margosia.kr 24.05.05, 15:01 Składacie swoim teściowym w tym dniu życzenia i czy Wasi mężowie składają je swoim teściowym ??? Pozdrawiam - Małgosia Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
anet22 Re: Dzień Matki - życzenia dle teściowej 24.05.05, 15:04 Na poczatku, przez 2 lata nie składałam, bo jakoś mi tak głupio było. Ale później tak moją teściówkę pokochałam, ze teraz pędzę do niej nawet z kwiatkami Pozdrówki Anet Odpowiedz Link Zgłoś
kasiali2 Re: Dzień Matki - życzenia dle teściowej 24.05.05, 15:05 Ja składam życzenia, i moj mąż też. Przecież one też sa matkami W takim dniu każda matka zasługuje na krótkie miłe życzonka. Słyszałam, że podobno jest tez obchodzony dzien tesciowej, czy któraś o tym słyszała?? Odpowiedz Link Zgłoś
margosia.kr Re: Dzień Matki - życzenia dle teściowej 24.05.05, 15:11 Jest obchodzony od ubiegłego roku ( chyba). O ile dobrze pamiętam to 5 marca. Pozdrawiam - Małgosia Odpowiedz Link Zgłoś
e-rybka Re: Dzień Matki - życzenia dle teściowej 24.05.05, 15:10 Ja nie składam swojej teściowej życzeń.Nie jest to moja matka (mówię do niej na pani na jej prożbę)On składa swojej mamie ja swojej.Nie wymagam od niego,żeby składał życzenia mojej mamie. Odpowiedz Link Zgłoś
dagmama Re: Dzień Matki - życzenia dle teściowej 24.05.05, 15:38 Poważnie mówisz pani do teściowej? Zdziwiłam się. Normalniej jest chyba po imieniu? Odpowiedz Link Zgłoś
sowa_hu_hu Re: Dzień Matki - życzenia dle teściowej 24.05.05, 16:12 ja mojej? nigdy w zyciu z resztą nie ejst moją teściowa tylko matką mojego niemęza... Odpowiedz Link Zgłoś
onika27 Re: Dzień Matki - życzenia dle teściowej 24.05.05, 15:59 ja sie wybieram zawsze szlismy razem do teściowej a potem do mojej mamy na cmentarz.W tym roku mąż za granica a ja pójdę.W końcu to Dzień mamy a nie Dzień mojej mamy.A teśiowa też mama.Nie moge tylko zrozumieć jak teściowa mogła kazać ci mówić na pani.Jakoś chyba sie mnie lubicie.Ale kurcze w końcu jesteś żona jej syna jakoś nie moge tego zrozumieć.Mój syn do obcych ale lubianych osób mówi ciociu wujku a teściowa chyba bliższa niz sąsiadka nie rozumiem tego Odpowiedz Link Zgłoś
nchyb Składam, składam... 24.05.05, 17:30 Żeby było śmieszniej, wszystkim swoim trzem teściowym. Podobnie jak składam życzenia babciom mojego męża w Dniu Babci. Dla mnie i dla nich to oczywiste. A gdzieś czytałam, że każdy ma takich teściów, na jakich sobie zasłużył Ciekawe, czy wiele jest w tym prawdy? Odpowiedz Link Zgłoś
asia9931 Re: oczywiście, że nie n/t 24.05.05, 21:00 MATKĘ MA SIĘ JEDNĄ, A POZATYM MOJA TEŚCIOWA NIE ZASŁUGUJE NA ŻYCZENIA Z OKAZJI TEGO ŚWIĘTA ODEMNIE. Odpowiedz Link Zgłoś
polnadroga Re: oczywiście, że nie n/t 24.05.05, 21:03 Najchętniej bym nie szła. Ale pewnie mój mąż będzie nalegał. Odpowiedz Link Zgłoś
nchyb Re: oczywiście, że nie n/t 25.05.05, 00:04 A POZATYM MOJA TEŚCIOWA NIE ZASŁUGUJE NA ŻYCZENIA Z OKAZJI > TEGO ŚWIĘTA ODEMNIE. Tak mnie ciekawi, czy Ty z kolei zasługujesz na jakiekolwiek życzenia z jej strony? A niektórym się zdarza, że mają i drugą mamę. Słyszałaś o dobrych macochach? Bo ja tak. Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
asia9931 Re: DO NCHYB 25.05.05, 18:07 Widzisz tak się sklada że ja pamiętam o mojej teściowej, gdy ma imieniny, urodziny itp. Ona często choruje odwiedzam ją w szpitalu, pomagam finansowo bo jest jej ciężko. Wczoraj miałam imieniny i ona oczywiście nie pamiętała, o urodzinach też, więc pewnie ja nie zasługuje na jej życzenia. Potrafi zapominać o własnym synu i wnukach, a na skleroze nie cierpi, więc nie bądz taka zdziwiona tym co napisałam wcześniej. Jeśli ty swojej składasz to tylko pogratulować tobie i twojej teściowej dobrego kontaktu, ja nie mam nic przeciwko tym co skladają życzenia.Pozdrawia dobra synowa która nie zasługuje na życzenia od swojej tesciowej. Odpowiedz Link Zgłoś
jolaw74 Re: Dzień Matki - życzenia dle teściowej 24.05.05, 22:39 Składam życzenia tylko dlatego żeby nie było przykro mężowi ale jest mi ta pani bardzo obojętna. Odpowiedz Link Zgłoś
kasia706 Re: Dzień Matki - życzenia dle teściowej 24.05.05, 23:22 Stanowczo NIE!!! Teściowa to na szczęście nie moja matka. Odpowiedz Link Zgłoś
kubusala Oczywiście,że tak! 24.05.05, 23:21 W końcu to matka mojego męża! a mąż to osoba mi najbliższa. Nie rzucam Jej się nasz szyję krzycząc mamusiu!!! ale serdecznie całuję i składam życzenia, zresztą Ona mi też, bo ja w końcu już też matka)) Demontracyjne prezentowanie, że teściowa to nie matka jest dla mnie śmieszne i prymitywne, przecież to oczywiste. Odpowiedz Link Zgłoś
ula_max kubusala 25.05.05, 09:27 Dzień Matki jest DNIEM MATKI a nie TEŚCIOWEJ i nie dorabiajmy filozofii do rzeczy oczywistych. To dzień tych które urodziły i wychowały, albo tylko wychowały. Odpowiedz Link Zgłoś
twinmama76 Re: Oczywiście,że tak! 25.05.05, 12:37 kubusala napisała: > Demontracyjne prezentowanie, że teściowa to nie matka jest dla mnie śmieszne i > prymitywne, przecież to oczywiste. Nie składam zyczeń mojej teściowej z okazji Dnia Matki, ani teściowi z okazji Dnia Ojca, podobnie nie kupuję dzieciom w rodzinie prezentów z okazji Dnia Dziecka. Jest to dla mnie oczywiste i nie wiem, gdzie jest niby ta demonstracja. Oczywiście mozna składać zyczenia tesciom z powyższych okazji, mozna nawet kupowac im z tych okazji prezenty, jak ktos chce. Zalezy to od układów w rodzinie, od tego krótko mówiąc, czy teściowie sobie "zasłużą". Ale dorabianie do tego ideologii i pisanie, że tak p o w i n n o się postępować, to dla mnie grube nieporozumienie. Odpowiedz Link Zgłoś
mufka51 Re: Oczywiście,że nie 25.05.05, 21:40 Ja składam swojej mamie ,a mąz swojej.Jak ustanowią dzień teściowych to będę składać. Odpowiedz Link Zgłoś
czajkax2 Jak najbardziej TAK 24.05.05, 23:36 w szafce czeka już zakupiony z tej okazji wazon i bombonierka. Przeciez to Matka mego męża, nie wyobrazam sobie nie złożyć jej życzeń. A tym bardziej teraz, gdy mąż za granicą i nie może zrobić tego osobiście. Ale nawet jak był w Polsce to i tak bym poszła z wizytą. W rózne "świąteczne" dni nie kieruję się tylko sympatiami czy antypatiami,po prostu pewne rzeczy należy robić( jeżeli już nie wynika to z sympatii). Szczerze mówiąc to zdziwiło mnie to pytanie. Nie myślałam że są osoby,którym ciężko z takiej okazji złożyć zyczenia dla teścowej. Nie żebym potepiała,po prostu mnie to zdziwiło. Odpowiedz Link Zgłoś
musia2002 Re: Jak najbardziej TAK 25.05.05, 01:08 A ja nie skladam i skadac nie bede bo dla mnie to swieto mojej mamy a nie mamy mojego meza-to maz sklada swojej a ja swojej.Rownie dobrze moglabym wszystkim mama skladac w ten dzien zyczenia. Odpowiedz Link Zgłoś
musia2002 Re: Jeszcze cos 25.05.05, 21:33 Tak mi sie jeszcze nasunelo,ze mojemu ojczymowi tez nie skladam zyczen w dniu ojca bo tate mialam i bede miec tylko jednego.Dla mnie to jest kolosalna roznica moja tesciowa to mama mojego meza,wiec on sklada jej zyczenia.Zazdroszcze tym z Was,ktore zyja z tesciowa bardzo dobrze ja bylam udupiana od slubu[mialam brzydka sukienke,zle gotuje,koszmarne imie wybralam dla naszego dziecka i jej syna wywiozlam za ocean.Zle umeblowane mieszkanie,brzydkie firanki w oknie[zaznacze,ze to bylo moje panienskie mieszkanie] i wogole jestem be!!!].Wiec kochac sie nie bedziemy z tesciowa.Do naszego dziecka do dzis[ma juz 3latka]nie powie po imieniu ktore wybralismy razem z mezem tylko tesciowa wybrala sobie swoje i tak sie do mlodego zwraca.To jest normalne??-za co ja mam traktowac ja jak mame.Moze na taka tesciowa sobie zasluzylam-jak to jedna z Was napisala. Odpowiedz Link Zgłoś
grazbed Re: Dzień Matki - życzenia dle teściowej 25.05.05, 05:39 Jeśli jesteśmy w tym dniu z wizytą u teściów do dołączam się do życzeń składanych przez męża i mamy jakiś drobny prezencik dla niej. Tak samo w przypadku męża; on dołącza się do składanych przeze mnie życzeń. Jeśli natomiast jesteśmy w kontakcie telefonicznym to każde z nas składa życzenia swojej mamie, przy czym ja muszę kilka razy przypominać mężowi, żeby to zrobił. Odpowiedz Link Zgłoś
korneliap Re: Dzień Matki - życzenia dle teściowej 25.05.05, 09:13 absolutnie nie skladam zyczen tesciowej - TO NIE JEST MOJA MAMA Odpowiedz Link Zgłoś
ula_max nie nie składam... 25.05.05, 09:18 tak jak wyżej - mamusię ma się jedną. Poza tym mimo tego ze teściową lubie i bardzo szanuję, to i tak zawsze ciężko przechodzi mi przez gardło słowo mamo! Uważam to za bzdurę i nonsens zeby tak mówić do teściowej, ale siła złego... i zeby nie robić nikomu przykrosci mówię mamo! Odpowiedz Link Zgłoś
lola211 Re: Dzień Matki - życzenia dle teściowej 25.05.05, 10:16 Widac wszystko zalezy od wzajemnych relacji tesciowa- synowa.Moja jest wspaniala, to jej sie zwierzam, a nie wlasnej mamie, dlatego nie mam zadnych oporów przed mówieniem do niej "mamo" oraz skladaniem zyczen w Dniu Matki. Odpowiedz Link Zgłoś
cocollino1 Re: Dzień Matki - życzenia dle teściowej 25.05.05, 12:28 otóż to!!! to zalezy w duzej mierze od relacji z tesciowa, moja stala sie dla mnie bliska, sama zawsze mowi do mnie ze zyskala corke, zachowuje sie wobec mnie jak matka, wiec oczywiscie nie widze powodow dla ktorych mialabym jej nie zlozyc zyczen, wiadomo ze moja mame kocham wyjatkowo i mama to mama, ale zlozyc zyczenia mamie meza, osobie ktora dla mnie teraz tez jest jak mama, przeciez moge, nawet z mila checia. Odpowiedz Link Zgłoś
kangur4 Re: Dzień Matki - życzenia dle teściowej 25.05.05, 10:35 Oczywiście, że składam mojej teściowej życzenia z okazji Dnia Matki. Mimo, że czasem mnie irytuje do czerwoności, uważam, że z jednej rzeczy wywiązała się wspaniale: wychowała Superfaceta, który jest moim mężem. I własnie DLATEGO tego dnia składam jej życzenia. Bo przecież tak naprawdę wychowała go dla mnie. Odpowiedz Link Zgłoś
isma Re: Dzień Matki - życzenia dle teściowej 25.05.05, 11:21 Oczywiscie, ze tak. Moja tesciowa, nawiasem mowiac, to bardzo przyjemnie co roku zdumiewa, bo w jej kraju sie Dnia Matki nie obchodzi. I akurat uwazam, ze poniewaz mojej Mamie okazuje milosc na codzien, i okazywalam ja tylko Jej przez te lata, kiedy nie bylam mezatka, to zyczenia "z okazji Dnia" (a nie bez okazji) jak najbardziej do "przyszywanej mamy", czyli tesciowej, pasuja. Moj maz sklada zyczenia mojej Mamie razem ze mna (sam to nie wiem, czy by na to wpadl, z racji odmiennosci kulturowej wskazanej powyzej). Odpowiedz Link Zgłoś
mamaradzia Re: Dzień Matki - życzenia dle teściowej 25.05.05, 13:25 na początku składałam, ale odkąd z mamy stała sie TEŚCIOWĄ nie Odpowiedz Link Zgłoś
glusiowa Re: Dzień Matki - życzenia dle teściowej 25.05.05, 14:55 nie składam - matkę ma się jedną, a teściowa ( nawet fajna) to matka męża nie moja, więc dlaczego bym miała jej składać życzenia z tej okazji? Odpowiedz Link Zgłoś
ariana1 Re: Dzień Matki - życzenia dle teściowej 25.05.05, 19:18 Składam i to z miłą chęcią. Na szczęście moja teściowa to wspaniała kobieta, bardzo ją lubię i wiem,że ona mnie też. I nie mam oporów przed mówieniem do niej "mamo, wiesz, słuchaj". A do mamy mówię "mamuś". Odpowiedz Link Zgłoś
solaneta Re: Dzień Matki - życzenia dle teściowej 26.05.05, 03:05 Składam. Zawsze razem z mężem składamy życzenia mojej mamie i teściowej. Nie wyobrażam sobie inaczej, mimo ze moje stosunki z tesciowa nazwalabym poprawnymi. I szczerze mowiac tez zdziwilo mnie pytanie czy skladam zyczenia- dla mnie to oczywiste. Zyczenia i prezent - dla mamy i tesciowej Odpowiedz Link Zgłoś
dzindzinka Re: Dzień Matki - życzenia dle teściowej 26.05.05, 08:52 Nie składam, ledwo przez gardło przechodzi mi słowo: "mamo", które wypowiadam jak muszę. Odpowiedz Link Zgłoś
ledzeppelin3 Re: Dzień Matki - życzenia dle teściowej 26.05.05, 10:25 Nadmiar szczęścia jak dla mnie. Odpowiedz Link Zgłoś