Dodaj do ulubionych

Czego nie lubi GRZYB???

17.08.07, 20:47
No wlasnie czego? Oprocz nabialu, glutenu, cukrow, slodkich owocow...
Obserwuj wątek
    • pacia811 Re: Czego nie lubi GRZYB??? 18.08.07, 19:31
      wydaje mi się że grzyb właśnie lubi słodkie, i nabiał.....
      bo dzięki nim się rowija, i ma pożywke...ale mogę się mylić

      wklejam ci link: facet opisuje swoją chorobe i diete jaką stosowałsmile

      www.candida.peet.pl/index5.php
    • pacia811 Re: Czego nie lubi GRZYB??? 18.08.07, 19:35
      jeszcze jedno znalazłam, nie wiem czy ci coś pomołam

      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=30155&w=28444910&a=28445255
    • babsee Re: Czego nie lubi GRZYB??? 18.08.07, 22:47
      Zle sformulowalas pytanie.Chodzi Ci o to,czego nie lubi-czyli od
      czego ginie?czy czego nie wolno dawac bo stanowi pożywke dla
      grzybicy?
      • walczakowa3 Re: Czego nie lubi GRZYB??? 19.08.07, 08:44
        Faktycznie zle sformulowalam pytanie. Chodzi mi o produkty ktore
        stanowia dla niego pozywke
        • babsee Re: Czego nie lubi GRZYB??? 19.08.07, 20:15
          Wszystko co wymienilas i oczywiscie drożdze.Zdziwisz sie jak
          zaczniesz czytac etykiety na jedzeniu,Praktycznie wszedzie jest
          cukier albo nieszęsne drożdze-nawet w zwyklych paluszkach...
          Naturalnie odpadają tez wszelkie sery pleśniowe i grzyby.
          • walczakowa3 Re: Czego nie lubi GRZYB??? 19.08.07, 20:36
            wiem bo jestem na diecie przeciwgrzybicznej juz 2 miesiace( karmie
            piersia) i to cholerstwo nie chce zniknac! zastanawiam sie co
            takiego zlego jem ze przez tak dlugi okres nie udalo sie nam pozbyc
            grzyba u corki.stosujemy czopki sanum non stop. ja tez mam candidie-
            od wczoraj zaczelam takze brac czopki i calkowicie zrezygnowalam z
            owocow...juz sama nie wiem co robie zle, co jem takiego ze dalej
            jest na jeden+???
            • onion75 Re: Czego nie lubi GRZYB??? 19.08.07, 20:40
              dziewczyny tu pisaly, o ile sie nie myle, ze jeden + to jest jeszcze
              norma fizjologiczna. Nie mozna sie calkiem wyjalowic z grzybow.
              • paulapom Re: Czego nie lubi GRZYB??? 19.08.07, 21:00
                też mi sie wydaje że 1 + to jest norma.
                • walczakowa3 Re: Czego nie lubi GRZYB??? 19.08.07, 22:16
                  lekarka u ktorej się leczymy mówi że grzyba nie może byc wogóle.
                  wtedy poda Małej szczepionke przeciwgrzybiczna. po tym będe mogła
                  troche zmodernizowac swoja diete. skórka córy jest w miare ok ale
                  kupy nadal sa bardzo sluzowate
                  • babsee Re: Czego nie lubi GRZYB??? 19.08.07, 23:02
                    Szczepionka przeciwgrzybiczna????na Boga,coz to takiego?
                    okolo 80% spoleczenstwa ma candide.Jesli jest + i nie ma
                    niepokojących objawow,uznaj sie to za flore i nie leczy.
                    • walczakowa3 Re: Czego nie lubi GRZYB??? 19.08.07, 23:55
                      leczymy sie u dr macierzyńskiej( Gliwice). oprócz badania kału
                      zrobilismy testy z krwi-food detectiv, które p. dr sprowadza z UK.
                      dagnoza p. dr: to grzyb+ nietolerancja pokarmowa. leczenie
                      nietolerancji jest pomyslne tylko ten grzyb cały czas siedzi w
                      Małej.
                      • atopik Re: Czego nie lubi GRZYB??? 20.08.07, 08:16
                        Czy tylko śluz w kupie jest waszym problemem ? Przyczyną śluzu wcale nie musi być candida a raczej jakas nietolerancja pokarmowa. Jesli dziecko dostaje pokarmy, ktorych nie toleruje to na skutek owej nietolerancji w swietle jelita mogą tworzyc się warunki sprzyjające dla bytności candidy i stad problemy z jej zlikwidiwaniem. Ponad to dwa miesiace to wcale nie jest długi okres na walkę z candidą. Oprócz czopków podajesz jeszcze jakies inne leki ?
                        Przed podaniem dziecku jakiejkolwiek szczepionku dokładnie dowiedziałabym sie na twoim miejscu co to za mikstura, z mozliwościa sprawdzenia składu proparatu.
                        A jak masz wątpliwości co do skladu swojego menu to napisz co jesz.
                        • walczakowa3 Re: do atopik 20.08.07, 09:11
                          A więc na początku czerwca zrobilismy córce(teraz ma 8 mc) testy z
                          krwi(nie jest to standardowy panel IgE tylko IgG4), Dr M.
                          stwierdziła nietolerancje pokarmową m.in na gluten, jajko, mleko,
                          drożdze, wieprzowine, pomiodora, jabłko,marchew, ryż i jeszcze pare
                          łacznie 24 alergenty. Zastosowała diete dla mnie -matki karmiącej+
                          czopki sanum dla Małej+ Pefrakehl(też z sanum). Nie podaje innych
                          leków oprócz probiotyków( dicoflor, nutiplant, enterol). Poprawa
                          była natychmiastowa. po miesięcu czasu z +++ został +( u mnie i u
                          córki). ale w lipcu zaczełam jesć za duzo owoców i skórka znowu się
                          pogorszyła. obecnie skóra w porównaniu ze stanem sprzed leczenia
                          jest super. w zeszłym tygodniu wrócilismy znad morza-tam skÓrka była
                          idealna ale w ostatni dzień Mała strasznie obsiało. Ja od pt sama
                          stasuje czopki( kuracja trwa 3 tyg)+ dieta. Skóra Małej szorstka ale
                          nie zaczerieniona. Liszajki na rączkach i troche na brzuszku.

                          Co do mojej diety to jem: chleb( mace) własnej roboty, masło
                          klarowne, pieczeń z idyka( własnej roboty), duzo ryb( nie uczulaja
                          Małej), królik,kurczak,indyk, zupy warzywne, cukinia,
                          kalafior,ziemniaki i marchew (odstawiłam zgodnie z zaleceniami p.
                          dr), fasolka szparagowa, mieta, rumianek, pestki dyni i słonecznika,
                          rodzynki, chrupki kukurydziane bezcukrowe, ogórek, teraz
                          zrezygnowałam całkowice z owoców i ksylitolu.Stosuje probiotki
                          • atopik Re: do atopik 20.08.07, 16:20
                            A ta maca to z czego ?
                            Córcia jest tylko na piersi ?
                            Dieta od strony candidy jest w sumie ok, choć alergikowi parę rzeczy mogłoby szkodzic...
    • babsee Re: Czego nie lubi GRZYB??? 20.08.07, 11:21
      Ale czy mozesz mi napisac co to za szczepionka?z mojej wiedzy nie ma
      czegos takiego.Siedze na forum dla zagrzybialych od blisko 2 lat,
      ludzie sie tam lecza nie tylko w Polsce i nikt sie nie zetknąl z
      czyms takim jak szczepionka.Dlatego jestem bardzo ciekawa coz to
      takiego.
      Dobrze Atopik napisala.2 miesiące to malo.Ja dopiero po 3 miesicach
      zdecydowalam sie na owoce ale powrot do normalnej ,pelnej diety trwa
      u nas ponad rok.
      Moja cora z przerostu +++ ale az 4 rodzajow grzyba,ma tylko +
      candidy albicans.Nie rosnie juz od pol roku.Wiec sie ustabilizowalo
      i jest constans.ten jeden plusik bedzie juz miala i tyle.
      • walczakowa3 Re: Czego nie lubi GRZYB??? 20.08.07, 14:17
        dokładnie nie wiem jaka to szczepionka i jaki jest jej skład. Wiem
        tyle że to szeczepionka z leków imunologicznych. Dr powiedziała ze
        juz dawno powinniśmy sie pozbyc grzyba przy tej diecie i czopkach(
        dieta ustalana jest indywidulanie). Jej pacjenci juz nawet po
        miesiącu czasu zwalczaja grzyba. I w to wierze bo u nas zaledwie po
        3 tyg była poprawa( z +++ na +).Mam do niej zaufanie ale wkurza mnie
        że to tak długo trwa. Dla mnie dieta jest strasznie męcząca-schudłam
        już 10 kilo ale pozbyłam sie też okropnych bólów głowy, które
        wczesniej miałam( wraz z wymiotami). Od 2 miesiećy ani razu nie
        wymiotowałam a głowa bola mnie może ze 2 razy( ale to tak na
        marginesie).
        Mam jeszcze pytanie czy moje mleko(mleko matki która ma candidie)
        jest dobre dla mojego dziecka??
        • babsee Re: Czego nie lubi GRZYB??? 20.08.07, 14:49
          wiesz co?jakos nie bardzo w to wierze.Nawet chemią czyli
          Flukonazolem czy Flumyconem nie da sie tego świństwa tak szybko
          pozbyc.Tzn.pozbyc sie to jedna rzecz a utzrymac taki stan to
          druga.No i trzecia,najważniejsza.Odbudowanie stanu jelit,Grzyb
          wrasta w sciany jelita, niszczac je-dziurawiąc.Odbudowa kosmków
          jelitowych trwa 3 miesiące!!!
          na forum candida jest sporo osób, ktore wlasnie "zwalczly "gzryba i
          po 2 miesiącach radosnie wracaly do standardowej diety.Grzyb wraca
          zawsze ze zdwojoną sila.I zedcydowanie trudniej jest go wtedy
          usunąc.Sama widzisz, ze dziecko nie jest wyleczone, skoro znowu
          zareagowala zmianami skornymi.Ja tez myslalam ze po 3 miesiącach
          niezwykle restrykcyjnej diety moje dziecko z juz lepszymi wynikami,
          moze zaczac jesc praktycznie wszystko(procz cukru)
          Niestety.natychmiast po podaniu mleka,czy tez glutneu pojawily sie
          zmainy skorne.Grzyb wymaga czasu.Nie da sie go zwalczyc w 1 miesiąc.
          A szczepionka nie jkest na grzyba tylko pewnie zeby wzmocnic
          odpornosc.To bardzo wazne.Musisz dziecko wzmacniac.Tylko wtedy ma
          szanse samo podjąc walke z intruzem.
          • atopik Re: Czego nie lubi GRZYB??? 20.08.07, 15:50
            walczakowa3 napisała:
            "że to szeczepionka z leków imunologicznych"

            No to ja mam co raz wiecej wątpliwości co do tej szczepionki. Dla takiego malucha leki imunologiczne ??
            Tak mi sie przypomniało, że o Pani dr M z Gliwic to było sporo dyskusji na tym forum jakies rok, półtora temu. Szczegółów nie pamietam ale może warto byłoby poszperac w archiwum...
            • walczakowa3 Re: Czego nie lubi GRZYB??? 20.08.07, 18:19
              atopik napisała:

              > No to ja mam co raz wiecej wątpliwości co do tej szczepionki. Dla
              takiego maluc
              > ha leki imunologiczne ??

              A co jest złego w takich lekach? To przecież homeopatia
              W`archiwum nic nie znalałam na temat p. M.ale słyszałam o jakis
              negatywnych opiniach. Do niej przyjezdzają ludzi z całej polski a
              nwet Niemiec żeby sie leczyc. wyprowadziła wielu pacjentów z
              alergii, astmy m.in wsród moich znajomych
              • babsee Re: Czego nie lubi GRZYB??? 20.08.07, 21:03
                Leki Sanum to nie homeopatia!!!!kobiety kochane juz 1000 razy to
                pisalam.
                A immunologia to tez nie homeopatia.
                • walczakowa3 Re: Czego nie lubi GRZYB??? 20.08.07, 21:21
                  to w takim razie co to sa leki i sanum i leki immmunologiczne???
                  • atopik Re: Czego nie lubi GRZYB??? 21.08.07, 08:23
                    O tym czym sa leki Sanum mozesz poczytac na ich stronie www.sanum.com.pl/
                    A leki immunologiczne jak sama nazwa wskazuje maja wpływać na funkcjonowanie układu odpornościowego człowieka. Nie wiem dlaczego z pewnym lekceważeniem piszesz o homeopati. Skoro chcesz podjąć leczenie homeopatyczne i oczekujesz pozytywnych efektów to dlaczego negujesz wystapienie pewnych skutków ubocznych po podaniu tych leków ? Bo źle dobrany lek homeo tez może niestety spowodować różne niepokojace objawy. Ingerencja u takiego maleńkiego dziecka w układ odpornościowy, który dopiero sie kształtuje może mieć różny przebieg. Znam lekarzy homeo, którzy maja opory przed podawaniem takim dzieciom np echinacei (powszechny lek mobilizujacy układ odpornościowy organizmu do walki z infekcjami ). Zdarzały im sie bowiem przypadki, że po wstępnej poprawie nastepowało gwałtowne pogorszenie, bo organizm sie buntował nie był w stanie pracowac na zwiększonych obrotach.
                    Moim zdaniem powinnaś poprostu wiedzieć dokładnie i z wyprzedzeniem jaki koktajl ma zamiar podac pani doktor dziecku.
                    Pozdrawiam
    • babsee Re: Izopatia i homeopatia 21.08.07, 14:41
      Cytuje z forum za Tomem 23
      "Leczenie izopatyczne jest pewną odmianą leczenia homeopatycznego.
      W "normalnym"
      leczeniu homeopatycznym stosujemy zasadę "podobne - podobnym". Czyli
      stosujemy
      lek, który wywołuje podobne (sztuczne) objawy do tych, które
      obserwujemy, przy
      czym czynnik wywołujący te sztuczne objawy może mieć zupełnie inną
      naturę od
      tego czynnika, który chorobę wywołuje. Np. jakiś drobnoustrój nas
      atakuje i
      mamy z tego powodu objawy np. w postaci kataru. I okazuje się, że
      podobny katar
      występuje pod wpływem Pulsatilli (to jest roślina). Podajemy więc
      Pulsatillę
      licząc na to, że wywołamy w ten sposób "sztuczną chorobę", którą
      organizm
      będzie chciał zwalczyć (pobudzamy organizm do walki). I kiedy
      zwalczy ją,
      to "przy okazji" zwalczy również tę chorobę naturalną wywałaną
      drobnoustrojem.
      W przypadku izopatii mamy do czynienia nie z zasadą "podobne -
      podobnym", ale z
      zasadą "to samo - tym samym" (izo - znaczy równy, taki sam).
      Izopatię "wymyślił" Enderlein w latach mniej więcej 20-tych
      ubiegłego wieku
      (zmarł w roku 1968). Jego badania opierały się na obserwacji kropli
      krwii w
      mikroskopie z ciemnym polem widzenia i doprowadziły do odkrycia
      tzw. "cyklogenii mikroorganizmów" Wg tej koncepcji w organizmach
      żywych o
      wysokiej złożoności (np. w ssakach) żyją organizmy symbiotyczne.
      Organizmy te
      (Enderlein nazywa je endobiontami) wg wspomnianej teorii mogą żyć w
      różnych
      fazach rozwoju. Dalej twierdzi on, że mikroorganizm może przechodzić
      wielokrotnie z jednej fazy (formy) w inną i że niektóre formy są dla
      organizmu
      gospodarza szkodliwe, a inne wrącz zbawienne (np. Candida albicans w
      odpowiednie formie wiąże metale ciężkie)."
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka