agawsz1 17.11.07, 21:07 Witam, Czy wiecie, czy są jakieś pokarmy, które teoretycznie lub praktycznie nie wywołują alergii? Pytam, bo już nie mama dość mega diety, a i tak mała ma wysypkę na czole i policzkach Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
ela_anna Re: Co teoretycznie nie powoduje alergii? 17.11.07, 21:27 produkty nie przetworzone,bez konserwantow ,barwnikow i srodkow spulchnajacyh Odpowiedz Link Zgłoś
agawsz1 Re: Co teoretycznie nie powoduje alergii? 17.11.07, 21:34 A co z warzywami, owocami? Odpowiedz Link Zgłoś
ela_anna Re: Co teoretycznie nie powoduje alergii? 17.11.07, 21:34 www.atopowe-zapalenie.pl/atopedia/Dieta_antyhistaminowa Odpowiedz Link Zgłoś
ela_anna Re: Co teoretycznie nie powoduje alergii? 17.11.07, 21:35 mysle ,ze wszystko tu doczytasz Odpowiedz Link Zgłoś
agawsz1 Re: Co teoretycznie nie powoduje alergii? 19.11.07, 09:04 Dziękuję za link, tylko nie wiem co o tym myśleć, skoro w pierwszej pozycji jest mleko jako produkt dozwolony, później gdzieś pojawiają się jajka. Mam mętlik w głowie Odpowiedz Link Zgłoś
kruffa Re: Co teoretycznie nie powoduje alergii? 19.11.07, 09:42 Ta lista nie ma nic wspólnego z twoim pytaniem. Jest wiele produktów które potencjalnie bardzo rzadko uczulają. A co tak naprawdę chciałabyś wiedzieć? Teoretycznie nie uczula tylko sól i cukier, bo nie zawiera białek, ale akurat np. cukier może powodować nasilenie zmian AZS-owych. Kruffa Odpowiedz Link Zgłoś
agawsz1 Re:Co teoretycznie nie powoduje alergii? di Kruffy 19.11.07, 10:16 Witam, Kruffa chciałam zapytać co najbezpieczniej mogę jeść na śniadanie, obiad i kolację. Pediatra stwierdził u mojej córki 4 msc AZS i przepisał Cutivate, którym ja posmarowałam, chociaż wiem, że to maść sterydowa, ale nie mogłam patrzeć na jej powiększające się uczulenie na buzi. Powoli zmniejsza sie wysypka. Wizytę u alergologa mam za 2 tyg. i nie wiem jak się wziąć dobrze do diety. Nabiału nie jem żadnego od dawna,oprócz margaryny roślinnej, dzisiaj kupuję szynkę do gotowania bo do tej pory jadłam gotowe, chleb jem różny, przeważnie ciemny, na zakwasie, czasami biały, pije kawę bezkofeinową, herbatę z sokiem - i tu pewnie też jest problem, bo czasami jest to sok malinowy, z wiśni, z porzeczek, róży lub winogron. Odstawić je? Odstawiłam jabłka. banany - żadnych owoców nie jem Przymierzam się do kiwi, można? Marchewki też nie jem. Gotuję krupnik, rosół, ziemniaki, makaron, ryż, kasza gryczana, jęczmienna, kurczak, schab pieczony. Zjadłam ostatnio dżem ze sklepu z wiśni Proszę napisz mi jak sensownie jeść, najgorsze to to, że cały czas jestem głodna. Gdy w jakimś produkcie ze sklepu jest jakiś ulepszacz E-ileś tam, to to też jest do odstawienia? z góry dziekuję i pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
kruffa Re:Co teoretycznie nie powoduje alergii? di Kruff 19.11.07, 10:44 Poniżej masz zestaw produktów tzw. bezpiecznych, które rzadziej uczulają: Wapń w tabletkach - 2 x 1000 mg na dobę. 1. kasze i mąki wszystkie z wyłączeniem soi, ale ja bym wyłączyła jeszcze lub ograniczyła pszenicę. 2. miesa - wszystkie bez wolowiny i cieleciny z zastrzezeniem, zeby uwazać na te sklepowe np. kurczaki - gotowane i pieczone NIE WOLNO WĘDLIN !!! 3. warzywa: typowo polskie bez selera, pomidorów i papryki 4. owoce polskie bez truskawek, malin, poziomek, winogron. W sumie można uznać że banan jest jeszcze bezpieczny, ale trzeba go dobrze umyć, potem sparzyć, i najlepiej wyjąc ze skórki tak aby nie dotykac miąszu. Potem umyć ręce ) 5. do picia: slaba herbata i kawa, soki i kompoty domowe z ww. owoców 6. zupy: na wywarach z warzyw, z dodatkiem oleju (bez wywarów miesnych) 7. tluszcze: oliwa, oleje z dozwolonych roślin, smalec domowy 8. slodycze: domowe bez bakali, kakao, miodu, rodzynek, sezamu itp 9. przyprawy: sól i cukier Tutaj masz trochę różnych przespisów: wyprawka.pl/alergie/ malyalergik.pl/baza_szukaj_przepis_2.asp A jeśli już musisz smarować sterydem to na pewno nie cutiveate (jeden z najmocnieszych sterydów), ale maścią z dodatkiem hydrocortizonu. Kruffa Odpowiedz Link Zgłoś
patyska nie wolno!!! 19.11.07, 11:01 nie wolno parzyc bananow ani zadnych innych owocow! otwieraja sie wtedy pory w skorce i chemia wnika do srodka. wystarczy umyc dobrze pod biezaca, ciepla woda Odpowiedz Link Zgłoś
kruffa Re: nie wolno!!! 19.11.07, 12:39 No popatrz, człowiek całe życie się uczy )) Kruffa Odpowiedz Link Zgłoś
agawsz1 Re:Co teoretycznie nie powoduje alergii? di Kruff 19.11.07, 15:00 Dzięki za info. Mam jeszcze jedno pytanie, może banalne, ale dlaczego nie można zjeść np. rosołu ugotowanego na kurze? Czy to znaczy, że ugotowanego mięsa nie jeść tylko pieczone? Odpowiedz Link Zgłoś
anesza2 Re:Co teoretycznie nie powoduje alergii? di Kruff 20.11.07, 15:09 hm...U mnie była taka sprawa ,że też uważałam na diete bardzo a mały nadal miał wysyoke na buzi męczyłam się tak 5 miesięcy .Któregoś razu zaczełam jeśc nabiał i wysypka wcale się nie powiększyła wywaliłam więc ze swojej diety kurczaka i wysypka znikneła.Do dziś nie wiem czy alergia na mleko znikneła czy nigdy na nie nie był uczulony.ale kurczaka nie jem.Co do wywarów to przenika do nich białko na które dzieci też najczęściej uczulone dlatego między innymi na początek niemowlęciu podaje się mięso oddzielnie ugotowane więc taka profilaktyke warto i u nas stosować. Życze powodzenia. Odpowiedz Link Zgłoś
agawsz1 Re:Co teoretycznie nie powoduje alergii? di Kruff 20.11.07, 15:46 Dzięki za informację, aż się boję myśleć jak daleka droga przede mną, żeby stwierdzić na co mała jest uczulona Odpowiedz Link Zgłoś
enigmatic2 Cutivate 19.11.07, 20:19 przecież tego nie można stosować na twarz! wiem, bo też mam tę maść i kiedyś stosowałam na rankach na nogach u córki. Odpowiedz Link Zgłoś
agawsz1 Re: Cutivate 19.11.07, 21:43 Ja mam cutivate od podiatry. Mała miała tylko na twarzy zmiany i to przepisał. Dlaczego nie wolno na twarzy? - załamałaś mnie Odpowiedz Link Zgłoś
kruffa Re: Cutivate 20.11.07, 20:34 Bo sterydów nie stosuje się na twarz, a już na pewno nie te silne. Sterydy wycieniają skórę a ta jest tam najcieńsza. Kruffa Odpowiedz Link Zgłoś
sandraa3 ?? 19.11.07, 12:19 Ja już nic nie rozumiem. Dlaczego według tej diety mozna jeść np. miód a dyni nie? Myślałam, że jest odwrotnie... Odpowiedz Link Zgłoś
setia Re: ?? 20.11.07, 09:43 nie zawracaj sobie głowy tą tabelką, jest bzdurna, nie wiem po co i na czyje potrzeby stworzona. Odpowiedz Link Zgłoś
ela_anna Re: Co teoretycznie nie powoduje alergii? 19.11.07, 19:50 www.babyboom.pl/dzieci_1_2/zdrowie/uwaga_konserwanty.htmlhttp://zdrowie.onet.pl/1232684,,,,,konserwanty,dskladniki.html Odpowiedz Link Zgłoś
ela_anna Re: Co teoretycznie nie powoduje alergii? 19.11.07, 19:54 zdrowie.onet.pl/1232684,,,,,konserwanty,dskladniki.html Odpowiedz Link Zgłoś