Dodaj do ulubionych

Co na ukąszenia komarów?

10.06.10, 09:52
Mamy plagę popowodziowych komarów, żarłoczne, agresywne, aktywne cały dzień
oprócz samego południa, a co najgorsze - po ukąszeniu pojawia się wielodniowa
opuchlizna, zaczerwienienie, wyczuwalne stwardnienie.

Fenistil nie pomaga.

Macie jakieś pomysły, czym się jeszcze można ratować?
Obserwuj wątek
    • margolciar Re: Co na ukąszenia komarów? 10.06.10, 09:55
      mam ten sam problem. Koleżanka poleca mi Comarol. Kupię dzis i
      sprawdzę. Moje dziecko wygląda jak bokser po walce sad
      • kalina886 Re: Co na ukąszenia komarów? 10.06.10, 11:38
        Ostatnio mojej córce też strasznie spuchła od ukąszenia noga oraz
        ręka.....
        Pomógły okłady z sody (łyżeczka sody na pół szklanki wody) i dapis
        żel.
        • loganmylove Re: Co na ukąszenia komarów? 10.06.10, 11:45
          U mnie tez strasznie agresywnesad Uzywam Dapisu-w zeszłym roku ładnie koił może
          i teraz pomożesmile
        • sylwina76 Re: Co na ukąszenia komarów? 10.06.10, 11:53
          Pomaga też zwykłe wapno w syropie dla dzieci. A nie lepiej zapobiegać? W domu
          jakiś środek do kontaktu wink a na zewnątrz moim dzieciom bardzo pomagają
          "magiczne" bransoletki.
          Syn jest alergikiem - puchnie po ukąszeniu a w dodatku rozdrapuje do krwi. W tym
          roku komarów mnóstwo, choć miały pozdychać po mroźnej zimie.
          • kalina886 Re: Co na ukąszenia komarów? 10.06.10, 18:43
            Jasne, że lepiej zapobiegać, ale nie zawsze się da.
            U nas są moskiteiry w oknach, więc problem owadów w domu znika.
            Na zewnątrz Off (mamy dwa rodzaje).
            Tylko że czasami i tak gryzą, albo się nie dopilnuje i nie popsika
            na czas.
    • mivokids Re: Co na ukąszenia komarów? 10.06.10, 11:51
      Tanno-Hermal Lotio lub Pudroderm - w płynie , ma biały kolor.
      Schładza ranę i osusza. Dziecko nie drapie i szybko się goi.
      To są środki po ukąszeniu.
      Przed ukąszeniem chroni np. B-Complex ale brany co najmniej przez
      miesiąc. Skóra po tym wydziela dla komarów nieprzyjemny zapach i
      nawet się nie zbliżają.
      Oczywiście spraye lub żele OFF i Autan na szybko, ale trzeba często
      używać.
      Do zapalenia spiralka - wydziela dym.
      Do kontaktu Raid.
      Domowe sposoby natrzeć się zapachem Vaniliowym a po ukąszeniu
      przyłożyć cebulę.

      Dla każdego coś miłego.
      • ki-tty Re: Co na ukąszenia komarów? 10.06.10, 14:34
        Jakiej firmy kupić środek do kontaktu?Bo u mnie też plaga komarów a jeszcze
        nigdy nie kupowałam takiego cuda.
        • alexsc Re: Co na ukąszenia komarów? 10.06.10, 14:39
          ponoc raid do kontaktu
          • agusia_h Re: Co na ukąszenia komarów? 10.06.10, 14:55
            Kupiłam ten Dapis. Zobaczymy.

            Zapobiegam, zapobiegam. Ziołowe preparaty typu Orinoko Junior już dawno olałam,
            psikam Autanem z najwyższym dostępnym stężeniem repelentu - 20%. Ale też nic nie
            daje, te komary są jak wściekłe.
            • agusia_h Re: Co na ukąszenia komarów? 10.06.10, 14:56
              P.S. Wapno w syropie też daję od kilku dni i nic.
              • babeth Re: Co na ukąszenia komarów? 10.06.10, 16:10
                Położna doradziła mi witaminę B, olejek goździkowy lub waniliowy. Tylko czy ten
                waniliowy nie przyciągnie jakiś os?
                • cyprysiowa Re: Co na ukąszenia komarów? 10.06.10, 19:11
                  tez słyszałam o wit B,
                  przed ukąszeniami chroni żel "moskito-farm" w tamtym roku dał rade w tym jak
                  narazie tez, jest własnie na bazie olejku z gożdzika (nawet znosny zapach jak
                  grzaniec) i olejki z melisy, dla dzieci powyzej 2 roku... a mozna go tez
                  stosowac po , "łagodzi objawy po ukaszeniu"tak jest napisane
        • grabasik Re: Co na ukąszenia komarów? 10.06.10, 20:07
          Ja do kontaktu używam Baygon (buteleczka z płynem). Działa b.
          skutecznie i jest wydajny.
    • emma30 Re: Co na ukąszenia komarów? 10.06.10, 21:34
      o tego jest masa.
      comarol, ulganol, fenistil, dapis
      przeciw ukąszeniu:anty bzz, 100p, orinoko, fruu, a sio, autan, off-y
      wszelakie, raidy, olejek waniliowy, geraniowy,
      a jak jest duży bąbel po ukąszeniu to altacetem lub zastrzyk z
      fenicortu w przychodni podadzą dziecku.
    • ziutuk Re: Co na ukąszenia komarów? 11.06.10, 13:03
      Polecam Ci z całego serca preparat o nazwie Mugga- do kupienia w aptece.
      Przetestowałam go w zeszłym roku na Mazurach. Efekt super. Na chwilę obecną mój
      syn jako jedyne dziecko w grupie, w przedszkolu nie jest pokąsany przez to
      dziadostwo. Dodam jeszcze że mieliśmy takie same problemy- syn alergik po
      ugryzieniach komara puchnie.
      Jeśli chodzi o OFFa to wczoraj rozmawiałam z przedstawicielem handlowym
      producenta i produkt ten jest wycofywany z rynku. Nie chciał powiedzieć z
      jakiego powodu.
      • robin81 Re: Co na ukąszenia komarów? 11.06.10, 13:12
        do kontaktu raid albo plytki globol (w zaleznosci od
        pokoju).na "po"ukaszeniu dziala u nas antybzzz czy cos w tym stylu z
        ziaja
      • agusia_h Ziutuk 11.06.10, 13:35
        Który produkt Offa jest wycofywany?

        Off ma dokładnie ten sam składnik aktywny, co Mugga, czyli DEET. W sprayu Mugga
        jest 9% DEET, roll 20%, Zwykły Off ma 15% DEET, Active aż 30% DEET (zasadniczo
        czym więcej, tym lepiej chroni przed komarami) - może ten silniejszy wycofują?
        Że za silny? W sumie wokół DEET jest trochę kontrowersji...
        • ziutuk Re: Ziutuk 12.06.10, 23:37
          Nie chciał powiedzieć- ale spróbuję w poniedziałek dowiedzieć się czegoś więcej.
    • mariza11 Altacet w żelu 11.06.10, 14:03
      Na ukąszenia komarów jak i innych owadów połączone z mocnym zaczerwienieniem i opuchnięciem swietny jest zwykły Altacet w żelu. Moje dziecię jest uczulone na ukaszenia komarów i meszek i momentalnie miejsce po ukąszeniu puchnie i twardnieje- altacet zazwyczaj pomaga. Przy gorszym stanie lekarka przepisała kiedyś maść ale na recepte i chyba sterydową, wiec to ostateczność.
    • pia_ Niwelator ukąszeń - miał ktoś? 11.06.10, 14:42
      www.2future.pl/Produkt/381/niwelator_ukaszen_komarow
      Ciekawa jestem czy działa?
      • looptroop.r Re: Niwelator ukąszeń - miał ktoś? 02.08.10, 15:48
        Mi na ukąszenia i rany pomagał zawsze aloes. Świetnie łagodzi. Na aanatural.pl
        można dostać wyciąg z aloesu (97%). Mi pomaga także na oparzenia słoneczne i
        podrażnienia po depilacji. A to kosmetyk naturalny, nowozelandzki.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka