Dodaj do ulubionych

Papież myśli!

24.08.22, 12:19
"Papież powiedział także, że Daria Dugina, która zginęła w zamachu bombowym w Moskwie, jest jedną z "niewinnych ofiar wojny". - Myślę o tej biednej dziewczynie, wysadzonej w powietrze z powodu bomby pod siedzeniem samochodu w Moskwie - mówił."

Niech on już przestanie myśleć, bo się rzygać chce. Ciekawe czy wspomni też biedną Magdę Goebbels...
Obserwuj wątek
    • jowita771 Re: Papież myśli! 24.08.22, 12:27
      Wysrywy tego dziada są coraz bardziej żenujące.
    • fornita111 Re: Papież myśli! 24.08.22, 12:30
      Katolicy rodzinni go usprawiedliwiaja pochodzeniem. A ja tam uwazam, ze kij mu w ryj, zeby wreszcie zamilkl.
    • audiatur.et.altera.pars Re: Papież myśli! 24.08.22, 12:31
      Papież konsekwentnie od wielu lat wspiera oś zła, czyli strategiczny sojusz Chin, Rosji, Niemiec. Wspiera też mniejszych graczy: Kubę i tym podobnych. W tym nie ma przypadku.
      • bananananas Re: Papież myśli! 24.08.22, 12:43
        audiatur.et.altera.pars napisał:

> Papież konsekwentnie od wielu lat wspiera oś zła, czyli strategiczny sojusz Chi
        > n, Rosji, Niemiec. Wspiera też mniejszych graczy: Kubę i tym podobnych. W tym n
        > ie ma przypadku.
        >
        To kawałek osi mu się wytrącił. Teraz będzie oś Chiny, Rosja, Watykan.

Podła wypowiedź. Gdyby codziennie wymieniał z imienia tysiąc ofiar na całym świecie, to i tak Duginy nie powinno tam być, niezależnie od jego sympatii politycznych. Ona popierała agresję i zabijanie ludzi.
        • audiatur.et.altera.pars Re: Papież myśli! 24.08.22, 13:21
          bananananas napisała:

> > Papież konsekwentnie od wielu lat wspiera oś zła, czyli strategiczny sojusz Chin,
          > > Rosji, Niemiec.
          > To kawałek osi mu się wytrącił.

Mówisz o Niemcach? Nie, nie wytrącił mu się. On z tymi separatystami niemieckimi (w sensie wewnętrznej sytuacji w Kościele) gra w jednej drużynie. Został papieżem dzięki mafii z Sankt Gallen.

Geostrategicznie Niemcy nadal mają żywotne interesy we współpracy z Chinami i Rosją. Znaczna część niemieckiej gospodarki organicznie zrośnięta jest z chińską. Amerykanie (z sojusznikami) swoją flotą, swoim panowaniem na morzach i oceanach są w stanie w każdej chwili zablokować eksport chińskich towarów drogą morską. Wystarczy popatrzeć na mapę: wyjście na Europę z Morza Południowochińskiego (nad którym i tak nawet jeszcze Chiny nie sprawują pełnej kontroli) tylko przez Cieśninę Malakka, ew. przez Sundajską i Lombok. Amerykanie mogą to Chińczykom zablokować w każdej chwili.

Stąd Inicjatywa Pasa i Szlaku to dla Chin być albo nie być. Niemcy ich w tym wspierają, chcą uniezależnić się od Ameryki, wypchnąć Amerykanów z Europy, pozostać tu niekwestionowanymi hegemonem, na bazie rosyjskich surowców.

Amerykanie wyjęli im z tej układanki terytorium Ukrainy - kluczowe.

W takich sytuacjach warto bacznie obserwować, kto kogo popiera, kogo potępia, kogo chwali, kogo gani.

Franciszek we współpracy z przywódcami KPCh rozwalił rosnący w siłę Kościół katolicki w Chinach. Do Putina wysyłał Parolina, potem sam się z nim spotykał, przełykał nawet jego demonstracyjne spóźnienie. Pielgrzymował na Kubę i spotykał się z Fidelem, przyjmował od niego dwuznaczne prezenty. Wykorzystał "neutralne" terytorium Kuby do spotkania się z agentem KGB o pseudonimie „Michajłow”, oficjalnie nazywanym Jego Świątobliwością Patriarchą moskiewskim i całej Rusi.

To teraz to tylko konsekwentna kontynuacja wieloletniej polityki.

Jego "zasługi" wewnętrzne to wspieranie lawendowej mafii (doktrynalnie i przez politykę personalną), publiczne przeinaczanie słów Pisma Świętego (przy okazji tzw. uchodźców kilka lat temu), zdecydowana walka z Tradycją, usuwanie konserwatywnych kardynałów ze wszelkich znaczących funkcji. Bo tego kult pogańskiego bożka Pachamamy (bałwochwalstwo) i wsparcie dla schizmatyków w łonie Kościoła niemieckiego (tzw. Droga synodalna).

To Antychryst na tronie Piotrowym. Nic dziwnego, że w wymiarze politycznym wspiera państwa bandyckie.
          • niemcyy Re: Papież myśli! 24.08.22, 14:00
            Ciekawe, ale gdzie tu połączenie mafii z Sankt Gallen z niemieckimi politykami decydującymi o stosunkach z Chinami (i Rosją, ale tu już się chyba zorientowali, że nie wypaliło)? Nie wątpię, że jest, na serio pytam.
            • audiatur.et.altera.pars Re: Papież myśli! 24.08.22, 14:48
              niemcyy napisał(a):

> Ciekawe, ale gdzie tu połączenie mafii z Sankt Gallen z niemieckimi politykami

Osobiście nie widzę bezpośredniego połączenia. Po prostu wg mnie Bergoglio zawsze wspiera Zło - i to wewnątrz Kościoła, i to na zewnątrz.
              • bywalec.hoteli Re: Papież myśli! 24.08.22, 15:09
                Sankt Gallen jest wg mojej wiedzy w Szwajcarii a nie w Niemczech?
                • niemcyy Re: Papież myśli! 24.08.22, 15:19
                  Też się zdziwiłam, ale doczytałam, że organizowali to biskupi czy tam kardynałowie niemieccy.
              • niemcyy Re: Papież myśli! 24.08.22, 15:28

> niemcyy napisał(a):
                >
                > > Ciekawe, ale gdzie tu połączenie mafii z Sankt Gallen z niemieckimi polit
                > ykami
                >
                > Osobiście nie widzę bezpośredniego połączenia. Po prostu wg mnie Bergoglio zaws
                > ze wspiera Zło - i to wewnątrz Kościoła, i to na zewnątrz.
                >
                To trochę popłynęłaś, co najmniej w kwestii aspiracji handlowych Chin w wyniku wsparcia jakiegoś papieża.
                Magiczne "Zło" z wielkiej litery, tak, tak.
                • audiatur.et.altera.pars Re: Papież myśli! 24.08.22, 15:58
                  niemcyy napisał(a):

> co najmniej w kwestii aspiracji handlowych Chin w wyniku wsparcia jakiegoś papieża.

Taka teza nie padła.
                • leosia-wspaniala Re: Papież myśli! 24.08.22, 16:38
                  >Po prostu wg mnie Bergoglio zaws
                  > ze wspiera Zło - i to wewnątrz Kościoła, i to na zewnątrz.

Przecież wg doktryny katolickiej papieża wybierają kardynałowie natchnieni Duchem Świętym. Więc Duch Święty wybrał papieża wspierającego zło? Ciekawa teoria. Widocznie buk tak chciał.
    • daniela34 Re: Papież myśli! 24.08.22, 12:34
      Biedna niewinna dziewczyna, pochwalająca "wyzwolenie" Mariupola.
    • niemcyy Re: Papież myśli! 24.08.22, 12:39
      leosia-wspaniala napisał(a):

> "Papież powiedział także, że Daria Dugina, która zginęła w zamachu bombowym w M
      > oskwie, jest jedną z "niewinnych ofiar wojny". - Myślę o tej biednej dziewczyni
      > e, wysadzonej w powietrze z powodu bomby pod siedzeniem samochodu w Moskwie - m
      > ówił."
      >
      > Niech on już przestanie myśleć, bo się rzygać chce.

I to rz*gać więcej niż człowiek jest w stanie zjeść.

Pogratulować wszystkim kościółkowym.
      • niemcyy Re: Papież myśli! 24.08.22, 13:09
        Pewnie już było przy innej okazji, ale:
    • woman_in_love Re: Papież myśli! 24.08.22, 12:39
      A to już nie wszyscy jesteśmy winni? big_grinbig_grinbig_grin
      • daniela34 Re: Papież myśli! 24.08.22, 12:42
        Nie, niewinny jest Dziwisz i Dugina.
        • livia.kalina Re: Papież myśli! 24.08.22, 12:53
          I Gulbinowicz, Jędraszewski i Paetz. Winni są ludzie LGBT
          • audiatur.et.altera.pars Re: Papież myśli! 24.08.22, 13:23
            livia.kalina napisała:

> Winni są ludzie LGBT

Ludzie LGBT to teraz rozdają karty w Watykanie.
            • la_mujer75 Re: Papież myśli! 24.08.22, 13:39
              Zgodzę się z toba, że w Waykanie jest sporo homoseksualistów, ale to ci zakłamani, którzy szczują na własnych.
              • audiatur.et.altera.pars Re: Papież myśli! 24.08.22, 13:59
                Ale jak szczują, skoro specjalnie dla nich zmieniają doktrynę Kościoła Chrystusowego?

Kościół katolicki (czyli powszechny) zawsze czuł się depozytariuszem Prawdy danej od samego Boga. Prawda nie podlega negocjacjom, nie podlega zmianom. Każdy ksiądz Kościoła katolickiego zawsze wyznawał zasadę: Przekazuję tylko to, co otrzymałem.

Dlatego zmiana doktryny to rzecz precedensowa w całej historii Kościoła. Chociaż sam już nie wiem, czy precedensowa. Były przecież herezje typu herezja Ariusza, poszła za tym większość hierarchii. Wtedy Kościół uratowali wierni, którzy nawet odmawiali wejścia do świątyń, w których posługiwali księża heretycy. Narażali się wtedy za to na prześladowania, ale wygrali.

Jednak dążąc do ustalenia Prawdy, zwołano sobór w Nicei, gdzie ustalono, co jest herezją, a co Prawdą. Emanacją prawdziwej doktryny Kościoła stało się nicejskie wyznanie wiary:

Credo in unum Deum, Patrem omnipotentem, factorem caeli et terrae, visibilium omnium et invisibilium. Et in unum Dominum Iesum Christum, Filium Dei unigenitum, et ex Patre natum ante omnia saecula. Deum de Deo, Lumen de Lumine, Deum verum de Deo vero, genitum non factum, consubstantialem Patri; per quem omnia facta sunt.

W dzisiejszym Kościele posoborowym, Kościele przejętym przez modernistów, pojęcie prawdy powoli traci na znaczeniu. Każdy ma teraz prawo mieć swoją prawdę, a dążenie do jej ustalenia drogą empirycznego poznania lub logicznego wnioskowania jest coraz częściej uznawane za niemoralny objaw nietolerancji i braku miłości bliźniego (bo się go uraża i przestaje być miło).
                • la_mujer75 Re: Papież myśli! 24.08.22, 14:51
                  Sorry, ale kk to dla mnie totalitarna instytucja, jedna z najgorszych w dziejach ludzkości.
                  Nie obchodziłaby mnie w ogóle, gdyby nie wpierniczała się w moje życie.
                  A o ile wiem, to nadal kk nie pozwala na związki homoseksualne. Teoretycznie nie potepia osób homoseksualnych, ale nadal ich nie aprobuje, więc skąd ci się wzięło, że jest na ich usługach???

P.S. nie wiem, jak teraz wygląda rozkład osób homoseksualnych w kk, ale swojego czasu szacowano, że ponad 1/3 to homoseksualiści.
                  • audiatur.et.altera.pars Re: Papież myśli! 24.08.22, 15:09
                    la_mujer75 napisała:

> A o ile wiem, to nadal kk nie pozwala na związki homoseksualne.

Słuchaj, Kościół katolicki to jest wielki okręt. Wydawał się uzbrojony we wszystkie możliwe działa (chodzi mi o potęgę doczesną) i niezatapialny. Proces zatapiania już się jednak rozpoczął, bo zdrajcy przeniknęli do środka i robią małe dziurki w kadłubie poniżej linii zanurzenia. Ostatnio przejęto mostek kapitański. Oczywiście mówię o Kościele hierarchicznym, ten prawdziwy Kościół przetrwa i zwycięży, nie mam co do tego wątpliwości.

Ty nie myśl, że taki okręt da się przesterować w ciągu roku, ster jednak już jest mocno przechylony w niewłaściwym kierunku, wielki okręt bierze kurs na skały. Uratują się tylko ci w szalupach.

Dzieją się rzeczy niewyobrażalne do tej pory. Oto sam papież publicznie głosi poglądy sprzeczne z nauczaniem Kościoła - a ludzie, nadal uważający się za katolików, nie protestują, zachowują się jak zahipnotyzowani. Są wierni papieżowi, nie Słowu Bożemu.

Czy sądzisz, że to było proste - zahipnotyzować większość katolików? Przecież jeszcze ze 20-30 lat temu to by sami członkowie Kościoła takiego Bergoglio na taczkach z Rzymu wywieźli.

BTW nie łudź się, że jak padnie Kościół instytucjonalny, to nikt już nie będzie ci się "wpieprzać w życie". Są już pretendenci, ja ich widzę, ty chyba jeszcze nie. W miejsce Słowa Bożego i dogmatów Kościoła wejdą inne dogmaty. Będziesz musiała się do nich dostosować, całe państwa będą musiały się przeorganizować wg nowych dogmatów.
                    • iwles Re: Papież myśli! 24.08.22, 15:15

mujborze, jaki słowotok.
                      No to która głowa kościoła była wg ciebie odzwierciedleniem prawdziwego kościoła ? big_grin
                    • niemcyy Re: Papież myśli! 24.08.22, 15:23
                      Jacy zdrajcy przeniknęli do środka? Sami sobie kuku robią.

W potęgę doczesną to nie tylko wydawał się uzbrojony, ale uzbrojony niestety nadal jest i tylko to go interesuje.
                    • fragile_f Re: Papież myśli! 24.08.22, 16:15
                      Lol, wiesz ze zasadniczo to jestes heretykiem?

Papież jest wybierany przez bozię, a nie ludzi. Jak mozesz w ogole sugerować, ze na tronie zasiada ktos, kto wygral za pomocą zakulisowych gierek? Zdajesz sobie sprawę z tego, jak potwornie grzeszysz w ogole sugerujac cos takiego?
                      • angazetka Re: Papież myśli! 24.08.22, 16:40
                        On jest przecież lepsiejszy od papieża, więc go takie drobiazgi nie hamują w logorei.
                    • alicia033 Re: Papież myśli! 24.08.22, 16:44

> Czy sądzisz, że to było proste - zahipnotyzować większość katolików?

Jakie "zahipnotyzować"?
                      Katolicy to od początku do końca bezmyślne stado baranów. Nigdy nie byli inni.
                      To, co się na przestrzeni wieków zmieniło, to udane odseparowanie konkurencyjnego ośrodka władzy, czyli władz, które, w skrocie, wyewoluowały we władze państwowe, w naszej części świata neutralne światopoglądowo (Polski to oczywiście nie dotyczy), dzięki czemu coraz szybciej i coraz więcej ludzi mogło/może po prostu zrezygnować z udawania, że są wierzący bez żadnych negatywnych dla siebie konsekwencji. I tak przy kościele zostają wyłącznie coraz bardziej twardogłowi. Handluj z tym, feel_good.inc.
                      • audiatur.et.altera.pars Re: Papież myśli! 24.08.22, 18:43
                        alicia033 napisała:

> > Czy sądzisz, że to było proste - zahipnotyzować większość katolików?
                        > Jakie "zahipnotyzować"?
                        > Katolicy to od początku do końca bezmyślne stado baranów. Nigdy nie byli
                        > inni.

Wkleję ci fragment wstępu do pewnego dzieła naukowego o historii Kościoła katolickiego. Zwróć uwagę, że wywód jest bardzo klarowny, uporządkowany, autor (ewidentnie katolik) ma rzadko spotykaną zdolność syntezy. To umiejętność niedostępna bezmyślnym baranom.

Kościół katolicki jest instytucją religijną. Założył go Jezus Chrystus. On też wskazał mu cel, dał środki do osiągnięcia celu, ustanowił pierwszy zarząd oraz zapewnił mu opiekę nadprzyrodzoną.

Będąc zrzeszeniem wiernych, połączonych węzłem jednej wiary, jednych sakramentów św. i jednej władzy, Kościół prowadzi ludzi do zbawienia; wskazuje im przeto Boga jako najwyższy cel życia, za warunek zaś do osiągnięcia tego celu stawia drogę cnoty i prawdy. W ten sposób Kościół ludzi uszlachetnia, przyczynia się do ich cywilizacji i dobra doczesnego. By ułatwić ludziom osiągnięcie tego celu, Kościół spełnia potrójną działalność: nauczycielską, kapłańską i pasterską. Przede wszystkim Kościół naucza ludzi prawd wiary i moralności, w ewangelii zawartych, następnie, przez swoją działalność kapłańską, uświęca ludzi, bo przez sakramenty św., modlitwy, a szczególnie ofiarę Mszy św. zbliża ich do Boga; w pasterskiej wreszcie pracy troszczy się, by wśród ludzi zło zniszczyć, a przez przykazania i prawa wskazać ludziom drogę dobra.

Historia Kościoła jest naukowym przedstawieniem dziejów założonego przez Chrystusa społeczeństwa od początku jego istnienia do naszych czasów.

Opowiada więc: 1. jak Kościół spełniał swą misję nauczycielską, gorąco występując w obronie prawdy Chrystusowej i pracując nad jej rozpowszechnieniem, 2. jak wykonywał swoje zadania kapłańskie i jak swą tęsknotę za Bogiem wyrażał w kulcie zewnętrznym, 3. jak spełniał władzę pasterską, szerząc wśród ludzi zasady religijno-obyczajowe oraz karność chrześcijańską.

1930 r.
                    • buka-123 Re: Papież myśli! 26.08.22, 08:05
                      Inni szatani są tu czynni.
        • bi_scotti Re: Papież myśli! 24.08.22, 16:04
          Prosze nie zapominac o just recently uzananym za "niewinnego" Cardinal Marc Ouellet - papieskie, wstepne inquiry wykazalo wszak jego niewinnosc wynikajaca z ... "insufficient evidence" suspicious Tak szukali zeby nie znalezc, eh ... as always uncertain Life.
    • woman_in_love Re: Papież myśli! 24.08.22, 12:50
      ściema: taki ktoś jak Dugin i jego rodzina są max chronieni

więc nie było żadnego zamachu, a dziewczę na fejkowym paszporcie siedzi już na Karaibach
      • alpepe Re: Papież myśli! 24.08.22, 13:03
        Ewentualnie zabili ją swoi.
    • primula.alpicola Re: Papież myśli! 24.08.22, 12:52
      Co za bezczelna menda, następny na liście, po którym otworzę szampana.
      • la_mujer75 Re: Papież myśli! 24.08.22, 13:40
        Coraz dłuzsza ta lista, prawda?
        I oby jak najszybciej przyszło nam otwierac tego szampana!
        • primula.alpicola Re: Papież myśli! 24.08.22, 13:44
          Uhhhhh.
    • mid.week Re: Papież myśli! 24.08.22, 13:01
      Papież o złotym serduszku
    • attiya Re: Papież myśli! 24.08.22, 13:04
      Biedna ruska dziewucha....Ukrainki już nie są biedne...De.bil to mało powiedziane
    • lauren6 Re: Papież myśli! 24.08.22, 13:10
      Stary, durny dziad.

Proponuję podesłać mu galerię, bo chyba przeoczył te morderstwa:
      https://static.prsa.pl/images/8697e60f-9f93-40f5-b021-f7189262fa3b.jpg?format=500
    • bib24 Re: Papież myśli! 24.08.22, 13:13
      uwielbiam jak kościół się ośmiesza.
      • lauren6 Re: Papież myśli! 24.08.22, 13:22
        A ja nie, bo stado baranów tych ludzi słucha.
        • bib24 Re: Papież myśli! 24.08.22, 13:29
          osobiście już nie znam nikogo, kto jeszcze słucha papieża i się do tego przyznaje.
          • mid.week Re: Papież myśli! 24.08.22, 15:25
            Zostali ci co słuchają Rydzyka. Też ciężkie przypadki
            • bib24 Re: Papież myśli! 24.08.22, 15:51
              no trudno, niedługo wymrą i po kłopocie.
        • nenia1 Re: Papież myśli! 24.08.22, 16:08
          lauren6 napisała:

> A ja nie, bo stado baranów tych ludzi słucha.

akurat papież nie ma w Polsce dobrej prasy od dawna. Tylko jeszcze parę lat temu
          to była zaleta papieża.
    • asfiksja Re: Papież myśli! 24.08.22, 13:28
      Jaka wojna? Jakie wysadzenie w powietrze? Została zdenazyfikowana w ramach prowadzonej przez Kreml operacji specjalnej.
    • suki-z-godzin Re: Papież myśli! 24.08.22, 13:35
      barka mu już zupełnie odpłynęła
      • daniela34 Re: Papież myśli! 24.08.22, 13:49
        taaa, razem z nabrzeżem
      • fornita111 Re: Papież myśli! 24.08.22, 15:06
        To ladne, bede uzywac- jak pozwolicie?
        • suki-z-godzin Re: Papież myśli! 24.08.22, 15:08
          fornita111 napisała:

> To ladne, bede uzywac- jak pozwolicie?

Naści
    • pani_tau Re: Papież myśli! 24.08.22, 14:28
      Nie wiem co on ma w głowie,ale niech to z niej nie wychodzi.
    • iwles Re: Papież myśli! 24.08.22, 14:59

Noooo to teraz dostanie po głowie od swoich kremlowskich, za użycie słowa "wojna".

• ichi51e Re: Papież myśli! 24.08.22, 15:04
      laska nie była niewinna ofiara wojny (jak cywile na Ukrainie) tylko propagandowa tuba i beneficjentem systemu który żył sobie jak paczek w maśle. można sobie wygooglec jej występy - Дарья Платонова - no bladz po prostu.
    • gaskama Re: Papież myśli! 24.08.22, 15:28
      Skąd przyszło mi kiedyś do głowy, że to mądry człowiek??????
      • amast Re: Papież myśli! 24.08.22, 16:03
        Może przez porównanie z poprzednikami.
        To teraz pomyśl, jacy byli poprzednicy...
        • jowita771 Re: Papież myśli! 24.08.22, 20:10
          amast napisała:

> Może przez porównanie z poprzednikami.
          > To teraz pomyśl, jacy byli poprzednicy...

Myślę nadal, że Ratzinger był przyzwoity. I mądry, zwłaszcza w porównaniu z Lolkiem od kremówek i tym argentyńskim dziadersem.
      • bi_scotti Re: Papież myśli! 24.08.22, 16:09
        gaskama napisała:

> Skąd przyszło mi kiedyś do głowy, że to mądry człowiek??????

Bo nosil wykoslawione buty & jezdzil tramwajem - sporo osob wzielo to za znak, ze ... I don't know ... nie nalezy do tej ich "watykanskiej mafii"? Hard to say - dla wielu ludzi byl na poczatku mila odmiana po przednikach choc wszyscy moi znajomi Argentinian-Canadians przepowiadali, ze honeymoon nie potrwa dlugo i "swiat sie przekona" - no i sie przekonuje, eh uncertain Life.
        • jammer1974 Re: Papież myśli! 24.08.22, 17:12

> Bo nosil wykoslawione buty & jezdzil tramwajem - sporo osob wzielo to za znak,

Ja tez sie dalam na to nabrac. Jednak jak widac rozumu zadne buty czy tramwaj nie zastapia.
          • audiatur.et.altera.pars Re: Papież myśli! 24.08.22, 19:37
            jammer1974 napisała:

> Ja tez sie dalam na to nabrac. Jednak jak widac rozumu zadne buty czy tramwaj n
            > ie zastapia.

Akurat rozumu to mu nie brakuje. Jemu brakuje katolickiej moralności.
      • audiatur.et.altera.pars Re: Papież myśli! 24.08.22, 16:23
        gaskama napisała:

> Skąd przyszło mi kiedyś do głowy, że to mądry człowiek??????

Bo twoje media tak podawały. To nie była myśl samodzielna.
    • mamamisi2005 Re: Papież myśli! 24.08.22, 16:02
      Darię Duginę można uznać za ofiarę wojny, a raczej chorej ideologii. Została nią nawet 2x. Pierwszy raz, gdy straciła człowieczeństwo, bo ojciec wdrukował jej swoje chore poglądy i drugi raz, gdy straciła życie - o ile faktycznie zginęła. Zamordowana być może przez własnych ziomków, bo taka śmierć to przecież propagandowe złoto, a koszt jak to w Rosji - bez znaczenia.
      Czy w taką stronę szły rozważania Franciszka?
      • nenia1 Re: Papież myśli! 24.08.22, 16:14
        mamamisi2005 napisała:

> Darię Duginę można uznać za ofiarę wojny, a raczej chorej ideologii. Została ni
        > ą nawet 2x. Pierwszy raz, gdy straciła człowieczeństwo, bo ojciec wdrukował jej
        > swoje chore poglądy i drugi raz, gdy straciła życie - o ile faktycznie zginęła
        > . Zamordowana być może przez własnych ziomków, bo taka śmierć to przecież propa
        > gandowe złoto, a koszt jak to w Rosji - bez znaczenia.
        > Czy w taką stronę szły rozważania Franciszka?

w obecnej sytuacji za bardzo nie stać na na komfort złożonego oglądu rzeczywistości.
        Jest wojna, jeden kraj napadł drugi. Jedni zabijają, drudzy się bronią. Umierają ludzi, w tym małe dzieci.
        Tak jak to przedstawiasz można sobie filozofować wiele, wiele lat po wojnie, jak teraz o Niemcach/nazistach.
        • mamamisi2005 Re: Papież myśli! 24.08.22, 16:24
          Masz rację, tego typu oceny ze względów na ludzką przyzwoitość i współczucie dla ofiar rosyjskiej agresji powinno się dokonać retrospektywnie. Natomiast jest to jedyna przychodząca mi na myśl ścieżka myślowa, która byłaby akceptowalna. Tylko, że wówczas należałoby jasno i wyraźnie należy powiedzieć o co chodzi. Ciekawa jestem, czy Franciszek coś takiego powiedział, bo nie znam całej wypowiedzi. Bo samo rzucanie haseł o "ofiarach wojny" w kontekście Duginy, czy wcześniej młodych rosyjskich chłopców po prostu nie mieści się w głowie. To już nawet nie chodzi o to, że jest papieżem, tylko tak po prostu.
          • niemcyy Re: Papież myśli! 24.08.22, 16:39
            Nie łudź się: www.youtube.com/watch?v=gVTutcyrBE8 , tak mniej więcej od 52:00, dobrze słychać, co mówi.
            Postawił ją dokładnie w jednej linii z dziećmi ukraińskimi jak np. ten chłopak, na którego oczach ruscy spalili jego matkę żywcem podczas próby ewakuacji: www.youtube.com/watch?v=Kp9uWliwiG0

Co mnie trochę dziwi: Ukraińcy sami prowadzają do niego swoje dzieci i im nie przeszkadzają te wywody, już któryś raz.
            • niemcyy Re: Papież myśli! 24.08.22, 17:15
              *jak np. z tym chłopakiem
      • niemcyy Re: Papież myśli! 24.08.22, 16:14
        Szły w jakąś chorą stronę i w podobną idą próby usprawiedliwienia jej. Nawet jeśli jej ziomkowie byli sprawcami to i tak nie zasłużyła na lepszy los, a śmierć i tak miała szybką, nie jak ludzie w Buczy, z których otwarcie kpiła. Kto mieczem wojuje...

Dziewczyna nie miała 6 lat, tylko prawie 30, nie została wydana przymusowo za mąż w celu rodzenia dzieci rok po roku, dysponowała wszelkimi środkami, żeby wyrobić sobie swoje własne poglądy i w razie życzenia odciąć się od ojca i żyć nawet na tym parszywym Zachodzie, bo świetnie znała francuski.
    • lily_evans011 Re: Papież myśli! 24.08.22, 16:35
      Jakoś tak filmowo mi się to kojarzy, taka bardzo wyreżyserowana sytuacja... Nie wierzę, że ona faktycznie nie żyje.
      Ciekawe, ile mu płacą za te wszystkie pierdy, którymi raczy świat z okazji wojny?
      • niemcyy Re: Papież myśli! 24.08.22, 20:11
        Za Onetem:
        Ciekawa jest również sprawa, że po otwarciu trumny, podczas pogrzebu, na twarzy Duginy nie było żadnych śladów po wybuchu tak silnego ładunku.
        www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/ekspert-nie-ma-zludzen-w-sprawie-zamachu-na-darie-dugine-zaczelo-sie-polowanie/h599hl9,79cfc278

Włożyli do trumny sobowtóra? Kukłę?
        • lily_evans011 Re: Papież myśli! 24.08.22, 23:38
          No i teraz Stranger Things, sezon pierwszy, mi się przypomina...
          Wcześniej miałam tematyczne skojarzenie - córka Dreykova (Black Widów).
        • lemonetka Re: Papież myśli! 26.08.22, 13:17
          Nie wiem czy kojarzycie sprawę Marleny ze Skarszew. Zginęła lata temu przez bombę w samochodzie w Borównie, takim ośrodku wypoczynkowym. I od pasa w dół to była masakra, a góra podobno nietknięta, bo upadła bokiem na sąsiednie siedzenie. Nawet prokurator, która przyjechała na miejsce skomentowała to jakoś tak, że wygląda jakby spała.
          Oczywiście tu może być różnie, ale tak mi się skojarzyło, więc wygląd Darii Duginy niekoniecznie musi być dowodem na spreparowanie jej śmierci.
    • jammer1974 Re: Papież myśli! 24.08.22, 17:10
      Problem w tym ze on nie mysli.
    • niemcyy Re: Papież myśli! 26.08.22, 01:18
      Dostał ochrzan- dobre i tyle, bo Watykanu nie zbombardują, ale nie udają, że deszcz pada jak ten pluje: www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/echa-slow-papieza-bezprecedensowy-ruch-ukrainy/cyvxkg9,79cfc278
      Do MSZ w Kijowie zaproszono nuncjusza apostolskiego w Ukrainie arcybiskupa Visvaldasa Kulbokasa, by wyrazić rozczarowanie słowami papieża Franciszka na temat śmierci Darii Duginy.
      Kułeba poinformował, że nuncjusz był w czwartek w MSZ i wkrótce ma zostać opublikowany komunikat w tej sprawie. Zaznaczył, że zaproszenie nuncjusza do ministerstwa jest dosyć bezprecedensowym przypadkiem.
      • audiatur.et.altera.pars Re: Papież myśli! 26.08.22, 07:43
        niemcyy napisał(a):

> Do MSZ w Kijowie zaproszono nuncjusza apostolskiego w Ukrainie

Na Ukrainie. Nie używaj rusycyzmów, nie kalecz naszego przepięknego języka polskiego.
        • iwles Re: Papież myśli! 26.08.22, 08:10

Przypierdalasz się, a nie masz racji.
          Jak najbardziej "w Ukrainie" jest poprawnie.
          • jammer1974 Re: Papież myśli! 26.08.22, 11:12
            Dziewczyny. Obie formy sa poprawne i juz.
          • audiatur.et.altera.pars Re: Papież myśli! 26.08.22, 19:02
            iwles napisała:

> Przypierdalasz się, a nie masz racji.

Mam rację, to rusycyzm. A opinia koniunkturalistów z Rady Języka Polskiego mnie mało interesuje. To opinia polityczna, nie merytoryczna.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka