dombrufka 30.08.07, 18:01 czy wiadomos coś o jakichkolwiek przeciwskazaniach zrobienia tatuażu w ciąży? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
gku25 Re: tatuaż w ciąży? 30.08.07, 18:12 Myślę że wystarczającym przeciwskazaniem jest możliwość zakażenia wirusem HIV i żółtaczką. Odpowiedz Link Zgłoś
fiola1 Re: tatuaż w ciąży? 30.08.07, 21:37 gku25 napisała: > Myślę że wystarczającym przeciwskazaniem jest możliwość zakażenia wirusem HIV i > żółtaczką. co za bzdury,jesli tatuaż wykonuje sie w profesjonalnym studiu,igly są jednorazowe,sprzet sterylny a tatuator ma rekawiczki tymi wirusami sie nie zakazisz.Co do tatuażu w ciąży nie polecam,lepiej poczekać.Sama miałam już umowiony termin ale okazało się,ze jestem w ciązy i tatuator powiedział,ze nie powinnam robić(zrobiłam jak syn miał rok). Odpowiedz Link Zgłoś
gku25 Re: tatuaż w ciąży? 31.08.07, 12:35 fiola1 napisała: > co za bzdury,jesli tatuaż wykonuje sie w profesjonalnym studiu,igly > są jednorazowe,sprzet sterylny a tatuator ma rekawiczki tymi > wirusami sie nie zakazisz.Co do tatuażu w ciąży nie polecam,lepiej > poczekać.Sama miałam już umowiony termin ale okazało się,ze jestem w > ciązy i tatuator powiedział,ze nie powinnam robić(zrobiłam jak syn > miał rok). A zawsze masz 100% pewności, że wszystko jest sterylne i jednorazowe? W moim mieście zamknęli jedno z "renomowanych" studiów, bo ludzie pozarażali się żółtaczką. Odpowiedz Link Zgłoś
andzia22l1 Re: tatuaż w ciąży?-- fiona 1?? 31.08.07, 09:55 a przy Tobie w tym profesjonalymyn salonie wszytsko steryliują?? chyba nie więc po co piszesz takie rzeczy?? nigdy nie ma sie pewności ...... Odpowiedz Link Zgłoś
memphis90 Re: tatuaż w ciąży?-- fiona 1?? 31.08.07, 11:06 A co mają sterylizować- jednorazowe igły wyciągane przy klientce z opakowania? A jeśli jest tam cokolwiek, co wymaga sterylizacji, to wystarczy popatrzeć, czy wyciągają to z hermetycznego rękawa i czy jest w nim indykator. U stomatologa też żądasz, zeby sterylizował narzędzia w Twojej obecnosci? Odpowiedz Link Zgłoś
fiola1 Re: tatuaż w ciąży?-- fiona 1?? 31.08.07, 14:17 Dokładnie tak jestZanim sie zrobi tatuaż wypada obejrzeć studio,pogadac z pracownikami i o wszystko wypytać.Igły są nowe a narzędzia sterylizowane i zapakowane w specjalne opakowania.Tak wogóle to łatwiej zółtaczkę złapać przy pobieraniu krwi,pielęgniarki często nie noszą rękawiczek lub nie zmieniają. Odpowiedz Link Zgłoś
nchyb Re: tatuaż w ciąży?-- fiona 1?? 01.09.07, 11:01 > wogóle to łatwiej zółtaczkę złapać przy pobieraniu krwi,pielęgniarki > często nie noszą rękawiczek lub nie zmieniają rękawiczki u pielęgniarek nie mają nas chronić przed nimi, tylko mają być ochroną dla nich przed naszą krwią... Odpowiedz Link Zgłoś
fiola1 Re: tatuaż w ciąży?-- fiona 1?? 01.09.07, 13:02 > rękawiczki u pielęgniarek nie mają nas chronić przed nimi, tylko > mają być ochroną dla nich przed naszą krwią... Nie no proszę cię... Odpowiedz Link Zgłoś
fiola1 Re: tatuaż w ciąży?-- fiona 1?? 01.09.07, 13:04 przeczytaj sobie: Do zakażenia HCV najczęściej dochodzi podczas zabiegów medycznych: operacji, zabiegów chirurgicznych, badań (np. bronchoskopia), zabiegów stomatologicznych, zastrzyków, pobierania krwi bez zmiany rękawiczek przez pielęgniarkę, dializ, przyjmowania produktów krwiopochodnych i narządów (zwłaszcza przed 1990), usuwania znamion Odpowiedz Link Zgłoś
memphis90 Re: tatuaż w ciąży?-- fiona 1?? 02.09.07, 14:54 Ale ona ma rację- rękawiczki są dla ochrony personelu... Zeby nie zarazic niczym pacjenta wystarczy tylko umyć i wydezynfekowac ręce Odpowiedz Link Zgłoś
olenka_a pielęgniarki 05.09.07, 11:01 ))))))) Co za pomysł, że rękawiczki mają chronić tylko pielęgniarkę przed naszą krwią!!!??? Zauważyłam jednak w polskich szpitalach, że w ramach oszczędności pielęgniarki tak własnie robią - zakładają rękawiczki gumowe i obsługują w nich wszystkoch pacjentów, czyli de facto chronią tylko siebie. Sorki, że odbiegłam od tematu... Odpowiedz Link Zgłoś
natasha20 Re: tatuaż w ciąży? 31.08.07, 15:20 Poza kwestią ryzyka zarażenia (które istnieje tak czy owak. Skoro można zarazić się w szpitalu, można tym bardziej w studio) nie powinno się wykonywać tatuaży ani przekłuwania ciała w ciąży ze względu na zmniejszoną w tym czasie krzepliwość krwi. Rana będzie się babrać, długo i ciężko goić. Poza tym, możesz zareagować alergicznie na wprowadzany barwnik - nietypowe reakcje alergiczne w ciąży się niestety zdarzają i wcale nie są rzadkie. Jestem fanką tatuaży, ale robienie ich w ciąży ociera się o głupotę... Odpowiedz Link Zgłoś
mezatkaap Re: tatuaż w ciąży? 31.08.07, 17:55 Pomijając zakażenia itp. skóra naciąga, nie wiadomo gdzie i ile przytyjesz i np. ze zgrabnego motyla zrobi pokaźny bąk jestem na nie. Odpowiedz Link Zgłoś
kasiak37 Re: tatuaż w ciąży? 31.08.07, 19:41 wiadomo,mozesz nabawic sie infekcji,HIVa i WZW. Odpowiedz Link Zgłoś
mapi9 Re: tatuaż w ciąży? 31.08.07, 20:12 na czole zrób,tam nie przytyjesz w czasie ciąży.Akurat teraz Cię przycisnęło?Nie możesz poczekać? Jeszcze skok ze spadochronem,tylko się pośpiesz bo 9 miesięcy szybko minie )A tak poważnie,spytaj się lekarza jak nie ma przeciwskazań to hop na fotel Odpowiedz Link Zgłoś
laura801 Re: tatuaż w ciąży? 01.09.07, 14:51 wystarczą ci już odpowiedzi przemiłych kobietek w ciąży ja bym na twoim miejscu nie robiła, ze względu na to, że rozciąga sie skóra w ciąży. Sama mam tatuaż na krzyżu i jakoś się na razie trzyma, po 9 m ale po co masz ryzykować? ponadto jest to bolesny zabieg, tez nie widzę powodu, aby dzidzie narażać na dodatkowe stresy??? Odpowiedz Link Zgłoś
izetta ja mam 2 tatuaże... 04.09.07, 13:32 pierwszy robiłam kilka lat przed ciążą, na brzuchu po lewej stronie. jak zaszłam w ciążę i "troszkę" przytyłam to z jaszczurki zrobił się mały krokodyl, ale wrócił potem do wyglądu jaszczurki, teraz jestem w drugiej ciąży i zaczyna się to samo. 2 tatuaż mam na plecach robiłam jak byłam w pierwszej ciąży. nawet nie wiedziałam że już noszę maluszka pod sercem. prawde powiedziawszy wyszedł nieźle, ale musiałam go ostatnio poprawić. moja skóra jakoś nie do końca przyjęła wtedy pigment i w sumie wyszedł lekko zamazany. decyzja należy do ciebie, ale ja bym odczekała. nie warto robić czegoś, co byc może (nie mówię, że tak będzie, ale może być) będzie trzeba poprawiać. szkoda pieniędzy i podwójnego bólu. a co do miejsc gdzie tatuują. ja byłam w poznaniu na dąbrowskiego przy rynku jeżyckim. warunki sterylne, czysto i porządnie. wszystko co mnie "dotykało" było jednorazowe. Odpowiedz Link Zgłoś
karolinka123 Re: ja mam 2 tatuaże... 06.09.07, 11:12 izetta napisała: > pierwszy robiłam kilka lat przed ciążą, na brzuchu po lewej stronie. > jak zaszłam w ciążę i "troszkę" przytyłam to z jaszczurki zrobił się > mały krokodyl, ale wrócił potem do wyglądu jaszczurki, Ja mam 1 i dokladnie taki jak Ty i w tym samym miejscu i tez robilam go kilak lat przed ciaza))) nazywam go teraz " gekonem plamiastym" bo rozstepy sie na nim porobily(( Odpowiedz Link Zgłoś
dombrufka Re: tatuaż w ciąży? 05.09.07, 14:38 Dziekuję za wszystkie uwagi. To miał być mały znak na przedramieniu, więc pewnie bez ryzyka zniekształcenia pod wpływem rozciągnięcia skóry nie ma, ale postanowiłam się wstrzymać pół roku... Odpowiedz Link Zgłoś