Gość: BIG BOY TO JA!!! IP: *.chello.pl 19.06.07, 19:49 JA MAM NAJWIĘKSZEGO!!! Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: LOL BigBoyBuilding - najwyższy nad Bałtykiem IP: *.chello.pl 19.06.07, 19:50 LOL Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: balbina ooo bedzie wyzszy od Turning Torso w Malmo IP: *.slp.vectranet.pl 19.06.07, 21:01 pl.wikipedia.org/wiki/Turning_Torso, Calatrava sie zdziwi, chyba, ze zaprojektuja jakiegos knota Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: klik Michał Tusk IP: *.such.nat.hnet.pl 19.06.07, 20:00 Zainwestuj koniecznie w plan Gdanska wydawnictwa Copernicus za 8,20. Zawsze myslałem, że Marina Primore zlokalizowana jest przy Obrońców Wybrzeża/Dąbrowszczaków, Ty ja w ciagu dnia przeniosłeś na JPII. Ciekawe. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Sławek Re: Michał dyletant Tusk IP: *.chello.pl 19.06.07, 22:41 Redakcja lokalnej wybiórczej dostała w ubiegłym roku plan miasta Gdańska gratis, stać mnie na to :)) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ŻABIANKA Re: BigBoyBuilding - najwyższy nad Bałtykiem IP: *.chello.pl 19.06.07, 20:05 nieźle-202 metry to prawdziwy wysokościowiec!!! tylko co to za nazwa??? to jakieś wyrośnięte architektoniczne dziecko to wymyśliło?? czy to pomysł "geniuszy" marketingowych Hossy??? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: citek Re: BigBoyBuilding - najwyższy nad Bałtykiem IP: *.chello.pl 19.06.07, 20:08 dobra nazwa i więcej takich poprosimy Odpowiedz Link Zgłoś
kalinowski11 Re: BigBoyBuilding - najwyższy nad Bałtykiem 19.06.07, 20:08 Czemu nazwali go jak wibrator :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: maciek Re: BigBoyBuilding - najwyższy nad Bałtykiem IP: *.chello.pl 19.06.07, 20:24 będę mieszkał na tym osiedlu nie tylko raczej nie wtym wiezowcu - po co mi drugie mieszkanie ...;) ale nie wiem czy sie cieszyc ze buduja takie coś czy płakac ... Odpowiedz Link Zgłoś
maruda.r Re: BigBoyBuilding - najwyższy nad Bałtykiem 19.06.07, 23:10 Gość portalu: maciek napisał(a): > będę mieszkał na tym osiedlu > > nie tylko raczej nie wtym wiezowcu - po co mi drugie mieszkanie ...;) > > ale nie wiem czy sie cieszyc ze buduja takie coś czy płakac ... ************************************ Kolega też będzie mieszkał w okolicy. Bardzo się cieszył, że wokół będzie niska zabudowa. Odpowiedz Link Zgłoś
pawelo04 Re: BigBoyBuilding - najwyższy nad Bałtykiem 19.06.07, 23:55 > Kolega też będzie mieszkał w okolicy. Bardzo się cieszył, że wokół będzie niska zabudowa. Niska zabudowa, pogratulować koledze - ma gust. Widocznie kupił mieszkanie daleko za miastem. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: :-) Re: BigBoyBuilding - najwyższy nad Bałtykiem IP: *.ggb.pg.gda.pl 20.06.07, 08:00 Niska zabudowa na Przymorzu?? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zeglarz Re: BigBoyBuilding - najwyższy nad Bałtykiem IP: *.gd.pl 21.06.07, 15:49 nie jak wibrator tylko ja zagiel Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zelglarz Re: BigBoyBuilding - najwyższy nad Bałtykiem IP: *.gd.pl 21.06.07, 15:48 nazwa zeglarska bo BigBoy to jeden z zagli uzywanych na jachtach. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: KAZ77 BigBoyBuilding????? IP: *.chello.pl 19.06.07, 20:23 POPRZEDNIA NAZWA BUDYNKU - GALEON DUŻO-DUŻO LEPSZA!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: JA Kolejny ochydby fallus-szkaradek IP: *.gdynia.mm.pl 19.06.07, 22:08 O fuuuu Kolejny ochydny fallus - szkaradek nam budują. PRzecież gdyńskie Sea Falluses są okropne - a na dodatek są niepasującą "plombą" w modernistycznej zabudowie. Ktoś ma niezłe kompleksy w tych firmach deweloperskich, że wciąż udowadniac musi, że to on ma najdłuższego. Może lepiej niech sobie kupi limuzynę albo autobus przgubowy... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jurek Niech przygotują dobrze podłoże, nie jak w Gyni IP: *.swipnet.se 19.06.07, 22:21 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: :-) Re: Kolejny ochydby fallus-szkaradek IP: *.ggb.pg.gda.pl 20.06.07, 08:02 Skąd wiesz, że ochydny skoro nie ma jeszcze projektu. Chyba, że programowo lubisz narzekać. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: baca A obok hipermarket Leclerc,parkingi,hangary na wóz IP: *.105.192.213.cable.satra.pl 19.06.07, 22:28 ki,itp. Będzie ładny widok z góry....tego syfu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Autor BigBoyBuilding na Forum Polskich Wieżowców IP: *.zab.nat.hnet.pl 19.06.07, 22:32 Oto adres wątku na FPW dotyczący BBB_202: www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=488161 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Sławek Michaś dyletant Tusk znowu atakuje IP: *.chello.pl 19.06.07, 22:35 Osiedle Marina Primore jest budowane u zbiegu Obrońców Wybrzeża i Dąbrowszczaków, a nie Jana Pawła II. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Schlaubitz Czyżby pokłosie "Debaty architektonicznej" na PG? IP: *.ima.pl 19.06.07, 23:24 Brawo Władze Gdańska! Późno bo późno ale wreszcie Pan Prezydent Adamowicz zorientował się, że wieżowce można budować również poza historycznym centrum Gdańska. I to bez żadnych ograniczeń! Brawo. Co za ulga... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: prs nie ma jak zazdrosc IP: *.gdynia.mm.pl 20.06.07, 00:12 ale Gdańsk boli że GDYNIA SeaTower Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: lol Re: nie ma jak zazdrosc IP: *.chello.pl 20.06.07, 00:15 developer projektu to Hossa - firma z Gdyni:) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: antonow Re: BigBoyBuilding - najwyższy nad Bałtykiem IP: 209.110.93.* 20.06.07, 08:23 Najpierw falowce a teraz cos takiego! Biedne Przymorze :-( Odpowiedz Link Zgłoś
rispetto Re: BigBoyBuilding - najwyższy nad Bałtykiem 20.06.07, 08:50 tak, lepsze byłyby kolejne Sokółki lub Ekolany? Przymorze zapoziałoby do końca. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gość BigBoyBuilding - najwyższy nad Bałtykiem IP: *.110.192.213.cable.satra.pl 20.06.07, 09:02 jak już to przy Obr. Wybrzeża budowana jest Marina Primore, Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: tusk=gamoń [...] IP: *.multicon.pl 20.06.07, 11:08 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: malmo BigBoyBuilding - najwyższy nad Bałtykiem IP: 144.177.50.* 20.06.07, 11:25 malmo nie lezy nad baltykiem !!! zapraszam do korzystania z atlasu.......... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: hossanna Re: BigBoyBuilding - najwyższy nad Bałtykiem IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.06.07, 11:44 A gdzie niby lezy Malmo? Nad Morzem Środziemnym? Wez atlas i palnij sie nim w leb zanim cos napiszesz... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Daro Re: BigBoyBuilding - najwyższy nad Bałtykiem IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.06.07, 11:29 a jak dużego??!! Odpowiedz Link Zgłoś
ucholife Wizualizacja już jest... 20.06.07, 15:45 Zapraszam do obejrzenia wizualizacji projektu pod adresem: wiezowce.blox.pl/2007/06/Big-Boy-Gdansk-202-metry.html Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: lol wizualizacja pod tym linkiem>>>>>>>> IP: *.chello.pl 20.06.07, 14:12 www.trojmiasto.pl/zdj_wym.phtml? url_zdjecie=img2.trojmiasto.pl/zdj/fotki_duze/8200/z8284.jpg Odpowiedz Link Zgłoś
edek_2007 BigBoyBuilding - najwyższy nad Bałtykiem 20.06.07, 20:18 Serdeczne gratulacje!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gregor100@gazeta.p Sprzeciw!!! IP: *.mlyniec.gda.pl 21.06.07, 07:00 Co to ma byc wogóle ?Gigantomania jak za PRL !!!nie wyobrażam sobie jak top wszystko będzie wyglądało gdy co chwila nowa firma będzie zmieniać plany i stawiać takie kolosy-nie wyobrażam sobier takiego kloca na przymorzu co tozastanowił sie kto ? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: przewidujacy BigBoyBuilding - najwyższy nad Bałtykiem IP: *.dsl.pltn13.sbcglobal.net 21.06.07, 20:34 Czy ktos zdaje sobie sprawe z tego,ze taki kolos to dodatkowe hektolitry sciekow do maksymalnie przeciazonej juz oczyszczalni sciekow,to dodatkowe hektolitry ciplej wody,ktorej teraz brakuje Przymorzanom,to dodatkowe obciazenie do przeciazonych kotlowni Przymorza,to za duzo g..na dla kanalizacji Przymorza,czyli obecny niedostatek i higiena osiedla tylko sie pogorszy dla obecnych mieszkancow,a nie polepszy,wiec naprawde nie ma sie z czego cieszyc. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: SOPOT Re: BigBoyBuilding - najwyższy nad Bałtykiem IP: *.chello.pl 21.06.07, 20:45 gościu albo jesteś autentycznie kretynem albo niedouczonym matołkiem!! takiego natłoku bredni to nawet w czasach komuny trudno było znależć!! -dodatkowe hektolitry sciekow do maksymalnie przeciazonej juz oczyszczalni oczyszczalnia zaspa jest właśnie likwidowana , a oczyszczalnia wschód jest zbudowana z dużym zapasem -dodatkowe obciazenie do przeciazonych kotlowni Przymorza- ha ha ha a gdzie ty masz pojebie kotłownie na Przymorzu?? ciepło daostarczane jest z EC na Marynarki Polskiej!! brednie brednie brednie!! wyrazy współczucia dla ciebie i rodziny i znajomych obcujących z takim typkiem! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: przewidujacy BigBoyBuilding ,to wsdyd,glupota i marnotrawstwo IP: *.dsl.pltn13.sbcglobal.net 22.06.07, 02:44 A czy mieszkancy Zaspy i Przymorza dobrowolnie chca podzielic sie osobniku z tym czego im samym brakuje z jakas znajdą bydujacą standardowe zerujace na spolecznej kszywdzie wiezowce ? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: SOPOT Re: BigBoyBuilding ,to wsdyd,glupota i marnotraw IP: *.chello.pl 22.06.07, 17:38 co za bełkot! naucz się poprawnie ortograficznie i logicznie pisać w języku polskim albo wracaj szorować zachodnie toalety!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mieszkaniec cieszyć się nie ma z czego.. IP: *.such.nat.hnet.pl 21.06.07, 21:05 ale śmiać trzeba się głośno z Twoich teorii. Wg Ciebie Przymorzanie dzielą się na tych, którzy się myją w zimnej wodzie i na tych, ktorzy się w ogóle nie myją? O jejku, z ktorej strony nacy naukowcy podeszli? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: przewidujacy Re: cieszyć się nie ma z czego.. IP: *.dsl.pltn13.sbcglobal.net 22.06.07, 04:55 Ten sie smieje,kto sie smieje ostatni,/.......ha,..ha,...i jeszcze raz HAAAA!!!!.A,..Tak naprawde Przymorze to nie ma co sie cieszyc z BiG Boy'a, tylko rozpaczac z nieudoleznosci wlodarzy Przymorza,ot co!!!. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kosa idź już spać przewidujący człowieku IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.06.07, 12:08 takie bzdety to chyba zmęczony albo chory klepie... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: efef BigBoyBuilding - wielka szkoda... IP: *.cable.ubr01.dals.blueyonder.co.uk 11.09.07, 14:08 Nowy budynek „kloc” absolutnie nie zachwyca architektura. Jest po prostu wysokim klocem, drastycznie odbiegającym architektonicznie od reszty osiedla i w ani ulamku nie dorownujacy poprzednikowi jakiego mielismy okazje oglądać na wszystkich prospektach Hossy reklamujących osiedle Marina Primore. Pelen gracji „Galeon” rzeczywiście przypominal zagiel wedle zapewnien dewelopera i nawiązywał nazwa oraz design’em do tradycji morza. Nowy budynek podobno tez nawiazuje, dla niezorientowanych ma on przypominac… maszt. Trzeba się tu wykazac duuuzo wyobraznia, lecz nazwa BigBoyBuilding nie pozostawia wątpliwości ze z morzem nie ma to paskudztwo nic wspolnego… Raczej nawiazuje do BigMoney które zarobi Hossa, a kazde tłumaczenie będzie proba usprawiedliwienia zrobienia dodatkowego olbrzymiego profitu. Zamiast 16-pietrowego budynku ma powstac 51-pietrowy pozwalając Hossie sprzedac okolo 4 razy wiecej mieszkan. A co za tym idzie zaludnic i tak już przeludnione osiedle o tylez wiecej mieszkańców! Jak wiemy Przymorze osiedla willowa nie jest, a przeludnienie w aglomeracjach miejskich jest kryminogenne. Postawienie obok siebie najdłuższego budynu w Europie jakim jest falowiec i „kloca” na 202 metry nie rokuje poprawy warunkow mieszkaniowych oraz bezpieczenstwa nie tylko mieszkancom Marina Primore ale i całego Przymorza. Dodatkowe zwiekszenie ruchu ulicznego jest kolejna niedogodnością. Tak wysoki budynek budowany bedzie przez Hosse (podkreślam budowany a nie projektowany) po raz pierwszy i potrwa 4-5lat! Naturalnie brak doświadczenia, silne wiatry od strony morza oraz niewystarczające utwardzone podloze wywołują poczucie leku już na sama mysl zycia w takim sasiedztwie. Wszystko to odbywa się przy błogosławieństwie pana Adamowicza, którego apetyt na pobicie rekordu wysokości „Sea Towers” w Gdynii ostanie zaspokojony. Proponuje obu panom prezydentom miast podereperowywac swoje ambicje konkurując grajac na przykład w golfa, bez uszczerbku dla pieknego jeszcze krajobrazu nadmorskiego. Z pewnoscia prezesi obu firm budowlanych chetnie się przylacza aby przedyskutowac prywatne interesiki. Oby nie zaowocowalo to budowa 100-pietrowca bo jak to runie to będzie można chyba sucha noga przejść do Szwecji... Mam nadzieje ze plany budowy „kloca” spelzna na niczym a caly projekt okaze się jedynie piskiem jednostek bardziej zorientowanych na robieniu kasy niż uświetnianiu naszego krajobrazu nadmorskiego. Uwazam ze mieszkacy Gdanska a szczególnie Przymorza powinni mieć okazje do wypowiedzenia się w tej kwestii. Pozdrawiam. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: przewidujacy Re: BigBoyBuilding - wielka szkoda... IP: *.dsl.pltn13.sbcglobal.net 11.09.07, 16:16 Inwestorzy tego kosztownego kolosa musieliby znalezc kompetentna firme ubezpieczeniowa dla zabezpieczenia kapitalu wlozonego w budowe.Poniewaz wiadomo ze tereny Przymorza skutkiem globalnego ocieplenia za lat 20-30 znajda sie w wodzie,wiec kto to ubezpieczy na 100% pewne fiasko finasowe?.W obliczu g.o.,Przymorze nalezaloby rozbierac,a nie budowac,to powinni sobie wbic do glowy wlodarze i architekci Gdanska, bo jak sie wybuduje bez ubezpieczenia to ktos finansowo straci.Moze obecny inwestor liczy,ze za kilka dekad straty poniosa nieswiadomi globalnego ocieplenia nabywcy apartamentow w Big- Boy-u,w takim przypadku mielibysmy do czynienia z cwanie zakamuflazowana korupcja. Logicznie,to budowanie na dawnych wydmach wyglada na scieme nie tylko ze wzgledu na pominiecie skutkow globalnego ocieplenia ale dlatego,ze Big-Boy to OCZYWISTY,pasozyt terenu i zlodziej,pradu,wody, kanalizacji oraz przestrzeni Przymorza. A w ogole to media powinny zajac sie nadchodzacym problemem globalnego ocieplenia bardziej dynamicznie,np.ujawnic poglady jakie na temat globalnego ocieplenia posiadaja lub nie posjadaja decydenci i politycy z UM,przynajmniej zbaczylibysmy,ktory wlodarz to ignorant,a ktory myslacy,co znacznie pomogloby w lokalnych wyborach. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: y Re: BigBoyBuilding - najwyższy nad Bałtykiem IP: 80.249.5.* 26.10.07, 08:56 wrocławski skay tawer bedzie wiekszy od palacu kultury pod kazdym wzgledem 256m.gratulacje dla gdanska;) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Smug BigBoyBuilding - najwyższy nad Bałtykiem IP: *.olsnet.eu.org 08.12.07, 20:53 <będzie w to łatwo trafić> Odpowiedz Link Zgłoś