Dodaj do ulubionych

Skaza białkowa - kiedy i jakie pierwsze objawy?

22.08.07, 11:31
Mój synek ma 6 tygodni. Od pewnego czasu ma wysypke (drobne
pryszczyki - jak 'piaseczek) na policzkach. Teraz mu sie rozeszlo na
szyje i klatke piersiowa (wieksze krostki). Ma tez 'piaseczek' na
uszkach.
Wysypka ta zaognia mu sie podczas/po placzu.
Zastanawiam sie, czy to juz skaza bialkowa/uczulenie, czy moze
tradzik?
Pozdrawiam,
Kasia
Obserwuj wątek
    • aaa-123 Re: Skaza białkowa - kiedy i jakie pierwsze obja 22.08.07, 11:45
      Witam. Z tego co wiem to skaza uwidacznia się głównie na policzkach
      w postaci plam i swicących policzków oraz na ciele - czerwone
      plamy . Moja też miała krostki na twarzy ale to ma prawie każde
      dziecko w tym wieku - nic z tym nie robiłam i samo przeszło choć
      poszłabym do dermatologa w twoim przypadku, bo dość rozległa ta
      wysypka.pozdrawiam.
      • aga43214 kasiu!!! 22.08.07, 15:21
        moja 6 tygodniowa coreczka ma identyczne objawy jak opisujesz,
        martwilam sie tak jak ty, zobacz watek "krostki na twarzy", zarowno
        dziewczyny na forum jak i pediatra stwierdzily ze to nic powaznego!
        skaza bialkowa objawia sie plamami!!
        • kasia3111 Re: kasiu!!! 22.08.07, 16:14
          czyli co to sa te krostki?
          moze to nie skaza, tylko uczulenie?
          • mamaw trądzik niemowlecy 22.08.07, 17:56
          • mamaw trądzik niemowlęcy 22.08.07, 18:01
            za szybko kliknęłam.Mój synek przechodził go w 3 tyg.utrzymywał się do 7 tyg.Był
            dość obfity, na buzi włoskach, klatce piersiowej.Byłam u pediatry i
            dermatologa-stwierdzili trądzik niemowlęcy.Dermatolog kazała mi na wszelki
            wypadek nie jeść nabiału, sztucznych zupek, rosołków w kostkach, Vegety i innych
            tego typu przypraw.Miałam przemywać dziecku kilka razy dziennie buzię solą
            fizjologiczną i smarować sudocremem, żeby wysuszyć.Jak chcesz prześlę Ci zdjęcie
            jak to wyglądało(nie ciekawie!!!!)majkasia@o2.pl
            • edyt-aaa Re: trądzik niemowlęcy 22.08.07, 19:21
              moja cora miała 4 tyg jak pokazały sie krostki lekarz stwierdził
              trądzik i kazał przemywac samą woda przegotowaną, a po 2 tyg miała
              krew wkupie okazało sie ze to skaza dostała nutramigen i teraz jest
              ok a trądzik pjawia sie dalej raz wiekszy raz mniejszy teraz ma 3 i
              pół msc
              • abruda Re: trądzik niemowlęcy 22.08.07, 21:27
                moj syn dostal takiej wysypki w 4 tyg i po kilku dniach tak sie zaogniła ze wygladal jakby mial spalona skóre na twarzy i uszach łącznie z powiekami niestety masc z wit a tylko pogorszyła sprawe i bylo jeszcze gorzej , dostalismy masc ze sterydem i przeszlo w kilka dni ale skora byla sucha jak tarka , zaczelam go smarowac kremem balaneum dla niemowlat i teraz jest juz lepiej ale co jakis czas wychodzi mu te uczulenie i to teraz juz na calym ciele!!!!!!
            • kasia3111 Re: trądzik niemowlęcy 23.08.07, 09:16
              Dziekuje bardzo za odpowiedz.
              Bede wdzieczna za przeslanie zdjecia - bede mogla porownac, czy to
              faktycznie to: kasia3111@NOSPAM.gazeta.pl
              Pozdrawiam

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka