walczakowa3 17.08.07, 20:47 No wlasnie czego? Oprocz nabialu, glutenu, cukrow, slodkich owocow... Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
pacia811 Re: Czego nie lubi GRZYB??? 18.08.07, 19:31 wydaje mi się że grzyb właśnie lubi słodkie, i nabiał..... bo dzięki nim się rowija, i ma pożywke...ale mogę się mylić wklejam ci link: facet opisuje swoją chorobe i diete jaką stosował www.candida.peet.pl/index5.php Odpowiedz Link Zgłoś
pacia811 Re: Czego nie lubi GRZYB??? 18.08.07, 19:35 jeszcze jedno znalazłam, nie wiem czy ci coś pomołam forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=30155&w=28444910&a=28445255 Odpowiedz Link Zgłoś
babsee Re: Czego nie lubi GRZYB??? 18.08.07, 22:47 Zle sformulowalas pytanie.Chodzi Ci o to,czego nie lubi-czyli od czego ginie?czy czego nie wolno dawac bo stanowi pożywke dla grzybicy? Odpowiedz Link Zgłoś
walczakowa3 Re: Czego nie lubi GRZYB??? 19.08.07, 08:44 Faktycznie zle sformulowalam pytanie. Chodzi mi o produkty ktore stanowia dla niego pozywke Odpowiedz Link Zgłoś
babsee Re: Czego nie lubi GRZYB??? 19.08.07, 20:15 Wszystko co wymienilas i oczywiscie drożdze.Zdziwisz sie jak zaczniesz czytac etykiety na jedzeniu,Praktycznie wszedzie jest cukier albo nieszęsne drożdze-nawet w zwyklych paluszkach... Naturalnie odpadają tez wszelkie sery pleśniowe i grzyby. Odpowiedz Link Zgłoś
walczakowa3 Re: Czego nie lubi GRZYB??? 19.08.07, 20:36 wiem bo jestem na diecie przeciwgrzybicznej juz 2 miesiace( karmie piersia) i to cholerstwo nie chce zniknac! zastanawiam sie co takiego zlego jem ze przez tak dlugi okres nie udalo sie nam pozbyc grzyba u corki.stosujemy czopki sanum non stop. ja tez mam candidie- od wczoraj zaczelam takze brac czopki i calkowicie zrezygnowalam z owocow...juz sama nie wiem co robie zle, co jem takiego ze dalej jest na jeden+??? Odpowiedz Link Zgłoś
onion75 Re: Czego nie lubi GRZYB??? 19.08.07, 20:40 dziewczyny tu pisaly, o ile sie nie myle, ze jeden + to jest jeszcze norma fizjologiczna. Nie mozna sie calkiem wyjalowic z grzybow. Odpowiedz Link Zgłoś
paulapom Re: Czego nie lubi GRZYB??? 19.08.07, 21:00 też mi sie wydaje że 1 + to jest norma. Odpowiedz Link Zgłoś
walczakowa3 Re: Czego nie lubi GRZYB??? 19.08.07, 22:16 lekarka u ktorej się leczymy mówi że grzyba nie może byc wogóle. wtedy poda Małej szczepionke przeciwgrzybiczna. po tym będe mogła troche zmodernizowac swoja diete. skórka córy jest w miare ok ale kupy nadal sa bardzo sluzowate Odpowiedz Link Zgłoś
babsee Re: Czego nie lubi GRZYB??? 19.08.07, 23:02 Szczepionka przeciwgrzybiczna????na Boga,coz to takiego? okolo 80% spoleczenstwa ma candide.Jesli jest + i nie ma niepokojących objawow,uznaj sie to za flore i nie leczy. Odpowiedz Link Zgłoś
walczakowa3 Re: Czego nie lubi GRZYB??? 19.08.07, 23:55 leczymy sie u dr macierzyńskiej( Gliwice). oprócz badania kału zrobilismy testy z krwi-food detectiv, które p. dr sprowadza z UK. dagnoza p. dr: to grzyb+ nietolerancja pokarmowa. leczenie nietolerancji jest pomyslne tylko ten grzyb cały czas siedzi w Małej. Odpowiedz Link Zgłoś
atopik Re: Czego nie lubi GRZYB??? 20.08.07, 08:16 Czy tylko śluz w kupie jest waszym problemem ? Przyczyną śluzu wcale nie musi być candida a raczej jakas nietolerancja pokarmowa. Jesli dziecko dostaje pokarmy, ktorych nie toleruje to na skutek owej nietolerancji w swietle jelita mogą tworzyc się warunki sprzyjające dla bytności candidy i stad problemy z jej zlikwidiwaniem. Ponad to dwa miesiace to wcale nie jest długi okres na walkę z candidą. Oprócz czopków podajesz jeszcze jakies inne leki ? Przed podaniem dziecku jakiejkolwiek szczepionku dokładnie dowiedziałabym sie na twoim miejscu co to za mikstura, z mozliwościa sprawdzenia składu proparatu. A jak masz wątpliwości co do skladu swojego menu to napisz co jesz. Odpowiedz Link Zgłoś
walczakowa3 Re: do atopik 20.08.07, 09:11 A więc na początku czerwca zrobilismy córce(teraz ma 8 mc) testy z krwi(nie jest to standardowy panel IgE tylko IgG4), Dr M. stwierdziła nietolerancje pokarmową m.in na gluten, jajko, mleko, drożdze, wieprzowine, pomiodora, jabłko,marchew, ryż i jeszcze pare łacznie 24 alergenty. Zastosowała diete dla mnie -matki karmiącej+ czopki sanum dla Małej+ Pefrakehl(też z sanum). Nie podaje innych leków oprócz probiotyków( dicoflor, nutiplant, enterol). Poprawa była natychmiastowa. po miesięcu czasu z +++ został +( u mnie i u córki). ale w lipcu zaczełam jesć za duzo owoców i skórka znowu się pogorszyła. obecnie skóra w porównaniu ze stanem sprzed leczenia jest super. w zeszłym tygodniu wrócilismy znad morza-tam skÓrka była idealna ale w ostatni dzień Mała strasznie obsiało. Ja od pt sama stasuje czopki( kuracja trwa 3 tyg)+ dieta. Skóra Małej szorstka ale nie zaczerieniona. Liszajki na rączkach i troche na brzuszku. Co do mojej diety to jem: chleb( mace) własnej roboty, masło klarowne, pieczeń z idyka( własnej roboty), duzo ryb( nie uczulaja Małej), królik,kurczak,indyk, zupy warzywne, cukinia, kalafior,ziemniaki i marchew (odstawiłam zgodnie z zaleceniami p. dr), fasolka szparagowa, mieta, rumianek, pestki dyni i słonecznika, rodzynki, chrupki kukurydziane bezcukrowe, ogórek, teraz zrezygnowałam całkowice z owoców i ksylitolu.Stosuje probiotki Odpowiedz Link Zgłoś
atopik Re: do atopik 20.08.07, 16:20 A ta maca to z czego ? Córcia jest tylko na piersi ? Dieta od strony candidy jest w sumie ok, choć alergikowi parę rzeczy mogłoby szkodzic... Odpowiedz Link Zgłoś
babsee Re: Czego nie lubi GRZYB??? 20.08.07, 11:21 Ale czy mozesz mi napisac co to za szczepionka?z mojej wiedzy nie ma czegos takiego.Siedze na forum dla zagrzybialych od blisko 2 lat, ludzie sie tam lecza nie tylko w Polsce i nikt sie nie zetknąl z czyms takim jak szczepionka.Dlatego jestem bardzo ciekawa coz to takiego. Dobrze Atopik napisala.2 miesiące to malo.Ja dopiero po 3 miesicach zdecydowalam sie na owoce ale powrot do normalnej ,pelnej diety trwa u nas ponad rok. Moja cora z przerostu +++ ale az 4 rodzajow grzyba,ma tylko + candidy albicans.Nie rosnie juz od pol roku.Wiec sie ustabilizowalo i jest constans.ten jeden plusik bedzie juz miala i tyle. Odpowiedz Link Zgłoś
walczakowa3 Re: Czego nie lubi GRZYB??? 20.08.07, 14:17 dokładnie nie wiem jaka to szczepionka i jaki jest jej skład. Wiem tyle że to szeczepionka z leków imunologicznych. Dr powiedziała ze juz dawno powinniśmy sie pozbyc grzyba przy tej diecie i czopkach( dieta ustalana jest indywidulanie). Jej pacjenci juz nawet po miesiącu czasu zwalczaja grzyba. I w to wierze bo u nas zaledwie po 3 tyg była poprawa( z +++ na +).Mam do niej zaufanie ale wkurza mnie że to tak długo trwa. Dla mnie dieta jest strasznie męcząca-schudłam już 10 kilo ale pozbyłam sie też okropnych bólów głowy, które wczesniej miałam( wraz z wymiotami). Od 2 miesiećy ani razu nie wymiotowałam a głowa bola mnie może ze 2 razy( ale to tak na marginesie). Mam jeszcze pytanie czy moje mleko(mleko matki która ma candidie) jest dobre dla mojego dziecka?? Odpowiedz Link Zgłoś
babsee Re: Czego nie lubi GRZYB??? 20.08.07, 14:49 wiesz co?jakos nie bardzo w to wierze.Nawet chemią czyli Flukonazolem czy Flumyconem nie da sie tego świństwa tak szybko pozbyc.Tzn.pozbyc sie to jedna rzecz a utzrymac taki stan to druga.No i trzecia,najważniejsza.Odbudowanie stanu jelit,Grzyb wrasta w sciany jelita, niszczac je-dziurawiąc.Odbudowa kosmków jelitowych trwa 3 miesiące!!! na forum candida jest sporo osób, ktore wlasnie "zwalczly "gzryba i po 2 miesiącach radosnie wracaly do standardowej diety.Grzyb wraca zawsze ze zdwojoną sila.I zedcydowanie trudniej jest go wtedy usunąc.Sama widzisz, ze dziecko nie jest wyleczone, skoro znowu zareagowala zmianami skornymi.Ja tez myslalam ze po 3 miesiącach niezwykle restrykcyjnej diety moje dziecko z juz lepszymi wynikami, moze zaczac jesc praktycznie wszystko(procz cukru) Niestety.natychmiast po podaniu mleka,czy tez glutneu pojawily sie zmainy skorne.Grzyb wymaga czasu.Nie da sie go zwalczyc w 1 miesiąc. A szczepionka nie jkest na grzyba tylko pewnie zeby wzmocnic odpornosc.To bardzo wazne.Musisz dziecko wzmacniac.Tylko wtedy ma szanse samo podjąc walke z intruzem. Odpowiedz Link Zgłoś
atopik Re: Czego nie lubi GRZYB??? 20.08.07, 15:50 walczakowa3 napisała: "że to szeczepionka z leków imunologicznych" No to ja mam co raz wiecej wątpliwości co do tej szczepionki. Dla takiego malucha leki imunologiczne ?? Tak mi sie przypomniało, że o Pani dr M z Gliwic to było sporo dyskusji na tym forum jakies rok, półtora temu. Szczegółów nie pamietam ale może warto byłoby poszperac w archiwum... Odpowiedz Link Zgłoś
walczakowa3 Re: Czego nie lubi GRZYB??? 20.08.07, 18:19 atopik napisała: > No to ja mam co raz wiecej wątpliwości co do tej szczepionki. Dla takiego maluc > ha leki imunologiczne ?? A co jest złego w takich lekach? To przecież homeopatia W`archiwum nic nie znalałam na temat p. M.ale słyszałam o jakis negatywnych opiniach. Do niej przyjezdzają ludzi z całej polski a nwet Niemiec żeby sie leczyc. wyprowadziła wielu pacjentów z alergii, astmy m.in wsród moich znajomych Odpowiedz Link Zgłoś
babsee Re: Czego nie lubi GRZYB??? 20.08.07, 21:03 Leki Sanum to nie homeopatia!!!!kobiety kochane juz 1000 razy to pisalam. A immunologia to tez nie homeopatia. Odpowiedz Link Zgłoś
walczakowa3 Re: Czego nie lubi GRZYB??? 20.08.07, 21:21 to w takim razie co to sa leki i sanum i leki immmunologiczne??? Odpowiedz Link Zgłoś
atopik Re: Czego nie lubi GRZYB??? 21.08.07, 08:23 O tym czym sa leki Sanum mozesz poczytac na ich stronie www.sanum.com.pl/ A leki immunologiczne jak sama nazwa wskazuje maja wpływać na funkcjonowanie układu odpornościowego człowieka. Nie wiem dlaczego z pewnym lekceważeniem piszesz o homeopati. Skoro chcesz podjąć leczenie homeopatyczne i oczekujesz pozytywnych efektów to dlaczego negujesz wystapienie pewnych skutków ubocznych po podaniu tych leków ? Bo źle dobrany lek homeo tez może niestety spowodować różne niepokojace objawy. Ingerencja u takiego maleńkiego dziecka w układ odpornościowy, który dopiero sie kształtuje może mieć różny przebieg. Znam lekarzy homeo, którzy maja opory przed podawaniem takim dzieciom np echinacei (powszechny lek mobilizujacy układ odpornościowy organizmu do walki z infekcjami ). Zdarzały im sie bowiem przypadki, że po wstępnej poprawie nastepowało gwałtowne pogorszenie, bo organizm sie buntował nie był w stanie pracowac na zwiększonych obrotach. Moim zdaniem powinnaś poprostu wiedzieć dokładnie i z wyprzedzeniem jaki koktajl ma zamiar podac pani doktor dziecku. Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
babsee Re: Izopatia i homeopatia 21.08.07, 14:41 Cytuje z forum za Tomem 23 "Leczenie izopatyczne jest pewną odmianą leczenia homeopatycznego. W "normalnym" leczeniu homeopatycznym stosujemy zasadę "podobne - podobnym". Czyli stosujemy lek, który wywołuje podobne (sztuczne) objawy do tych, które obserwujemy, przy czym czynnik wywołujący te sztuczne objawy może mieć zupełnie inną naturę od tego czynnika, który chorobę wywołuje. Np. jakiś drobnoustrój nas atakuje i mamy z tego powodu objawy np. w postaci kataru. I okazuje się, że podobny katar występuje pod wpływem Pulsatilli (to jest roślina). Podajemy więc Pulsatillę licząc na to, że wywołamy w ten sposób "sztuczną chorobę", którą organizm będzie chciał zwalczyć (pobudzamy organizm do walki). I kiedy zwalczy ją, to "przy okazji" zwalczy również tę chorobę naturalną wywałaną drobnoustrojem. W przypadku izopatii mamy do czynienia nie z zasadą "podobne - podobnym", ale z zasadą "to samo - tym samym" (izo - znaczy równy, taki sam). Izopatię "wymyślił" Enderlein w latach mniej więcej 20-tych ubiegłego wieku (zmarł w roku 1968). Jego badania opierały się na obserwacji kropli krwii w mikroskopie z ciemnym polem widzenia i doprowadziły do odkrycia tzw. "cyklogenii mikroorganizmów" Wg tej koncepcji w organizmach żywych o wysokiej złożoności (np. w ssakach) żyją organizmy symbiotyczne. Organizmy te (Enderlein nazywa je endobiontami) wg wspomnianej teorii mogą żyć w różnych fazach rozwoju. Dalej twierdzi on, że mikroorganizm może przechodzić wielokrotnie z jednej fazy (formy) w inną i że niektóre formy są dla organizmu gospodarza szkodliwe, a inne wrącz zbawienne (np. Candida albicans w odpowiednie formie wiąże metale ciężkie)." Odpowiedz Link Zgłoś