Gość: bolo
IP: *.gdansk.cvx.ppp.tpnet.pl
03.08.03, 17:46
Wróciłem ze spaceru wzdłuż kanału Motławy. Jedno wielkie szambo. Zwłaszcza w
miejscach gdzie są zatoczki. Tak jest również np. przy hotelu Podewil lub
Grobli Kamiennej. A szkoda! Jak spojrzeć na mapę to Gdańsk ma dużą sieć
pięknych kanałów które gdyby były czyste mogłyby stanowić ogromną atrakcję.
Motława mogłaby tętnić życiem. Wystarczy zadbać o jej czystość, rozwinąć sieć
wypożyczalni sprzętu wodnego, przystani. Obecnie po Motławie śmigają jachty
nowobogackich, jakiś tandetny bocznokołowiec i parę (szczęśliwie zachowanych)
statków wycieczkowych.
Naturalnie to tylko wierzchołek góry lodowej. Adamowicz postawił krzyżyk na
Górze Gradowej ale jakoś nie pomyślał o bur...u w okolicach Ołowianki. Stara
rzeżnie ( zlituj się Panie nad duszami zwierząt) straszą do tej pory - widzą
je wszyscy zwiedzający Gdańsk szlakami wodnymi.