Dodaj do ulubionych

Wygląd a pewność siebie

24.10.21, 11:03
Czy w dzisiejszym świecie pewność siebie kobietom daje głównie i przede wszystkim wygląd fizyczny?
Obserwuję kobiety i zauważyłam że potrafią diametralnie zmieniać zachowanie w zależności od tego jak wyglądają. Są bardziej lub mniej pewne siebie.
Nawet moja naturalnie całkiem ładna sąsiadka którą widuję w różnych okolicznościach, bez makijażu przemyka ze spuszczoną głową tak jakby chciała być niewidzialna i nikogo nie spotkać bo akurat nie wygląda najlepiej a zupełnie inaczej zachowuje się gdy wygląda dobrze i jest nastarana. Od razu pewność siebie, rozmawia z ludźmi.
Dlaczego tak jest i skąd się to bierze u kobiet bo ja nie zauważyłam tego u facetów.
Obserwuj wątek
    • juzjesien Re: Wygląd a pewność siebie 24.10.21, 11:06
      Ja nie mam pewności siebie mimo ze jestem całkiem ładna i zadbana. Moim zdaniem pewnosc siebie albo sie ma albo sie nie ma. Rzeczywiście nienaganny wygląd dodaje troche pewności siebie ale tylko trochę u mnie.
    • marzeka11 Re: Wygląd a pewność siebie 24.10.21, 11:10
      Skąd się bierze? Stąd, że część kobiet dało to sobie wmówić, "bez makijażu przemyka ze spuszczoną głową tak jakby chciała być niewidzialna i nikogo nie spotkać bo akurat nie wygląda najlepiej a zupełnie inaczej zachowuje się gdy wygląda dobrze i jest nastarana. ". I sprowadzić wszystko do tego.
      • pani_tau Re: Wygląd a pewność siebie 24.10.21, 13:15
        Racja. Mojego stanu cywilnego czepiają się tylko kobiety, żaden mężczyzna nawet się na ten temat nie zająknął, za wyjątkiem kolegi z czasów szkolnych, który niezmiennie ma ochotę poznać mnie w sensie biblijnym niezależnie od tego, że ma żonę i troje dzieci.
    • damartyn Re: Wygląd a pewność siebie 24.10.21, 11:12
      Spotykam na codzień w pracy całe rzesze pewnych siebie kobiet bez makijażu . Z mojego punku widzenia ważne jest ukształtowanie w młodym wieku. Wygląd jest sprawa drugorzędną można nim sobie dodać animuszu ale jak nie masz wiary w siebie , w to co umiesz , co wiesz, to nic z tego nie będzie.
    • solejrolia Re: Wygląd a pewność siebie 24.10.21, 11:20
      Nie.
      Wcale tak nie jest.

Osoby pewne siebie, nawet jeśli z urody średnie, czy w makijażu, czy bez, w kaloszach i roboczych ciuchach, czy w szpilach, noszą głowę podniesioną do góry, po prostu, bo takie są. Są pewne siebie ogólnie i nie stają sie szarymi myszkami, bo nie są wystrojone, litości. Natomiast osoby zakompleksione, i z niskim poczuciem własnej wartości autentycznie wyczuwam z daleka, i strój, makijaż, nie specjalnie kryje to.

Wiesz kiedy ja tracę pewność siebie?
      gdy w życiu wali się na wielu frontach i nic nie mogę zaradzić, poczucie beznadziei i brak wpływu na coś potrafi zachwiać moją postawą, tyle, że to nie ma NIC wspólnego z wyglądem. Ma wiele wspólnego z momentem w życiu, nie ma z tym, jak w danej chwili wyglądam.
    • zamyslona_ona02 Re: Wygląd a pewność siebie 24.10.21, 11:42
      Sąsiadka może przemykać z innego powodu smile Ja przemykałam, starając się żeby nikt nie zagadał do mnie, jak wymiotowałam pół dnia i wyskoczyłam tylko po coś delikatnego do jedzenia, nie miałam wtedy makijażu, ale po prostu nie miałam siły rozmawiać wink
    • podaje_haslo_okon Re: Wygląd a pewność siebie 24.10.21, 11:49
      Jeśli kobieta jest odważniejsza w pełnym rynsztunku, to najpewniej ma po prostu jakieś kompleksy i dopiero jak ukryje to, czego się wstydzi, to ma odwagę spojrzeć ludziom w oczy. Taka postawa, to według mnie oznaka braku pewności siebie.

A sama pewność siebie według mnie kształtuje się w dzieciństwie. Nie wiem od czego zależy, pewnie częściowo to wynik charakteru, a częściowo wychowania. Pewnym siebie się jest przecież też przez telefon czy w domu, gdzie makijaż i ubiór nie grają żadnej roli.
      • solejrolia Re: Wygląd a pewność siebie 24.10.21, 12:01
        Dokładnie, albo jest się pewnym siebie, albo nie jest!

Jeśli ktoś opiera swoją pewność siebie na wyglądzie to jest jednym wielkim kompleksem, i nie staje się pewnym siebie pod wpływem nastarania . Nastaraniem tylko tuszuje swoje kompleksy. Zresztą, nie tylko wyglądem tuszuje, bo czasem np głośnym zachowaniem, znam taką jedną osobę.
        O, alkohol świetnie tuszuje brak pewności siebie i nagle szara myszka, uciekająca przed sąsiadkątongue_out zaczyna brylować w towarzystwie. Mega częste zjawisko.
        • szybki-lisek Re: Wygląd a pewność siebie 24.10.21, 18:14
          Ale można też przez lata wyrobić w sobie pewnosc siebie, jeśli życie sprzyja takiemu procesowi. Nieśmiałe czy niewierzące w siebie (czy swoją sprawczość) mlode osoby często stają się zupełnie dobrze czującymi się dorosłymi . Jako dziecko ( wychuchana przez babcię jedynaczka) naprawdę dawałam sobie dmuchać w kaszę i trwało to aż po młodą dorosłość. Ale potem, jakoś niezauważalnie, wszystko przeszlo, jestem absolutnie pewna siebie i to przekłada się na moją postawę niezależnie od stopnia wypindrzenia. Aczkolwiek fajnie byc choc trochę zadbanym😀
    • mid.week Re: Wygląd a pewność siebie 24.10.21, 12:00
      Obserwuję kobiety i zauważyłam że potrafią diametralnie zmieniać zachowanie w zależności od tego jak wyglądają. Są bardziej lub mniej pewne siebie.

ja potrafię diametralnie różnie wyglądać w zależności od tego jak się czuję
    • chicarica Re: Wygląd a pewność siebie 24.10.21, 12:03
      Bo ja wiem? Ja uchodzę za pewną siebie a w pewnych kręgach wręcz za władczą, a jestem gruba, w związku z czym wg ematki na pewno nie mogę być atrakcyjna, mam feż doskonale wyrąbane na tzw. nastaranie. Najbardziej władcza bywam gdy przywdziewam uroczą odblaskową odzież roboczą i idę się przejść po „fabryce”.
      • mid.week Re: Wygląd a pewność siebie 24.10.21, 12:08
        chicarica napisała:
        Najbardziej władcza bywam gdy przywd
        > ziewam uroczą odblaskową odzież roboczą i idę się przejść po „fabryce”.
        >

A jednak jest to też strój, wręcz "mundur" służbowy, insygnie władzy i kompetencji zawodowej
        Dodaje wladczości jak drogi garnitur menadzerowi negocjującemu duży kontrakt, jak czerwona szminka poczucia sensualności. Istnieje masa symbolicznych dodatków wpływających na nasze samopoczucie, cały marketing się na tym opiera.
      • black_halo Re: Wygląd a pewność siebie 24.10.21, 21:52
        To tez ja. Na pewno pomaga fakt bycia na wysokim stanowisku inzynierskim. Nastaranie u mnie w pracy nie ma zadnego znaczenia, z podniesiona gloa ide jak mi sieuda rozwiazac jakis problem. Z kolei wleke sie noga za noga jak mam nawal pracy.

W sukience, w szpilkach i makijazu czulabym sie jak klaun.
    • primula.alpicola Re: Wygląd a pewność siebie 24.10.21, 12:36
      Nie, nie przede wszystkim, ale wygląd jest ważny i nie ma co się oszukiwać, że nie.
      Lubię mieć ogarnięte ciało, włosy, skórę, ubrania, dodatki- tak żebym się dobrze czuła w swojej skórze, w ubraniach dostosowanych do okazji, pogody, nastroju.
      Nie, nie przemykam ze spuszczoną głową kiedy nie mam makijażu, natomiast z tłustymi yyyyy włosami, owszem, przemykałabym. Najpewniej w czapce, jeśli już zdarzyłaby mi się taka wtopa.
    • nevertheless123 Re: Wygląd a pewność siebie 24.10.21, 13:06
      A może było na odwrót, sąsiadka nie pomalowała się, bo miała akurat gorsze samopoczucie, a nie: miała gorsze samopoczucie, bo się nie pomalowała...?
      Uważam jednak, że istnieje związek pomiędzy dobrym wyglądem, a samopoczuciem i pewnością siebie. Musiałabym skłamać, że epatowałabym tą samą pewnością siebie, gdybym miała więcej kilogramów, więcej pryszczy, więcej zmarszczek i mniej włosów na głowie. Osoba zadbana to przecież osoba okazująca sobie miłość, uwagę, dbałość, a takie osoby epatują pewnością siebie i zadowoleniem z siebie.
    • solejrolia Re: Wygląd a pewność siebie 24.10.21, 13:47
      Właśnie Fb wyświetlił mi się pewną panią z telewizji, i tak mi się skojarzyło:

Osoba znana, z telewizji, a, nie uwierzycie, bez makijażu ( surprised) .
      Czy gdyby była wystrojona, i miała wypaćkane oczy, to byłaby bardziej pewna siebie? Miałaby więcej racji?
      Nastarana miałaby większy autorytet? była bardziej wiarygodna?
      www.facebook.com/100045407500045/videos/1059176304850835

Inna dość znana osoba, niegdyś z telewizora, to Paulina Młynarska- kompletnie nienastarania i bez makijażu mówi o ważnych rzeczach. cały jej profil na Fb, to są zdjęcia bez makijażu i w byle jakich (chociaż zapewne mega wygodnych) ciuchach. Taką przyjęła konwencję? być może, jednak nie można zarzucić jej, że jest mało pewna siebie. Nie, ma wyraziste poglądy, i jest pieruńsko pewna siebie.

Dalej wymieniać?
      Bo jak się zastanowiłam, to mam na podorędziu wiecej kobiet, ktore są w jakimś stopniu dla mnie ważne, liczę się z ich zdaniem, robią rzeczy wielkie, i wierzą w to co mówią, w to co robią, a kompletnie przeczą tezie zawartej w poście "wygląd a pewność siebie".
      • kosmos_pierzasty Re: Wygląd a pewność siebie 24.10.21, 13:51
        solejrolia napisała:

Paulina Młynarska- kompletnie
        > nienastarania i bez makijażu mówi o ważnych rzeczach. cały jej profil na Fb, to
        > są zdjęcia bez makijażu i w byle jakich (chociaż zapewne mega wygodnych) ciuch
        > ach. Taką przyjęła konwencję? być może,

Nawet jeśli to konwencja (możliwe) to bardzo fajna, bo w opozycji do wszystkich tych, które do wyglądu przywiązują nadmierną wagę - jakby wychodziły z założenia, że optymalny jest bez mała obowiązkiem. Nie nie jest. I każdy, kto w przestrzeni publicznej obecnie pokazuje, że wcale tak nie musi być, robi imo kawałek dobrej roboty. Szczególnie osoby, które coś tak osiągnęły i braku "nastarania" nie da się u nich powiązać z ogólnym rozmemłaniem czy tzw. nieudacznictwem.
        • ludzikmichelin4245 Re: Wygląd a pewność siebie 24.10.21, 16:24
          kosmos_pierzasty napisała:

Szczególnie osoby, które coś tak osiągnęły i braku "nastarania" nie da się u nich powiązać z ogólnym rozmemłaniem czy tzw. nieudacznictwem.

To jest ciekawy podwątek. Często mam wrażenie, że nienastaranie nie do końca jest dostępne dla zwykłych ludzi (na przykład tych mających tylko pracę, a nie karierę).
            • solejrolia Re: Wygląd a pewność siebie 24.10.21, 16:43
              I nie znasz zwykłych ludzi, zwykłych kobiet, które emanują siłą wewnętrzną, poczuciem spełnienia, i czerpią siłę z wnętrza, a nie z zewnętrz?
              To ja mam chyba sporego farta, bo wokół mnie są takie osoby.

Owszem dbają o siebie, ale dlatego, bo chcą, (dbają o wygląd, a bardziej o zdrowie, kondycję, dietę, inwestują w zabiegi typu masaż, czy wyjazdy), one chcą i robią to dla siebie, a nie mają przymusu z zewnątrz, nie muszą nic nikomu udowadniać. Są na wskroś zwyczajne.( I inspirujące, dla mnie)
              I tak, są piękne i zadbane pomimo wieku, i pomimo braku makijażu.
              • kosmos_pierzasty Re: Wygląd a pewność siebie 24.10.21, 18:02
                Wg mnie jednak istnieje tendencja do łączeni nastarania z sukcesem życiowym. A osoby publiczne mogą właśnie mieć wpływ na to, żeby w dalszej perspektywie takie skojarzenia straciły rację bytu. Bo faktycznie są to dwie różne sprawy, wcale niekoniecznie powiązane.
    • waleria_s Re: Wygląd a pewność siebie 24.10.21, 14:55
      Mnie kiepski wygląd odbiera pewność siebie, przyznaję to. Mam tu na myśli np. takie okresy, gdy pogarsza mi się cera, na głowie mam totalnie wypłukany i zażółknięty kolor włosów przed wizytą u fryzjera, kiepsko czuję się też w bylejakich ubraniach. Nie lubię rozmemłania i tzw. nieogarnięcia u siebie i innych, piszę tu o wyglądzie. Jest to u mnie spowodowane pewnie szkołą, gdzie przeorali mnie równo. Jako nastolatka byłam bardzo wyśmiewana za wygląd i takie cechy, na które wtedy nijak miałam wpływ i mogłam ewentualnie poprawić. Słyszałam urocze określenia jak paszczak itp. Po latach uważam, że wcale jakoś szpetna wtedy nie byłam. Po prostu trochę zaniedbana, miałam brzydkie i spuszone włosy, trądzik, który moi rodzice olewali i był leczony bylejak, krzywe zęby. Czyli w gruncie rzeczy taki nastoletni pakiet i coś, co spokojnie z czasem się ogarnia/leczy i z automatu wygląd się poprawia. Niestety, kiedy w nastoletnim wieku słyszy się docinki, komentarze i różne niewybredne epitety to zasiewa w głowie niepokój pt. 'może faktycznie jestem tym paszczakiem'. I rodzą się kompleksy, z których ja nie do końca wyrosłam. Mimo poprawek siedzi gdzieś we mnie ta dziewczyna, której dokuczano za wąskie usta, brak biustu, pryszcze, bladość, włosy itd. Dodam, że w domu nikt nie podkopywał mojej pewności siebie. Rodzice mi zawsze powtarzali, że jestem ładna, klasowi oprawcy po prostu się na mnie uwzięli i mam ignorować docinki. Tylko trudno w to wierzyć, jak to jednak grupa rówieśnicza jest pewnym punktem odniesienia dla nastolatki.
    • klaviatoorka1 Re: Wygląd a pewność siebie 24.10.21, 15:06
      lidiaxx napisała:

> Czy w dzisiejszym świecie pewność siebie kobietom daje głównie i przede wszystk
      > im wygląd fizyczny?

Odp: Bzdura, wydumana bzdura, wyssana z palca teza.

> Obserwuję kobiety i zauważyłam że potrafią diametralnie zmieniać zachowanie w z
      > ależności od tego jak wyglądają. Są bardziej lub mniej pewne siebie.

Zamiast tego weź cegłówkę i puknij się w główkę. Albo idź czynić coś pożytecznego.

> Nawet moja naturalnie całkiem ładna sąsiadka którą widuję w różnych okolicznośc
      > iach, bez makijażu przemyka ze spuszczoną głową tak jakby chciała być niewidzia
      > lna i nikogo nie spotkać bo akurat nie wygląda najlepiej a zupełnie inaczej zac
      > howuje się gdy wygląda dobrze i jest nastarana. Od razu pewność siebie, rozmawi
      > a z ludźmi.
      Może ma tysiąc innych powodów, gdy nie wygląda najlepiej z reguły ma się co innego na głowie niż przejmowanie się brakiem szminki- może zajmujący myśli problem w domu lub w pracy, może złe samopoczucie, ból brzucha- dążysz wtedy do dyskusji z sąsiadami o d...u..pie Maryni?

> Dlaczego tak jest i skąd się to bierze u kobiet bo ja nie zauważyłam tego u fac
      > etów.
      A ja nie zauważyłam tego u dorosłych kobiet ani u facetów. Może jedynie u nastolatków płci obojga- im dziwniejsze/droższe outfity tym głośniejsze rozmowy w grupie i rżenie z byle powodu
    • magdallenac Re: Wygląd a pewność siebie 24.10.21, 15:58
      lidiaxx napisała:

> Nawet moja naturalnie całkiem ładna sąsiadka którą widuję w różnych okolicznośc
      > iach, bez makijażu przemyka ze spuszczoną głową tak jakby chciała być niewidzia
      > lna i nikogo nie spotkać bo

Ale wiesz, że to tylko rojenia Twojej zbyt bujnej wyobraźni? Prawda?
        • solejrolia Re: Wygląd a pewność siebie 24.10.21, 16:32
          Tak. I alkohol, i inne wspomagacze, też dodają pewności siebie. Osobom, które mają kompleksy.

Osoby pewne siebie mają to w poważaniu. Chcą się malować i stroić, spoko, ale bez dobrego wyglądu nie tracą nic ze swojej pewności siebie, ani mądrości, ani autorytetu...itd
            • klaviatoorka1 Re: Wygląd a pewność siebie 24.10.21, 17:25
              kamkaklamka napisała:

> Tyle że polki to akurat są bardzo wysoko jeśli nie w światowej czołówce kobiet
              > które mają największe kompleksy. Dlatego wygląd jak najbardziej dodaje pewności
              > siebie i jest ważny.

i po co tak generalizujesz?
              poparta jest twoja teza badaniami na dostatecznie licznej próbie społeczeństwa?
              Polki vs Polacy- jakie mamy powody do dumy narodowej, poza błyskotliwymi wystąpieniami naszego premiera w Brukseli?

• kamkaklamka Re: Wygląd a pewność siebie 24.10.21, 17:27
                klaviatoorka1 napisała:

> kamkaklamka napisała:

>
                > i po co tak generalizujesz?
                > poparta jest twoja teza badaniami na dostatecznie licznej próbie społeczeństwa
                > ?
                > Polki vs Polacy- jakie mamy powody do dumy narodowej, poza błyskotliwymi wystąp
                > ieniami naszego premiera w Brukseli?

Tak poparta badaniami.
                • georgia.guidestones Re: Wygląd a pewność siebie 25.10.21, 15:59
                  kamkaklamka napisała:

> klaviatoorka1 napisała:
                  >
                  > > kamkaklamka napisała:
                  >
                  > >
                  > > i po co tak generalizujesz?
                  > > poparta jest twoja teza badaniami na dostatecznie licznej próbie społecz
                  > eństwa
                  > > ?
                  > > Polki vs Polacy- jakie mamy powody do dumy narodowej, poza błyskotliwymi
                  > wystąp
                  > > ieniami naszego premiera w Brukseli?
                  >
                  >
                  > Tak poparta badaniami.
                  Wstaw trochę linków do wiarygodnych publikacji naukowych, bo na razie to pie*dololo.
    • iberka Re: Wygląd a pewność siebie 24.10.21, 16:51
      Ano stąd, że ciągle jesteśmy oceniane przez innych. Taka polska choroba, która innym pozwala na wtykanie nosa w cudze życie i wydawanie opinii zamiast ugryzienia się w języku skupienia na własnym zadku.
      • kamkaklamka Re: Wygląd a pewność siebie 24.10.21, 16:55
        iberka napisała:

> Ano stąd, że ciągle jesteśmy oceniane przez innych. Taka polska choroba, która
        > innym pozwala na wtykanie nosa w cudze życie i wydawanie opinii zamiast ugryzie
        > nia się w języku skupienia na własnym zadku.

To prawda i boją się polki tej oceny, nie są pewne siebie.
        • klaviatoorka1 Re: Wygląd a pewność siebie 24.10.21, 17:33
          kamkaklamka napisała:

> To prawda i boją się polki tej oceny, nie są pewne siebie.

Taak? O jeju! chyba nie jestem Polką albo jestem jedynym na świecie facetem, który urodził dwoje dzieci- bo ani nie boję się żadnych ocen mojego wyglądu, ani pewności siebie mi nie brak. I wśród moich koleżanek wiele podobnych okazów by się znalazło... gdzie ty się obracasz, że w twoim otoczeniu jest tyle niedojd pełnych "cnót niewieścich"?
    • rycerzowa Re: Wygląd a pewność siebie 24.10.21, 20:25
      Chyba mylicie dwie rzeczy. Pewność siebie jako świadomość własnej wartości, wynikająca np. z osiągnięć albo po prostu z radzenia sobie w życiu - to jedno.
      Z drugiej strony istnieje świadomość własnej atrakcyjności fizycznej, urody, zadbania - i to już zależy od darów natury i od "nastarania". Kiedy idę na imprezę w nieatrakcyjnym ciuchu, nie czuję się królową balu.
      Chociaż wiem, że niektóre potrafią. Ale to już jest ten dar natury, wrodzony seks appeal.
      • jolie Re: Wygląd a pewność siebie 25.10.21, 16:26
        rycerzowa napisała:

> Chyba mylicie dwie rzeczy. Pewność siebie jako świadomość własnej wartości, wyn
        > ikająca np. z osiągnięć albo po prostu z radzenia sobie w życiu - to jedno.
        > Z drugiej strony istnieje świadomość własnej atrakcyjności fizycznej, urody, za
        > dbania - i to już zależy od darów natury i od "nastarania". Kiedy idę na impre
        > zę w nieatrakcyjnym ciuchu, nie czuję się królową balu.
        > Chociaż wiem, że niektóre potrafią. Ale to już jest ten dar natury, wrodzony se
        > ks appeal.

Zgadzam się. Nie znam bardzo urodziwej osoby, która jest niepewna siebie (choć fałszywie skromne już tak). Nie znam też tych brzydul w biednym i niemodnym ubraniu, które łamią męskie serca i powalający seksapilem. Dodam też, że nie bardzo wierzę w te teorie o tym, jak to nieurodziwa osoba przez pewność siebie uwodzi otoczenie do tego stopnia, że nie widzi się jej wad oraz wmawia wszystkim, że jest piękna, bo czuję się piękna. To dla mnie nie ma zupełnie związku z tym, że brzydota może kręcić -bo może, ale to co innego.
    • hrabina_niczyja Re: Wygląd a pewność siebie 25.10.21, 16:01
      A jakim prawem ty mówisz kobietom co mają robić jak są niepomalowane? Mam już dość terroru antymakijazowego. Żygam już celebrytkami w typie oh, ah jaka ja wyzwolona, jaka bez makijażu. Maluję się, bo lubię, bo tak chce i mi się podoba i nie życzę sobie, żeby jakaś baba łączyła mój makijaż czy jego brak z moim poczuciem pewności siebie. Sąsiadka ma prawo czuć się lepiej umalowana i nic ci do tego.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka