Dodaj do ulubionych

POMÓŻCIE-CZY TO JEST STULEJKA ???

27.11.05, 20:11
U mojego 2,5 letniego synka nie można ściągnąć skórki chyba a raczej napewno
jest przyklejona. Co mam teraz robić? Słyszałam , ze takie trzeba iść na
zabieg ale to podobno strasznie boli.! Czy to któreś z Waszych dzieci to
przechodziło? Prosze o rady! Z góry baaardzo dziekuję!!!
Obserwuj wątek
    • mgoszczynska1 Re: POMÓŻCIE-CZY TO JEST STULEJKA ??? 27.11.05, 21:00
      Tak,mój synek miał robiony zabieg"odkljania napletka" w marcu-miał wówczas 2,5
      roku. skórka nie schodziła więcej niż 0,5cm czyli prawie wcale.Poszliśmy
      prywatnie do Centrum Gizińskich do pani chirurg dzicięcj i diagnoza: skljenie...
      Dostaliśmy receptę na maść znieczulającą (mola, mala - nie pamiętam dokładnie) i
      mieliśmy posmarować małemu 2h przed kolejną wizytą. P.chirurg palcami delikatnie
      odkliła skórkę-małgo trzeba było trzymać... płakał i to bardzo. Potem w domu
      przez ok tydzień mieliśmy szpital... Musieliśmy izolować świerzą skórkę od moczu
      podczas siusiania - trzeba było smarować inną maścią a mały nie pozwolił sie tam
      dotykac.Więc były akcje... Ale teraz jst suuuuuuper, nie ma problemów i pwnie
      bym to zrobiła raz jeszcze synkowi gdyby ktoś zapytał. To dla Jego zdrowia i
      dobra - teraz juz niczgo nie pamięta smile
      Pozdrawiam!!!
      • tabaluga0 Re: POMÓŻCIE-CZY TO JEST STULEJKA ??? 27.11.05, 21:35
        u nas to samo ale na razie dostalismy masc hydrokortyzon i mamy odciagac skórke
        jak najwiecej sie da, moze obedzie sie bez zabiegu
    • iwek33 Re: POMÓŻCIE-CZY TO JEST STULEJKA ??? 27.11.05, 22:57
      Przeczytaj dokładnie wątek, który był kilka dni temu, przeklejam:
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=577&w=31641997
      Są dwie opcje: jedni lekarze zdzierają brutalnie te napletki 2 latkom,
      narażając na powstanie blizn i traumatycznych przeżyć, druga szkola: masować
      lekko przy każdej kąpieli, używać specjalnych maści. My tak robiliśmy z
      pierwszym synkiem stosując się do porady naszego pediatry. Syn ma teraz 6 lat,
      bez problemu sciąga sobie sam napletek, bo się sam powoli odklejał i odkleił,
      bez żadnej "przemocy". Musisz tylko wiedzieć, czy twój syn ma stulejkę, czy po
      prostu przyklejony napletek, co jest stanem fizjologicznym u dwulatków.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka