Dodaj do ulubionych

Kontuzja dwugłowego uda.

23.04.22, 20:46
Wybieram się do fizjoterapeuty w przyszłym tygodniu, ale może zbiorowa mądrość e-matki coś tu pomoże.
Boli mnie dwugłowy uda, od jakichś dwóch miesięcy. Na początku myślałam, że coś sobie naciągnęłam. Rolowałam trochę, smarowałam żelami, masowałam, myślałam- przejdzie. Nie chce przejść. Na szczęście nie boli cały czas, tylko kiedy próbuję rozciągać tył nogi albo robić martwe ciągi.
Czy ktoś tak miał? Co to może być? Jak to naprawić? Jakieś zabiegi (Laser? Ultradźwięki? Solar?), poza terapią manualną, którą pewnie zaproponuje fizjo?
Help.
Obserwuj wątek
    • cysorz-bez-poczty Re: Kontuzja dwugłowego uda. 23.04.22, 20:50
      primula.alpicola napisała:
      > Boli mnie dwugłowy uda, od jakichś dwóch miesięcy. Na początku myślałam, że coś
      > sobie naciągnęłam. Rolowałam trochę, smarowałam żelami, masowałam, myślałam- p
      > rzejdzie. Nie chce przejść. Na szczęście nie boli cały czas, tylko kiedy próbuj
      > ę rozciągać tył nogi albo robić martwe ciągi.

Tak się kończą kwiatuszku ty mój, bezsensowne ćwiczenia fizyczne.
    • b.bujak Re: Kontuzja dwugłowego uda. 23.04.22, 22:04
      w praktyce wygląda to tak, ze fizjoterapeuta proponuje to, z czym ma doświadczenie / wyposażenie;

ostatnio mój syn miał przedłużającą się kontuzję, więc nasza fizjo zaproponowała mu igły - miałam trochę wątpliwosci, więc zadzwoniłam wypytac o inne opcje - stwierdziła to, co napisalam na wstępie - inne terapie też są pomocne, ale ona akurat ma w ofercie igły, wiec to właśnie proponuje swoim klientom (oczywiście oferuje tez klasyczną terapię manualną) - tak, czy siak to są zazwyczaj przyspieszacze regeneracji - jeśli dolegliwosc nie jest uciązliwa to można po prostu poczekac na naturalną regenerację (tak też sie stało w przypadku mojego syna - zaliczył kolejną kontuzję a o tamtej zapomniał, wiec już nie próbowalismy z tymi igłami....)
    • mamamisi2005 Re: Kontuzja dwugłowego uda. 24.04.22, 22:55
      Miałam kiedyś podobny problem, choć w innym mięśniu. Okazało się (na USG), że w mięśniu jest krwiak. Przy czym podobnie jak ty, jakiegoś specjalnego urazu nie zanotowałam. Pomogła krioterapia, laser, a potem ciepło i trochę odpoczynku.
    • picathartes Re: Kontuzja dwugłowego uda. 25.04.22, 13:12
      Przede wszystkim ćwiczenia (od bardzo dobrego fizjoterapeuty). Terapia manualna to jedno, ale masaże i zabiegi bez ćwiczeń to psu o kant można 😜
      Rehabilitacja tego mięśnia jest jedną z najtrudniejszych i może potrwać nawet rok.

Tu masz świetny artykuł o rehabilitacji dwugłowego. Znalazłam go ponad rok temu i wtedy był chyba najlepszy ze wszystkim dostępnych w necie*.
      Zwróć uwagę, że masz najpierw wzmocnić nogę izometrycznie (przypuszczam, że ten etap masz już za sobą, ale sprawdź), potem robisz proste ćwiczenia na tę jedną uszkodzoną stronę i w miarę postępów je utrudniasz. Deadlifty zaczynaj na jednej nodze bez obciążeń, sięgając najpierw ręką wysoko jak np oparcie krzesła, potem coraz niżej, aż po kilku tygodniach zejdziesz do ziemi.
      Rozciąganie jedynie delikatne. Wzmacnianie jest na początek dużo ważniejsze.

Zwróć też uwagę na mięśnie tyłka. Bardzo często przyczyną uszkodzeń mięśnia dwugłowego jest zbyt słaby glute i mięsień dwugłowy przejmuje jego funkcję.

*miałam klientkę z paskudnym uszkodzeniem dwugłowego. Ćwiczenia z tego artykułu plus ćwiczenia izolacyjne na glute pomogły jej bardziej niż dwóch fizjoterapeutów wink

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka