telefon zaufania DDS, który od paru lat dziwnym trafem nie ma dofinansowania od państwa (działa dzięki osobom prywatnym). O telefonie u RPD jakoś nie słyszałam, ale też widzę, że to świeża instytucja.
    • ewa_mama_jasia Re: Telefon do egzorcysty 17.09.21, 10:02
     Oczywiście, że powinno być kilka mocnych podmiotów, mających finansowanie i możliwość zatrudniania osób kompetentnych. Bo wiele z nich działa na zasadach wolontariatu, zatrudniając studentów i osoby, które mają często większą chęć niż umiejętności. Telefon w BRPD to nie jest nowa inicjatywa, powołał go jeszcze Michalak dawno temu. Tylko wtedy nie działał całodobowo i w weekendy i święta. Całodobowo działa od grudnia. Akurat ten pomysł Pawlaka był dobry. Tylko z kadrą szczupło, jeden konsultant poprowadzi jednocześnie dwa czy trzy czaty, ale rozmowę telefoniczną może tylko jedną.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka