Gość: kuba Przebudowa dworca PKP w Katowicach. Zobacz relację IP: *.adsl.inetia.pl 26.08.10, 08:21 bij te kielichy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kermito Przebudowa dworca PKP w Katowicach. Zobacz relację IP: *.coac.net 03.09.10, 11:33 jesli w temacie dworca interesuje cie cos wiecej to zapraszam -> fucktherokokoko.blox.pl/2010/09/O-dworcu-again.html pomysl troche! Odpowiedz Link Zgłoś
dorwacbrutala Dorwać Brutala - Zburzyć Dworzec w Katowicach 16.09.10, 22:37 Dołącz do zwolenników wyburzenia dworca PKP w Katowicach. www.facebook.com/dorwacbrutala Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: w Przebudowa dworca PKP w Katowicach. Zobacz relację IP: 109.243.231.* 20.09.10, 21:30 jeżeli taki ten dworzec unikalny, to po co go remontować? Zostawmy tak jak było! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ja Przebudowa dworca PKP w Katowicach. Zobacz relację IP: *.telpol.net.pl 18.10.10, 13:49 Cały ten dworze już dawno powinien zniknąć z powierzchni ziemi. A te kielichy? Co to wogóle ma być? Brzydszej konstrukcji już nigdzie nie ma. Najgorszy dworzec chyba w całej Europie. Postawiłbym coś zupełnie innego. Stal i szkło...to są nowoczesne konstrukcje. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gość Re: Przebudowa dworca PKP w Katowicach. Zobacz re IP: *.chello.pl 27.10.10, 12:28 Najlepiej to wszystko zrównajmy z ziemią!! IGNORANCI !! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: MoMo Re: Przebudowa dworca PKP w Katowicach... IP: 173.233.210.* 05.02.11, 00:04 "Stal i szkło...to są nowoczesne konstrukcje." ? Polska i tak nigdy nie bedzie drugim Hong-Kongiem, czy Dubajem! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gala Przebudowa dworca PKP w Katowicach. Zobacz relację IP: *.nsystem.pl 25.10.10, 09:02 ten dworzec to jeden z najgorszych miejsc w jakich bywałem od czasu do czasu przejazdem. Śmierdzielisko nad śmierdzieliskami gdzie menel menelem poganiał. Wstyd na cały swiat ! Bardzo dobrze niech zrównaja to gó... z ziemią ! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Movika Re: Przebudowa dworca PKP w Katowicach. Zobacz re IP: *.chello.pl 27.10.10, 12:25 A ja uważam, że bardziej śmierdzi na dworcu we Wrocławiu czy w Krakowie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: RybakBałtycki Dworzec poszybował nad Bałtyk IP: *.gwardii.osi.pl 28.10.10, 11:29 Jeszcze dworzec nie zginął, póki my żyjemy...www.dworzeckatowicki.blogspot.com/ Odpowiedz Link Zgłoś
eruve.elen Przebudowa dworca PKP w Katowicach. Zobacz relację 30.10.10, 22:12 Hmm... Oglądałam sobie dziś popołudniową Panoramę i przy okazji materiału o przebudowie dworca pojawiła się informacja (słuch mnie nie mylił raczej), że kielichy są wpisane do rejestru licho-wie-czego i skutkiem tego - 'uratowane'. Ktoś coś wie, czy to tylko takie dziennikarskie bzdety wypierdziane w eter z braku laku? Odpowiedz Link Zgłoś
eruve.elen Re: Przebudowa dworca PKP w Katowicach. Zobacz re 30.10.10, 22:16 tvp.info/panorama/wideo/30102010-1800/2959048 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: hanys Przebudowa dworca PKP w Katowicach. Zobacz relację IP: *.adsl.inetia.pl 22.12.10, 16:40 gorolski dworzec ziemia obiecana rozebrac to dziadostwo z centrum katowic do fundamentow Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: dd Przebudowa dworca PKP w Katowicach. Zobacz relację IP: 217.17.32.* 25.12.10, 15:49 A co ze starym budynkiem dworca ? Czy doczeka remontu ? Kielichów żal :( Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: lalaba Ten dworzec przesiąknięty jest brudem i smrodem. IP: *.adsl.inetia.pl 30.12.10, 10:15 Dobrze, że go wreszcie burzą . A nawiedzonych, co żałują tych betonowych kielichów trzeba raczej posłać do psychiatry niż bez przerwy drukować ich żałosnego biadolenia. Odpowiedz Link Zgłoś
daghda.irish.pub Re: Przebudowa dworca PKP w Katowicach. Zaczynamy 30.12.10, 13:06 Ciekawe, jak długo GW będzie pisać o "unikalnym" budynku - to już jest nudne. Gdzie byli wszyscy ci obrońcy, gdy dworzec niszczał, z każdym dniem był coraz brudniejszy, etc? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Podlesiok A dziennikarze Gazety nadal swoje IP: 192.168.1.* 30.12.10, 13:44 Osobiście uważam, że z każdym zburzonym kielichem dworzec pięknieje i nie zmieni tego żaden lament speców od brutalizmu. Budynek dworca, prowadząca do niego prowizoryczna kładka nad placem dworcowym i sam plac to był syf nad syfy przypominający porządek Polski lat 70. Czas skończyć marudzenie i wspominki i zająć się przyszłością. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Hann-a Re: A dziennikarze Gazety nadal swoje IP: *.centertel.pl 30.12.10, 15:14 To zajmuj się przyszłością na swoim Podlesiu, tam sobie budujcie hipermarkety i co tylko chcecie bo narzekacie że nie macie gdzie robić zakupów,bo jeden sklep na krzyż a od Centrum się razem ze swoim uszokiem odwalcie i dajcie mieszkańcom Centrum normalnie żyć i nie burzcie im miasta. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: tuti Re: A dziennikarze Gazety nadal swoje IP: *.adsl.inetia.pl 30.12.10, 22:03 zgadzam się z autorem komentarza, decyzja o zburzeniu jest jak najbardziej sluszna i daje cien szansy ze nowy dworzec powstanie w miare szybko. Z kolei dziennikarz piszący relacje, podkreslajac na kazdym kroku swoj negatywny stosunek do tego projektu, wykazuje nieprofesjonalizm. Relacja to relacja. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: tomek Każdy region ma swojego Kononowicza IP: *.siec2000.pl 30.12.10, 23:02 Gość portalu: Podlesiok napisał(a): > Osobiście uważam, że z każdym zburzonym kielichem dworzec pięknieje i nie zmien > i tego żaden lament speców od brutalizmu. Budynek dworca, prowadząca do niego p > rowizoryczna kładka nad placem dworcowym i sam plac to był syf nad syfy przypom > inający porządek Polski lat 70. Czas skończyć marudzenie i wspominki i zająć si > ę przyszłością.< Mnie też, przyznaję, po zburzeniu tej estakady, dworzec od zewnątrz bardziej się spodobał. I nawet jak zostało 12 z 16 kielichów to dworzec o długości 6x18m wydał mi się od zewnątrz jakiś bardziej proporcjonalny. Dzisiaj w pierwszym rzędzie było już tylko 5 kielichów i w odróżnieniu od Podlesioka już trochę mniej mi się to podobało. Ale jeszcze teraz mozna by wstrzymać to barbarzyństwo i zostawić proporcjonalną , 10 kielichową halę o wymiarach 36x90m. W obecnej kondycji PKP zupełnie wystarczającą. Ale czego ja oczekuję od tych ślepców. Trzeba żeby nie było nic. Bo najpiękniej będzie jak wyburzą wszystko. Podlesioki i Kostuchy nam to załatwią. Najpiękniejszy będzie widok ze Stawowej na beszong. Ale czy naprawdę potem zajmiemy sie budowaniem? Przecież do zrujnowania i wyburzenia będzie w Katowicach jeszcze za dużo budynków starszych od dworca. Wiążą się z nimi dłuższe wspominki, które trzeba wymazać, zanim zajmiemy się przyszłością. Może te wszystkie palaty z netu już za pół roku dowiedzą się ,że między burzeniem a budowaniem jest taka sama różnica jak między zepsuciem a zrobieniem zegarka. Dowiedzą się też jak wykonawca dyktuje warunki, szuka krzaków, podmienia materiały i rozwiązania na tandetne i gorsze. Przez parę lat, wagony z węglem i wiaty peronowe bedą jak goły nieboszczyk wystawiony na widok publiczny. A po 5 latach, te tandetne blaszki będą jak lakszuły z tektury i ancug z papieru do trumny. Może wtedy ci ślepcy bez wyobraźni przejrzą na oczy. Jak pisał poeta: "A gdy trupa ubierze w te zbytki żebracze, wtedy dopiero widzi, że nędzarz. I płacze". Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: elroy Przebudowa dworca PKP w Katowicach. Zobacz relację IP: 85.222.74.* 03.01.11, 00:27 Zapachem i wyglądem jak warszawski centralny... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Nowy mieszkaniec Przebudowa dworca PKP w Katowicach. Zobacz relację IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.01.11, 21:23 Już dawno powinni zamówić F-16 i zrównac to miejsce z ziemią. Postawić dworzec z prawdziwego zdarzenia a nie taką imitację. Czekam z niecierpliwościa aż wszystkie torowiska znikną pod ziemią i nie będą szpecić tego pięknego miasta. Poz.... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: tomek Re: Przebudowa dworca PKP w Katowicach. Zobacz re IP: *.siec2000.pl 03.01.11, 22:30 Gość portalu: Nowy mieszkaniec napisał(a): > Już dawno powinni zamówić F-16 i zrównac to miejsce z ziemią. Postawić dworzec > z prawdziwego zdarzenia a nie taką imitację. Czekam z niecierpliwościa aż wszys > tkie torowiska znikną pod ziemią i nie będą szpecić tego pięknego miasta.< To zupełnie bez znaczenia, na co ty czekasz. Bo nawet najgłupsze matołki w Katowicach już wiedzą czego się DOCZEKAJĄ. I nie będzie to dworzec " z prawdziwego zdarzenia" tylko własnie imitacja kielichów przeznaczona na hipermarket z kasami biletowymi, oraz drugi większy hipermarket w kształcie olbrzymiej blaszanej vaginy. Będzie ona podpiwniczona wielopoziomowym, cuchnącym moczem i spalinami, parkingiem na 1200 aut. Dojazd do niego zniszczy rynek i całe stare centrum po pn stronie torów. Podział miasta torami się utrwali. Ani jeden tor w Katowicach nie zniknie pod ziemią, bo realizowana inwestycja ostatecznie to uniemozliwi, jak również ostatecznie uniemożliwi budowę metra w rejonie dworca. Katowice nadal będą miały największa powierzchnię nadziemnych torowisk w Polsce ( większą nawet niż 6-cio krotnie większa Warszawa) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Hann-a Re: Przebudowa dworca PKP w Katowicach. Zobacz re IP: *.centertel.pl 04.01.11, 07:05 Przecież cały czas uszokowi i jego wyborcom chodzi o zniszczenie Centrum Katowic Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: SZKODA ! Przebudowa dworca PKP w Katowicach. Zobacz relację IP: *.pl 05.01.11, 19:19 Szkoda mi dworca ktory znam od dziecka. Tak był brudny szary i smierdzący ale nie było powodu żeby go od razu burzyć i zastąpić jakimś szklanym paskudztwem który za 2 lata po oddaniu do użytku tez będzie brudny śmierdzący za to obok będzie galeria która ma się nijak do kamienic w kolo (wystarczy spojrzeć jak im wyszło w Bytomiu fee). I co większa Silesia wam nie wystarczy trzeba jeszcze zakorkować centrum ! . A dworzec - wystarczyło wymienić okna zburzyć schody, pomalować, wyczyścić, zrobić przytulną poczekalnie i byłoby cudnie . Ba wystarczyło wyfroterować płytki i niemal każdy kto w tym czasie był na dworcu w Katowicach myślał ze to początek remontu i położyli nowe ! - wystarczyło pomyśleć SZKODA :( Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: fundament I jaki jest stan techniczny kielichów? IP: *.c201.msk.pl 08.01.11, 20:49 Było bardzo dużo komentarzy o beznadziejnym stanie technicznym "kielichów" pomimo, że eksperci z politechniki śląskiej byli innego zdania. Nasuwa się pytanie: Czy np organa ścigania (np CBA) zleciły zabezpieczenie próbek stali zbrojeniowej i betonu z kruszonych "kielichów" do badań laboratoryjnych? Przecież teraz jest najlepszy moment żeby zbadać rzeczywistą wytrzymałość jak i zaawansowanie korozji betonu i stali zbrojeniowej. Byłaby podstawa do ewentualnego wszczęcia sprawy karnej przeciwko tym, którzy uznali obiekt jako nie nadający się do remontu i doprowadzili do jego wyburzenia. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Hann-a Re: I jaki jest stan techniczny kielichów? IP: 178.56.47.* 08.01.11, 22:09 Prokuratura w Katowicach nie zrobi nic przeciwko uszokowi, dlatego na pewno nie zabezpieczono niczego. Nie zareagowali na doniesienie o popełnieniu przestępstwa przy wydawaniu pozwolenia na budowę. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: tomek Re: I jaki jest stan techniczny kielichów? IP: *.siec2000.pl 09.01.11, 00:07 Wykonawca wyburzeń nie będzie gromadził próbek przeciw Inwestorowi, od którego dostał zlecenie. Prokuratura na podstawie tych próbek nic nie jest w stanie udowodnić. Beton jest mielony, a zbrojenie z ogniskami korozji po dwóch tygodniach leżenia w śniegu napewno się w razie potrzeby znajdzie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: lillka Re: I jaki jest stan techniczny kielichów? IP: *.dynamic.chello.pl 19.01.11, 18:02 No i jak zwykle węszenie podstępu...:( Chyba jednak nielicznym miłośnikom brutalizmu trudno zaakceptować fakt, że dla zdecydowanej większości mieszkańców Katowic i osób przyjezdnych dworzec PKP, to nie perełka, tylko wielka przestrzeń, przytłaczająca swą betonową konstrukcją, cuchnąca i upstrzona dziesiątkami tandetnie urządzonych, bez ładu i składu wystaw sklepowych, która kompletnie nie pasuje do kamienic wokół. Estakada i "dworzec" autobusowy to całkowity dramat. Brutalna ;) rzeczywistość... Osobiście wolałabym, żeby nie budowano kolejnej galerii, tylko postawiono nowoczesny dworzec PKP+MPK i zagospodarowano przestrzeń przed dworcem. Ale wiadomo, inwestor musi zarobić. Mam malutkie obawy, że będzie jak w Krakowie - duża galeria wybudowana, ale dworzec prawie bez zmian - brak wind, ruchomych schodów. Choć i tak, z opowieści ludzi często podróżujących do Kraka, całe szczęście, że galeria jest, bo można w "ludzkich" warunkach wypić kawę, a nie na jednym z dwóch tandetnych przejść podziemnych. Reasumując - cieszę się, że dworca już nie ma, szkoda, że powstaje kolejna galeria, ale lepsze to niż wieloletnia bezczynność władz Katowic, PKP i urzędników. P.S. mnie się dworzec od placu Andrzeja nie podoba, mimo, że czysto i komplet żarówek - jak na XXI w. to trochę za mało... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jeronie Re: I jaki jest stan techniczny kielichów? IP: 194.9.52.* 08.02.11, 10:38 Rozmawiałem z firmą wyburzającą w czasie wyburzania - pracownicy powiedzieli, że kielichy burzą się bardzo łatwo i są w środku przegniłe. Także nie szukałbym tu na siłę spisku. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: tomek Dyletanckie brednie na zlecenie barbarzyńców IP: *.siec2000.pl 08.02.11, 16:21 W środku czego? (powłoki betonowej kielichów? czy słupów?). Beton nie gnije. To nie jest drewno. Może się kruszyć, ulegać karbonatyzacji, może korodować zbrojenie i ospajać otulenie itp. Wady są zawsze większe na zewnątrz betonu niz w środku. A wszystkie te wady wpływają na wyniki badań sklerometrycznych(nieniszczących), przez obniżenie klasy wytrzymałości. Dla zbadania betonu kielichów wykonano kompletne badania niszczące próbek w zakresie potrzebnym do wyskalowania narzędzi do badań nienieszczących. Badania nieniszczące wykonano dla wszystkich kielichów i słupów w zakresie statystycznie wystarczającym dla określenia MINIMALNEJ wytrzymałości betonu dla kielichów i słupów F(lowest) =28.5 MPa tj wiecej niż wytrzymałośc przyjeta w projekcie wykonawczym( Opis wyników badań Inzynieria i Budownictwo 3/2010 str 129 - 134). Cienkościenna konstrukcja kielichów może byc przez wspólczeną specjalistyczną maszynę kruszona z łatwością, a jej operator z odległości kilkudziesięciu nie ma pojęcia jaka jest klasa kruszonego betonu i przecinanego zbrojenia. Po prostu uczestnicy barbarzyństwa chca się usprawiedliwić w oczach laików. Kosztorys na wyburzenie opracowali na podstawie badań wytrzymałości betonu. Jeśli idzie im nadspodziewanie łatwo, to niech zwróca połowę wynagrodzenia. A drugą połowę za opóźnienia. Wyburzenia miały się skończyć w połowie stycznia. Jak dotąd nie widać innych robót oprócz burzenia, kruszenia i wywozu gruzu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jeronie Re: Dyletanckie brednie na zlecenie barbarzyńców IP: 194.9.52.* 08.02.11, 22:07 Napisałem co usłyszałem. Nie jestem ekspertem, tak powiedzieli goście co burzenie. I tyle. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: leo Przebudowa dworca PKP w Katowicach. Zobacz relację IP: *.dynamic.chello.pl 30.01.11, 14:03 to co teraz tam będzie? szopa a'la LIDL, o przepraszam gustowny hipermarket? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: tomek Re: Przebudowa dworca PKP w Katowicach. Zobacz re IP: *.siec2000.pl 30.01.11, 23:59 Gość portalu: leo napisał(a): > to co teraz tam będzie? szopa a'la LIDL, o przepraszam gustowny hipermarket? Wg ostatnich umów będzie tam miedzy innymi 4tys m2 handlu łachami. To co inne miasta mają gdzieś koło autostrad albo na zadupiu (np Fasionhouse miedzy Sosnowcem a Jaworznem albo Tuszyn pod Łodzią, Stadion w Warszawie) to w Katowicach ładują 200 metrów od rynku. Odpowiedz Link Zgłoś
wybitniemadry jak mogliscie na to pozwolic polaki 01.02.11, 00:50 wystarczylaby woda mydlo i szczotka, ale jakis kutas dostal w lape, a drugi kutas wybuduje wam nastepne 100 sklepow z badziewiem ktorego nigdy nie macie dosyc Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Shaddy Re: jak mogliscie na to pozwolic polaki IP: *.e.ae.katowice.pl 02.02.11, 08:24 "wystarczylaby woda mydlo i szczotka, ale jakis kutas dostal w lape, a drugi kutas wybuduje wam nastepne 100 sklepow z badziewiem ktorego nigdy nie macie dosyc " co do sklepów to się zgadzam bo zaś będzie miejsce schadzek dla pustych dziewuch i zdziewiczałych chłoptasiów i miejsce kupna 20x drozszych ubrań, ale co do czyszczenia to dobry przykład na to że to się nie sprawdza widać pod peronem 4 gdzie niby wyremontowali i posprzatali, a jak przyszly większe deszcze to już cieknie. W tym budynku bylo wiecej dziur niż w polskich drogach i najlepiej bylo go wybuzyc i robić od nowa bo po co wydawac miliony na remont jak i tak zaraz bedzie znowu syf. Odpowiedz Link Zgłoś
pajanko to przykre... 02.02.11, 13:56 To przykre kiedy patrzy sie na wizualizacje i nie mozna dostrzec tam dworca- jest gdzies tam z tylu wcisniety, maly, nowy niepozorny i betonowo-brzydki. Wszystko przyslania wielka galeria handlowa i to ona gra pierwsze skrzypce - dworzec to tylko wymowka dla wybudowania centum handlowego. Nie bedzie wiec pieknego dworca swiatwej lub europejskiej kasy dla tak duzego miasta jakim sa Katowice.... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: MoMo Re: to przykre... niestety! IP: 173.233.210.* 04.02.11, 23:31 Coz... powinniscie teraz przeksztalcic cale Katowice w jedna wielka "galerie handlowa"!!! Odpowiedz Link Zgłoś
szpak.nie Re: to przykre... niestety! 14.07.11, 01:00 ta galeria jest budowana na Euro 2012. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Bolek Re: to przykre... IP: *.146.98.36.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 10.12.11, 14:55 Dla tak dużego miasta??? Miasto to mieszkańcy a ich ciągle ubywa co zapewne cieszy Prezydenta Uszoka ( cytat.. zbyt wysublimowani mogą wyjeżdżać...) a kamienice pękają przy placu budowy - wiem bo sam z takiej uciekłem. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: snowbird1 Przebudowa dworca PKP w Katowicach. Zobacz relację IP: *.home.cgocable.net 03.02.11, 00:30 Ale wam Katowiczanie dobrze. A u nas w Warszawie pekin dalej stoi i straszy Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: morŚwin Jak znikały kielichy IP: 66.230.230.* 03.02.11, 01:46 cz. 1 youtube.com/watch?v=moDDb-Wdj_U cz. 2 youtube.com/watch?v=SgmCKkhgAWI cz.3 youtube.com/watch?v=jWDFyB-2UAY Odpowiedz Link Zgłoś
kosa_kat Re: Przebudowa dworca PKP w Katowicach. Zaczynamy 11.02.11, 11:59 no cóż, rejestracja zaczynająca sie od SD do czegoś zobowiązuje, przyjechał chłopek ze słomą w butach z Dąbrowy Górniczej i tak pozostawił swoje czerwone "ferrari" w wielkim mieście Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jojo Re: Przebudowa dworca PKP w Katowicach. Zaczynamy IP: *.centertel.pl 13.07.11, 22:01 ktoś tu chyba nigdy w tej "wsi" Dąbrowie G. nie był i ma jakieś mgliste pojęcie o wyobrażeniu Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Marek z Katowic Zapadające się budynki zabytkowe w sąsiedztwie IP: 62.233.243.* 17.02.11, 14:26 Dzięki przebudowie Dworca zabytkowa kamienica w której mieszkam już się zapada. Za niedługo trzeba będzie ją wyburzyć gdyż będzie stwarzała zagrożenie. Gratulacja dla Prezydenta Katowic i Radnych. Mam nadzieję że jak się zapadnie to mieszkańcy będą mogli liczzyć na baraki socjalne. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Hann-a Re: Zapadające się budynki zabytkowe w sąsiedztwi IP: *.centertel.pl 17.02.11, 14:43 I NIC NIE ROBICIE zgłoście do Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego i do Prokuratury Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Katowiczanin Re: Zapadające się budynki zabytkowe w sąsiedztwi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.07.11, 01:04 Nasz kamienica już zaczęła pękać. Pomimo, że wzmacniali całą ścianę, pozakładali łaty. To i cała ścian od parteru po 3 piętro pękła i klatka schodowa się oddzieliła od reszty budynku na prawie 2 cm ! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Hann-a Re: Zapadające się budynki zabytkowe w sąsiedztwi IP: *.centertel.pl 05.07.11, 06:58 Rozumiem,że oszuk ma dla mieszkańców kamienicy mieszkania o takim samym metrażu i nie zapadłej katowickiej wsi Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zygmunt Przebudowa dworca PKP w Katowicach. Zobacz relację IP: *.rudaslaska.vectranet.pl 30.03.11, 01:02 wreszcie coś się dzieje i to na poważnie ,już dawno powinni przebudować tego molocha. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: tomek Re: Przebudowa dworca PKP w Katowicach. Zobacz re IP: *.siec2000.pl 30.03.11, 07:45 Gość portalu: zygmunt napisał(a): > wreszcie coś się dzieje i to na poważnie ,już dawno powinni przebudować tego m > olocha. Teraz wiemy na czym polega poważna przebudowa. Możemy za nią podziękować Uszokowi. Podobnie jak Hitlerowi za poważną przebudowę Warszawy, a Churchilowi za poważną przebudowę Drezna. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Legion Kolejny debil IP: *.13-2.cable.virginmedia.com 17.05.11, 15:00 Pewnie, porównuj uszoka do hitlera, papieża do stalina, a swoja mame do taty swojego kolegi. Takie nieprzemyslane gowno powinno ci sie wkopac z powrotem do ryja. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: tomek Re: Finezja ! IP: 193.238.41.* 17.05.11, 22:59 "Wkopać nieprzemyślane gó... do ryja". Cóż, za przemyślana wypowiedź. Pomyśl kolejne dwa miesiące. Może dojdziesz do wniosku, że pochlebiłem dziadowi, porównując go do Churchila. W końcu większość Wielkich Wyburzeń pana Uszoka w Katowicach to niemieckie domy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: freaky freak Re: Finezja ! IP: *.ssnet.pl 18.05.11, 09:35 Bo to jest odkamuflowywanie opcji niemieckiej ;) Odpowiedz Link Zgłoś