Dodaj do ulubionych

Kibicujecie rolnikom?

    • cranberries1983 Re: Kibicujecie rolnikom? 21.02.24, 08:42
      poniekad tak, ale sprawa nie jest prosta
      uważam, że trzeba chronić rynek UE przed zalewam taniej żywności z poza, ziarno itp z UA tylko tranzytem

      ale jednoczesnie pomysły zielonego ładu dotyczace ochrony zasobów wodnych są bardzo wazne i finalnie korzystne dla Polski, także nie cały ZŁ jest do bani
    • abidja Re: Kibicujecie rolnikom? 21.02.24, 09:02
      Rozumiem protesty ale nie w taki sposob.
      Czy nie moga zwyczajnie protestowac cicho, w domu, nikomu nie przeszkadzajac, nie utrudniajac zycia, nie rzucajac sie w oczy, nie brudzac...??
      Tak jak oczekiwano to od strajkujacych kobiet gdy chodzilo o ich zycievi zdroeie?
      Kto to widzial,zeby tak sie zachowywac? Mezczyzni powinni znac swoje miejsce i jak nalezy sie zachowac i ze mozna protestowac w cywilizowany sposob. Jakas petycja, zlozenie projektu ustaw, akcja promocyjna....ale koniecznie po cichu, nie nachalnie...
      Co za brak kultury u mezczyzn!!!@@
      • anorektycznazdzira Re: Kibicujecie rolnikom? 23.02.24, 07:17
        Właśnie. Oni tam brzydkich słów używają, jakie to nieeleganckie, a fe, a feee!
    • kot_filemon88 Re: Kibicujecie rolnikom? 21.02.24, 09:23
      Absolutnie nie kibicuję. Jest to najlepiej dofinansowywana grupa zawodowa w unii europejskiej i zawsze, zawsze im źle.
      Właśnie chciała bookować bilety na Majorkę dla mnie i dla mamy, piszę do niej czy odpowiada jej koniec maja, a ona cała roztrzęsiona, odpowiada że odezwie się później, bo rolnicy zablokowali jej dojazd do specjalisty. Dramat.
      • melikles Re: Kibicujecie rolnikom? 21.02.24, 10:16
        Tragedia, co tam rolnictwo, skoro nie da się jechać na Majorkę big_grin

        kot_filemon88 napisał(a):

        > Absolutnie nie kibicuję. Jest to najlepiej dofinansowywana grupa zawodowa w uni
        > i europejskiej i zawsze, zawsze im źle.
        > Właśnie chciała bookować bilety na Majorkę dla mnie i dla mamy, piszę do niej c
        > zy odpowiada jej koniec maja, a ona cała roztrzęsiona, odpowiada że odezwie się
        > później, bo rolnicy zablokowali jej dojazd do specjalisty. Dramat.
        • kot_filemon88 Re: Kibicujecie rolnikom? 21.02.24, 12:16
          Nie zrozumiałaś. Na Majorkę chcę lecieć w maju, pytałam mamę, czy odpowiada jej termin. Przez strajk rolników moja mama nie może dojechać do specjalisty. Jest osobą chorującą, nie jedzie tam z nudów.
      • majaa Re: Kibicujecie rolnikom? 21.02.24, 10:54
        Pierniczysz, jak potłuczona... Najlepiej zamień się z tymi rolnikami, to będziesz miała raj na ziemi i loty na Majorkę co miesiąc.
        • kot_filemon88 Re: Kibicujecie rolnikom? 21.02.24, 12:12
          Nie, nie pierniczę. W kwestiach politycznych słucham moich rodziców, którzy są po prostu mądrzy i mają wiedzę. I jeżeli moja mama twierdzi, że rolnicy to najlepiej dofinansowana grupa, to znaczy że tak jest.
          • fibi00 Re: Kibicujecie rolnikom? 21.02.24, 12:33
            kot_filemon88 napisał(a):

            > Nie, nie pierniczę. W kwestiach politycznych słucham moich rodziców, którzy są
            > po prostu mądrzy i mają wiedzę. I jeżeli moja mama twierdzi, że rolnicy to najl
            > epiej dofinansowana grupa, to znaczy że tak jest.


            To jak mają tak super to może sama zajmij się rolnictwem.
            • kot_filemon88 Re: Kibicujecie rolnikom? 21.02.24, 13:02
              Ja doceniam rolników, w końcu jem jabłka i zboże. Nie chcę, żeby mój wpis zabrzmiał deprecjonująco.
              Jednak nie powinni strajkować, a moja mama powinna mieć możliwość dojazdu do specjalisty.
              • melikles Re: Kibicujecie rolnikom? 21.02.24, 13:50
                Tylko Majorki żal...
              • majaa Re: Kibicujecie rolnikom? 21.02.24, 16:01
                kot_filemon88 napisał(a):


                > Jednak nie powinni strajkować, a moja mama powinna mieć możliwość dojazdu do sp
                > ecjalisty.

                big_grin To idź im to powiedz.
            • natalia.nat Re: Kibicujecie rolnikom? 21.02.24, 16:41

              > To jak mają tak super to może sama zajmij się rolnictwem.

              Odwrotnie. Skoro rolnicy mają tak źle, to niech sami zajmą się czymś innym. Ktoś pochyla się nad przedsiębiorcą, kiedy interes mu nie idzie albo nad etatowcem, który straci pracę. Poza tym inni ludzie im nie zawinili, żeby im utrudniać życie.
              • bistian Re: Kibicujecie rolnikom? 21.02.24, 16:51
                natalia.nat napisała:

                > Odwrotnie. Skoro rolnicy mają tak źle, to niech sami zajmą się czymś innym. Kto
                > ś pochyla się nad przedsiębiorcą, kiedy interes mu nie idzie albo nad etatowcem
                > , który straci pracę.

                Rolników jest za dużo, mamy nadprodukcję żywności, ale żaden z rolników nie zrezygnuje.
                • natalia.nat Re: Kibicujecie rolnikom? 21.02.24, 17:02
                  bistian napisał:

                  > Rolników jest za dużo, mamy nadprodukcję żywności, ale żaden z rolników nie zrezygnuje.

                  Zgadza się.
                  A protestować w grupie i robić zadymy jest najłatwiej.
                  • bistian Re: Kibicujecie rolnikom? 21.02.24, 17:13
                    natalia.nat napisała:

                    > Zgadza się.
                    > A protestować w grupie i robić zadymy jest najłatwiej.

                    Ale mają trochę racji. Zboże zostało wpuszczone bez badania, chociaż u nas nie wolno stosować pestycydów i innych środków ochrony roślin.
                    Nazwano zboże zbożem technicznym, chociaż nie ma takiego pojęcia, wjechało więc bez badania a potem cudownie się rozpłynęło.
                    Z drugiej strony, wysypywanie zboża i wybijanie szyb w samochodach jest nie do przyjęcia. Ludzie na Ukrainie robią żniwa pod ogniem rakietowym, koszą w zaminowanym polu i pamiętają wielki głód.

                    To wina PiS, Unia nie zakazała robić badania, a PiS wpuścił wszystko bez badania. Gdyby były uczciwe badania, wjechałby jeden transport, potem już nikt by nie wysyłał bez pełnej kontroli. PiS zarobił i jeszcze nas skłócił z Ukraińcami, a przy okazji zablokował wyjazd transportów dla wojska.
                    • alicia033 Re: Kibicujecie rolnikom? 21.02.24, 17:48
                      bistian napisał:

                      > Zboże zostało wpuszczone bez badania, chociaż u nas nie wolno stosować pestycydów i innych środków ochrony roślin.

                      no kretynsad
                • evening.vibes Re: Kibicujecie rolnikom? 21.02.24, 18:07
                  bistian napisał:
                  > Rolników jest za dużo, mamy nadprodukcję żywności

                  Skąd takie rewelacje? Przejrzyj może etykiety w sklepach skąd pochodzą pomidory czy truskawki, które kupujesz.
                  • bistian Re: Kibicujecie rolnikom? 21.02.24, 18:32
                    evening.vibes napisała:

                    > bistian napisał:
                    > > Rolników jest za dużo, mamy nadprodukcję żywności
                    >
                    > Skąd takie rewelacje? Przejrzyj może etykiety w sklepach skąd pochodzą pomidory
                    > czy truskawki, które kupujesz.

                    Jesteśmy pierwszym producentem aronii na świecie, drugim producentem porzeczki czerwonej i trzecim czarnej na świecie, czwartym producentem ziemniaków w Unii, siódmym producentem kurczaków na świecie, czwartym producentem jabłek na świecie itd.
                    Zawsze są problemy ze sprzedażą, rzadko nam czegoś brakuje np. w związku z suszą.
                    Na truskawki nam się skończyły warunki. Na polu zbiór trwa tydzień, czasami dwa, wcześniej to było 1,5 miesiąca. Tak, zmiany klimatu. Jesteśmy 28. producentem pomidorów na świecie, nie wiem, z jakiego powodu jesteśmy tak nisko. Za to jesteśmy bardzo wysoko w produkcji sadzonek, również na rynek holenderski.
                    • alicia033 Re: Kibicujecie rolnikom? 21.02.24, 19:45
                      bistian napisał:


                      > Na truskawki nam się skończyły warunki.

                      no kretynsad

                      > Jesteśmy 28. producentem pomidorów na świecie, nie wiem, z jakiego powodu jesteśmy tak nisko.

                      z powodu braku warunków klimatycznych, ignorancie.
                    • evening.vibes Re: Kibicujecie rolnikom? 21.02.24, 22:00
                      bistian napisał:
                      > Jesteśmy pierwszym producentem aronii na świecie, drugim producentem porzeczki
                      > czerwonej i trzecim czarnej na świecie,

                      No tak - żywność pierwszej potrzeby big_grin

                      > Zawsze są problemy ze sprzedażą, rzadko nam czegoś brakuje np. w związku z suszą.

                      Bo.. uwaga - IMPORTUJEMY.


                      • bistian Re: Kibicujecie rolnikom? 21.02.24, 22:51
                        evening.vibes napisała:

                        > No tak - żywność pierwszej potrzeby big_grin

                        Jesteśmy w pierwszej światowej piątce, jeżeli chodzi o produkcję ziemniaków.
                        Produkujemy 8-8,5 mln ton. Statystyczny Polak zjada 100 kg ziemniaków rocznie, więc mamy około 200% zapotrzebowania.

                        > Bo.. uwaga - IMPORTUJEMY.

                        Z tym importem i eksportem było ciekawie. Były firmy sprzedające płody rolne za dobrą cenę, a potem nam brakowało i musieliśmy importować zboże gorszej jakości w wyższej cenie. Nie pamiętam już, w którym roku tak było, ale pamiętam, że tak było.

                        Jeżeli chodzi o pszenicę, produkujemy w kraju 12-13,5 mln ton, a mamy potrzeby na poziomie 4 mln ton rocznie. Nawet, jeżeli produkcja nie wyjdzie i będzie 6 mln ton wskutek suszy, to i tak nam to wystarczy, a przecież są zboża ozime, które są odporne na suszę, więc te 50% produkcji jest nierealne, raczej byłoby więcej.
                    • snajper55 Re: Kibicujecie rolnikom? 22.02.24, 21:32
                      bistian napisał:

                      > Jesteśmy pierwszym producentem aronii na świecie, drugim producentem porzeczki
                      > czerwonej i trzecim czarnej na świecie, czwartym producentem ziemniaków w Unii,
                      > siódmym producentem kurczaków na świecie, czwartym producentem jabłek na świec
                      > ie itd.
                      > Zawsze są problemy ze sprzedażą, rzadko nam czegoś brakuje np. w związku z susz
                      > ą.
                      > Na truskawki nam się skończyły warunki. Na polu zbiór trwa tydzień, czasami dwa
                      > , wcześniej to było 1,5 miesiąca. Tak, zmiany klimatu. Jesteśmy 28. producentem
                      > pomidorów na świecie, nie wiem, z jakiego powodu jesteśmy tak nisko. Za to jes
                      > teśmy bardzo wysoko w produkcji sadzonek, również na rynek holenderski.

                      Ile z tej produkcji się marnuje, bo nikt tego nie chce kupić tak drogo? Jesteśmy producentem drogiej żywności i nie mamy szans konkurować z żywnością produkowaną na skalę przemysłowa, jak ta w Ukrainie.

                      S.
                      • mysiaapysia Re: Kibicujecie rolnikom? 22.02.24, 21:51
                        Żywność stamtąd nie spełnia norm unijnych. Dlatego nie powinna trafiac do Unii. Tymczasem trafia, masowo się wlewa od co najmniej 2 lat. Teraz też za pomocą mechanizmu karuzeli transportowej, czyli wjeżdża rzekomo jako tranzyt, wyjeżdża na chwilę za granicę np. liyewską, po czym wraca jako unijna.
                        • evening.vibes Re: Kibicujecie rolnikom? 22.02.24, 21:56
                          mysiaapysia napisała:
                          > Żywność stamtąd nie spełnia norm unijnych.

                          Nie spełnia bo twierdzisz, że nie spełnia?
                          wiadomosci.wp.pl/czesi-przebadali-ukrainskie-zboze-wyniki-moga-zaskoczyc-6889696573688416a

                          • bistian Re: Kibicujecie rolnikom? 23.02.24, 01:06
                            evening.vibes napisała:

                            > Nie spełnia bo twierdzisz, że nie spełnia?

                            Jedna spełnia, druga nie spełnia, trzeba badać wszystko, każdy wagon.
                            W Unii wykrycie substancji zakazanej grozi cofnięciem dopłat. Od 20 lat jest zakaz stosowania herbicydów, w Ukrainie nie ma takiego zakazu. Może być tak, że oni się przyszykowali do sprzedaży na rynek unijny i nie stosowali teraz, ale czy wszyscy, nie wiemy.
                            • alicia033 Re: Kibicujecie rolnikom? 23.02.24, 09:06
                              bistian napisał:


                              >Od 20 lat jest za
                              > kaz stosowania herbicydów

                              Skąd ty bierzesz te brednie, bistian?
                        • snajper55 Re: Kibicujecie rolnikom? 23.02.24, 01:12
                          mysiaapysia napisała:

                          > Żywność stamtąd nie spełnia norm unijnych. Dlatego nie powinna trafiac do Unii.

                          "Jak podaje "Nový Čas", ukraińskie zboże przeszło intensywną kontrolę jakości w Czechach. Nie wykryto ani jednej próbki, która byłaby niezgodna z europejskimi normami. O przeprowadzonych badaniach miał poinformować czeski minister rolnictwa Zdeněk Nekula."

                          wiadomosci.wp.pl/czesi-przebadali-ukrainskie-zboze-wyniki-moga-zaskoczyc-6889696573688416a

                          S.
                          • dramatika Re: Kibicujecie rolnikom? 23.02.24, 11:10
                            snajper55 napisał:


                            > "Jak podaje "Nový Čas", ukraińskie zboże przeszło intensywną kontrolę jakości w
                            > Czechach.

                            To w Czechach. A w Polsce Tusk cytował rolników i izbę zbożowo - paszową, że ukraińskie zboże to "najgorszy syf" i że rozwijają się w nim robaki, bakterie i grzyby. Jak Tusk cytuje, to chyba musi być to prawda. No chyba że to była prawda etapu tongue_out

                            www.youtube.com/shorts/EsFIbJu94Vo



                            • snajper55 Re: Kibicujecie rolnikom? 23.02.24, 14:43
                              dramatika napisał(a):

                              > To w Czechach. A w Polsce Tusk cytował rolników i izbę zbożowo - paszową, że uk
                              > raińskie zboże to "najgorszy syf" i że rozwijają się w nim robaki, bakterie i g
                              > rzyby. Jak Tusk cytuje, to chyba musi być to prawda. No chyba że to była prawda
                              > etapu tongue_out
                              >
                              > www.youtube.com/shorts/EsFIbJu94Vo

                              Ja też cytuję twoje kłamstwa. Czy przez to stają się prawda?

                              S.
              • ukrytaczara Re: Kibicujecie rolnikom? 21.02.24, 17:25
                Skoro rolnicy mają tak źle, to niech sami zajmą się czymś innym.

                Nie chodzi o nich, oni sobie poradzą. Chodzi ostatecznie o nas. Chodzi najpierw o ich byt, a pozniej nasz. Wszelkie zawirowania na rynkach spowodują, że będziemy jeść szczaw zimą albo będziemy zalezni od kilku światowych koncernów. Mielismy już przedsmak jak duze koncerny dyktowały ceny JAJEK, MASŁA ALBO OLEJU. Gdy rolnictwo upadnie nie będą miały już żadnych hamulców. Jeszcze hamował ich rodzimy rolnik, od ktorego mozna bylo kupic plody rolne. Przytoczyłam ci argumenty, dlaczego mamy się martwić o przyszłość. teraz ty przytocz, dlaczego mamy się nie martwić, mamy się na wszystko zgadzać przy nic nierobieniu i bierności i liczyć, ze zawsze będzie dobrze? Dlaczego mamy się uzalezniać od rolnictwa ukrainskiego, pozwalac na zniszczenie rodzimego?
                • natalia.nat Re: Kibicujecie rolnikom? 21.02.24, 17:39
                  ukrytaczara napisała:

                  >> Skoro rolnicy mają tak źle, to niech sami zajmą się czymś innym.

                  > Nie chodzi o nich, oni sobie poradzą.

                  Forumce zdecydowanie chodziło o nich. Jak to mają ciężko, w porównaniu do wszystkich innych.
                  Aha, czyli protestują dla dobra ogółu, nie dla siebie. Dobre. big_grin

                  >Chodzi ostatecznie o nas[/u].

                  My sobie poradzimy. Rynek sam się ukształtuje. Jeżeli będzie popyt, to będzie podaż. Najgorzej to sterować tym odgórnie pod presją jakiejś grupy, bo właśnie wtedy tracą wszyscy inni.
                  • ukrytaczara Re: Kibicujecie rolnikom? 21.02.24, 17:56
                    natalia.nat napisała:

                    > My sobie poradzimy. Rynek sam się ukształtuje. Jeżeli będzie popyt, to będzie p
                    > odaż. Najgorzej to sterować tym odgórnie pod presją jakiejś grupy, bo właśnie w
                    > tedy tracą wszyscy inni.

                    Podaż będzie. Oczywiście. Tylko podaż będzię dyktowałą cenę. Gdy popyt przewyższa podaż, to ceny są niebotyczne albo braki w łancuchu dostaw.
                    Gdy cukier podrożał do 7 zł a olej do 10, to przez to, że popytu nie bylo, stad podaż podniosła cenę? To chyba jakaś marksistowska ekonomia, której nie ogarniam.
                    • natalia.nat Re: Kibicujecie rolnikom? 21.02.24, 19:03
                      ukrytaczara napisała:

                      > Podaż będzie. Oczywiście. Tylko podaż będzię dyktowałą cenę.

                      No i jeżeli cena będzie wysoka, to zmniejszy się popyt. To wszystko są naczynia połączone.
                      Rolnik chciałby wytwarzać cokolwiek i zawsze mieć zbyt oraz dobra cenę. A tak nie ma nigdzie. Zwłaszcza, że dzisiaj jest szeroki rynek europejski, większa konkurencja i różnorodność, a więc sprzedawca i konsument mają wybór.
                      • ukrytaczara Re: Kibicujecie rolnikom? 21.02.24, 19:55
                        natalia.nat napisała:

                        > No i jeżeli cena będzie wysoka, to zmniejszy się popyt.

                        Ty dalej nic nie rozumiesz. Ja piszę JUŻ O SYTUACJI, kiedy zamiast rolnictwa będzie na całym świecie kilka koncernów. O sytuacji, kiedy to rolnicy w całej UE będą bankrutami. Ty naprawdę nie wiesz, na jakim świecie żyjesz.

                        • ukrytaczara Re: Kibicujecie rolnikom? 21.02.24, 19:59
                          Gdy będzie kilka koncernów- nie będzie żadnej konkurencji. Maksymalizacja zysków przy oferowaniu g..wna. A ty nie będziesz miałą wyboru, no może eutanazja będzie wyborem (oby)
                          • natalia.nat Re: Kibicujecie rolnikom? 21.02.24, 20:20
                            ukrytaczara napisała:

                            > Gdy będzie kilka koncernów- nie będzie żadnej konkurencji. Maksymalizacja zysków przy oferowaniu g..wna.

                            Polskie rolnictwo akurat nie ma najlepszej jakości.
                            A że rolnictwo, jego forma, produkcja, to wszystko się będzie zmieniać. Oczywiście. Cały czas to się dzieje. Ale raczej z korzyścią dla konsumentów.
                          • snajper55 Re: Kibicujecie rolnikom? 22.02.24, 21:38
                            ukrytaczara napisała:

                            > Gdy będzie kilka koncernów- nie będzie żadnej konkurencji. Maksymalizacj
                            > a zysków przy oferowaniu g..wna. A ty nie będziesz miałą wyboru, no może eutana
                            > zja będzie wyborem (oby)

                            Tak, tak. Samochody powinny być ręcznie budowane w rzemieslniczych warsztatatach. Bo jeśli zwycięża koncerny i te warsztaty upadną, to będą maksymalizować zyski i oferować gówno.

                            S.
                        • natalia.nat Re: Kibicujecie rolnikom? 21.02.24, 20:13
                          ukrytaczara napisała:

                          > Ja piszę JUŻ O SYTUACJI, kiedy zamiast rolnictwa będzie na całym świecie kilka koncernów.

                          No piszesz. Jakieś bzdury. Piszesz je po to, żeby manipulować dyskusją. Cokolwiek by nie było, jak to sobie nazwiesz, ceny będą takie, jakie konsument będzie w stanie zapłacić. Tu się nic nie zmienia.
                          • ukrytaczara Re: Kibicujecie rolnikom? 21.02.24, 20:40
                            No piszesz. Jakieś bzdury. Piszesz je po to, żeby manipulować dyskusją

                            Piszę to, co czeka Ukrainę...A nie tam już jest i czeka nas (UE).

                            ceny będą takie, jakie konsument będzie w stanie zapłacić. Tu się nic nie zmienia.

                            Tutaj mnie rozbawiłaś, tak, jak nowa ekonomia. Przy monopolu ktoś bedzie się zastanawiał, czy ci sprzedać za tyle na ile będzie cię stać. Miałąś już parę przykładów, poza olejem, cukrem, to samo było wypróbowywane na jajkach i maśle. Najwieksze firmy dyktowaly ceny i jakoś nie negocjowalas w Biedronce, tylko kupowałaś po cenach razy dwa, albo obchodzilas się smakiem. Chyba, ze znalazlas sposób na DYKTOWANIE CEN DYSKONTOM. Podziel się, jak manipulujesz przy kasie kasjerkami...by obnizyły cenę, jak obrazasz się na sklepy..I prechodzisz na głodówkę....Chyba to ja powinnam się sztuki manipulacji nauczyc od ciebie.
                            • natalia.nat Re: Kibicujecie rolnikom? 21.02.24, 20:56
                              ukrytaczara napisała:

                              > Przy monopolu ktoś bedzie się zastanawiał, czy ci sprzedać za tyle na ile będzie cię stać.

                              Kolejny raz napiszę, nie zamierzam dyskutować z wymyślonym przez ciebie chochołem. Nie ma żadnego uzasadnienia dla twoich wizji. A raczej wprost przeciwnie. Bo to właśnie ty chcesz tworzyć monopol dla polskiego rolnictwa w Polsce i żeby polski rolnik mógł windować ceny jak chce. Bo z innych krajów, to wybrakowane i szkodliwe oraz oczywiście niszczy się wtedy rodzimą produkcję.
                              • ukrytaczara Re: Kibicujecie rolnikom? 21.02.24, 21:04
                                A raczej wprost przeciwnie. Bo to właśnie ty chcesz tworzyć monopol dla polskiego rolnictwa w Polsce i żeby polski rolnik mógł windować ceny jak chce.

                                Twego bełkotu nie da się nawet skomentować. IM Większa liczna producentów TO WIĘKSZY MONOPOL? A gdy kilka koncernów, to konsument ma większy wybór? Nawet nie będę udawała, że coś z tego rozumiem.
                                • natalia.nat Re: Kibicujecie rolnikom? 21.02.24, 22:45
                                  ukrytaczara napisała:

                                  > A raczej wprost przeciwnie. Bo to właśnie ty chcesz tworzyć monopol dla pols
                                  > kiego rolnictwa w Polsce i żeby polski rolnik mógł windować ceny jak chce.


                                  > Twego bełkotu nie da się nawet skomentować.

                                  I vice versa. Poza tym nie komentuj, skoro się nie da.

                                  > IM Większa liczna producentów TO WI
                                  > ĘKSZY MONOPOL? A gdy kilka koncernów, to konsument ma większy wybór?

                                  Jeżeli chcesz dyskutować z własnymi tezami, to po co pod moim postem? Ja niczego takiego nie napisałam
                                  Jaka większa liczba producentów?! Ty chcesz, żeby producentem był tylko polski rolnik.

                                  > Nawet nie będę udawała, że coś z tego rozumiem.

                                  Nie musisz nawet udawać. Ty niewiele rozumiesz.

                      • alicia033 Re: Kibicujecie rolnikom? 21.02.24, 20:03
                        natalia.nat napisała:


                        > No i jeżeli cena będzie wysoka, to zmniejszy się popyt.

                        uhum, i co będziesz wtedy jadła?
                        Może jednak spróbuj przeczytać jakiś elementarz ekonomii, który wyjaśni ci takie pojęcia, jak "dobra podstawowe" i "(nie)elastyczność popytu.
                        • ukrytaczara Re: Kibicujecie rolnikom? 21.02.24, 20:06
                          alicia033 napisała:

                          .
                          >
                          > uhum, i co będziesz wtedy jadła?

                          Co ty chcesz od dziewczyny? Gdy cena chleba będzie wysoka, to się przerzuci NA CIASTKA.
                          • natalia.nat Re: Kibicujecie rolnikom? 21.02.24, 21:02
                            ukrytaczara napisała:

                            > Gdy cena chleba będzie wysoka, to się przerzuci NA CIASTKA.

                            Tyle że to ty chcesz, żeby cena chleba była wysoka, bo to ty uważasz że lepiej jest kupować pszenicę drożej, zamiast taniej.
                            • ukrytaczara Re: Kibicujecie rolnikom? 21.02.24, 21:09
                              natalia.nat napisała:

                              > jest kupować pszenicę drożej, zamiast taniej.


                              Dla ciebie tylko cena jest istotna? Nie przeszkadza ci, ze coś zapleśniałe. zgniłe i niebadane, ale ważne, że tanie? Tu niespodzianka dla ciebie, gdy nie bedzie konkurencji, to bedzie zaplesniale, niebadane i DROGIE. Dla mnie przede wszystkim musi być zdrowe i zawsze dostępne, a nie tylko wtedy, gdy ktoś ma interes wysłać to nam, a nie komuś innemu, kto jest w stanie zapłacić więcej.
                        • natalia.nat Re: Kibicujecie rolnikom? 21.02.24, 20:43
                          alicia033 napisała:

                          > > No i jeżeli cena będzie wysoka, to zmniejszy się popyt.
                          >
                          > uhum, i co będziesz wtedy jadła?
                          > Może jednak spróbuj przeczytać jakiś elementarz ekonomii,

                          Przecież te prawa ekonomii działają cały czas, teraz też. I nic się nie zmieni.
                          Poza tym tutaj żadna dyskusja o podstawach ekonomii nie jest potrzebna. Ktoś po prostu cały czas brzydko manipuluje.
                          Jeżeli od postulatu, że rolnik ma wytwarzać coś na co jest zbyt i od krytyki warcholstwa "bo mi się należy" przechodzi do straszenia, że nic nie będzie, to jak można traktować to poważnie. To ja też mogę napisać, że jeżeli rząd będzie musiał dopłacać do rolnictwa, to Polska zbankrutuje i nic nie będzie. Mogę.
                          Ten rynek sam się powinien kształtować, jak wszystkie inne rynki. Jeżeli będzie potrzebny w tym kształcie, to się utrzyma, jeżeli ma się zmienić, to się zmieni.
            • nena20 Re: Kibicujecie rolnikom? 22.02.24, 00:00
              Najpierw musisz kupić sobie ziemię po około 50 tys za hektar. Jak już będzie miała wolne 2-3 mln zł na zakup możesz rozpocząć rozwijać interes.
            • kokosowy15 Re: Kibicujecie rolnikom? 23.02.24, 10:49
              Nie oni jedni. Jeżeli uważasz, że np pani Czartoryska ma lepiej od ciebie, rób to co ona.
          • majaa Re: Kibicujecie rolnikom? 21.02.24, 15:52
            Ja tam do Twoich rodziców nic nie mam, ale autorytetami to oni są tylko dla Ciebie.
        • demono2004 Re: Kibicujecie rolnikom? 21.02.24, 16:49
          majaa napisała:

          > Pierniczysz, jak potłuczona... Najlepiej zamień się z tymi rolnikami, to będzie
          > sz miała raj na ziemi i loty na Majorkę co miesiąc.

          Wszyscy ci, ktorzy nie popieraja strajku rolników, nie są Polakami. Nie rozumieją, ze jesli padna oni, UE weźmie się za resztę. Padną drobni przedsiębiorcy, przemysł. Wejdzie na całego zielony ład plus niebieski.
          Zabieraja się za najwieksze grupy społeczne, pozniej zajmą się nami wszystkimi. I nie bedzie niczego, jak to mawiał Kononowicz.
          • ukrytaczara Re: Kibicujecie rolnikom? 21.02.24, 17:06
            demono2004 napisała:

            > Zabieraja się za najwieksze grupy społeczne, pozniej zajmą się nami wszystkimi.


            Oczywiście, że tak. Tylko niektórzy tego nie rozumieją, nie są konsumentami, najwyżej nałapią sobie robaków.
            • demono2004 Re: Kibicujecie rolnikom? 21.02.24, 17:14
              ukrytaczara napisała:

              > demono2004 napisała:
              >
              > > Zabieraja się za najwieksze grupy społeczne, pozniej zajmą się nami wszys
              > tkimi.
              >
              >
              > Oczywiście, że tak. Tylko niektórzy tego nie rozumieją, nie są konsumentami, na
              > jwyżej nałapią sobie robaków.


              Ematusie i ich rodzny nie kumają, ze ich to tez dotyczy. Myslą, ze im sie upiecze i sa do nie ruszenia, ale sie jeszcze zdziwią. Wjedzie zielony ład na całego, to dopiero zrobi sie wesoło.
              • natalia.nat Re: Kibicujecie rolnikom? 21.02.24, 17:22
                demono2004 napisała:

                > Ematusie i ich rodzny nie kumają, ze ich to tez dotyczy.

                Dobrze że ty kumasz. To napisz, jak to mi się poprawi, kiedy rząd ugnie się pod postulatami rolników. Dawaj!
                Bo przecież rolnikom nie chodzi o ich własny interes i wygodnictwo.
                • ukrytaczara Re: Kibicujecie rolnikom? 21.02.24, 17:28
                  natalia.nat napisała:


                  >
                  > Dobrze że ty kumasz. To napisz, jak to mi się poprawi, kiedy rząd ugnie się pod
                  > postulatami rolników. Dawaj!
                  > Bo przecież rolnikom nie chodzi o ich własny interes i wygodnictwo.

                  Skąd pomysł, że zawsze bez rodzimego rolnictwa będziesz miała co do gara włożyć?
                  A dawać to możesz pod sklepem.
                  • natalia.nat Re: Kibicujecie rolnikom? 21.02.24, 17:49
                    ukrytaczara napisała:

                    > Skąd pomysł, że zawsze bez rodzimego rolnictwa będziesz miała co do gara włożyć?

                    A skąd pomysł, że nie będę. Jak nie będzie rodzimego, to nie będzie żadnego? Od lat kupuję europejskie warzywa i owoce, bo smaczniejsze i tańsze. Oraz posiłkuję się produktami z własnej uprawy i hodowli. Wytwór polskiego rolnika jest mi zupełnie zbędny.

                    > A dawać to możesz pod sklepem.

                    Raczej ty. Śmiało. Nadajesz się do tego.
                    • ukrytaczara Re: Kibicujecie rolnikom? 21.02.24, 18:01
                      natalia.nat napisała:

                      > ukrytaczara napisała:
                      >
                      > > Skąd pomysł, że zawsze bez rodzimego rolnictwa będziesz miała co do gara
                      > włożyć?
                      >
                      > A skąd pomysł, że nie będę. Jak nie będzie rodzimego, to nie będzie żadnego?

                      Tak, w momencie zaburzenia łancucha dostaw będzie w ch.... bardzo ograniczony dostęp do żywności. W cenie złota. Co bedzie, jak Putin zbombarduje dziwnie oszczedzane jak dotad trasy kolejowe z Ukrainy? kim ty jestes, ze lobbujesz za uzaleznieniem się od jedzenia niespelniejacego żadnych norm i za tym by zniszczyć rodzimych producentów ? Chyba nie Polką.
                      • natalia.nat Re: Kibicujecie rolnikom? 21.02.24, 18:23
                        ukrytaczara napisała:

                        > Tak, w momencie zaburzenia łancucha dostaw będzie w ch.... bardzo ograniczony dostęp do żywności.

                        Totalna bzdura. Masz w tym interes, więc tak manipulujesz.

                        > kim ty jestes, ze lobbujesz za uzaleznieniem się od jedzenia niespelniejacego żadnych norm i za tym by zniszczyć rodzimych producentów ?

                        A kim ty jesteś, że paskudnie kłamiesz? Zabrakło argumentów? Niczego takiego nie napisałam. Za niczym takim nie lobbuję. Tyle, że nie widzę powodu płacić więcej za polskie ziemniaki czy truskawki, jeżeli mogę płacić mniej za smaczniejsze francuskie czy hiszpańskie. To tylko od rodzimych producentów zależy, czy się utrzymają. Od nikogo innego Rząd nie powinien dopłacać do polskiego rolnictwa kosztem podatników. Ten rynek powinien się kształtować sam.

                        >Chyba nie Polką.

                        A to już twój problem, że Polką nie jest dla ciebie ktoś, kto ma inne zdanie niż ty. A dla mnie to ty nie jesteś Polską, skoro dbasz o interes tylko jednej grupy, podejrzewam swój interes. Polska to nie tylko rolnictwo.
                        • ukrytaczara Re: Kibicujecie rolnikom? 21.02.24, 18:36
                          Tyle, że nie widzę powodu płacić więcej za polskie ziemniaki czy truskawki, jeżeli mogę płacić mniej za smaczniejsze francuskie czy hiszpańskie.

                          Truskawki sa bardzo ważne w życiu człowieka. Bez nich zginiemy marnie. Całe te blokady się toczą o to, czy truskawek zabraknie, czy może trzeba je skądś sprowadzać. Wlasnie wyjawiłaś najwiekszy sekret Polaków. Bez truskawek padniemy w tydzień. Wszystko możemy mieć skądś. Całą ta dyskusja z Tobą to krew w piach. Niczego nie rozumiesz, że rolnictwo to gałąź strategiczna dla kraju. Hiszpańskich i francuskich truskawek od rolnika też nie kupisz niedługo. Problem zgniłego ładu dotyka wszystkie kraje UE. U nich też są protesty, jeszcze bardziej gwałtowne niż w Polsce. To już szczyt ignorancji, że nie masz o tym pojęcia.
                          • ukrytaczara Re: Kibicujecie rolnikom? 21.02.24, 18:41
                            A co do ziemniaków, ze niby gdzie takie tanie? Tańsze niż w Polsce? Ja płacę teraz 2 zł za kilogram.
                          • natalia.nat Re: Kibicujecie rolnikom? 21.02.24, 18:48
                            ukrytaczara napisała:

                            Niech więc każdy zostanie przy swojej prawdzie. Ja uważam, że jeżeli polska produkcja rolnicza będzie konkurencyjna, to się sama obroni. Nie jestem ani za dopłacaniem do tego sektora (a spełniając postulaty rolników trzeba by to było zrobić), ani nie popieram żenującej formy tych protestów. I zdania nie zmienię. Nie dogadamy się na pewno.
                            • ukrytaczara Re: Kibicujecie rolnikom? 21.02.24, 18:53
                              Nie jestem ani za dopłacaniem do tego sektora (a spełniając postulaty rolników trzeba by to było zrobić),

                              To nie jest dyskusja o dopłacaniu do rolnictwa, tylko czy likwidować rolnictwo w całej UE. Ty nie masz swiadomości, że protesty odbywają się w niektórych krajach już od dawna i w znacznie ostrzejszej formie. Powtórzę, to niewybaczalna ignorancja z twojej strony.

                              ani nie popieram żenującej formy tych protestów. I zdania nie zmienię

                              Sami rolnicy tego nie popierają, ale zostali postawieni pod murem.

                              • natalia.nat Re: Kibicujecie rolnikom? 21.02.24, 19:17
                                ukrytaczara napisała:

                                > To nie jest dyskusja o dopłacaniu do rolnictwa, tylko czy likwidować rolnictwo w całej UE.

                                No nie. Właśnie jak najbardziej o dopłacaniu do rolnictwa. Likwidacji nieopłacalnej nadmiarowej produkcji rolnej raczej nie unikniemy. Bo na dłuższą metę nie da się tego uniknąć. Kiedyś tego trupa trzeba będzie przestać pudrować.

                                > Ty nie masz swiadomości, że protesty odbywają się w niektórych krajach

                                Oczywiście, że mam świadomość. Ale to żadne zdziwienie. Rolnicy są tak samo roszczeniowi i w innych krajach.

                                >> ani nie popieram żenującej formy tych protestów. I zdania nie zmienię
                                >
                                > Sami rolnicy tego nie popierają, ale zostali postawieni pod murem.

                                Popierają. To są typowe metody warcholstwa, które chce wywalczyć silą coś, co nie opłaca się nikomu poza nim samym.
                                • ukrytaczara Re: Kibicujecie rolnikom? 21.02.24, 19:44
                                  Bo na dłuższą metę nie da się tego uniknąć. Kiedyś tego trupa trzeba będzie przestać pudrować.

                                  Dalej nic nie rozumiesz, czy może nie chcesz rozumieć? Jeżeli europejskie rolnictwo jest dla ciebie trupem, to my wszyscy jesteśmy padlinożercami. Ale faktycznie, to czcza gadanina.
                                  • natalia.nat Re: Kibicujecie rolnikom? 21.02.24, 19:56
                                    ukrytaczara napisała: ...

                                    A ty dalej będziesz manipulować? Nie nazwałam rolnictwa trupem.
                                    Zdecydowanie się zgadzam, czcza gadanina.
                    • evening.vibes Re: Kibicujecie rolnikom? 21.02.24, 18:03
                      natalia.nat napisała:
                      > A skąd pomysł, że nie będę. Jak nie będzie rodzimego, to nie będzie żadnego?

                      Uzależnianie się od produkcji żywności z zagranicy jest niebezpieczne - podobnie jak od źródeł energii. Przespałaś kryzys po odcięciu węgla i gazu z Rosji?

                      • natalia.nat Re: Kibicujecie rolnikom? 21.02.24, 18:38
                        evening.vibes napisała:

                        > Uzależnianie się od produkcji żywności z zagranicy jest niebezpieczne - podobni
                        > e jak od źródeł energii. Przespałaś kryzys po odcięciu węgla i gazu z Rosji?

                        Ale węgiel czy gaz to są surowce, które nie są wszędzie i nie tak samo dostępne, a potrzebuje każdy. Rolnictwo to zupełnie inna bajka. Poza tym ja nie domagam się likwidacji polskiego rolnictwa, ale niech ten sektor nie domaga się specjalnego traktowania. Obowiązują nas regulacje unijne. A rolnik ma produkować coś, na co ma zbyt, tak żeby podatnicy nie musieli dopłacać do produkcji czegoś, co mają w nadmiarze o co dodatkowo można kupić taniej za miedzą.
                        • ariathedevil Re: Kibicujecie rolnikom? 21.02.24, 19:04
                          Rolnictwo to raptem 2.4 % PKB "oznacza, że ok. 800 tys. osób zatrudnionych w rolnictwie to tzw. bezrobocie ukryte. Innymi słowy przejście tych osób do innych sektorów gospodarki nie miałoby wpływu na wielkość produkcji rolnej - powiedział."www.farmer.pl/finanse/podatki-rachunkowosc/ekspert-polskie-rolnictwo-jest-nieefektywne-musimy-przyspieszyc-proces-konsolidacji,138045.html Wcałej UE to jest 1.6 PKB, w Szwajcarii np. 0.6% PKB skoro mam jeść to agronews.com.pl/artykul/nik-polska-zywnosc-jest-najniebezpieczniejsza-w-calej-unii-europejskiej/ i protestują przeciwko temu next.gazeta.pl/next/7,172392,30724419,komisarz-janusz-wojciechowski-przekazal-dobra-wiadomosc-dla.html#s=BoxOpImg5 to mogę jeść taniej z Albanii, Mołdawii, czy Ukrainy. I niech te 800 tys ruszy się do roboty zamiast, łazić po granicy zaglądać do kontyngentów z bronią. Podpuszczani przez ruskie trolle wyborcza.pl/7,75398,30725217,protesty-rolnikow-moga-sie-zamienic-w-putiniade-trzeba-to-przerwac.html#S.TD-K.C-B.5-L.1.duzy służą tylko putinowi i oczywiście sobie. ci z tymi proruskimi plakatami powinni być sądzeni jak za zdradę stanu.
                          • evening.vibes Re: Kibicujecie rolnikom? 21.02.24, 21:55
                            ariathedevil napisała:
                            > to mogę jeść taniej z Albanii, Mołdawii, czy Ukrainy

                            Dopóki chcą ci sprzedawać. Jak przestaną - zdechniesz. Mówimy o ŻYWNOŚCI a nie zbytkach.
                            • tanebo001 Re: Kibicujecie rolnikom? 21.02.24, 22:02
                              To kupimy gdzie indziej.
                              • majaa Re: Kibicujecie rolnikom? 22.02.24, 11:26
                                tanebo001 napisał:

                                > To kupimy gdzie indziej.
                                >

                                Czyli gdzie, za ile i jakiej jakości?
                                • ariathedevil Re: Kibicujecie rolnikom? 22.02.24, 11:29
                                  rnseria.com/resources/html/article/details?id=613025&language=pl
                        • evening.vibes Re: Kibicujecie rolnikom? 21.02.24, 21:53
                          natalia.nat napisała:
                          > Ale węgiel czy gaz to są surowce, które nie są wszędzie i nie tak samo dostępne
                          > , a potrzebuje każdy. Rolnictwo to zupełnie inna bajka.

                          Nie - ktoś musi ci sprzedać a to ŻYWNOŚĆ - bez niej po prostu zdechniesz.
                          • majaa Re: Kibicujecie rolnikom? 22.02.24, 11:29
                            evening.vibes napisała:


                            > Nie - ktoś musi ci sprzedać a to ŻYWNOŚĆ - bez niej po prostu zdechniesz.

                            No otóż. Ale najwyraźniej nie wszyscy mają na tyle wyobraźni, żeby to pojąć.
                            • ariathedevil Re: Kibicujecie rolnikom? 22.02.24, 11:44
                              rnseria.com/resources/html/article/details?id=613025&language=pl No może bez histerii, jest np Ukraina, Albania, Mołdawia itd.. PKB rolnictwa w Szwajcarii to 0.6% no zdychają strasznie, padają pokotem. W Polsce w rolnictwie bezrobocie ukryte to 800tys, oni jeżdzą uberami w Wawie, pracują na budowach w Niemczech, płacą krus, a my zrzucamy się na ich emeryturki. Może rolnicy bez nas zdechną ? Bez kroplówek, dotacji, kredytów, skupów, zbytów ? Jak to jest, że niewielu w mieście może sobie pozwolić na kredyty w wysokości dajmy na 1 mln, a rolnicy biorą takie na kombajny i traktory na preferecyjnych warunkach. Może bez tych wiecznych kroplówek dla nierentownego górnictwa, już dawno mielbyśmy atom ? I bylibyśmy niezależni od ruskich ? Może rolnicy jeśli trzeba ciągle do nich dokładać i ciągle im za mało się przekwalifikują ? może znajdą się wtedy inni którzy bardziej przedsiębiorczy ? NIE POPIERAM TEGO! next.gazeta.pl/next/7,151003,30722463,media-ujawniaja-kim-sa-liderzy-protestu-rolnikow-dwoch-jest.html#s=amtp_pnHP_related I TEGO twitter.com/Bonkeratoo
                              • majaa Re: Kibicujecie rolnikom? 22.02.24, 12:58
                                Tyle że Szwajcaria to akurat jedno z najbogatszych państw świata, więc najwyżej drożej zapłacą, jak będą musieli. Nas, obawiam się, jeszcze długo na taki luksus nie będzie stać.
                                A co do poparcia, to nie popierasz protestów z powodu kilku osób, które Ci się nie podobają? Wielu rolnikom też się nie podobają, ale to nie znaczy, że będą przez to strzelać sobie w stopę.
                                • ariathedevil Re: Kibicujecie rolnikom? 22.02.24, 13:21
                                  Rolnicy głosowali tak www.agropolska.pl/aktualnosci/polska/jak-glosowali-rolnicy-jak-glosowala-wies,15694.html "Ponad 2/3 rolników poparło Prawo i Sprawiedliwość, które w pełni zachowało poparcie rolników uzyskane w 2019 roku” - podkreślił Wojciechowski." to nie jest kilka osób. No właśnie, może dlatego jest taka bogata, bo ciągle nie dosypuje roszczeniowym, nierentownym grupom zawodowym ? Wyobraź sobie, w koncu olaliśmy górników i zaczęliśmy budować atom, inwestować w OZE. O problemów z energią, odcięcie od ruskich. A nie ciągle słyszymy: "dej, dej bo jak nie to ci spale opony lub wyleję gnój, albo podrzuce truchło. "
                                  • majaa Re: Kibicujecie rolnikom? 22.02.24, 13:59
                                    W kwestii protestów działają też członkowie Konfederacji, nie tylko PiS. Poza tym, nawet jak coś jest w naszym interesie, to będziesz przeciwna tylko dlatego, że stoi za tym ktoś z PiSu czy Konfy? Serio?
                                    • ariathedevil Re: Kibicujecie rolnikom? 22.02.24, 14:06
                                      To nie jst w moimi intersie, tylko w ich interesie w moim jest mieć tanią żywność. Skoro nasza wyglada tak jaka to różnica ?agronews.com.pl/artykul/nik-polska-zywnosc-jest-najniebezpieczniejsza-w-calej-unii-europejskiej/
                                      • majaa Re: Kibicujecie rolnikom? 22.02.24, 14:38
                                        Powtarzasz się, koleżanko, a ja już tu w tej sprawie też głos zabierałam.
                            • natalia.nat Re: Kibicujecie rolnikom? 22.02.24, 13:53
                              majaa napisała:

                              > evening.vibes napisała:
                              >
                              > > Nie - ktoś musi ci sprzedać a to ŻYWNOŚĆ - bez niej po prostu zdechniesz.
                              >
                              > No otóż. Ale najwyraźniej nie wszyscy mają na tyle wyobraźni, żeby to pojąć.

                              Ale to ty i tobie podobni nie macie na tyle wyobraźni, żeby pojąć że właśnie bez zielonego ładu i tego typu zmian nie będzie rodzimej produkcji żywności, gleby ulegną degradacji i utraca walory rolnicze. To już się w Polsce dzieje na niektórych obszarach i jeżeli temu nie zapobiegniemy, to ten proces się nasili i przyspieszy.


                              • majaa Re: Kibicujecie rolnikom? 22.02.24, 14:34
                                Tak, tak, wiem, bez zielonego ładu to za chwilę apokalipsa i armagedon...
                                Zmiany trzeba wprowadzać z głową, a nie na hura i bez względu na koszty. Zwłaszcza że te koszty poniesiesz ty, ja i inni zwykli ludzie. Bo ci "niezwykli" mają przecież na tym zarobić. Już teraz eurokraci i różnej maści cwaniaki robią z ludzi wałów, rozbijając się radośnie i luksusowo odrzutowcami na rozmaite "eventy", na których pierdzielą głodne kawałki o katastrofie, pierdzących krowach i śladach węglowych. A wielce światli europejscy wyznawcy klimatyzmu słuchają swoich guru jak świnia grzmotu i kiwają głowami niczym te maskotki kiedyś w samochodach. Argumentów drugiej strony nawet nie chcą słuchać, a co dopiero się nad nimi choć chwilę zastanowić. Toż już samo tylko dopuszczenie takiej możliwości jest zbrodnią przeciwko ludzkości.
                                • ariathedevil Re: Kibicujecie rolnikom? 22.02.24, 14:41
                                  Przecież chcieli ograniczyć pestycyd., Mogłabym nie ponosić gdybym miala wybór między żywnością z Ukrainy np, teraz wszyscy dotując to rolnictwo ponosimy bardzo duże koszty. Poczytaj ile od erokaratów dostanie rolnictwo, tylko w tym roku agroprofil.pl/wiadomosci/ile-rzad-przeznaczy-na-rolnictwo-w-2024-roku/Projekt budżetu na 2024 r. zakłada wydatki w wysokości 78,4 mld złotych, z których na poszczególne obszary przeznaczono następujące kwoty:

                                  Rolnictwo: 20,4 mld zł
                                  KRUS (Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego): 27,4 mld zł
                                  Środki UE: 26,1 mld zł
                                  Pożyczka BGK dla samorządów terytorialnych: 330 mln zł
                                  Krajowy Plan Odbudowy: 4,1 mld zł
                                  Jesli oni sami się nie opanują z syfieniem, to największe koszty poniosą.
                                  • ariathedevil Re: Kibicujecie rolnikom? 22.02.24, 14:43
                                    agroprofil.pl/wiadomosci/ile-rzad-przeznaczy-na-rolnictwo-w-2024-roku/
                                  • majaa Re: Kibicujecie rolnikom? 23.02.24, 12:17
                                    Tak, oczywiście, bo w całym tym "ładzie" chodzi tylko o ograniczenie pestycydów. Przy czym spoza UE można już kupować z pestycydami i innym syfem.
                                    Szkoda, że napisali tylko ile dadzą, a nie ile zabiorą, żeby wyjść na swoje.
                                    • ariathedevil Re: Kibicujecie rolnikom? 23.02.24, 12:34
                                      A o co chodzi "od pola do stołu" ? Sprzedaż bezpośrednia jest zła ? Przecież teraz już np. koła gospodyń wiejskich sprzedają swoje wyroby. Można się zrzeszyć zrobić swoje przetwórnie, spóldzielnie, sklepy. Coś stoi na przeszkodzie ? Czy złe jest ograniczenie pestycydów ? Jedyne z czym bym się nie zgodziła, to nieuczciwa konkurecja i z Ukrainy i z Niemiec, tzn. Niemcy leją więcej chemii i powinni mieć większe cięcia,
                                      Polacy mniejsze , ale to dałoby się wypracować rozmwiając z Unią jak z ludzmi, goniąc Wojciechowskiego, powołując na to stanowisko kogoś kompetentnego, ale teraz po tym co słyszałam od rolników i widziałam na protestach mam to w nosie, oni walczą tylko o swoją kieszeń, tak samo jak górnicy. Gdybyśmy nie ulegali tym protestom ( tam też się konfederuskie kręciły, ogólnie jest dym są konfederuskie ) być może mielbyśmy już atom i np nie stresowalibyśmy się cenami energii? Ale to tak jest zawsze jak się ulega szantażystom. W rolnictwie jest zatrudninych 1.2mln ludzi z czego 800 tys. to jest " ukryte bezrobocie" tzn Janusze z Krowiej Wólki pracujące u Helmuta na czarno, którym my opłacamy KRUS w tym roku rolniczy krus to 27mld koszt elektrownii o mocy 1.200 MW to ok. 24 mld zł. Zielony ład:
                                      Cele UE to:

                                      zapewnienie bezpieczeństwa żywnościowego w obliczu niepewnej sytuacji geopolitycznej, zmiany klimatu i utraty różnorodności biologicznej
                                      zmniejszenie śladu środowiskowego i klimatycznego związanego z systemem żywnościowym
                                      wzmocnienie odporności systemu żywnościowego UE
                                      przewodzenie globalnej transformacji w kierunku konkurencyjnej zrównoważoności „od pola do stołu”.
                                      • dramatika Re: Kibicujecie rolnikom? 23.02.24, 12:39
                                        ariathedevil napisała:


                                        > Cele UE to

                                        Wiem, wiemy. Każda władza chce naszego dobra big_grin
                                      • majaa Re: Kibicujecie rolnikom? 23.02.24, 13:17
                                        ariathedevil napisała:

                                        naiwnie, że wszyscy chcą coś ugrać dla siebie, a jedynie eurokraci z Unii myślą wyłącznie o nas, o naszym szczęściu i dobrobycie.
                                        • ariathedevil Re: Kibicujecie rolnikom? 23.02.24, 13:24
                                          Jeśli już mialabym wybierać, to wolę żeby zadbał o mnie i eurokrata niż mekrel z brałnem i ojdaną.
                                          • majaa Re: Kibicujecie rolnikom? 23.02.24, 13:49
                                            ariathedevil napisała:

                                            > Jeśli już mialabym wybierać, to wolę żeby zadbał o mnie i eurokrata niż mekrel
                                            > z brałnem i ojdaną.

                                            Ciekawy wybór. Uważasz, że eurokratom bardziej zależy na nas niż nam samym?
                                            • ariathedevil Re: Kibicujecie rolnikom? 23.02.24, 13:57
                                              Po 8 latach koryta pisiorów i tym co wyprawiają konfederuscy ? Kpisz ? Pamietasz jak przed wejściem do unii na wsiach chodzili defektować do sławojek ? A teraz proszę polski rolnik businessinsider.com.pl/gospodarka/biedny-jak-rolnik-oto-co-mowia-dane/myh8dq7?utm_source=forum.gazeta.pl_viasg_businessinsider&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=undefined&utm_v=2
                                              • dramatika Re: Kibicujecie rolnikom? 23.02.24, 13:58
                                                ariathedevil napisała:

                                                > Pamietasz jak przed wejściem do unii na wsiach chodzili defektować do sławojek ?

                                                I nawet komórek nie mieli, tylko telefony na kable, beka big_grin
                                              • ariathedevil Re: Kibicujecie rolnikom? 23.02.24, 13:58
                                                I porównaj to z Ukrainą czy Białorusią.
                                              • majaa Re: Kibicujecie rolnikom? 23.02.24, 14:32
                                                No pacz pani, a są kraje, gdzie Unia kibli nie wybudowała, a też są.
                                                A tak bardziej serio, to to, że wejście do Unii przyniosło pewne korzyści nie oznacza, że trzeba być już do końca świata wobec niej ślepym i bezkrytycznym.
                                                • ariathedevil Re: Kibicujecie rolnikom? 23.02.24, 14:48
                                                  No rzeczywiście nasi sąsiedzi z podobną do nas historią: Ukraina, Białoruś...Mołdawia, Gruzja , Macedonia, Islandia i tak w tej Unii źle, że wszyscy chcą się do niej dostać. Ty jesteś bezkrytyczna wobec tych protestów, popierasz to co robią konfederuskie na granicy ?
                                                • natalia.nat Re: Kibicujecie rolnikom? 23.02.24, 15:07
                                                  majaa napisała:

                                                  > A tak bardziej serio, to to, że wejście do Unii przyniosło pewne korzyści nie o
                                                  > znacza, że trzeba być już do końca świata wobec niej ślepym i bezkrytycznym.

                                                  Akurat wobec zmian w kierunku bardziej ekologicznej i mniej emisyjnej produkcji rolnej a w konsekwencji uzyskiwania zdrowszej żywności nie ma powodu być krytycznym. A wprost przeciwnie.
                                        • natalia.nat Re: Kibicujecie rolnikom? 23.02.24, 13:31
                                          majaa napisała:

                                          > naiwnie, że wszyscy chcą coś ugrać dla siebie, a jedynie eurokraci z Unii myślą
                                          > wyłącznie o nas, o naszym szczęściu i dobrobycie.

                                          Na pewno myślą o nas rolnicy i Konfederacja, która strajki organizuje. Ci nie chcą ugrać tylko dla siebie, ale chodzi im wyłącznie o nasze szczęście i dobrobyt.
                                          Obiektywnie, cóż może być niekorzystnego w bardziej ekologicznej i mniej emisyjnej produkcji rolnej?

                                          • ariathedevil Re: Kibicujecie rolnikom? 23.02.24, 13:47
                                            No unia zła, wcale nie chodzi o zadymę. I skłócanie nas ze wszystkimi tak naprawdę. Pestycydy muszą ograniczyć, bo zwyczajnie nic za chwilę nei będzie rosło. Zgdzodziłabym się żeby w Polsce ograniczayli mniej niż np. w Niemczech. Co do jakiś kretynizmów typu płacze: muszę zrobić zdjęcie gnojowi telefonem, no musisz jesli chcesz sprzedawać jako eko. Strasznie to ciężka sprawa. Ogólnie konfederuskie w
                                            ogóle się tam nie mieszają. Jest dym są konfederuskie są protesty przewoźników Mekrel z nimi Górników Bosak jeżdzi ciężarówką , tych obrzydliwców od ferm futerkowych Bosak wciska kity, a Zajączkowska , która ma męża w branży futrzarskiej lobbuje za bezmyślnym barbarzyństwem
                                            ogólnie jest dym jest konfa. wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,30731991,incydent-na-stacji-kolejowej-w-dorohusku-wysypali-ukrainski.html#s=BoxOpImg1
                                          • majaa Re: Kibicujecie rolnikom? 23.02.24, 13:55
                                            natalia.nat napisała:


                                            > Na pewno myślą o nas rolnicy i Konfederacja, która strajki organizuje. Ci nie c
                                            > hcą ugrać tylko dla siebie, ale chodzi im wyłącznie o nasze szczęście i dobroby
                                            > t.

                                            Można coś ugrać dla siebie, a przy okazji też i dla innych rodaków. W końcu bliższa koszula ciału i układ win-win.

                                            > Obiektywnie, cóż może być niekorzystnego w bardziej ekologicznej i mniej emisyj
                                            > nej produkcji rolnej?
                                            >

                                            Obiektywnie nic. Tyle że to, co nam proponują z obiektywizmem niewiele ma wspólnego.
                                            • natalia.nat Re: Kibicujecie rolnikom? 23.02.24, 14:08
                                              majaa napisała:

                                              > Można coś ugrać dla siebie, a przy okazji też i dla innych rodaków.

                                              No to wymień, jakie korzyści będą mieli rodacy. I co takiego stracą, jeśli produkcja rolna będzie bardziej ekologiczna i mniej emisyjna.

                                              > > Obiektywnie, cóż może być niekorzystnego w bardziej ekologicznej i mniej emisyjnej

                                              > Obiektywnie nic. Tyle że to, co nam proponują z obiektywizmem niewiele ma wspólnego.

                                              Rolnikom nie pasuje, bo chcieliby robić po staremu i żeby nikt im niczego nie narzucał. UE ma płacić i niczego nie wymagać.
                                              • ariathedevil Re: Kibicujecie rolnikom? 23.02.24, 14:17
                                                Ogólnie zastanwia mnie, że pod tą ruską granicą nie protestują wgospodarce.pl/informacje/138473-czeka-nas-drastyczny-wzrost-cen-zywnosci-kiedy " Zwrócił również uwagę na ogromne nadwyżki pszenicy w Rosji, która zdominowała handel w pierwszej połowie sezonu i która wciąż pozostaje wysoce konkurencyjna cenowo na rynkach światowych. Z danych USDA wynika, że w bieżącym sezonie 2023/24 Rosja może wyeksportować rekordowe 51 mln t pszenicy." Może dlatego, że jedny z organizatorów jest ten pantwitter.com/Bonkeratoo/status/1760978925944266932 ? a czym się zajmuje pan ? można sobie pogooglać
                                • natalia.nat Re: Kibicujecie rolnikom? 22.02.24, 15:26
                                  majaa napisała:

                                  > Tak, tak, wiem, bez zielonego ładu to za chwilę apokalipsa i armagedon...

                                  To akurat wy zaczęliście od straszenia, że jak nie spełni się postulatów rolników, to będzie apokalipsa i armagedon, nie będzie żywności i nie będzie niczego. A jest dokładnie odwrotnie. Nie będzie produkcji rolnej bez zmian, które muszą nastąpić już teraz. Rolnicy nie rozumieją że to oni ponoszą największe straty związane z kryzysem klimatycznym i w ich interesie jest ten zielony ład.

                                  > Zmiany trzeba wprowadzać z głową, a nie na hura i bez względu na koszty.

                                  No i właśnie są wprowadzane z głową, powoli, rozłożone w czasie, dawno nie ma już pierwotnej wersji ładu, z wielu, według mnie koniecznych i na już zmian, na razie zrezygnowano albo je przesunięto. Ale nadal źle, nadal się ne da. Bo nie da się nigdy. I dobrze o tym wiesz.
                                  • ariathedevil Re: Kibicujecie rolnikom? 22.02.24, 15:30
                                    Wie, ale się nie przyzna. Będzie susza będą wznoisć modlitwy o deszcz, deszcz mamony z kieszeni "eurokratów".
                                  • alicia033 Re: Kibicujecie rolnikom? 22.02.24, 16:18
                                    natalia.nat napisała:


                                    > No i właśnie są wprowadzane z głową, powoli, rozłożone w czasie, dawno nie ma j
                                    > uż pierwotnej wersji ładu, z wielu, według mnie koniecznych

                                    cóż, nie ma to jak ślepa wiara w to, że politycy chcą dla ciebie dobrze.
                                    • natalia.nat Re: Kibicujecie rolnikom? 22.02.24, 16:34
                                      alicia033 napisała:

                                      > cóż, nie ma to jak ślepa wiara w to, że politycy chcą dla ciebie dobrze.

                                      Cóż. Nie muszą mnie do zmian, o których sama wiem że są niezbędne i do wprowadzenia na wczoraj, przekonywać politycy. Raczej dziwi mnie ślepa wiara w to, że rolnicy chcą dla kogokolwiek dobrze.
                                      • alicia033 Re: Kibicujecie rolnikom? 22.02.24, 17:05
                                        natalia.nat napisała:

                                        > Cóż. Nie muszą mnie do zmian, o których sama wiem że są niezbędne i do wprowadz
                                        > enia na wczoraj, przekonywać politycy.

                                        oczywiście.
                                        W zamykanie lasów dla twojego dobra też wierzyłaś. Po czym cała hucpa z kowidkiem skończyła się 24.02.2022r.

                                        > Raczej dziwi mnie ślepa wiara w to, że rolnicy chcą dla kogokolwiek dobrze.

                                        Ślepa wiara to jest u ciebie ale naprawdę, nie sądź innych po sobie.
                                        Swoją drogą jak tam PE idzie rozliczanie pandemicznych machlojek von der leyen&co? Miała być jawna komisja i jak wyszło?
                                        • evening.vibes Re: Kibicujecie rolnikom? 22.02.24, 17:09
                                          alicia033 napisała:
                                          > oczywiście.
                                          > W zamykanie lasów dla twojego dobra też wierzyłaś. Po czym cała hucpa z kowidki
                                          > em skończyła się 24.02.2022r.
                                          (...)
                                          > Ślepa wiara

                                          Szur szurem forever - we wszystkich aspektach big_grin
                                          • natalia.nat Re: Kibicujecie rolnikom? 22.02.24, 17:41
                                            evening.vibes napisała:

                                            > Szur szurem forever - we wszystkich aspektach

                                            Nuda. Jedno co potrafisz, jeżeli ktoś ma inne poglądy niż ty, to wyzywać od szurów, faszolków itp.
                                            • evening.vibes Re: Kibicujecie rolnikom? 22.02.24, 17:49
                                              natalia.nat napisała:
                                              > evening.vibes napisała:
                                              >
                                              > > Szur szurem forever - we wszystkich aspektach
                                              >
                                              > Nuda. Jedno co potrafisz, jeżeli ktoś ma inne poglądy niż ty, to wyzywać od sz
                                              > urów, faszolków itp.

                                              Nie 'inne' tylko konkretne, przystające do definicji tych konkretnych pojęć.
                                              • natalia.nat Re: Kibicujecie rolnikom? 22.02.24, 17:57
                                                Owszem. Ale akurat zamykanie lasów było zupełnie niepotrzebne, a miało też swoich zwolenników. I inne podobne temu "cuda".
                                        • natalia.nat Re: Kibicujecie rolnikom? 22.02.24, 17:35
                                          alicia033 napisała:

                                          > oczywiście. W zamykanie lasów dla twojego dobra też wierzyłaś.

                                          Nie wierzyłam. Jaka diagnoza? Wierzę ślepo w to co mówią politycy czy jednak nie?

                                          > Ślepa wiara to jest u ciebie ale naprawdę, nie sądź innych po sobie.

                                          Nic tego nie potwierdza. To że walisz ad personam, bo nie masz argumentów, to tylko twój problem.
                                          Jeżeli ty nie masz wiedzy, poglądów, sama nie myślisz i nie wyciągasz wniosków, tylko zawsze zgodnie z jakąś linią polityczną albo wbrew niej, to nie sądź innych po sobie.

                                          > Swoją drogą jak tam PE idzie rozliczanie pandemicznych machlojek von der leyen&co? Miała być jawna komisja i jak wyszło?

                                          Nie mieszaj mnie w swoje marne rozgrywki. To że ty popierasz protest rolników, nie znaczy że ja też muszę.
                    • fibi00 Re: Kibicujecie rolnikom? 23.02.24, 08:03
                      natalia.nat napisała:

                      > ukrytaczara napisała:
                      Jak nie będzie rodzimego, to nie będzie żadnego? Od
                      > lat kupuję europejskie warzywa i owoce, bo smaczniejsze i tańsze.


                      Ale zdajesz sobie sprawę ,że na razie są tańsze bo mają konkurencję w postaci polskiego rolnictwa? A gdy konkurencji nie będzie to ceny poszybują w górę?

                • demono2004 Re: Kibicujecie rolnikom? 21.02.24, 21:01
                  natalia.nat napisała:

                  .
                  >
                  > Dobrze że ty kumasz. To napisz, jak to mi się poprawi, kiedy rząd ugnie się pod
                  > postulatami rolników. Dawaj!
                  > Bo przecież rolnikom nie chodzi o ich własny interes i wygodnictwo.


                  Kumam kumam i ty tez kumasz, tylko jestes swiecie przekonana. ze cie to nie dotknie. Mylisz sie.
                  W calewej UE 90 procent przemysłu i gospodarstwa, ma isc do likwidacji. Gdzie ludzie beda pracować? Co zrobi twoja rodzina?
                  Mali i sredni przeseiebiorcy sie zawiną. Będą bezrobotni. Ty staniesz sie z czasem zbędna. Na razie cie trzymają, jako narzedzie propagandowe. Potem sie ciebie pozbędą, gdy przestaniesz byc im potrzebna.
                  Jak cie obloza podatkami w tym zielonym ładzie, to wtedy zobaczysz, czy stac cie bedzie na utrzymanie auta/domu/mieszkania. Bedzie śmiesznie, gdy wejdzie obowiazek termomorednizacji budynku/mieszkania/domu. Ciekawe skąd wezmiesz kasę na to wszystko big_grin
                  • ukrytaczara [...] 21.02.24, 21:14
                    Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
                    • natalia.nat Re: Kibicujecie rolnikom? 21.02.24, 21:21
                      ukrytaczara napisała: ...

                      No cóż. Ten komentarz świadczy o tobie najgorzej i świadczy też o tym, że nie masz żadnych argumentów merytorycznych. Poza własnymi korzyściami.
                      • ukrytaczara Re: Kibicujecie rolnikom? 21.02.24, 21:30
                        No cóż. Ten komentarz świadczy o tobie najgorzej

                        Chyba ty nie masz, poza pewnością swojej roboty.

                        Nie bedziesz strajkowała z rolnikami, bo nie jestes rolnikiem.
                        Nie bedziesz strajkowała z nauczycielami, bo nie jestes nauczycielem,
                        Nie bedziesz strajkowała z górnikami, bo nie jestes górnikiem,
                        Nie bedziesz strajkowała z pielęgniarkmai, bo nie jestes pielęgniarką,
                        tylko jeden zawód ma pewną pracę w każdych czasach, wiec nie musi się martwić o przyszłość

                        A tak poważnie, kończę już tę dyskusję, ponieważ nie znam się na twojej naiwnej marksistowskiej ekonomii.
                        Po cholerę utrzymywane są urzędy antymonopolowe...EOT
                    • demono2004 Re: Kibicujecie rolnikom? 22.02.24, 07:50
                      ukrytaczara napisała:

                      > demono2004 napisała:
                      >
                      > Co zrobi twoja rodzina?
                      > >
                      >
                      > Jeżeli wykonuje najstarszy zawód świata, to przetrwa w każdych czasach...ale ce
                      > ny też spadną z czasem.



                      Kazdy, kto pisze, ze nie popiera protestu, wyzywa od trolli Putina, jest za pomoca Ukrainie, uprawia ten zawód. Lecz nic nie trwa wiecznie i gdy ich mocodawcy osiuągna swój cel, k.rewki dostaną kopa na rozpęd i tyl;e pozostanie z ich zaangazowania. Dla mnie to zwykla kolaboracja z wrogiem, ocierające sie o szmalcownictwo.
                  • natalia.nat Re: Kibicujecie rolnikom? 21.02.24, 21:15
                    demono2004 napisała: ....

                    Jednak nie kumasz. No to jeszcze raz zadam to samo pytanie:
                    Jak mi (społeczeństwu) się poprawi, kiedy rząd ugnie się pod postulatami rolników.
                    Najlepiej i najuczciwiej będzie w punktach, skoro ich postulaty też są w punktach.
                    • demono2004 Re: Kibicujecie rolnikom? 22.02.24, 07:52
                      natalia.nat napisała:

                      >
                      > Jednak nie kumasz. No to jeszcze raz zadam to samo pytanie:
                      > Jak mi (społeczeństwu) się poprawi, kiedy rząd ugnie się pod postulatami rolnik
                      > ów.
                      > Najlepiej i najuczciwiej będzie w punktach, skoro ich postulaty też są w punkta
                      > ch.


                      Bardziej kumam od ciebie, bo wiem, co będzie z nami w przyszłości. Ty sie zdziwisz a nocnik coraz blizej.
                      Ze rządzacy sie nie ugna, to oczywiste. To zwykle marionetki. Maja guzik do gadania i umywaja od wszystkiego ręce, bo rzadzi nim i Bruksela.
                      • natalia.nat Re: Kibicujecie rolnikom? 22.02.24, 13:27
                        demono2004 napisała:

                        > Bardziej kumam od ciebie, bo wiem, co będzie z nami w przyszłości.

                        Kumasz tyle co czubek własnego nosa.

                        >Ty sie zdziwisz a nocnik coraz blizej.

                        Straszenie wymyślonymi bzdurami to żaden argument.

                        > Ze rządzacy sie nie ugna, to oczywiste.

                        Niestety ugną się przed rolnikami. A nie powinni.

                        Zamiast odpowiedzi na proste pytanie, powtarzanie idiotyzmów bez uzasadnienia.

                        Rolnicy muszą się zastosować do nowych zasad, używanie ziemi nie może wyglądać jak do tej pory, jest pilna konieczność produkcji ekologicznej i mniej emisyjnej.bo grozi nam klimatyczna zagłada. A Polska bez tego i tak będzie pustynnieć i stepowieć i w konsekwencji za jakiś czas rolnictwa nie będzie można tutaj uprawiać. Tak naprawdę rolnicy protestując przeciw zielonemu ładowi protestują przeciw sobie.
                        • dramatika Re: Kibicujecie rolnikom? 22.02.24, 14:07
                          natalia.nat napisała:

                          > grozi nam klimatyczna zagłada.

                          Uczciwiej byłoby założyć kościół klimatyzmu i wpisać go oficjalnie do związków wyznaniowych, zamiast terroryzować ludność Europy religijnymi dogmatami udając, że to jakaś nauka.
                          • natalia.nat Re: Kibicujecie rolnikom? 22.02.24, 14:48
                            dramatika napisał(a): ......

                            Żadna nowość, że akurat dla ciebie i twojego guru konfederacji niezaprzeczalne fakty-zjawiska (które zresztą widać gołym okiem i dla każdego są oczywiste) i zdania ekspertów się nie liczą. Ale w tej dyskusji to żaden argument. Płaskoziemcy też się upierają przy swoim.
                            To raczej wy załóżcie Kościół Antyklimatyzmu i wpiszcie go oficjalnie do związków wyznaniowych, obok wiary w nierealne, zaprzeczające faktom, logice i nauce twory, wpisze się jak ulał.
                            • dramatika Re: Kibicujecie rolnikom? 22.02.24, 14:58
                              natalia.nat napisała:

                              > Płaskoziemcy też się upierają przy swoim.

                              Od płaskoziemców to ty się odstosunkuj, hunwejbinko klimatyczna, bo oni przynajmniej nie chcą nikogo systemowo terroryzować, w przeciwieństwie do tych łotrów z UE, którzy pod pozorem wierzeń prosto ze starożytnego Egiptu chcą spauperyzować i zniewolić ludzi.
                              • natalia.nat Re: Kibicujecie rolnikom? 22.02.24, 15:37
                                dramatika napisał(a): ...

                                Jasssne. Naprawianie zepsutego klimatu dla dobra ludzi i wszystkich organizmów które żyją na ziemi, to terroryzowanie. Dobrze że inni rozumieją, przewidują i robią za ciebie, dobrze że nie ty podejmujesz decyzje, wszystkowiedząca niewykształcona ignorantko. Bo argumentów poza "jest tak jak mówię i już", brak.
                            • majaa Re: Kibicujecie rolnikom? 23.02.24, 13:11
                              natalia.nat napisała:



                              > fakty-zjawiska (które zresztą widać gołym okiem i dla każdego są oczywiste) i z
                              > dania ekspertów się nie liczą.

                              Dodajmy 'specjalnie wybranych' ekspertów, którzy dokładnie wiedzą, co mogą i powinni mówić i tylko takich można pokazywać w mainstreamowych mediach. Pewnie nawet nie masz świadomości, że są i inni eksperci, którzy na tę całą klimatyczną histerię patrzą z mocno mieszanymi uczuciami, delikatnie mówiąc.
                              • ariathedevil Re: Kibicujecie rolnikom? 23.02.24, 13:22
                                Majaa wyjaśnij mi jedno w Polsce pojawiają się głosy rolników, że chcą sprzedaży bezpośredniej i nie chcą być łupieni na marżach, tak ?
                                zapewnić – w ramach możliwości planety – wystarczającą podaż niedrogiej i pełnowartościowej żywności
                                zmniejszyć o połowę korzystanie z pestycydów i nawozów oraz sprzedaż środków antydrobnoustrojowych
                                zwiększyć ilość gruntów przeznaczanych na rolnictwo ekologiczne
                                propagować bardziej zrównoważoną konsumpcję żywności i zdrowe odżywianie
                                ograniczyć straty żywności i jej marnotrawienie
                                przeciwdziałać fałszowaniu żywności w łańcuchu dostaw
                                poprawić dobrostan zwierząt.
                                Co Cię w tym przeraża oprócz ograniczenia pestycydów ? Rozumiem jak napisałam w poprzednim poscie, że to może być problem i powinno to iść trochę inaczej czyli Niemcy zmniejszają bardziej, ale prawda jest taka, że pestycydy trzeba ograniczyć.
                                Dobrostan zwierząt Cie przeraża?
                                Skrócona zależność producent - konsument ?
                                Nie marnowanie tej żywności w takich ilościach ?
                                • alicia033 Re: Kibicujecie rolnikom? 23.02.24, 13:32
                                  ariathedevil napisała:

                                  > Majaa wyjaśnij mi jedno w Polsce pojawiają się głosy rolników, że chcą sprzedaży bezpośredniej

                                  a coś im zabrania prowadzenia teraz takiej sprzedaży?

                                  > zapewnić – w ramach możliwości planety – wystarczającą podaż niedrogiej i pełnowartościowej żywności
                                  > zmniejszyć o połowę korzystanie z pestycydów i nawozów oraz sprzedaż środków antydrobnoustrojowych


                                  sorry winnetou, ale żywności na tych 400 000 ludzi w Europie zachodniej i środkowej (nie mówiąc o 10 miliardach światowej populacji) NIE DA SIĘ wyprodukować bez nawozów ani środków ochrony roślin. W ilości takiej, jaka jest potrzebna do tego, by były one skuteczne w działaniu, dlatego ordnung "należy zmniejszyć ich ilość o połowę" jest zwyczajnie idiotyczny i doskonale pokazuje, że tu wcale nie chodzi o dobro takich żuczków jak ty, ja, czy inny kowalski czy tam schmidt.
                                • majaa Re: Kibicujecie rolnikom? 23.02.24, 14:07
                                  Ależ w żadnym wypadku nie przerażają mnie te wszystkie szczytne cele, tylko to, że są piekielnie kosztowne, a w dodatku wątpliwe do zrealizowania, przynajmniej w założonych perspektywach czasowych.
                              • natalia.nat Re: Kibicujecie rolnikom? 23.02.24, 13:53
                                majaa napisała:

                                > Dodajmy 'specjalnie wybranych' ekspertów, którzy dokładnie wiedzą, co mogą i powinni mówić

                                Oczywiście. Jak eksperci mówią coś, co ci nie pasuje, to znaczy że zmanipulowani i specjalnie wybrani.

                                > Pewnie na
                                > wet nie masz świadomości, że są i inni eksperci, którzy na tę całą klimatyczną
                                > histerię patrzą z mocno mieszanymi uczuciami, delikatnie mówiąc.

                                Oczywiście że mam świadomość. Sa różne oszołomy na świcie. Płaskoziemcy też upierają się przy swoim. Co nie znaczy że mają rację.
                                Naprawdę sama nie widzisz zmian klimatycznych i ich skutków? Nie widzisz jak na przestrzeni bardzo krótkiego okresu czasu klimat zmienił się radykalnie?
                                A zielony ład i temu podobne działania nie zrobią nikomu krzywdy, a wręcz przeciwnie. Histeria to jest akurat przeciwko neutralności klimatycznej, bardziej ekologicznej i mniej emisyjnej produkcji. Bo ważniejsze są własne interesy, a nie dobro ogółu.
                                • majaa Re: Kibicujecie rolnikom? 23.02.24, 14:18
                                  natalia.nat napisała:


                                  > Oczywiście. Jak eksperci mówią coś, co ci nie pasuje, to znaczy że zmanipulowan
                                  > i i specjalnie wybrani.
                                  >

                                  A dla ciebie z kolei to oszołomy, więc nie widzę różnicy w podejściu.



                                  > > Pewnie na
                                  > > wet nie masz świadomości, że są i inni eksperci, którzy na tę całą klimat
                                  > yczną
                                  > > histerię patrzą z mocno mieszanymi uczuciami, delikatnie mówiąc.
                                  >
                                  > Oczywiście że mam świadomość. Sa różne oszołomy na świcie. Płaskoziemcy też upi
                                  > erają się przy swoim. Co nie znaczy że mają rację.
                                  > Naprawdę sama nie widzisz zmian klimatycznych i ich skutków? Nie widzisz jak na
                                  > przestrzeni bardzo krótkiego okresu czasu klimat zmienił się radykalnie?
                                  > A zielony ład i temu podobne działania nie zrobią nikomu krzywdy, a wręcz przec
                                  > iwnie. Histeria to jest akurat przeciwko neutralności klimatycznej, bardziej ek
                                  > ologicznej i mniej emisyjnej produkcji. Bo ważniejsze są własne interesy, a nie
                                  > dobro ogółu.
                                  • natalia.nat Re: Kibicujecie rolnikom? 23.02.24, 14:45
                                    majaa napisała:

                                    > A dla ciebie z kolei to oszołomy, więc nie widzę różnicy w podejściu.

                                    Zdecydowanie i obiektywnie oszołomy
                                    Wszyscy na własne oczy obserwujemy kryzys klimatyczny i jego skutki, widzimy że od lat świat stara się temu przeciwdziałać, a w ostatnim czasie jest potrzeba bardziej radykalnych i natychmiastowych zmian. Bo dzisiaj zaczynamy już przekraczać tzw. klimatyczne punkty krytyczne i znajdujemy się w stanie alarmowym.
                                    Zaprzeczanie że nie ma zagrożenia, wynika albo z braku wykształcenia/wiedzy albo z kierowania się wyłącznie własnymi interesami. Tutaj nie ma innego wytłumaczenia.


          • natalia.nat Re: Kibicujecie rolnikom? 21.02.24, 17:15
            To już zbijaj trumnę i się do niej kładź.
            Postęp polega na ciągłych adaptacjach, jeżeli coś się nie kalkuluje, to się to albo zmienia na inne albo likwiduje. Jeżeli jest nadprodukcja i duża konkurencja, to albo godzę się na niskie ceny albo zmieniam na coś, z czego uzyskam więcej. Nie chce być inaczej.
          • mizantropka_20 Re: Kibicujecie rolnikom? 21.02.24, 19:02
            No to ja nie jestem Polką, nie byłam dla Kaczyńskiego, niechaj i nie będę dla ciebie. Może jakiś rejestr zaprowadź, gdzie będziesz wpisywać prawdziwych Polaków
    • semihora Re: Kibicujecie rolnikom? 21.02.24, 09:24
      Nie. W Polsce ten protest wali pisiorem i onucą.
      • semihora Re: Kibicujecie rolnikom? 21.02.24, 09:26
        I co zabawniejsze - to PiS wpakował rolników na minę, a oni, jak zawsze, dają się otumanić i pędzą nie tam, gdzie potrzeba.

        Polski chłop byłby uroczy w tej swojej naiwności, gdyby nie to, że ta naiwność źle się skończy.
        • melikles Re: Kibicujecie rolnikom? 21.02.24, 10:39
          A tymczasem w Hiszpanii pisiory i onuce wznoszą napisane na Kremlu antyukraińskie hasła big_grin

          “We need fair prices now, we need policies that mirror those of non-EU countries!”.

          efe.com/en/latest-news/2024-02-15/spain-farmers-protests-enter-10th-day-with-rally-at-agriculture-ministry/
      • majaa Re: Kibicujecie rolnikom? 21.02.24, 10:47
        A ty zrobisz mamie na złość i odmrozisz sobie uszy, bo ci się wszystko z jednym kojarzy... Ot, myślenie...
    • beataj1 Re: Kibicujecie rolnikom? 21.02.24, 09:57
      I tak i nie.
      To znaczy nie do końca kupuję to miałczenie jak jest im źle, bo znam kilkoro osób ze wsi i wiem co mają w stodołach i jak wyglądają ich domy.
      Ale z drugiej strony wcale im nie zazdroszczę, bo o ile jeżeli ma się pola to jest trochę łatwiej, to w przypadku posiadania zwierząt człowiek jest naprawdę więźniem, ponieważ trzeba codziennie wykonać określone czynności i opcja urlopu to już gruba gimnastyka.
      Z trzeciej strony wiem jak oni traktują kwestię przyrody i oprysków - nic ich nie interesuje i leją chemię ile wlezie. Nie patrząc np na zapylacze i trując je "przy okazji".
      Ale z kolejnej strony: nie uważam by "niewidzialna ręka rynku powinna mieć tu pełne zastosowanie".
      Czyli rolnikom trzeba pomóc, ale też od nich wymagać. Samo, sypanie kasy niczego nie zmieni, bo na chwilę pomoże, a za moment wyjadą jeszcze droższymi ciągnikami na ulice żądając więcej...
      • melikles Re: Kibicujecie rolnikom? 21.02.24, 10:17
        Dla link do tańszych ciągników big_grin
    • majaa Re: Kibicujecie rolnikom? 21.02.24, 10:41
      Owszem, kibicuję.
    • klaramara33 Re: Kibicujecie rolnikom? 21.02.24, 11:15
      Przeciwnie, zielony ład po pierwsze.
      • majaa Re: Kibicujecie rolnikom? 21.02.24, 11:57
        Mam nadzieję, że to ironia.
      • demono2004 Re: Kibicujecie rolnikom? 21.02.24, 16:46
        klaramara33 napisała:

        > Przeciwnie, zielony ład po pierwsze.


        Prócz zielonego, ma wejśc niebieski ład.

    • szadoki22 Re: Kibicujecie rolnikom? 21.02.24, 12:19
      Nie.
    • runny.babbit Re: Kibicujecie rolnikom? 21.02.24, 12:46
      Za dużo postulatów w tym strajku i osobiście nie wyobrażam sobie popierać hodowców, żeby mogli dalej się znęcać nad zwierzętami. Ale ochrona rynku UE - jestem za.
    • tol8 Re: Kibicujecie rolnikom? 21.02.24, 14:48
      Nie, wręcz wkurzają mnie swoją obłudą.
      Chcą byśmy kupowali droższe polskie zboże a sami kupują zagraniczne pasze i nawozy bo są tańsze
    • attiya Re: Kibicujecie rolnikom? 21.02.24, 15:58
      Nie, nie kibicuję.
    • natalia.nat Re: Kibicujecie rolnikom? 21.02.24, 16:04
      Zdecydowanie nie.
    • demono2004 Re: Kibicujecie rolnikom? 21.02.24, 16:44
      Tak.
    • ukrytaczara Re: Kibicujecie rolnikom? 21.02.24, 17:11
      Refleksja odnośnie rolników..i tego wątku.

      Kiedy przyszli po komunistów, nie protestowałem. Nie byłem komunistą.
      Kiedy przyszli po związkowców, nie protestowałem. Nie byłem związkowcem.
      Kiedy przyszli po Żydów, nie protestowałem. Nie byłem Żydem.
      Kiedy przyszli po katolików, nie protestowałem. Nie byłem katolikiem.
      Kiedy przyszli po mnie, nikt nie protestował. Nikogo już nie było.
    • yenna_m Re: Kibicujecie rolnikom? 21.02.24, 17:43
      Nie. Po tym, gdy zapraszali Putina do Polski i nie przepuscili karetki z czlowiekiem z zawalem, jestem obrzydzona tą grupą zawodową.
      Niech noszą na nogach kartofle, ubierają sie w pszenicę, traktory naprawiają szparagami a lecza sie u buraka lekami, ktore im krowy wyprodukują
    • tanebo001 Re: Kibicujecie rolnikom? 21.02.24, 21:03
      natemat.pl/543059,oni-stoja-za-protestami-rolnikow-kim-sa-ludzie-ktorzy-je-organizuja
    • langsam Re: Kibicujecie rolnikom? 21.02.24, 22:38
      Nie.
    • gorzkie.nic Re: Kibicujecie rolnikom? 22.02.24, 06:05
      zanetka.x napisała:

      > Że uda im się zlikwidować zielony ład? Nikt go nie chce, a UE się przy nim upie
      > ra.


      Jasne, uwielbiam hasło KONIEC GOŚCINY NIEWDZIĘCZNE SKURWYSYNY, aczkolwiek wiedziałam, że tak się skończy ten zryw, Ukry nigdy się nie zmienią...
    • ukrytaczara Re: Kibicujecie rolnikom? 22.02.24, 10:55
      Wszyscy MUSIMY IŚĆ protestować z rolnikami!


      Zielony wał:


      To już wiemy jak będzie wyglądać realizacja kamieni milowych KPO przez polski rząd w zakresie aut spalinowych:
      - opłata rejestracyjna w pierwszym kwartale 2025 r.;
      - podatek od posiadania w 2026 r.;
      Poinformował wiceminister klimatu i środowiska
      https://pbs.twimg.com/media/GG7FglmXQAAS9aR?format=jpg&name=4096x4096
      • snajper55 Re: Kibicujecie rolnikom? 23.02.24, 01:15
        ukrytaczara napisała:

        > Wszyscy MUSIMY IŚĆ protestować z rolnikami!
        >
        >
        > Zielony wał:
        >
        >
        > To już wiemy jak będzie wyglądać realizacja kamieni milowych KPO przez polski r
        > ząd w zakresie aut spalinowych:
        > - opłata rejestracyjna w pierwszym kwartale 2025 r.;
        > - podatek od posiadania w 2026 r.;

        I bardzo dobrze. Trzeba odejść od spalania paliw kopalnych. Są samochody elektryczne.

        S.
        • milupaa Re: Kibicujecie rolnikom? 23.02.24, 01:37
          O połowę droższe. Zobaczymy czy w 2026 ceny się zrownaja a 2030 elektryki będą tańsze niż spalinowe, jak to zapowiadają.
          • bistian Re: Kibicujecie rolnikom? 23.02.24, 02:27
            milupaa napisała:

            > O połowę droższe. Zobaczymy czy w 2026 ceny się zrownaja a 2030 elektryki będą
            > tańsze niż spalinowe, jak to zapowiadają.

            W jaki sposób? Baterie swoje kosztują, silnik to pryszcz. Chińczycy teraz wprowadzają nowy typ akumulatora, dwa razy wyższa pojemność przy tej samej masie, ale będzie to drogie na początku.
            • snajper55 Re: Kibicujecie rolnikom? 23.02.24, 08:59
              bistian napisał:

              > W jaki sposób? Baterie swoje kosztują, silnik to pryszcz. Chińczycy teraz wprow
              > adzają nowy typ akumulatora, dwa razy wyższa pojemność przy tej samej masie, al
              > e będzie to drogie na początku.

              Ale my nie mamy wyjścia. Albo zrezygnujemy z pewnych rzeczy, na przykład silników spalinowych, alby wyginiemy z całą biosferą. Zresztą i tak nie wiadomo czy nie jest już po herbacie i czy możemy cokolwiek zrobić.

              S.
              • dramatika Re: Kibicujecie rolnikom? 23.02.24, 09:13
                snajper55 napisał:

                > wyginiemy z całą biosferą.

                Wyginiemy od klimatu albo od wojny, to pewne. No chyba, że zgodzimy się na wszystko, co szykuje nam władza centralna tongue_out
        • fibi00 Re: Kibicujecie rolnikom? 23.02.24, 10:56
          snajper55 napisał:


          > I bardzo dobrze. Trzeba odejść od spalania paliw kopalnych. Są samochody elektr
          > yczne.
          >
          > S.



          Buahahaha😂😂😂!
          Te cudowne samochody elektryczne to jeden wielki szajs!
          Dziękuję bardzo za samochód, który zimą traci raz tyle energii niż latem. Co rusz w sieci pojawiają się filmiki, gdzie pokazują jak radzi sobie np Tesla w zimie. Kiedy kierowca Tesli, z wyłączonym ogrzewaniem,celowo wlecze się na autostradzie 70km/h za ciężarówką (w tunelu aerodynamicznym) tylko po to żeby udało mu się dotrzeć do najbliższej stacji ładującej, mimo że na początku trasy komputer wskazywał, że bez problemu dotrze do niej jadąc 130h. A jak mu się nie uda to musi zamówić lawetę,która go zawiezie do stacji ładującej bo przecież nikt mu nie przyniesie w kanistrze paliwa.
          Dziękuję bardzo za samochód, który po pierwszej stłuczce pójdzie do kasacji bo nikt nie podejmie się jego naprawy dając gwarancję że z silnikiem jest wszystko ok.
          Dziękuję bardzo za samochód, którym nie dojadę nad morze bez przynajmniej dwukrotnego minimum półgodzinnego ładowania .
          Dziękuję bardzo za samochód, który bardziej opłaca się wyzłomować niż wymienić zużuty akumulator.

          Jak zrobią samochody elektryczne, które będą miały lepszy zasięg, nie stracą o połowę zimą, jak będzie duży dostęp do szybkich ładowarek i jak będzie w przystępnej cenie to może bym rozważyła zakup elektryka ale na ten moment żadne argumenty nie zachęciłby nie do jego zakupu. Poza tym, żeby naładować elektryka na razie potrzebujemy tego niedobrego węgla.
          • cranberries1983 Re: Kibicujecie rolnikom? 23.02.24, 10:59
            ale za to ich produkcja jest ekologiczna, nie zatruwa ziemi, a wszsytkie surowce do tego sa powszechnie dostępne i nie trzeba ich ściągać z afryki itp smile
            i nie jest prawdą, że trują bardziej niż lokomotywy smile)

            ludzie naprawde wierzą w to crying
            • ariathedevil Re: Kibicujecie rolnikom? 23.02.24, 11:14
              next.gazeta.pl/next/7,172690,30473515,nadchodzi-przelom-rewolucyjna-bateria.html
              • melikles Re: Kibicujecie rolnikom? 23.02.24, 11:31
                Ok, jak ta rewolucja nadejdzie i zacznie jeździć na kółkach, to możemy wrócić do dyskusji big_grin
                • ariathedevil Re: Kibicujecie rolnikom? 23.02.24, 11:38
                  Najlepiej siedzieć na dudzie nic nie robić i truć. wyborcza.pl/7,177851,30212070,sledztwo-guardiana-smog-przyczyna-400-tys-zgonow-w-europie.html naukadlaprzyrody.pl/2020/02/24/europejscy-naukowcy-ostro-krytykuja-wspolczesny-model-stosowania-pestycydow-oraz-ich-dopuszczania-do-uzycia/
                  • dramatika Re: Kibicujecie rolnikom? 23.02.24, 11:42
                    ariathedevil napisała:

                    > smog-przyczyna-400-tys-zgonow-w-europie

                    Żałosny troll kolportuje propagandę wylewającą się z każdego szitportalu jakby przemycał bibułę 😁
                    • bistian Re: Kibicujecie rolnikom? 23.02.24, 11:55
                      dramatika napisał(a):

                      > ariathedevil napisała:
                      >
                      > > smog-przyczyna-400-tys-zgonow-w-europie
                      >
                      > Żałosny troll kolportuje propagandę wylewającą się z każdego szitportalu jakby
                      > przemycał bibułę 😁

                      Nie wiem, jak jest u was, ale u nas w Polsce, powietrze jest fatalne przez całą zimę, a i latem się zdarzają miejsca, gdzie są przekroczone znacznie normy.

                      Dzisiaj jest całkiem w porządku, ale to po przejściu opadów i zmianie pogody na wyż. Zazwyczaj, w większej części kraju, są przekroczone normy.
                      • dramatika Re: Kibicujecie rolnikom? 23.02.24, 12:03
                        bistian napisał:


                        > u nas w Polsce, powietrze jest fatalne przez całą
                        > zimę

                        Jeśli myślisz, że będę teraz gadac z tobą o pogodzie, to chyba pomyliłeś mnie z twoim wymyślonym przyjacielem.
                    • snajper55 Re: Kibicujecie rolnikom? 23.02.24, 15:05
                      dramatika napisał(a):

                      > Żałosny troll kolportuje propagandę wylewającą się z każdego szitportalu jakby
                      > przemycał bibułę 😁

                      Dramatis, co za samokrytyka.

                      S.
                      • dramatika Re: Kibicujecie rolnikom? 23.02.24, 15:58
                        snajper55 napisał:


                        > Dramatis, co za samokrytyka.

                        Dziadku, zażyj Bilobil, bo nawet własnych ripost nie potrafisz wymyślić.
            • snajper55 Re: Kibicujecie rolnikom? 23.02.24, 15:04
              cranberries1983 napisał:

              > ale za to ich produkcja jest ekologiczna, nie zatruwa ziemi, a wszsytkie surowc
              > e do tego sa powszechnie dostępne i nie trzeba ich ściągać z afryki

              Póki co jest tak samoekologiczna jak produkcja samochodów spalinowych. A ponieważ eksploatacja spalinowych nam zagraża, będziemy produkować elektryki.

              S.
          • snajper55 Re: Kibicujecie rolnikom? 23.02.24, 15:01
            fibi00 napisała:

            > Buahahaha😂😂😂!
            > Te cudowne samochody elektryczne to jeden wielki szajs!
            > Dziękuję bardzo za samochód, który zimą traci raz tyle energii niż latem.

            Ależ nikt cie nie zmusza do posiadania samochodu. Możesz samochodu nie mieć.

            Swoją drogą czytałem kiedyś jak zwolennicy powozów krytykowali automobile. Kropka w kropkę tak samo. Powóz zreperuję w każdej wiosce a taki automobil będę musiał końmi ciągnąć do miasta.

            S.
            • fibi00 Re: Kibicujecie rolnikom? 23.02.24, 15:41
              snajper55 napisał:

              > fibi00 napisała:
              >
              > > Buahahaha😂😂😂!
              > > Te cudowne samochody elektryczne to jeden wielki szajs!
              > > Dziękuję bardzo za samochód, który zimą traci raz tyle energii niż latem.
              >
              >
              > Ależ nikt cie nie zmusza do posiadania samochodu. Możesz samochodu nie mieć.
              >
              > Swoją drogą czytałem kiedyś jak zwolennicy powozów krytykowali automobile. Krop
              > ka w kropkę tak samo. Powóz zreperuję w każdej wiosce a taki automobil będę mus
              > iał końmi ciągnąć do miasta.
              >
              > S.

              Naprawdę jesteś tak zaślepiony elektrykami? Nie widzisz że jak na razie są one niewypałem? Na razie, bo może kiedyś będą ok, w tej chwili są niewypałem. Na samym początku ery elektryków byłam bardzo optymistycznie nastawiona. Niestety z biegiem czasu zaczynały wychodzić wady elektryków i stąd moje "nie" dla samochodów elektrycznych. Więc twoje porównanie wozów i automobili jest kompletnie nietrafione. Dopracują samochody elektryczne aby były tak samo "wygodne" w użytkowaniu jak spalinowe to zdanie zmienię.
              Bodajże w Gdańsku zakupiono kilka pługów "elektrykow" , które nie zdały egzaminu i przeprosili się z pługami spalinowymi. No jacy ci włodarze Gdańska są głupi! Nie docenili tych wspaniałych elektryków!
              • snajper55 Re: Kibicujecie rolnikom? 23.02.24, 16:57
                fibi00 napisala:

                > Naprawdę jesteś tak zaślepiony elektrykami? Nie widzisz że jak na razie są one
                > niewypałem? Na razie, bo może kiedyś będą ok, w tej chwili są niewypałem.

                W tej chwili niewypałem zagrażającym naszemu życiu są pojazdy spalinowe. Musimy je już teraz zastąpić czymś innym. Możemy je zastępować pojazdami elektrycznymi, możemy pojazdami konnymi.

                Nie ma znaczenia czy wolę konne czy spalinowe. Nie ma znaczenia że elektryczne są niedopracowane. Ma jedynie znaczenie, że musimy odejść od spalinowych.

                S.
                • dramatika Re: Kibicujecie rolnikom? 23.02.24, 17:05
                  snajper55 napisał:

                  > Ma jedynie znaczenie, że musimy odejść od spalinowych.

                  Czytaj - musimy najpierw płacić większe podatki, aby urzędas w UE miał za co wprowadzać IV Rzeszę, a potem dopłacać i skupować produkty niemieckiego przemysłu, który ma nadprodukcję i nie ma gdzie opchnąć swojego barachła.
                  • ichi51e Re: Kibicujecie rolnikom? 23.02.24, 17:33
                    Jakie produkty niemieckiego przemysłu aktualnie zalewają nasz rynek?
                    • dramatika Re: Kibicujecie rolnikom? 23.02.24, 17:37
                      ichi51e napisała:

                      > Jakie produkty niemieckiego przemysłu aktualnie zalewają nasz rynek?

                      Aktualnie próbują opchnąć nam wiatraki.
                    • ariathedevil Re: Kibicujecie rolnikom? 23.02.24, 18:32
                      www.dw.com/pl/miele-tnie-miejsca-pracy-i-przenosi-produkcj%C4%99-pralek-do-polski/a-68192237Takie np mają nawet 5 G. smile
                  • snajper55 Re: Kibicujecie rolnikom? 23.02.24, 18:40
                    dramatika napisał(a):

                    > Czytaj - musimy najpierw płacić większe podatki, aby urzędas w UE miał za co wp
                    > rowadzać IV Rzeszę

                    Podatki jakie płacimy idą do budżetu Polski.
                    W UE nie ma urzedasow, tylko przedstawiciele państw członkowskich.

                    , a potem dopłacać i skupować produkty niemieckiego przemysłu
                    > , który ma nadprodukcję i nie ma gdzie opchnąć swojego barachła.

                    Możesz nie kupować niemieckich bananów.

                    S.
                    • dramatika Re: Kibicujecie rolnikom? 23.02.24, 18:54
                      snajper55 napisał:


                      > Podatki jakie płacimy idą do budżetu Polski.


                      Co to za budżet Polski, jak o celach wydatków decydują urzędasy z UE? Środki z podatku od aut spalinowych, którego wprowadzenie UE wymusiła na nas szantażem, będzie szedł na dalsze ekoszaleństwa i na nic innego iść nie może. Rząd ci za to tanich leków nie sfinansuje.
                      • tanebo001 Re: Kibicujecie rolnikom? 23.02.24, 19:00
                        Lepsze to niż urzędasy z Watykanu!
                        • ariathedevil Re: Kibicujecie rolnikom? 23.02.24, 19:08
                          Tym bardziej, że ci akurat na brak ziemi w Polsce i nie tylko nie mogą narzekać rolnikinfo.pl/kosciol-210321-mw-rolnicy-ziemie
                      • snajper55 Re: Kibicujecie rolnikom? 23.02.24, 19:57
                        dramatika napisał(a):

                        > Co to za budżet Polski, jak o celach wydatków decydują urzędasy z UE?

                        Nie urzędasy z UE tylko państwa członkowskie.

                        > Środki z
                        > podatku od aut spalinowych, którego wprowadzenie UE wymusiła na nas szantażem,
                        > będzie szedł na dalsze ekoszaleństwa i na nic innego iść nie może. Rząd ci za t
                        > o tanich leków nie sfinansuje.

                        Tak jak nie sfinansuje lek0ow z 2% na zbrojenia, które ma obowiązek wydać bo takie są zasady NATO.

                        S.
                • fibi00 Re: Kibicujecie rolnikom? 23.02.24, 17:18
                  snajper55 napisał:

                  > fibi00 napisala:
                  >
                  > > Naprawdę jesteś tak zaślepiony elektrykami? Nie widzisz że jak na razie s
                  > ą one
                  > > niewypałem? Na razie, bo może kiedyś będą ok, w tej chwili są niewypałem.
                  >
                  >
                  > W tej chwili niewypałem zagrażającym naszemu życiu są pojazdy spalinowe. Musimy
                  > je już teraz zastąpić czymś innym. Możemy je zastępować pojazdami elektrycznym
                  > i, możemy pojazdami konnymi.
                  >
                  > Nie ma znaczenia czy wolę konne czy spalinowe. Nie ma znaczenia że elektryczne
                  > są niedopracowane. Ma jedynie znaczenie, że musimy odejść od spalinowych.
                  >
                  > S.


                  To niech elektryki będą tańsze od spalinowych aut to wtedy nie jedna osoba przymknie oko na niedogodności związane z posiadaniem elektryka. Póki co mało kto chce płacić krocie za auto ,które ogranicza człowieka.
                  • dramatika Re: Kibicujecie rolnikom? 23.02.24, 17:40
                    fibi00 napisała:


                    > Póki co mało kto c
                    > hce płacić krocie za auto ,które ogranicza człowieka.

                    Dowalą ci domiar za posiadanie spalinowego, to z pocałowaniem ręki weźmiesz autko na korbkę. Alternatywą będzie zbiorkom pełen inżynierów i lekarzy.
                    • snajper55 Re: Kibicujecie rolnikom? 23.02.24, 18:45
                      dramatika napisał(a):

                      > Dowalą ci domiar za posiadanie spalinowego, to z pocałowaniem ręki weźmiesz aut
                      > ko na korbkę. Alternatywą będzie zbiorkom pełen inżynierów i lekarzy.

                      O, mogę się zgodzić z dramatisiem. To jest droga do likwidacji samochodów spalinowych. Znasz lepszą?

                      No tak, znasz. Wasz Putin by wydał ukaz zabraniający jeżdżenia spalinowymi i sprawa by była załatwiona.

                      S.
                  • snajper55 Re: Kibicujecie rolnikom? 23.02.24, 18:42
                    fibi00 napisała:

                    > To niech elektryki będą tańsze od spalinowych aut to wtedy nie jedna osoba przy
                    > mknie oko na niedogodności związane z posiadaniem elektryka. Póki co mało kto c
                    > hce płacić krocie za auto ,które ogranicza człowieka.

                    Dlatego niektóre państwa wprowadzają dopłaty do elektryków i nakładają podatki na samochody spalinowe. Aby elektryczne były tańsze.

                    S.
        • melikles Re: Kibicujecie rolnikom? 23.02.24, 11:01
          Ale zdajesz sobie sprawę, że obecnie samochody elektryczne to ślepy zaułek, a za koszty utylizacji baterii płacić będę nasze dzieci?

          Wiesz co się dzieje w innych krajach, gdzie rządy kończą z dopłatami do elektryków?

          motoryzacja.interia.pl/raport-samochody-elektryczne/news-w-norwegii-zalamala-sie-sprzedaz-samochodow-elektrycznych,nId,6613524


          snajper55 napisał:

          > . Są samochody elektr
          > yczne.
          >
          • snajper55 Re: Kibicujecie rolnikom? 23.02.24, 15:13
            melikles napisał(a):

            > Ale zdajesz sobie sprawę, że obecnie samochody elektryczne to ślepy zaułek, a z
            > a koszty utylizacji baterii płacić będę nasze dzieci?

            Wiem że samochody spalinowe to jeden z powodów nadciągającej zagłady obecnej biosfery na Ziemi

            > Wiesz co się dzieje w innych krajach, gdzie rządy kończą z dopłatami do elektry
            > ków?
            >
            > motoryzacja.interia.pl/raport-samochody-elektryczne/news-w-norwegii-zalamala-sie-sprzedaz-samochodow-elektrycznych,nId,6613524

            A co dziwnego w tym, że ludzie kupują tańsze samochody. Tańsze były elektryki, to kupowali elektryki. Tańsze dtaly się spalinowe, to kupują spalinowe.

            S.
            • dramatika Re: Kibicujecie rolnikom? 23.02.24, 16:00
              snajper55 napisał:


              > Wiem że samochody spalinowe to jeden z powodów nadciągającej zagłady obecnej bi
              > osfery na Ziemi

              Jeśli wasze odpały religijne mają ludziom uzmysłowić, że jednak narzucanie innym jakichś dogmatów religijnych jest słabe to owszem, przyznaję, udaje wam się.
    • ukrytaczara Re: Kibicujecie rolnikom? 22.02.24, 11:03
      Macki Putina sięgają DALEKO!!!

      Ponad 500 ciągników hiszpańskich rolników wjechało w środę do centrum Madrytu w ramach strajku prowadzonego od 6 lutego. Największy chaos panuje w pobliżu siedziby resortu rolnictwa, dokąd przybywa coraz więcej demonstrantów.
      Większość obiecywanych rozwiązań uzależnionych jest od dobrej woli instytucji Unii Europejskiej
      Zgromadzeni w centrum Madrytu rolnicy, których po południu było już kilka tysięcy, skandują m.in.: Chcemy pomocy!, Przestańcie nas oszukiwać!, Brońcie rolnictwa!Przed południem w kilku miejscach aglomeracji Madrytu policjanci zepchnęli z dróg strajkujących rolników. Pomimo interwencji służb w środę po południu nieprzejezdnych jest kilkadziesiąt dróg w całym kraju, w tym kilka autostrad..
    • marianna1960 Re: Kibicujecie rolnikom? 22.02.24, 14:39
      Tak samo jak i Putinowi ta sama bolszewicka mentalność
    • ichi51e Re: Kibicujecie rolnikom? 22.02.24, 17:10
      Zdecydowanie NIE
    • ukrytaczara Re: Kibicujecie rolnikom? 22.02.24, 20:12
      https://pbs.twimg.com/media/GG9b0D7WIAAV4sD?format=jpg&name=large
      • anorektycznazdzira Re: Kibicujecie rolnikom? 23.02.24, 07:09
        Chcesz to ci takie samo z podpisem papieża załatwię.
        3/4 wątki piepszysz o fejkach a potem wrzucasz takie coś, no idiota.
        • ukrytaczara Re: Kibicujecie rolnikom? 23.02.24, 12:05
          anorektycznazdzira napisała:

          > Chcesz to ci takie samo z podpisem papieża załatwię.
          > 3/4 wątki piepszysz o fejkach a potem wrzucasz takie coś, no idiota.
          >

          Tu masz adres. Jako praworządna obywatelka zgłoś, że ktoś się pod nich podszywa

          www.999.szczecin.pl/kontakt/
          • ukrytaczara Re: Kibicujecie rolnikom? 23.02.24, 12:14

            > anorektycznazdzira napisała:
            >
            > > Chcesz to ci takie samo z podpisem papieża załatwię.
            > > 3/4 wątki piepszysz o fejkach a potem wrzucasz takie coś, no idiota.

            Nie liczę na odszczekanie, ale wrzucę.

            Rolnicy blokowali przejazd karetce. Mamy komentarz pogotowia



            Ogromne emocje w mediach społecznościowych wywołało nagranie z Koszalina, na którym widać protest rolników i zablokowaną karetkę. Poprosiliśmy o komentarz przedstawicieli Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie. - Przejazd nie trwał dłużej niż minutę - zapewniono nas. Do sprawy odnieśli się także sami protestujący, mówiąc, że wideo pokazuje tylko fragment całej historii.

            Pogotowie komentuje nagranie
            Postanowiliśmy zapytać o ten incydent przedstawicieli Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie. Czy protest rolników sprawił, że dojazd karetki był utrudniony?

            Opisywana sytuacja miała miejsce w Koszalinie. Karetka przejechała korytarzem przejazdowym - drogą wskazaną przez osoby protestujące. Przejazd nie trwał dłużej niż minutę - odpowiedziała nam asystentka dyrektora Agata Sadurska. Na pytanie, czy doszło do sytuacji, w której karetka nie dojechała na czas, przedstawicielka WSPR w Szczecinie odpowiada krótko. - Nie było sytuacji opóźnienia dotarcia ambulansu do miejsca wezwania - stwierdziła.

            • anorektycznazdzira Re: Kibicujecie rolnikom? 23.02.24, 14:06
              odszczekaj swoje brednie o słynnym transparencie
              czekam smile
              • ukrytaczara Re: Kibicujecie rolnikom? 23.02.24, 15:00
                anorektycznazdzira napisała:

                > odszczekaj swoje brednie o słynnym transparencie
                > czekam smile


                Jesteś śmieszna. Najpierw twierdzisz, że zaświadczenie jest fałszywką, postawiona pod murem, rzucasz się jak wesz na aksamicie.


                • anorektycznazdzira Re: Kibicujecie rolnikom? 23.02.24, 16:56
                  nie mów sam do siebie, to smutne
          • anorektycznazdzira Re: Kibicujecie rolnikom? 23.02.24, 14:05
            jako praworządny troll wygooglaj sobie adresy źródeł do zdjęć, które usiłowałeś przedstawiać jako manipulację obrazem, kompletnie się błaźniąc
            • ukrytaczara Re: Kibicujecie rolnikom? 23.02.24, 15:07
              anorektycznazdzira napisała:

              kompletnie się błaźniąc
              >

              Nie śmieszna istoto, w błaźnieniu się to ty jest niedoścignionym mistrzem. EOT
              • ukrytaczara Re: Kibicujecie rolnikom? 23.02.24, 15:09
                ERRATA - Nie, śmieszna istoto...

                • anorektycznazdzira Re: Kibicujecie rolnikom? 23.02.24, 16:56
                  eot miał być sieroto big_grin
    • tanebo001 Re: Kibicujecie rolnikom? 22.02.24, 20:47
      Większe dochody niż rolnicy mają przedsiębiorcy, ale oni z kolei mają jeszcze wyższe wydatki niż etatowcy. Pod tym względem rolnicy są najlepiej sytuowaną grupą społeczną w badaniu GUS. Żadna inna grupa po odjęciu głównych wydatków nie może odłożyć ponad połowy swoich dochodów. i dlatego rolników mi nie żal...
      • melikles Re: Kibicujecie rolnikom? 23.02.24, 11:02
        Jedno jest pewne, na pewno im lepiej niż przegrywowi siedzącemu w tyskiej piwnicy big_grin
    • anorektycznazdzira Re: Kibicujecie rolnikom? 23.02.24, 07:05
      Bardziej tak niż nie, o uważam, że kraj powinien mieć rolnictwo, dla swojego własnego dobra.
      Zastrzeżenia też mam: z rozwiązań proklimatycznych rezygnować forevo nie zamierzam, tylko trzeba spiąć poślady i łaskawie popracować nad tematem w takim kierunku, żeby rolnictwo wytrzymało. No i tego xuja od wszystkim znanego transparentu należy przykładnie ukarać, mogą mu zarekwirować ze dwie krowy i traktor, jak dla mnie, plus parę dni w areszcie byłoby na miejscu. .

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka