Dodaj do ulubionych

przedszkole

29.04.03, 09:37
Witam,
Mam zamiar wyslac po raz pierwszy moje malenstwo do przedszkola (mam czas do
jutra smile Juz teraz wiem, ze jest wiecej chetnych niz miejsc. Jakas komisja
czy cos takiego bedzie decydowala o tym, kto sie dostanie a kto nie. Czy
wiecie moze czym dokladnie sie oni kieruja? Jakie argumenty sa za, a jakie
przeciw? Czy jak mieszkanie jest duze to dobrze, czy zle? Czy jak rodzice
pracuja cale dnie to lepiej czy gorzej? Macie jakies w tym doswiadczenie?
Obserwuj wątek
    • katarka Re: przedszkole 29.04.03, 13:55
      U nas (Warszawa) w przedszkolu (i pewnie w panstwowych w ogole) pierwszenstwo
      maja dzieci z danej gminy, potem dzieci samotnych matek i z rodzin
      wielodzietnych (od 3 wzwyz). Co pozostaje gdy po tych kryteriach nadal jest za
      duzo podan - nie wiem. Moze wtedy przyjmuja po rowno chlopcow i dziewczynek.
      Godziny pracy rodzicow i wielkosc mieszkania nie maja nic do rzeczy (wielkosci
      mieszkania nie podaje sie przeciez na podaniu). Aha, jak ktos, tak jak u nas
      skladal podanie do 2 przedszkoli, to wtedy przedszkola komunikuja sie ze soba i
      w braku miejsc w jednym same postanawiaja przyjac do drugiego (tzn. nie pytaja
      rodzicow gdzie by woleli zeby dziecko chodzilo, ale tez nie przyjmuja na liste
      do obu).
      Mam nadzieje ze troche pomoglam, Katarka
      • akuka Re: przedszkole 29.04.03, 22:33
        Pierszeństwo mają też dzieci tzw. "nauczycielskie".
        A jeśli jedno z rodziców, lub oboje nie pracują - to już w ogóle są (dzieci)
        na końcu listy przyjęć do przedszkola sad
        Zajrzyj na forum "przedszkole" - tam jest więcej wątków, które pewnie Cię
        zainteresują.

        Pozdr. Gaga (akuka)

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka