Dodaj do ulubionych

Msza za Jacka

IP: *.gdansk.sdi.tpnet.pl 16.04.04, 08:35
Czy chodzi o zrobienie show na mszy sw.? O ile pamietam Jacek nie za bardzo
byl zwiazany z Kosciolem wrecz calkiem krytycznie sie wypowiadal o
katolicyzmie. Czy teraz dla slawy i chwaly tzw."przyjaciol" bedzie czczony
jako wzorowy katolik? A moze biskup chce sobie z tej okazji zrobic jakas
forme reklamy? Msza o 10.00 z katedry jest transmitowana w kablowce. Czy na
wejscie bedzie spiewny "Sena carycy Katarzyny" a na zakonczenie "krajobraz po
uczcie"? Nie mam nic przeciw modlitwei za Jacka - moze nawet szczegolnie jej
potrzebuje, ale czy zaraz z tego trzeba robic impreze medialna?
Obserwuj wątek
    • Gość: ortodox Goclowski show? IP: *.gdansk.sdi.tpnet.pl 16.04.04, 08:36
      Czy chodzi o zrobienie show na mszy sw.? O ile pamietam Jacek nie za bardzo
      byl zwiazany z Kosciolem wrecz calkiem krytycznie sie wypowiadal o
      katolicyzmie. Czy teraz dla slawy i chwaly tzw."przyjaciol" bedzie czczony
      jako wzorowy katolik? A moze biskup chce sobie z tej okazji zrobic jakas
      forme reklamy? Msza o 10.00 z katedry jest transmitowana w kablowce. Czy na
      wejscie bedzie spiewny "Sen carycy Katarzyny" a na zakonczenie "krajobraz po
      uczcie"? Nie mam nic przeciw modlitwei za Jacka - moze nawet szczegolnie jej
      potrzebuje, ale czy zaraz z tego trzeba robic impreze medialna?
    • leszek.sopot Pomodlimy się za Ciebie 16.04.04, 21:38
      Nie ważne nicku ortodox jaki miał stosunek Jacek do wyznania
      rzymskokatolickiego, protestanckiego, prawosławnego, baptystów czy anglikanów.
      On nieustannie wadził się z Bogiem, często w swoich utworach z Nim rozmawiał,
      wypowiadał wówczas wiele wątpliwości, które ma w sobie pewnie każdy
      chrześcijanin, tak jak i podobne wątpliwości co do swoich bogów mają
      muzułmanie, buddyści czy Żydzi.
      Ta msza jest dla tych wszystkich, któzy są smutni, że nie usłyszą już nowych
      Jego piosenek, że nie przeczytają nowych jego tekstów. On wielokrotnie
      wypowiadał to, co mu czuliśmy a czego tak lapidarnie i trafnie nie potrafiliśmy
      wyrazić.

      Modlitwa (pięć głosów z kraju)

      Jeśli nas Matka Boska nie obroni
      To co się stanie z tym narodem?
      Codzienne modły wiec zanoszę do niej
      By ocaliła nas przed głodem
      Przed głodem ust, którym zabrakło chleba
      Przed głodem serc, w których nie mieszka miłość
      Przed głodem zemsty, której nam nie trzeba
      Przed głodem władzy, co jest tylko siła
      Jeśli nas Matka Boska nie obroni
      To co się stanie z Polakami?
      Codzienne modły wiec zanoszę do niej
      By ocaliła nas przed nami
      Nami, co tona, tonąc innych topią
      Co marzą, innym odmawiając Marzen
      Co z głowa w pętli jeszcze noga kopia
      By ślad zostawić na kopniętej twarzy
      Jeśli nas Matka Boska nie obroni
      To co się stanie z Polakami?
      Codzienne modły wiec zanoszę do niej
      By ocaliła nas przed nami

      Jacek Kaczmarski
    • Gość: ortodox katolik posmiertny? IP: *.gdansk.sdi.tpnet.pl 17.04.04, 00:56
      Fragmenty piosenki Jacka Kaczmarskiego "Diabel moj":

      "Nikt nie nauczyl mnie paciorka,
      nigdy nie bylem u spowiedzi,
      wiec od czupryny do rozporka...
      niejeden diabel we mnie siedzi!

      /.../
      najbardziej tego (diabla) cenie,
      ktorego w kregoslupie nosze!

      Tak mi usztywnil karku kregi,
      ze mimo grozby i namowy,
      ani kazanie, ani pregierz
      nie zdola mi pochylic glowy!
    • Gość: max Niesmak IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.04.04, 12:10
      Faktycznie, robienie show z msza sw. napawa mnie niesmakiem. Modlic sie trzeba za jego dusze, ale robienie z tego cyrku jest oburzajace. Jesli organizatorom chodzi o dusze Jacka, moga to zrobic po cichu. A tak, to jeszcze okaze sie, ze tak naglasniana Msza Sw. bedzie odebrana za antysemityzm. Wszak dla zydow Krzyz jest obraza - vide Krzyze w Oswiecimiu. To tam byly be, a tutaj cacy? Szczyt obludy. A sam Kaczmarek okazl sie wyjatkowa kanalia, jak bylo zapotrzebowanie na "Solidarnosc", to produkowal sie. Pozniej, zas komentowal, ze go to g. obchodzilo i wyemigrowal do Australii. Wracal by zarobic u nas pieniadze i pozniej zbierac datki na operacje. A ilu bezimiennych wartosciowych ludzi nie stac na takie operacje. Tfu, rzygac sie chce.
      • Gość: Brrr Re: Niesmak IP: *.gdynia.mm.pl 19.04.04, 19:47
        ...rzygać to sie chce czytając to, co napisał max. Obrzydliwy i zawistny
        ignorant. Czytał, słuchał, był na jakimkolwiek z koncertów? Pewnie, że nie. Nie
        zniżyłby sie żeby słuchać "kogoś takiego".
        Lewus jakis ten max, a raczej Marks...
        Modlić sie po cichu - jasne. Ty tez możesz "po cichu" wyrażać swoje - pożal sie
        Boże - refleksje. Najlepiej tak cicho, żeby nikt nie widział, nie słyszał...
      • aphoper1 Re: Niesmak 21.04.04, 08:39
        Niestety, przykro czytac, co piszesz. A jak chcesz sie wypowiadac o stosunku
        Zydow do krzyza, to sprobuj sie najpierw czegos o nim dowiedziec, bo sprawa
        Auschwitz tutaj nie jest reprezentatywna

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka