Dodaj do ulubionych

Motława - SZAMBO

IP: *.gdansk.cvx.ppp.tpnet.pl 03.08.03, 17:46
Wróciłem ze spaceru wzdłuż kanału Motławy. Jedno wielkie szambo. Zwłaszcza w
miejscach gdzie są zatoczki. Tak jest również np. przy hotelu Podewil lub
Grobli Kamiennej. A szkoda! Jak spojrzeć na mapę to Gdańsk ma dużą sieć
pięknych kanałów które gdyby były czyste mogłyby stanowić ogromną atrakcję.
Motława mogłaby tętnić życiem. Wystarczy zadbać o jej czystość, rozwinąć sieć
wypożyczalni sprzętu wodnego, przystani. Obecnie po Motławie śmigają jachty
nowobogackich, jakiś tandetny bocznokołowiec i parę (szczęśliwie zachowanych)
statków wycieczkowych.

Naturalnie to tylko wierzchołek góry lodowej. Adamowicz postawił krzyżyk na
Górze Gradowej ale jakoś nie pomyślał o bur...u w okolicach Ołowianki. Stara
rzeżnie ( zlituj się Panie nad duszami zwierząt) straszą do tej pory - widzą
je wszyscy zwiedzający Gdańsk szlakami wodnymi.
Obserwuj wątek
    • Gość: bolo Re: Motława - SZAMBO IP: *.gdansk.cvx.ppp.tpnet.pl 06.08.03, 20:09
      Ciekawe, internauci z Gdańska olewaja temat czystości Motławy. Może siedzą
      przed kompami całą dobę, zgarbieni, z hemoroidami i wadą wzroku i walą powyższy
      problem. A dziennikarze wolą super gorące afery i taka codzienność ich mało
      podnieca.
    • Gość: bolo Kogo to obchodzi.. IP: *.gdansk.cvx.ppp.tpnet.pl 07.08.03, 20:58
      że Motława to szambo. Turysta zacznyna zwiedzać od strony Katowni i po dojściu
      do Motławy ma już zaliczone ze trzy ogródki piwne i myśli tylko o jednym,
      gdzie tu można oddać mocz. Parcie na pęcherz powoduje ciemnoiść przed oczami.
      Mieszkaniec Starówki jest do tego przyzwyczajony.

      Zaś Adamowicz do Gdańska przyjeżdza tylko do biura a po przacy spier...a do
      domu/parafii. Dla niego parafia ważniejsza jest niż czystość (dosłowna) miasta
      którym "rządzi"
      • Gość: pikolo bolo, olo, srolo sika do Motławy IP: 62.181.161.* 07.08.03, 22:52
        Gość portalu: bolo napisał(a):

        > że Motława to szambo. Turysta zacznyna zwiedzać od strony Katowni i po
        dojściu
        > do Motławy ma już zaliczone ze trzy ogródki piwne i myśli tylko o jednym,
        > gdzie tu można oddać mocz. Parcie na pęcherz powoduje ciemnoiść przed oczami.
        > Mieszkaniec Starówki jest do tego przyzwyczajony.
        >
        > Zaś Adamowicz do Gdańska przyjeżdza tylko do biura a po przacy spier...a do
        > domu/parafii. Dla niego parafia ważniejsza jest niż czystość (dosłowna)
        miasta
        > którym "rządzi"

        Słuchaj psycholu z kompleksami wiem że jesteś na forum trójmiasto.pl i tam też
        odreagowujesz własne niepowodzenia. Dlatego ogłaszam że jesteś jebnięty w dyńkę
        i najlepszą metodą na uniknięcie samobójstwa jest dla Ciebie terapia
        antydepresyjnana na Srebrzysku.
        • Gość: bolo głupi czy nienormalny? IP: *.gdansk.cvx.ppp.tpnet.pl 08.08.03, 21:55
          O co chodzi?? Może lepiej szybko się połóż i nakryj kołderką bo cię salowy
          zobaczy.
          • Gość: Alleluja i do przo Re: głupi i amoralny? IP: *.Red-81-35-184.pooles.rima-tde.net 08.08.03, 22:17
            Gość portalu: bolo napisał(a):

            > O co chodzi?? Może lepiej szybko się połóż i nakryj kołderką bo cię salowy
            > zobaczy.

            Bolo, Ciebie popiera klasa robotnicza miast i wsi, więc się nie przejmuj jakimś
            tam pikolakiem! Kudy mu do Ciebie!
    • Gość: Felix Re: Motława - SZAMBO IP: 213.25.66.* 08.08.03, 23:38
      Motława to rzeka II klasy czystości. Tak jest na 100%. Pływaja w niej bardzo
      szlachetne i wymagajace czystej wody Sandacze. To, że jest na Motławie rzęsa to
      nic strasznego. Rzeka to żywy organizm a nie basen z czystą wodą. Motlawa
      szczególne w swoim dolnym odcinku to rzeka nizinna i w niej kalrownośc wody nie
      jest najwyższa. Jak nie wierzysz,że Motława jest czysta to zapraszam do
      raportów sanepidu i inspekcji ochrony środowiska. Piszesz troche głupoty, ale
      mam nadzieję, że jest to podyktowane troską o srodowisko a tego nigdy za wiele.
      Co do zakładów mięsnych to prywatna własnośc gości z Krakowa, którym 2 lata
      temu Pomorski Konserwator zabytków wypisał ta nieruchomośc z rejestru zabytków
      (po dziesieciu "przypadkowych" pożarach) i teraz chcą tam oni wybudować
      hipermarket. Adamowicz nic do tego nie ma, a w sprawie pomnika na Górze
      Gradowej to podoba mi się on tym bardziej, że był postawiony za pieniądze
      sponsorów i roztacza opiekę nad naszym 1006 letnim miastem.
      • Gość: dominol Felix masz rację IP: 62.233.233.* 09.08.03, 01:46
        tylko że niektórzy udają że tego nie rozumieją!!!
      • Gość: bolo kotku Feliksie IP: *.gdansk.cvx.ppp.tpnet.pl 09.08.03, 23:10
        Po wypowiedzi sądzę że jesteś urzędnikiem magistratu. A o czystości Motławy
        wiesz tyle co przeczytasz w sprawozdaniach i tabelkach które ktoś ci podrzuca.
        Wybierz się, kotku Feliksie, na spacer to uzyskasz więcej
        informacji.Prawdziwej. Zobaczysz puszki, butelki plastikowe, krzesł, worki
        foliowe, deski itd,itd. Rzęsa uwidacznia problem bo zarastając na całej
        szerokości kanałów powoduje że powyższe zanieczyszczenia nie spływają.
        Przykład: koło hotelu Podewil albo Grodzy Kamiennej. A ile syfu jest w
        szuwarach porastajacych brzegi!

        Z poważaniem.
        gryzipiórek
        • Gość: bolo wtaraja czast pisma IP: *.gdansk.cvx.ppp.tpnet.pl 09.08.03, 23:16
          Odnośnie krzyżyka na Górze Gradowej. Opiekę nad miastem roztaczać może
          magistrat, policja, straz miejska. Teraz ta górka , i forty jako całość, są
          wspaniałym miejscem dla narkomanów. Z górki gradowej narkomani mają wspaniałe
          wizje. A nad głowa krzyż.
          Wybierz sie kotku na spacer na te tereny. Tylko uważaj żeby nie nadziać się na
          setki igieł zalegajacych w trawie i na załomach murów.
          • Gość: Felix Re: wtaraja czast pisma IP: 213.25.66.* 10.08.03, 09:10
            Nie jestem twoim kotkiem fagasie. Staram się nie być demagogiem. Na demną ten
            krzyż roztacza opiekę, jeżeli nad tobą nie, to współczuję, zresztą to można
            zauważyc po tym co piszesz. A Forty przez ostatnicz 6 lat bardzo się zmieniają
            in plus.
            • Gość: bolo drogi kotku IP: *.gdansk.cvx.ppp.tpnet.pl 10.08.03, 09:39
              Zadziwia mnie ślepe przywiązanie wielu ludzi do wszelkiego rodzaju symboli.
              Jesteś tego przykładem. Uważacie że blaszka, figurka, znaczek załatwią coś za
              was. Gów...o. Ślepa wiara totemowa, kotku. Mamy wierzyć w siebie, w pomoc
              drugiej osoby.
              A jaka roztacza krzyżyk opieke nad miastem to sam sie przekonaj. Idż na tereny
              góry i fortów wieczorem, przejdz się po zmroku. Tylko karierowicze i głupki
              leśne sądza że postawienie nawet 100 takich krzyżyków zmieni ludzkie
              postepowanie.
              Adamowicz pojechał na poklask. Buraczek, przy sczupłości finansów, może
              powiedzieć że ma takie małe Rio de Janeiro.
            • Gość: bolo Krzyż- opieka? IP: *.gdansk.cvx.ppp.tpnet.pl 10.08.03, 20:39
              Roztacza nad toba opiekę? Ale o jakim krzyżu mówisz? Inkwizycyjnym, rycerzy
              krzyżowych, rycerzy zakonu NMP? A może o krzyży Jankowskiego lub Rydzyka?
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka