Dodaj do ulubionych

herb - smiechu warte

IP: 10.10.41.* 25.05.01, 12:05
Zerknijcie na herb Pomorza, jest na gdanskiej stronie Gazety. Nie rozumiem, dlaczego tak dlugo
dyskutuje sie o czyms, co tylko dzieci rysuja na zajeciach plastycznych. Po co az tak zaprzatac sobie
glowe ptakiem? Glowa w te strone, pazur dluzszy czy krotszy. Czy jest ktos, komu herb sie podoba,
albo nie, ale ma zdecydowane zdanie i moze podyskutowac.
Mam wrazenie, ze wiekszosci to wisi. Beast, co Ty na to?
Obserwuj wątek
    • Gość: grzesiek Re: herb - smiechu warte IP: 10.10.45.* 25.05.01, 12:09
      Ten herb to kicha. Brzydki i bez sensu. Po co i orzeł
      i gryf? A jeszcze ta łapa z mieczem... Co za dużo to
      nie smacznie.
    • Gość: beast Re: herb - smiechu warte IP: *.nsm.pl 25.05.01, 13:25
      Jako wywołany do tablicy powtórze tylko ,co powiedzilem w wątku pt. czy pomorze
      ma herb.Jego nazwą powinno być "kompromis w srebrym polu".Jak prawie każdy
      kompromis ,jest to "zgniły kompromis w srebrnym polu".Gdyby nie ta "ręka" to
      całość jeszcze by jakoś wyglądała.Chociaż powrót do "krzyżackiego" orła też nie
      jest szczęśliwym pomysłem.Dlaczego nie sam gryf???
      Ale faktycznie większości to wisi,tylko wśród samorządowców ,mam
      wrażenie,wywołało to jakies emocje, o czym świadczy kształt herbu.Howgh.
      • Gość: mcroti Re: herb - smiechu warte IP: 10.10.41.* 25.05.01, 17:59
        Gdyby tak odjąć kurzą nogę i dodać ludzką to wyszedłby nam z tego... Bill Bohater Galaktyki
        • Gość: beast Re: herb - smiechu warte IP: *.nsm.pl 25.05.01, 18:06
          Albo nowe wcielenie Frediego Krugera.
          • Gość: mcroti Re: herb - smiechu warte IP: 10.10.41.* 25.05.01, 18:14
            Też bliskie prawdy
            Jedno jest pewne kompozycja zgodna z logika domokrążcy
            Korona nie na głowie, zbrojne ramię jakby zza pleców wyrasta...
            • Gość: beast Re: herb - smiechu warte IP: *.nsm.pl 25.05.01, 18:28
              Najśmieszniejsze jest to że ten herb jest pewnie zgodny z prawami
              heraldyki.Wszystkimi na raz.
              • Gość: mcroti Re: herb - smiechu warte IP: 10.10.41.* 25.05.01, 18:32
                No kolego na tej sztuce to ja się nie znam :)
    • Gość: Kondrat Re: herb - smiechu warte IP: 213.17.193.* 25.05.01, 19:01




      rozumiem pierwszy krok sie liczy ale dlaczego taki herb przeciesz to koszmar
    • Gość: gnom Re: herb - smiechu warte IP: 192.168.112.* / 195.205.250.* 25.05.01, 23:48
      poczytalem o symbolice czesci skladowych herbu i stwierdzilem
      1 orzel nie calkiem ale jednak ok
      2 gryf ok
      3 korona ok
      4 ramie od pogoni ni w pipe ni w oko
      w barwach za duzo czerni
      • Gość: beast Re: herb - smiechu warte IP: *.nsm.pl 26.05.01, 00:20
        A podobno maczał w tym palce prof.Januszajtis,znakomity znawca Gdańska,ale
        profesor jednak od fizyki...;)
      • Gość: mcroti Re: herb - smiechu warte IP: 10.10.41.* 27.05.01, 17:33
        Mnie bardziej razi forma a nie tresć
        Zgadzam się że za dużo czarnego (smutne takie jakies)
    • Gość: beast Re: herb - smiechu warte IP: *.nsm.pl 26.05.01, 00:23
      Pomyslcie co by było gdyby jednak przeforsowano koncepcję wielkiego województwa
      od Helu po Włocławek,herb takego woj. to by dopiero był mutant.;)
      • Gość: Qba Re: herb - smiechu warte IP: *.piotrkow.cvx.ppp.tpnet.pl 26.05.01, 09:25
        Kochani!
        Tak to jest, że w "temacie" matematyka zabiera głos mało osób. Heraldyka to też
        nauka. Jeśli nie wierzycie to sprawdźcie w encyklopedii. Też rządzi się swoimi
        prawami. To tak abstrahując od wyglądu projrktu herbu woj. pomorskiego. Ten
        przedstawiony przez pana artystę S. też zawiera pare błędów jednak łatwych do
        poprawienia.
        • Gość: beast Re: herb - smiechu warte IP: *.nsm.pl 26.05.01, 13:18
          Wiemy,wiemy że heraldyka to nauka ,dlatego chcielibyśmy aby herb był zgodny z
          jej prawidłami ale nie wszystkimi naraz;),co za dużo to niezdrowo.
          A jakie błędy zawiera wg.Ciebie?Pewnie chodzi o,"legendarną" już rękę?
          • Gość: Qba Re: herb - smiechu warte IP: 213.77.34.* 28.05.01, 07:29
            Chyba Ci jednak zależy na wyglądzie tego herbu.
            Co do "legendarnej" ręki, to jest to najlepszy w dziejach polskiej heraldyki
            ziemskiej przykład "ideologicznie" skonstruowanego herbu. Toż samo jest z
            koroną na szyji. Powszechnie jednak wiadomo, że ręka jest "litewsko-
            jagiellońska". Mam ogromny sentyment osobisty do orła mieczowego, ale trzeba
            odpowiedzieć sobie, czy akurat to udostojnienie jest zgodne z "duchem czasu".
            Kolejna sprawa to umiejscowienie tarczy sercowej - nie jest w centrum. Jeśli
            już ktoś decyduje się na gryfa, to nich on przynajmniej wygląda jak gryf a nie
            jak paralityk z dolnymi łapami kurczaka a nie lwa. Argument, że jest to kopia
            istniejąceg, historycznego wizeunku jest tutaj bezsensowny. On jest po prostu
            brzydki (chociaż - degustibus non disputandum). Jeszcze parę graficznych
            szczegółów dało by się poprawić.
            • Gość: beast Re: herb - smiechu warte IP: *.nsm.pl 28.05.01, 11:37
              OK dzięki za wypowiedż ,jak rozumiem fachowca.
            • Gość: mcroti Re: herb - smiechu warte IP: *.ibngr.edu.pl 28.05.01, 11:52
              Prosimy o więcej mistrzu!
              • Gość: Qba Re: herb - smiechu warte IP: 213.77.34.* 28.05.01, 13:25
                Gość portalu: mcroti napisał(a):

                &#62 Prosimy o więcej mistrzu!

                Panowie!
                Do ksiąg!

      • Gość: mcroti Re: herb - smiechu warte IP: 10.10.41.* 27.05.01, 17:31
        A ile mineralnej wody Nata wypitoby przy dyskusjach nad jego ostatecznym kształtem!
        • Gość: beast Re: herb - smiechu warte IP: *.nsm.pl 27.05.01, 20:50
          Oooooooooo,Nata powinna być w herbie;)
          • Gość: bYYck Re: herb - smiechu warte IP: *.starogard.dialup.inetia.pl 27.05.01, 23:39
            Dziwie się, żeś jej jeszcze nie zauważył...
            • Gość: beast Re: herb - smiechu warte IP: *.nsm.pl 27.05.01, 23:42
              Aż dwa zwierzaki ,musi być co najmniej dwu litrowa;)
    • Gość: Jenny Re: herb - smiechu warte IP: *.gdynia.cvx.ppp.tpnet.pl 28.05.01, 13:28
      Ten herb to groza. Gryf O.K., ale po co kiczowata graficznie informacja, że
      Pomorze leży w połowie drogi między Litwą (Pogoń0 i Brandenburgią (orzeł)?!!!
      • Gość: Qba Re: herb - smiechu warte IP: 213.77.34.* 28.05.01, 14:17
        Przepraszam Cię, ale twoja interpretacja jest całkowicie bezsensowna. Jeśli
        chodzi o orła mieczowego to pospaceruj po Starym Mieście. Przyjrzyj się
        zabytkom. Może go odnajdziesz.
    • Gość: beast Re: herb - smiechu warte IP: *.nsm.pl 01.06.01, 20:39
      Jednym z uzasadnien takiego a innego wyglądu herbu jest powrót do
      tradycji.Tylko,że zarówno w I Rzeczpospolitej-województwo pomorskie ,jak i
      ostatnio woj.gdański w herbie miało gryfa(podkreślam gryfa-pól lew ,pół orzeł,a
      nie orzeł z lwim ogonem).Orzeł mieczowy był herbem całych Prus Królewskich.Więc
      moim zdaniem albo kredki albo tornister,po co upychać na jednej w sumie dość
      małej płaszcyznie aż dwa niebezpieczne w końcu zwierzaki,jeszcze się
      pozabijają;)
    • Gość: mcroti Re: herb - smiechu warte IP: 10.10.41.* 03.07.01, 21:17
      No proszę i temat wrócił (patrz tekst na Gdańsku)
      Wszystko na to wskazuje, że przez najbliższe miesiące województwo pozostanie bez tarczy (herbowej
      oczywiscie;)))

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka