14.06.05, 21:32
Kruffo, napisałaś gdzieś, żeby nie wprowadzać po skończeniu roku glutenu,
tylko poczekać ze 2,3 miesiące. Dlaczego? Moja lekarka powiedziała, żeby
wprowadzać zaczynając od mąki żytniej. Czy masz jakieś złe doświadczenie?
pozdrawiam
Joanna
Obserwuj wątek
    • kruffa Re: Do Kruffy 14.06.05, 23:06
      Bez glutenu żyć można. Teoretycznie mozna wprowadzić alergikowi z 2-3
      miesięcznym opóźnieniem w stosunku do zdrowych dzieci - czyli 12-14 m-c. A tak
      naprawdę wszystko zalezy od dziecka i tego jak bardzo jest alergiczne.
      Przy wprowadzaniu zbóż zawierających gluten nalezy pamiętać iż trzeba każede
      testować osobno i najlepiej w takiej kolejności: owies, jęczmien, zyto, pszenica.

      Kruffa
      • edycia274 Re: Do Kruffy 14.06.05, 23:21
        moja ma w piatek rok i alergie na bialko krowie i na moja w pokarmie laktoze
        miala, niby juz mi pozwolono dawac gluten, ale nie wiem boje sie,, ze to te
        bezdie problem, a ja nie mam co jej dawac,,ona nic nie chce tylko mleko.
    • hagwi Re: Do Kruffy 14.06.05, 23:30
      Najlepiej wykonać badanie na przeciwciała przeciwgliadynowe jeśli wszystko jest
      ok. powodem alergii najprawdopodobniej nie jest gluten.
      • joaska7 Re: Do Kruffy 15.06.05, 10:16
        U nas nie ma silnej alergii, prawdopodobnie córka reaguje uczuleniowo tylko na
        konserwanty i inne świństwa w słoiczkach i tzw. kaszkach, chociaż na ryż, który
        jest najbezpieczniejszy też jest uczulona. Oj, już sama nie wiem. A dlaczego
        owies? Mi lekarka kazała nwprowadzić żyto. I bądź tu mądry człowieku. Pewnie i
        tak jeszcze poczekam z tym glutenem.
        pozdrawiam
        Joanna
        • kruffa Re: Do Kruffy 15.06.05, 10:32
          Owies zawiera najmniej glutenu. Możesz też zacząć od żyta - rozgotuj płatki i
          dodaj do owoców, zupy.

          Kruffa
          • joaska7 Re: Do Kruffy 15.06.05, 22:12
            Baaardzo dziękuję!
            joanna
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka