gosia244 26.01.08, 13:22 Po kupieniu wyprawki trzeba wszytskie ubranka uprac, i uprasowac? Jaki polecacie proszek do prania? Czy plyn do plukania tez wchodzi w gre? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
karola-1480 Re: jaki proszek do prania do ubran noworodka?? 26.01.08, 13:28 Ja piore juz 3 mce w "dzidziusiu kolor" i jestem bardzo zadowolona. Białe ubranka nie szarzeja, a kolorowe nie traca koloru. Ma bardzo intensywny zapach ale nam akurat bardzo sie podoba Odpowiedz Link Zgłoś
juleczka1980 Re: jaki proszek do prania do ubran noworodka?? 26.01.08, 13:34 Ja używam dzidziusia lub bobasa, są delikatne, tanie (ok 10-12 zł) i ładnie pachną. A płynu do płukania się nie zaleca, wystarczy jak 2 razy włączysz płukanie lub podwójne jeśli twoja pralka ma taką funkcję . Odpowiedz Link Zgłoś
a.stalowa Re: jaki proszek do prania do ubran noworodka?? 26.01.08, 13:44 A ja uzywam Lovelli w plynie do bialych i do koloru.Moja coreczka nie ma zadnych uczulen,a ubranka delikatnie pachnaPlynu do plukania jeszce nie uzywam Odpowiedz Link Zgłoś
sierpniowa_mama07 lovela ! 26.01.08, 20:37 Lovela proszek, jest duży, koszt ok 19 zł. Jestem bardzo zadowolona, bo nie uczula i łądnie pachnie,nie jest intensywny. Kupiłam go w lipcu 2007 i nawet połowy nie zużyłam, bardzo wydajny. Odpowiedz Link Zgłoś
aleksandra1977 Re: lovela ! 26.01.08, 21:00 sierpniowa_mama07 napisała: > Lovela proszek, jest duży, koszt ok 19 zł. Jestem bardzo zadowolona, > bo nie uczula i łądnie pachnie,nie jest intensywny. Kupiłam go w > lipcu 2007 i nawet połowy nie zużyłam, bardzo wydajny. to jaki wor masz tego proszku, ze na pol roku Ci starcza? Odpowiedz Link Zgłoś
mamadzieci-2 Re: jaki proszek do prania do ubran noworodka?? 26.01.08, 15:24 ja używam Jelp,nie jest może tani ale chodziło mi właśnie o to że jest prawie bezzapachowy i łagodny. Płyn do płukania uważam że jest w tym okresie zbędny. Nie wiem ja Wy dziewczyny ale ja w ogóle nie jestem zwolenniczką kosmetyków dla bobasów. Używam tylko tych niezbędnych Odpowiedz Link Zgłoś
nataliam2 Re: jaki proszek do prania do ubran noworodka?? 26.01.08, 15:54 Ja ubranka synka i całej mojej rodziny od początku biorę w Persilu sensitive. Nic po nim się nie dzieje. Zaczęłam w ni prać gdy syn skończył 2 tygodnie. Wcześniej w płatkach mydlanych. Odpowiedz Link Zgłoś
aleksandra1977 Re: jaki proszek do prania do ubran noworodka?? 26.01.08, 16:22 ja od poczatku piore w persilu sensitie. Do tego lenor sensitve. Jest OK. Odpowiedz Link Zgłoś
arnika15 Re: jaki proszek do prania do ubran noworodka?? 26.01.08, 17:51 Płyny odradzam. Do prania polecam proszek Dzidziuś. Tani i wcale nie gorszy od drogich proszków. Żadnych uczuleń choć moja córeczka jest alergiczką. Odpowiedz Link Zgłoś
figamarta Re: jaki proszek do prania do ubran noworodka?? 26.01.08, 20:22 kazdy poleci ci cos innego. Ja np uzywalam Cypiska kupowanego w duzym worku w Makro oraz plynu do plukania JELP. Kup taki na jaki cie stac, i obserwuj czy akurat na ten dziecko nie ma uczulenia. Bo uczulac moze kazdy. Odpowiedz Link Zgłoś
24lena Re: jaki proszek do prania do ubran noworodka?? 26.01.08, 20:32 Przed urodzeniem,wypralam dwokrotnie w jakims dzieciowym proszku, a od urodzenia dziecka w Persilu (ariel i persil to proszki ktore w najmniejszym stopniu owoduja uczulenia u dzieci,tak mi powiedziala gp,zreszta te dwa rodzaje proszkow przytachalam ze szpitala w wyprawce.) Odpowiedz Link Zgłoś
benignusia hmm... 26.01.08, 23:18 napisze tak,ja uzywam jelpa i loveli i jestesmy bardzo zadowoleni-lovela ma tez mleczko do prania.ale uważam ze każdy proszek do prania bielizny niemowlęcej się sprawdzi(bo narazie nie ma co gdybać na co twój maluch bedzie ewentualnie uczulony)więc kup jelpa,lovele,dzidziusia,czy bebi.byle był to proszek dla dzieci.co do persila i vizira sensitiw nie p[olecam na początek,bo często dzieci są uczulone na rumianek,z czasem sama sprawdzisz... Odpowiedz Link Zgłoś
palina22 Re: hmm... 17.05.08, 15:46 ja pralam w loveli i jelpie i nie bylam zadowolona az raz moj mama kupilam mi dzidzisia i jestem zachwycona-polecam Odpowiedz Link Zgłoś
betimek Re: jaki proszek do prania do ubran noworodka?? 26.01.08, 23:29 A gdzie wy kupujecie Dzidziusia? Szukałam w supermarketach i nie widziałam. Odpowiedz Link Zgłoś
marcela04 Re: jaki proszek do prania do ubran noworodka?? 28.01.08, 09:08 No wlasnie! W jakich sklepach kupujecie proszek Dzidzius? Ja zawsze kupowalam w Intermarche, ale juz od dobrych dwoch m-cy albo i wiecej go tam nie ma. Myslalam, ze moze wycofali i nie produkują?? Odpowiedz Link Zgłoś
ja27-09 Re: jaki proszek do prania do ubran noworodka?? 28.01.08, 09:43 Używam Jelpa, podoba mi się to, że jest bezzapachowy. A płyn do płukania rewelka-pachnie delikatnie, a bielizna robi się mięciutka. Używam go nawet do płukania "dorosłych" ciuchów. Mam natomiast pytanie, czy są w sprzedaży płatki mydlane? Czy muszę kupić kostkę szarego mydła i zetrzeć sama? Odpowiedz Link Zgłoś
zilka9 Re: jaki proszek do prania do ubran noworodka?? 28.01.08, 10:57 Są w sprzedarzy.Zarówno w pudełku(takim jak proszek)jak i w płynie- polecam w płynie.Ładnie pachną i nie uczulają. Odpowiedz Link Zgłoś
magda1237 Re: jaki proszek do prania do ubran noworodka?? 28.01.08, 11:46 Do końca 3 miesiąca używałam loveli bez płynu do płukania. Jak mała skończyła 3 miesiące zaczęłam od persila sensitiv też bez dodawania płynu, ale ubrania były bardzo niemiłe w dotyku i nie mogłam prać z naszymi, więc zaczęłam dolewać trochę płynu i nic się nie działo. Mała za tydzień kończy 8 miesięcy piorę i płuczę w tym co mam. Nic nie uczula. Nigdy też nie płukałam więcej razy niż program prania przewiduje. Odpowiedz Link Zgłoś
limmar Re: jaki proszek do prania do ubran noworodka?? 28.01.08, 11:56 Prałam w Loveli, 2 razy płukałam, prasowałam. Z czasem przeszłam na 1 płukanie i teraz (9 m-cy) mam plan że przechodzimy na dorosły proszek na razie Vizir dla dzieci. Odpowiedz Link Zgłoś
ewa-krystyna Re: jaki proszek do prania do ubran noworodka?? 28.01.08, 14:07 nie zamierzam kupowac zadnego proszku specjalnie dla dziecka... bede prac od poczatku wszystko w tym samym proszku,ktorego uzywam normalnie jedynie moze w mniejszej ilosci i z podwojnym plukaniem... tak samo robila moja przyjaciolka majaca dwojke dzieci... nic nikomu nie bylo... jesli pojawia sie jakies uczulenia wtedy bede szukala powodow i rozwiazan... zreszta tu gdzie mieszkam nikt nie pierze osobno dla dziecka... Odpowiedz Link Zgłoś
osa551 Re: jaki proszek do prania do ubran noworodka?? 28.01.08, 14:46 Ja piorę w proszku Jelp, bo jest tańszy niż Lovela a tak samo skuteczny. Natomiast zastanów się nad przestawieniem całej rodziny na nowy proszek, jakikolwiek wybierzesz, ponieważ np. moja córka dostawała uczulenia jak się ją przytulało do naszych ubrań pranych w innych proszkach. Swoją drogą - moje alergie też poszły sobie precz przy tej okazji, więc używam tego proszku od 5 lat nawet do prania ręczników dla psów. Odpowiedz Link Zgłoś
pleonka Re: jaki proszek do prania do ubran noworodka?? 28.01.08, 17:24 Przed urodzeniam córki wszystkie ubranka wyprałam w proszku Dzidziuś i byłam z niego bardzo zadowolona. Teraz niestety nie mogę go nigdzie dostać (mieszkam w Poznaniu). Chyba przerzucę sie na Lovelę. Czy ktoś wie gdzie można dostać proszek Dzidziuś? Odpowiedz Link Zgłoś
krystynazgorecka Re: jaki proszek do prania do ubran noworodka?? 16.05.08, 12:28 Proszek Dzidziuś dostałam w InterMarche w Legnicy Odpowiedz Link Zgłoś
kamilactk Re: jaki proszek do prania do ubran noworodka?? 16.05.08, 13:45 Ja od poczatku piorę w Jelpie (różowy 2 w 1 proszek + srodek zmiękczający)i nie stosuje dodatkowego płukania tylko normalny cykl, mała nigdy nie miała nic ze skórą. Proszek jest bardzo wydajny - piorę co 2 dni i dopiero skończyłam pierwszą pakę. Podoba mi się bo jest bezzapachowy a ja lubię zapach mojego dzidziola a nie proszków czy kosmetyków. Odpowiedz Link Zgłoś
betibor Re: jaki proszek do prania do ubran noworodka?? 16.05.08, 19:11 dzidzius jest dostępny w sklepach POLO. Odpowiedz Link Zgłoś
anulkas80 Re: jaki proszek do prania do ubran noworodka?? 16.05.08, 22:37 Dzidziuia kupuje w Akpolu ( Poznań) Odpowiedz Link Zgłoś
lacatus Re: lovella 17.05.08, 06:10 my używamy płatków mydlanych bebi...po lovelli małej zrobiła sie brzydka skóra Odpowiedz Link Zgłoś
mama-cudownego-misia Re: jaki proszek do prania do ubran noworodka?? 17.05.08, 07:42 Stanowczo Jelp. Lovella jest o tyle gorsza, że zapachowa. Nam może w pachnącym przyjemnie, ale noworodek ma bardzo wyczulony węch i jednocześnie bardzo niedojrzały układ nerwowy. Po co go stymulować cały czas? Wizir czy Persil sensitive to nie są proszki dla niemowląt i nie powinno się ich stosować u tak małych dzieci. Odpowiedz Link Zgłoś
kasia_mama_oli Re: jaki proszek do prania do ubran noworodka?? 17.05.08, 13:44 U nas sprawdził się Jelp. Nie tylko nie uczulał, ale bardzo dobrze pielęgnował kolorowe ubranka. Odpowiedz Link Zgłoś
kasia191273 Re: jaki proszek do prania do ubran noworodka?? 17.05.08, 14:22 od urodzenia w zwyklych proszkach nic sie nie dzieje Odpowiedz Link Zgłoś
minio3367 Re: jaki proszek do prania do ubran noworodka?? 31.05.08, 17:24 ja piorę od samego początku w normalnym proszku, tylko 2 razy płuczę i dolewam płynu do płukania global i nic się nie dzieje, żadnej alergii. Odpowiedz Link Zgłoś
o-lcia Re: jaki proszek do prania do ubran noworodka?? 17.05.08, 15:04 Proszek do prania lovella lub bobas.Plyn do plukania jelp.Zawsze wszystko prasuje. Odpowiedz Link Zgłoś
zazulam Re: jaki proszek do prania do ubran noworodka?? 01.06.08, 10:35 lovela - płyn, bez zmiękczaczy, z prasowaniem niektóre kolorowe, które nie pasują mi do danego prania w persil sensitive - też w płynie od jakiegoś czasu stosuję płyny - bo się zdecydowanie lepiej wypłukują. Płyny sprowadzam z Niemiec, są bardziej wydajne i lepiej piorą. Odpowiedz Link Zgłoś
coyotea Re: jaki proszek do prania do ubran noworodka?? 09.06.08, 23:19 ja od początku używam Lovelli i jest wszystko ok, moja 3,5 miesięczna córcia nie miała zadnych odczynów skórnych i alergii Odpowiedz Link Zgłoś
magdalomza Re: jaki proszek do prania do ubran noworodka?? 10.06.08, 14:46 Witaj ja od poczatku pralam ciuszki synka w persilu i plukalam w lenorze nic sie nie dzialo Odpowiedz Link Zgłoś
asi.ek Re: jaki proszek do prania do ubran noworodka?? 11.06.08, 08:57 Wszystko zależy oczywiście od dziecka. Ja prałam i piorę w Lovelli,bo niestety próby wprowadzania innych proszków dla dzieci kończyły się wysypką(jeżeli się dało to kupowałam małe opakowanie).Ubranka staram się prasować w miarę możliwości Odpowiedz Link Zgłoś