Dodaj do ulubionych

proszę o interpretację

30.11.07, 22:25
Wczoraj moj 10-letni syn po zakończeniu kuracji antybiotykiem ze
względu na zmiany osłuchowe w płucach przy ostatniej tabletce
Dalacinu C 150 mg - 16 kapsułek dostał torsji (lek zażył o 5 rano i
13) - 1 raz wymioty "pojawiły" się około 12 (wszystkich 'akcji" było
5) po ostatniej jak okolo 17 widząc że mały jest bardzo blady, zlany
potem i zimny pojechaliśmy do szpitala na izbę przyjęć tam po
wywiadzie został podłączony pod kroplówkę i zostały wykonane badania
i to właśnie o ich interpretację proszę- pielęgniarka po rozmowie
tlefonicznej z lekarzem dyżurnym - o godz. 23.30 poinformowała mnie
że z wynikami mam się zgłosić do lekarza prowadzącego a badania mają
wartości:
WBC 13,36
RBC 5,2
HGB 13,66
HCT 45,38
MCV 87,32
MCH 26,29
MCHC 30,11
RDW-SD 13,88
PLT 442
PDW 12,5
MPV 7,81
BOCHEMIA
KREATYNINA 0,7
MOCZNiK 29,9
SÓD 135
POTAS 4,37
CRP 1,3
Dziś już nie mogłam się z lekarzem skontaktować dlatego WAS drogie
mamy proszę o "wieści" bo bardzo się martwię
Obserwuj wątek
    • agalas1905 Re: proszę o interpretację 30.11.07, 22:34
      i bardzo dobrze zrobiłaś, bo groziło mu odwodnienie, wg mnie nie
      masz sie czym martwic z tym ze leukocytoza jest lekkko podwyższona
      co może swiadczyć o infekcji jak i CRP jest lekko podwyższone 1,3 a
      norma jest do 0,5, wiesz ja mam dziecko z zerwowa odpornoscia wiec
      moj synek po takich wymiotach zostałby w szpitalu,bo u niego to
      każda zwykla infekcja to zagrozenie życia i czestokroc posocznica,
      ale u normalnych dzieci to nic takiego, wazne żeby lekarz go zbadał
      bo może zmiany nie ustąpiły w płucach, być może trzebaby go
      doleczyć, choc CRP równie dobrze moze być podwyższone bo wątroba
      wyprodukowała za dużo białka, po prostu ja na twoim miejscu
      poszłabym do lekarza tak dla świętego spokoju, dziś piątek to idź
      albo prywatnie albo do swojej pomocy doraźnej.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka