Dodaj do ulubionych

jaki proszek do prania do ubran noworodka??

26.01.08, 13:22
Po kupieniu wyprawki trzeba wszytskie ubranka uprac, i uprasowac?
Jaki polecacie proszek do prania? Czy plyn do plukania tez wchodzi w
gre?
Obserwuj wątek
    • karola-1480 Re: jaki proszek do prania do ubran noworodka?? 26.01.08, 13:28
      Ja piore juz 3 mce w "dzidziusiu kolor" i jestem bardzo zadowolona.
      Białe ubranka nie szarzeja, a kolorowe nie traca koloru. Ma bardzo
      intensywny zapach ale nam akurat bardzo sie podoba smile
    • juleczka1980 Re: jaki proszek do prania do ubran noworodka?? 26.01.08, 13:34
      Ja używam dzidziusia lub bobasa, są delikatne, tanie (ok 10-12 zł) i ładnie
      pachną. A płynu do płukania się nie zaleca, wystarczy jak 2 razy włączysz
      płukanie lub podwójne jeśli twoja pralka ma taką funkcję smile.
    • a.stalowa Re: jaki proszek do prania do ubran noworodka?? 26.01.08, 13:44
      A ja uzywam Lovelli w plynie do bialych i do koloru.Moja coreczka
      nie ma zadnych uczulen,a ubranka delikatnie pachnawinkPlynu do
      plukania jeszce nie uzywam
      • sierpniowa_mama07 lovela ! 26.01.08, 20:37
        Lovela proszek, jest duży, koszt ok 19 zł. Jestem bardzo zadowolona,
        bo nie uczula i łądnie pachnie,nie jest intensywny. Kupiłam go w
        lipcu 2007 i nawet połowy nie zużyłam, bardzo wydajny.
        • aleksandra1977 Re: lovela ! 26.01.08, 21:00
          sierpniowa_mama07 napisała:

          > Lovela proszek, jest duży, koszt ok 19 zł. Jestem bardzo
          zadowolona,
          > bo nie uczula i łądnie pachnie,nie jest intensywny. Kupiłam go w
          > lipcu 2007 i nawet połowy nie zużyłam, bardzo wydajny.

          to jaki wor masz tego proszku, ze na pol roku Ci starcza?
    • mamadzieci-2 Re: jaki proszek do prania do ubran noworodka?? 26.01.08, 15:24
      ja używam Jelp,nie jest może tani ale chodziło mi właśnie o to że
      jest prawie bezzapachowy i łagodny. Płyn do płukania uważam że jest
      w tym okresie zbędny. Nie wiem ja Wy dziewczyny ale ja w ogóle nie
      jestem zwolenniczką kosmetyków dla bobasów. Używam tylko tych
      niezbędnych
    • nataliam2 Re: jaki proszek do prania do ubran noworodka?? 26.01.08, 15:54
      Ja ubranka synka i całej mojej rodziny od początku biorę w Persilu sensitive.
      Nic po nim się nie dzieje. Zaczęłam w ni prać gdy syn skończył 2 tygodnie.
      Wcześniej w płatkach mydlanych.
      • aleksandra1977 Re: jaki proszek do prania do ubran noworodka?? 26.01.08, 16:22
        ja od poczatku piore w persilu sensitie. Do tego lenor sensitve.
        Jest OK.
    • arnika15 Re: jaki proszek do prania do ubran noworodka?? 26.01.08, 17:51
      Płyny odradzam. Do prania polecam proszek Dzidziuś. Tani i wcale nie
      gorszy od drogich proszków. Żadnych uczuleń choć moja córeczka jest
      alergiczką.
      • figamarta Re: jaki proszek do prania do ubran noworodka?? 26.01.08, 20:22
        kazdy poleci ci cos innego. Ja np uzywalam Cypiska kupowanego w
        duzym worku w Makro oraz plynu do plukania JELP.

        Kup taki na jaki cie stac, i obserwuj czy akurat na ten dziecko nie
        ma uczulenia. Bo uczulac moze kazdy.
        • 24lena Re: jaki proszek do prania do ubran noworodka?? 26.01.08, 20:32
          Przed urodzeniem,wypralam dwokrotnie w jakims dzieciowym proszku,
          a od urodzenia dziecka w Persilu (ariel i persil to proszki ktore w najmniejszym stopniu owoduja uczulenia u dzieci,tak mi powiedziala gp,zreszta te dwa rodzaje proszkow przytachalam ze szpitala w wyprawce.)
        • benignusia hmm... 26.01.08, 23:18
          napisze tak,ja uzywam jelpa i loveli i jestesmy bardzo zadowoleni-lovela ma tez
          mleczko do prania.ale uważam ze każdy proszek do prania bielizny niemowlęcej się
          sprawdzi(bo narazie nie ma co gdybać na co twój maluch bedzie ewentualnie
          uczulony)więc kup jelpa,lovele,dzidziusia,czy bebi.byle był to proszek dla
          dzieci.co do persila i vizira sensitiw nie p[olecam na początek,bo często dzieci
          są uczulone na rumianek,z czasem sama sprawdzisz...
          • palina22 Re: hmm... 17.05.08, 15:46
            ja pralam w loveli i jelpie i nie bylam zadowolona az raz moj mama
            kupilam mi dzidzisia i jestem zachwycona-polecam
    • betimek Re: jaki proszek do prania do ubran noworodka?? 26.01.08, 23:29
      A gdzie wy kupujecie Dzidziusia? Szukałam w supermarketach i nie widziałam.
      • marcela04 Re: jaki proszek do prania do ubran noworodka?? 28.01.08, 09:08
        No wlasnie! W jakich sklepach kupujecie proszek Dzidzius? Ja zawsze
        kupowalam w Intermarche, ale juz od dobrych dwoch m-cy albo i wiecej
        go tam nie ma. Myslalam, ze moze wycofali i nie produkują??
    • ja27-09 Re: jaki proszek do prania do ubran noworodka?? 28.01.08, 09:43
      Używam Jelpa, podoba mi się to, że jest bezzapachowy. A płyn do płukania
      rewelka-pachnie delikatnie, a bielizna robi się mięciutka. Używam go nawet do
      płukania "dorosłych" ciuchów.
      Mam natomiast pytanie, czy są w sprzedaży płatki mydlane? Czy muszę kupić kostkę
      szarego mydła i zetrzeć sama?
      • zilka9 Re: jaki proszek do prania do ubran noworodka?? 28.01.08, 10:57
        Są w sprzedarzy.Zarówno w pudełku(takim jak proszek)jak i w płynie-
        polecam w płynie.Ładnie pachną i nie uczulają.
    • magda1237 Re: jaki proszek do prania do ubran noworodka?? 28.01.08, 11:46
      Do końca 3 miesiąca używałam loveli bez płynu do płukania. Jak mała
      skończyła 3 miesiące zaczęłam od persila sensitiv też bez dodawania
      płynu, ale ubrania były bardzo niemiłe w dotyku i nie mogłam prać z
      naszymi, więc zaczęłam dolewać trochę płynu i nic się nie działo.
      Mała za tydzień kończy 8 miesięcy piorę i płuczę w tym co mam. Nic
      nie uczula. Nigdy też nie płukałam więcej razy niż program prania
      przewiduje.
    • limmar Re: jaki proszek do prania do ubran noworodka?? 28.01.08, 11:56
      Prałam w Loveli, 2 razy płukałam, prasowałam. Z czasem przeszłam na 1 płukanie i
      teraz (9 m-cy) mam plan że przechodzimy na dorosły proszek na razie Vizir dla
      dzieci.
    • ewa-krystyna Re: jaki proszek do prania do ubran noworodka?? 28.01.08, 14:07
      nie zamierzam kupowac zadnego proszku specjalnie dla dziecka... bede prac od
      poczatku wszystko w tym samym proszku,ktorego uzywam normalnie jedynie moze w
      mniejszej ilosci i z podwojnym plukaniem... tak samo robila moja przyjaciolka
      majaca dwojke dzieci... nic nikomu nie bylo... jesli pojawia sie jakies
      uczulenia wtedy bede szukala powodow i rozwiazan... zreszta tu gdzie mieszkam
      nikt nie pierze osobno dla dziecka...
    • osa551 Re: jaki proszek do prania do ubran noworodka?? 28.01.08, 14:46
      Ja piorę w proszku Jelp, bo jest tańszy niż Lovela a tak samo
      skuteczny.

      Natomiast zastanów się nad przestawieniem całej rodziny na nowy
      proszek, jakikolwiek wybierzesz, ponieważ np. moja córka dostawała
      uczulenia jak się ją przytulało do naszych ubrań pranych w innych
      proszkach. Swoją drogą - moje alergie też poszły sobie precz przy
      tej okazji, więc używam tego proszku od 5 lat nawet do prania
      ręczników dla psów.
    • pleonka Re: jaki proszek do prania do ubran noworodka?? 28.01.08, 17:24
      Przed urodzeniam córki wszystkie ubranka wyprałam w proszku Dzidziuś
      i byłam z niego bardzo zadowolona. Teraz niestety nie mogę go
      nigdzie dostać (mieszkam w Poznaniu). Chyba przerzucę sie na Lovelę.
      Czy ktoś wie gdzie można dostać proszek Dzidziuś?
      • krystynazgorecka Re: jaki proszek do prania do ubran noworodka?? 16.05.08, 12:28
        Proszek Dzidziuś dostałam w InterMarche w Legnicy
    • kamilactk Re: jaki proszek do prania do ubran noworodka?? 16.05.08, 13:45
      Ja od poczatku piorę w Jelpie (różowy 2 w 1 proszek + srodek
      zmiękczający)i nie stosuje dodatkowego płukania tylko normalny cykl,
      mała nigdy nie miała nic ze skórą. Proszek jest bardzo wydajny -
      piorę co 2 dni i dopiero skończyłam pierwszą pakę. Podoba mi się bo
      jest bezzapachowy a ja lubię zapach mojego dzidziola a nie proszków
      czy kosmetyków.
      • betibor Re: jaki proszek do prania do ubran noworodka?? 16.05.08, 19:11
        dzidzius jest dostępny w sklepach POLO.
        • anulkas80 Re: jaki proszek do prania do ubran noworodka?? 16.05.08, 22:37
          Dzidziuia kupuje w Akpolu ( Poznań)
    • a.stalowa lovella 16.05.08, 23:01

      • lacatus Re: lovella 17.05.08, 06:10
        my używamy płatków mydlanych bebi...po lovelli małej zrobiła sie
        brzydka skóra
    • mama-cudownego-misia Re: jaki proszek do prania do ubran noworodka?? 17.05.08, 07:42
      Stanowczo Jelp. Lovella jest o tyle gorsza, że zapachowa. Nam może w pachnącym
      przyjemnie, ale noworodek ma bardzo wyczulony węch i jednocześnie bardzo
      niedojrzały układ nerwowy. Po co go stymulować cały czas?
      Wizir czy Persil sensitive to nie są proszki dla niemowląt i nie powinno się ich
      stosować u tak małych dzieci.
      • kasia_mama_oli Re: jaki proszek do prania do ubran noworodka?? 17.05.08, 13:44
        U nas sprawdził się Jelp. Nie tylko nie uczulał, ale bardzo dobrze pielęgnował
        kolorowe ubranka.
        • kasia191273 Re: jaki proszek do prania do ubran noworodka?? 17.05.08, 14:22
          od urodzenia w zwyklych proszkach

          nic sie nie dzieje
      • minio3367 Re: jaki proszek do prania do ubran noworodka?? 31.05.08, 17:24
        ja piorę od samego początku w normalnym proszku, tylko 2 razy płuczę i dolewam
        płynu do płukania global i nic się nie dzieje, żadnej alergii.
    • o-lcia Re: jaki proszek do prania do ubran noworodka?? 17.05.08, 15:04
      Proszek do prania lovella lub bobas.Plyn do plukania jelp.Zawsze wszystko prasuje.
      • zazulam Re: jaki proszek do prania do ubran noworodka?? 01.06.08, 10:35
        lovela - płyn, bez zmiękczaczy, z prasowaniem
        niektóre kolorowe, które nie pasują mi do danego prania w persil sensitive - też w płynie
        od jakiegoś czasu stosuję płyny - bo się zdecydowanie lepiej wypłukują. Płyny sprowadzam z Niemiec, są bardziej wydajne i lepiej piorą.
    • coyotea Re: jaki proszek do prania do ubran noworodka?? 09.06.08, 23:19
      ja od początku używam Lovelli i jest wszystko ok, moja 3,5 miesięczna córcia nie
      miała zadnych odczynów skórnych i alergii
    • magdalomza Re: jaki proszek do prania do ubran noworodka?? 10.06.08, 14:46
      Witaj ja od poczatku pralam ciuszki synka w persilu i plukalam w
      lenorze nic sie nie dzialo
      • asi.ek Re: jaki proszek do prania do ubran noworodka?? 11.06.08, 08:57
        Wszystko zależy oczywiście od dziecka.
        Ja prałam i piorę w Lovelli,bo niestety próby wprowadzania innych proszków dla
        dzieci kończyły się wysypką(jeżeli się dało to kupowałam małe
        opakowanie).Ubranka staram się prasować w miarę możliwoścismile

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka