ewa19731 18.01.07, 18:11 kiedy można wyjść z dzieckiem na dwór po szkarlatynie,ma 6 lat i choruje od sobo ty,podzielcie si swoim doświadczeniem Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
gag10 Re: Szkarlatyna-kiedy na dwór? 19.01.07, 12:59 Kuracja antybiotykowa powinna trwać do 10 dni a dziecko warto przetrzymac do 14 dni w domu. Sama szkarlatyna może nie wygląda groźnie ale powikłania po niej mogą być nieprzyjemne. Po chorobie trzeba zrobić badania ASO. Mój synek zachorował jak miał niecałe 3 lata , teraz kończy 5 a powikłania jakie miał w postaci ostrego zapalenia węzłów chłonnych przypominają nam o sobie do dzisiaj i jest pod kontrolą hematologa. Jeśli możesz to przetrzymaj małego w domu. POzdrawiam Gaga mama Radka Odpowiedz Link Zgłoś
marianna18 Re: Szkarlatyna-jak dziecko znosi 19.01.07, 18:17 U mojego wczoraj rano wystąpiła wysoka gorączka, czerwone gardło i język oraz wysypka i przy tym był jak nieżywy. Lekarka stwierdziła szkarlatynę. Dzidsiaj dziecko jak nowonarodzone.Wysypki prawie nie ma temperatura normalna. Czy jest możliwe, że to przebiega łagodnie, czy lekarka mogła się pomylić? Antybiotyk jednak daję.Jak Wasze dzieci przechodziły? Odpowiedz Link Zgłoś
ewa19731 Re: Szkarlatyna-kiedy na dwór? 19.01.07, 21:27 po moim synu też nie widać żeby był chory,ale węzły miał strasznie powiększone,no i ten język,wysypki też nie miał typowej i pediatra nie była pewna czy to szkarlatyna czy może mononukleoza,dała antybiotyk na 3 dni,a ja lęczę go homeopatią i nie wiem czy dobrze robię Odpowiedz Link Zgłoś
czarna_maruda Ewa19731 19.01.07, 21:58 Hmm, może zrób wymaz z gardła? Z rozmazu chyba też wyjdzie czy to infekcja bakteryjna czy wirusowa Homeopatią raczej szkarlatyny nie wyleczysz, a narażasz dziecko na groźne powikłania Odpowiedz Link Zgłoś
gag10 Re: Ewa19731 19.01.07, 22:18 Szkarlatyna najczęściej tylko w pierwszych dniach wyglada nieciekawie potem dzieci przechodzą raczej łagodnie jakby nic się nie działo ale w żadnym wypadku nie należy przerywać kuracji antybiotykiem bo powikłania mogą byc naprawdę groźne. Gdyby to była mononukleoza to po podaniu antybiotyku pojawiłaby się wysypka. W tym wypadku nawet jak wierzysz w homeopatie i zawsze ją stosujesz to teraz odpuść, szkarlatynie nie pomoże antybiotyk jest konieczny. Odpowiedz Link Zgłoś