Dodaj do ulubionych

tatuaż w ciąży?

30.08.07, 18:01
czy wiadomos coś o jakichkolwiek przeciwskazaniach zrobienia tatuażu w ciąży?
Obserwuj wątek
    • gku25 Re: tatuaż w ciąży? 30.08.07, 18:12
      Myślę że wystarczającym przeciwskazaniem jest możliwość zakażenia wirusem HIV i
      żółtaczką.
      • fiola1 Re: tatuaż w ciąży? 30.08.07, 21:37
        gku25 napisała:

        > Myślę że wystarczającym przeciwskazaniem jest możliwość zakażenia
        wirusem HIV i
        > żółtaczką.

        co za bzdury,jesli tatuaż wykonuje sie w profesjonalnym studiu,igly
        są jednorazowe,sprzet sterylny a tatuator ma rekawiczki tymi
        wirusami sie nie zakazisz.Co do tatuażu w ciąży nie polecam,lepiej
        poczekać.Sama miałam już umowiony termin ale okazało się,ze jestem w
        ciązy i tatuator powiedział,ze nie powinnam robić(zrobiłam jak syn
        miał rok).
        • gku25 Re: tatuaż w ciąży? 31.08.07, 12:35
          fiola1 napisała:

          > co za bzdury,jesli tatuaż wykonuje sie w profesjonalnym studiu,igly
          > są jednorazowe,sprzet sterylny a tatuator ma rekawiczki tymi
          > wirusami sie nie zakazisz.Co do tatuażu w ciąży nie polecam,lepiej
          > poczekać.Sama miałam już umowiony termin ale okazało się,ze jestem w
          > ciązy i tatuator powiedział,ze nie powinnam robić(zrobiłam jak syn
          > miał rok).

          A zawsze masz 100% pewności, że wszystko jest sterylne i jednorazowe? W moim
          mieście zamknęli jedno z "renomowanych" studiów, bo ludzie pozarażali się
          żółtaczką.
    • andzia22l1 Re: tatuaż w ciąży?-- fiona 1?? 31.08.07, 09:55
      a przy Tobie w tym profesjonalymyn salonie wszytsko steryliują??
      chyba nie więc po co piszesz takie rzeczy??
      nigdy nie ma sie pewności ......
      • memphis90 Re: tatuaż w ciąży?-- fiona 1?? 31.08.07, 11:06
        A co mają sterylizować- jednorazowe igły wyciągane przy klientce z opakowania? A
        jeśli jest tam cokolwiek, co wymaga sterylizacji, to wystarczy popatrzeć, czy
        wyciągają to z hermetycznego rękawa i czy jest w nim indykator.

        U stomatologa też żądasz, zeby sterylizował narzędzia w Twojej obecnosci?
        • fiola1 Re: tatuaż w ciąży?-- fiona 1?? 31.08.07, 14:17
          Dokładnie tak jestwinkZanim sie zrobi tatuaż wypada obejrzeć
          studio,pogadac z pracownikami i o wszystko wypytać.Igły są nowe a
          narzędzia sterylizowane i zapakowane w specjalne opakowania.Tak
          wogóle to łatwiej zółtaczkę złapać przy pobieraniu krwi,pielęgniarki
          często nie noszą rękawiczek lub nie zmieniają.
          • nchyb Re: tatuaż w ciąży?-- fiona 1?? 01.09.07, 11:01
            > wogóle to łatwiej zółtaczkę złapać przy pobieraniu
            krwi,pielęgniarki
            > często nie noszą rękawiczek lub nie zmieniają
            rękawiczki u pielęgniarek nie mają nas chronić przed nimi, tylko
            mają być ochroną dla nich przed naszą krwią...
            • fiola1 Re: tatuaż w ciąży?-- fiona 1?? 01.09.07, 13:02
              > rękawiczki u pielęgniarek nie mają nas chronić przed nimi, tylko
              > mają być ochroną dla nich przed naszą krwią...

              Nie no proszę cię...
              • fiola1 Re: tatuaż w ciąży?-- fiona 1?? 01.09.07, 13:04

                • fiola1 Re: tatuaż w ciąży?-- fiona 1?? 01.09.07, 13:04
                  przeczytaj sobie:
                  Do zakażenia HCV najczęściej dochodzi podczas zabiegów medycznych:

                  operacji, zabiegów chirurgicznych, badań (np. bronchoskopia),
                  zabiegów stomatologicznych,
                  zastrzyków,
                  pobierania krwi bez zmiany rękawiczek przez pielęgniarkę,
                  dializ,
                  przyjmowania produktów krwiopochodnych i narządów (zwłaszcza przed
                  1990),
                  usuwania znamion
              • memphis90 Re: tatuaż w ciąży?-- fiona 1?? 02.09.07, 14:54
                Ale ona ma rację- rękawiczki są dla ochrony personelu... Zeby nie zarazic
                niczym pacjenta wystarczy tylko umyć i wydezynfekowac ręcesmile
              • olenka_a pielęgniarki 05.09.07, 11:01
                smile))))))) Co za pomysł, że rękawiczki mają chronić tylko
                pielęgniarkę przed naszą krwią!!!???
                Zauważyłam jednak w polskich szpitalach, że w ramach oszczędności
                pielęgniarki tak własnie robią - zakładają rękawiczki gumowe i
                obsługują w nich wszystkoch pacjentów, czyli de facto chronią tylko
                siebie.

                Sorki, że odbiegłam od tematu...
      • fiola1 Re: tatuaż w ciąży?-- fiona 1?? 31.08.07, 14:18
        Nie jestem fiona.
    • natasha20 Re: tatuaż w ciąży? 31.08.07, 15:20
      Poza kwestią ryzyka zarażenia (które istnieje tak czy owak. Skoro można zarazić
      się w szpitalu, można tym bardziej w studio) nie powinno się wykonywać tatuaży
      ani przekłuwania ciała w ciąży ze względu na zmniejszoną w tym czasie
      krzepliwość krwi. Rana będzie się babrać, długo i ciężko goić. Poza tym, możesz
      zareagować alergicznie na wprowadzany barwnik - nietypowe reakcje alergiczne w
      ciąży się niestety zdarzają i wcale nie są rzadkie.

      Jestem fanką tatuaży, ale robienie ich w ciąży ociera się o głupotę...
      • mezatkaap Re: tatuaż w ciąży? 31.08.07, 17:55
        Pomijając zakażenia itp.
        smile
        skóra naciąga, nie wiadomo gdzie i ile przytyjesz i np. ze zgrabnego
        motyla zrobi pokaźny bąk wink jestem na nie.
    • kasiak37 Re: tatuaż w ciąży? 31.08.07, 19:41
      wiadomo,mozesz nabawic sie infekcji,HIVa i WZW.
      • mapi9 Re: tatuaż w ciąży? 31.08.07, 20:12
        na czole zrób,tam nie przytyjesz w czasie ciąży.Akurat teraz Cię
        przycisnęło?Nie możesz poczekać? Jeszcze skok ze spadochronem,tylko
        się pośpiesz bo 9 miesięcy szybko minie wink)A tak poważnie,spytaj się
        lekarza jak nie ma przeciwskazań to hop na fotel
    • laura801 Re: tatuaż w ciąży? 01.09.07, 14:51
      wystarczą ci już odpowiedzi przemiłych kobietek w ciążywink
      ja bym na twoim miejscu nie robiła, ze względu na to, że rozciąga sie skóra w
      ciąży. Sama mam tatuaż na krzyżu i jakoś się na razie trzyma, po 9 m ale po co
      masz ryzykować?
      ponadto jest to bolesny zabieg, tez nie widzę powodu, aby dzidzie narażać na
      dodatkowe stresy???
    • izetta ja mam 2 tatuaże... 04.09.07, 13:32
      pierwszy robiłam kilka lat przed ciążą, na brzuchu po lewej stronie.
      jak zaszłam w ciążę i "troszkę" przytyłam to z jaszczurki zrobił się
      mały krokodyl, ale wrócił potem do wyglądu jaszczurki, teraz jestem
      w drugiej ciąży i zaczyna się to samo. 2 tatuaż mam na plecach
      robiłam jak byłam w pierwszej ciąży. nawet nie wiedziałam że już
      noszę maluszka pod sercem. prawde powiedziawszy wyszedł nieźle, ale
      musiałam go ostatnio poprawić. moja skóra jakoś nie do końca
      przyjęła wtedy pigment i w sumie wyszedł lekko zamazany. decyzja
      należy do ciebie, ale ja bym odczekała. nie warto robić czegoś, co
      byc może (nie mówię, że tak będzie, ale może być) będzie trzeba
      poprawiać. szkoda pieniędzy i podwójnego bólu. a co do miejsc gdzie
      tatuują. ja byłam w poznaniu na dąbrowskiego przy rynku jeżyckim.
      warunki sterylne, czysto i porządnie. wszystko co mnie "dotykało"
      było jednorazowe.
      • karolinka123 Re: ja mam 2 tatuaże... 06.09.07, 11:12
        izetta napisała:

        > pierwszy robiłam kilka lat przed ciążą, na brzuchu po lewej stronie.
        > jak zaszłam w ciążę i "troszkę" przytyłam to z jaszczurki zrobił się
        > mały krokodyl, ale wrócił potem do wyglądu jaszczurki,

        Ja mam 1 i dokladnie taki jak Ty i w tym samym miejscu i tez robilam go kilak
        lat przed ciazasmile)))
        nazywam go teraz " gekonem plamiastym"smile bo rozstepy sie na nim porobilysad((
    • dombrufka Re: tatuaż w ciąży? 05.09.07, 14:38
      Dziekuję za wszystkie uwagi. To miał być mały znak na przedramieniu, więc pewnie
      bez ryzyka zniekształcenia pod wpływem rozciągnięcia skóry nie ma, ale
      postanowiłam się wstrzymać pół roku...
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka