Dodaj do ulubionych

Przykry zapach z ust

IP: *.* 02.01.03, 11:25
niestety moje dziecko(22mce) taki ma, szczególnie intensywny po spaniu. Zastanawiam się czy to kwestia zębów (nieustająco, opornie wychodzących)?. Praktycznie wychodzenie każdego ząba poprzedzone było burchlem ropnym.A może ma to związek z nie specjalnie dokładnym myciem zębów (15 szt). Niestety moj bąk należy do grona dzieci, które nieznoszą otwierania buzi i mucia zębów. Owszem paste chętnie pociumka, ale żeby zęby umyć - co to to nie i oczywiście wszystko musi sama. Ja nie mogę jej umyć, bo ryk jest wielki a za chwile busia zamknięta na głucho. Troszkę uda mi się przejachać szczoteczką, ale to wszystkoStosowałam mnóstwo róznych metod - śpiewanie, opowiadanie, książki edukacyjne, przykłady taty, mamy, wszystkie zabawki, szczoteczka elektryczna itp. nic. Może trzeba siła myć ????Martwi mnie ten smorek dziewczyny co o tym myślicie ?Ania
Obserwuj wątek
    • Gość: guest Re: Przykry zapach z ust IP: *.* 02.01.03, 15:57
      W naszym przypadku to zawsze oznacza to początek choroby. Podaję wtedy szybko cebion i wapno a do picia lipe i rumiank i po dwóch dniach przechodzi. Spróbuj na początek rumianek może pomoze.
    • Gość: AgaP Re: Przykry zapach z ust IP: *.* 04.01.03, 01:48
      WitamTeż miałam ten problem, ale maja Maleńka miała wtedy 10 miesięcy, przejrzałam dużo starych postów i oprócz zębów ten przykry zapach może być spowodowany problemami z gardełkiem, problemami gastrycznymi i m.in. podawaniem zbyt małej ilości płynów. U nasz częściowo pomogło bieganie za Małą z kubeczkiem niekapkiem, ale czuję jeszcze nieraz ten zapaszek.Pozdrowienia od Agi i Martynki w Nowym Roku
      • Gość: guest Re: Przykry zapach z ust IP: *.* 04.01.03, 19:17
        My stosowaliśmy kompleks homeopatyczny Nux vomica. Pomogło!
        • Gość: guest Re: Przykry zapach z ust IP: *.* 04.01.03, 23:33
          cześć,moja koleżanka miała z synkiem ten sam problem. Okazało się, że to kwestia migdałków - laryngolog stwierdziła, że sa "poszarpane" (najpewniej z powodu licznych angin) i gromadzą się tam bakterie, które fermentują i powoduja ten zapaszek. Po usunięciu migdałka problem zniknął. Spróbuj więc zasięgnąć porady laryngologa. Pozdrawiam, Agnieszka
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka