amoremio 16.04.05, 06:11 Hotel Monopol: wlasciciele bracia Likusowie Kto to jest ? Czy ktos cos o nich wie ? Prosze o info. Dzieki. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: Viva Likusiwie Re: Kto kupi budynek starego dworca w Katowicach? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.04.05, 10:26 Oby braci Likusowie kupili ten budynek. Patrzac na poczynania wladz Katowic, ktore conajmniej od 10 lat obiecuja przebudowe centrum a nic nie robia z tym smierdzacym, zapyzialym centrum Katowic. Mam nadzieje, ze prywatni inwestorzy takimi perelkami jak hotel Monopol i moze teraz wyremontowany dworzec zmienia cos w tym brzydkim miescie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bor Re: Kto kupi budynek starego dworca w Katowicach? IP: 62.148.85.* 16.04.05, 10:57 mają oni poza monopolem 2 hotele w krakowie, uwielbiaja kulturę śródziemnomorska Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: vp Re: Kto kupi budynek starego dworca w Katowicach? IP: *.starnet.katowice.pl 16.04.05, 13:04 Na Ul. Stawowej remontują kamienice Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pompka Re: Kto kupi budynek starego dworca w Katowicach? IP: *.welnowiec.net 16.04.05, 13:15 Mam tam powstać dom hanlowy H&M. Fajne ciuchy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jan Re: Kto kupi budynek starego dworca w Katowicach? IP: *.katowice.cvx.ppp.tpnet.pl 17.04.05, 10:44 Domyślam się, że do czasu budowy "malego rynku" Władzie Katowic wyremontuja linie tramwajową z Zawodzia do Placu Wolności do standardu takiego, jak mają normalne miasta (vide Kraków czy Ostrawa z najbliższych) i zbudują terminal przesiadkowy z autobusów na tramwaje w Zawodziu, bo chyba nie zamierzają cięzkiego ruchu drogowego z ciągu Dworcowej-Mariackiej wtłoczyć pod most kolejowy i na wąziutką ul. Wojewódzką. A może im się roi puszczenie autobusów w kierunku Nikiszowca i Myslowic w górę przez Plac Miarki i obok Urzędu Wojewódzkiego do Francuskiej? ZABIERZCIE SIĘ W RESZCIE DO ROBOTY NAD KOMUNIKACJĄ! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kokor O Likusach IP: *.katowice.msk.pl / *.devs.futuro.pl 17.04.05, 23:37 Bracia przyjechali z Małopolski, w Krakowie mają hotel(-e?), w K-cach Monopol, a teraz urządzają kamienicę na Stawowej. Odpowiedz Link Zgłoś
amoremio Re: O Likusach 18.04.05, 13:15 Moze jestem naiwny, stawiajac to pytanie, ale interesuje mnie historia tych bracikow tzw. background/millieu, przynajmniej prosty zyciorys, i skad pierwsza wielka forsa ? Powiedzmy, ze pisze prace magisterska na ten temat. Odpowiedz Link Zgłoś
pro.filutek1 Re: O Likusach 18.04.05, 13:41 Chćą zagospodarować podziemia Rynku GŁównego w Krakowie tzw. Kramy Bogate. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Greg Re: Kto kupi budynek starego dworca w Katowicach? IP: 44,1.* / 193.193.181.* 18.04.05, 17:54 Oby nie miasto! Wyraźnie widac że nie mają koncepcji, nie potrafią itp a będą to tylko wyrzucone publiczne pieniądze. Jesli miasto chce zamknąc ulice Dworcową dla ruchu to niech poważnie pomyśli o przebudowie komunikacji w centrum miasta. Pomysł puszczenia całego ruchu Wojewódzką jest absurdalny z cylku "zamienił stryjek...". Należy powaznie rozważyć wykorzystanie torowiska kolejowego gdzie jest przygotowane miejsce pod KRR. Wystarczy to mądrze zagospodarować i moża wydzielić dwujezdniową drogę. Panowie radni i panie prezydencie przebudowę centrum katowic anleży rozpocząć od przebudowy komunikacji! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jan Re: Kto kupi budynek starego dworca w Katowicach? IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 18.04.05, 20:33 > Należy powaznie rozważyć wykorzystanie torowiska kolejowego gdzie jest > przygotowane miejsce pod KRR. Czyżby? Niestety kolega zdezorientowany. Pod KRR wyburzono kamienice przylegające od północnej strony do torowisk dwutorowych linii Katowice-Warszawa i Katowice-Kraków (pomiędzy Katowicami a Szopienicami lecą 4 tory główne i cała masa bocznych. Dodam że wszystkie są wykorzystywane i potrzebne. Dla KRR miały być dołożone 2 dodatkowe tory od strony północnej. I jesli ktokolwiek ma olej w głowie, na początku XXI wieku nie będzie budował jezdni w miejscu przeznaczonym pod szybką kolej miejską - myślę, ze takich głupków nie ma nawet wśród naszych polityków. >Wystarczy to mądrze zagospodarować i moża >wydzielić dwujezdniową drogę. Chyba w innym wymiarze. Nie wiem czy zauważyłeś, że właśnie budynek starego dworca stoi w miejscu, gdzie miały iść dwa dodatkowe tory KRR. Poza tym - miasto jest dla ludzi, nie dla samochodów. W Katowicach i tak juz jest zdecydowanie za dużo pojazdów samochodowych w śródmieściu i trzeba myślec o ograniczeniu tego - w pierwszej kolejności pozbawiając urzędników miejsc parkingowych, na rzecz ludzi mających coś do załatwienia. Każde normalne duże miasto ma parkopmaty, gdzie nie da się parkować dłużej niż 1 - 2 godziny w jednym miejscu - skutecznie odstraszające urzędasów siedzących 8 godzin za biurkiem od parkowania w centrum. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pompka Re: Kto kupi budynek starego dworca w Katowicach? IP: *.welnowiec.net 18.04.05, 21:38 Należy powaznie rozważyć wykorzystanie torowiska kolejowego gdzie jest przygotowane miejsce pod KRR. Wystarczy to mądrze zagospodarować i moża wydzielić dwujezdniową drogę. Panowie radni i panie prezydencie przebudowę centrum katowic anleży rozpocząć od przebudowy komunikacji! Nie obserwowałem od strony łn(tam rzeczywiście powinna być szybkaq kolejka i tramwaj) ale po stronie płd jest miejsce na jezdnie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pompka Re: Kto kupi budynek starego dworca w Katowicach? IP: *.welnowiec.net 18.04.05, 21:42 Chyba w innym wymiarze. Nie wiem czy zauważyłeś, że właśnie budynek starego dworca stoi w miejscu, gdzie miały iść dwa dodatkowe tory KRR. Poza tym - miasto jest dla ludzi, nie dla samochodów. W Katowicach i tak juz jest zdecydowanie za dużo pojazdów samochodowych w śródmieściu i trzeba myślec o ograniczeniu tego - w pierwszej kolejności pozbawiając urzędników miejsc parkingowych, na rzecz ludzi mających coś do załatwienia. Każde normalne duże miasto ma parkopmaty, gdzie nie da się parkować dłużej niż 1 - 2 godziny w jednym miejscu - skutecznie odstraszające urzędasów siedzących 8 godzin za biurkiem od parkowania w centrum. To jest kolego nie na temat. Temat brzmi jak przeprowadzić tranzyt wsch-zach od Pl.Wolności do Zawodzia? Można oczywiście Wojewódzką, co się realizuje, ale wątpię, ze Wojewódzka to wszystko pomieści. Dalej to jest dopiero Jagiellońska ale to już jest duży objazd. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Sebastian Re: Kto kupi budynek starego dworca w Katowicach? IP: 62.148.88.* 19.04.05, 09:30 > To jest kolego nie na temat. Temat brzmi jak przeprowadzić tranzyt wsch-zach > od Pl.Wolności do Zawodzia? Można oczywiście Wojewódzką, co się realizuje, ale > wątpię, ze Wojewódzka to wszystko pomieści. Dalej to jest dopiero Jagiellońska > ale to już jest duży objazd. Od tranzytu to jest DTŚ - oczywiście tak jak pisze Jan nie ma sensu już żadna dodatkowa droga przelotowa w śródmieściu. Takie g... zrobiły komuchy w Chorzowie przecinając piekny rynek estakadą. Czyli - kawa na ławę, jeśli nie umiesz sam spojrzeć na mapę - z Placu Wolności zjeżdżasz na drogi lokalne obok DTŚ przez Sokolską lub Grundmanna, a potem w prawo i prościutko do Zawodzia. Własnie po to DTŚ otrzyma tyle połączeń z całym ciągiem Warszawska - 1 Maja. Na starej średnicy drogowej powinien docelowo zostac tylko tramwaj - oczywiście na nowym torowisku - i lekki ruch lokalny, ewentualnie warunkowo niskopodlogowe autobusy z minimalną emisją spalin (chociaz lepiej nie). Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pompka Re: Kto kupi budynek starego dworca w Katowicach? IP: *.welnowiec.net 19.04.05, 10:01 To są mrzonki kolego. 1. Do DTŚ trzeba też dojechać, nie ma za bardzo czym. 2. Cześć ruchu kieruje się w stronę osiedla Paderewskiego, i okolice Warszawskiej itp więc i tak będą korzystali z przelotu przez starówkę- tym razem Wojewódzką i Jagielońską. A ja nie mówię o estakadzie tylko trasie na nasypie wzdłuż torów, która może być oekranowana i tym samym niewidoczna. Na pewno za to rozładpowała by korek od Sądowej po Warszawską. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Likusoznawca Re: Kto kupi budynek starego dworca w Katowicach? IP: *.dip.t-dialin.net 22.04.05, 12:39 Znam Likusow... - To biznesmeni i ... biznesmenki! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: krakowski pies Biznesmeni i biznesmenki... IP: *.dip.t-dialin.net 22.04.05, 12:42 Ile placicie za rzetelne informacje o tej mafii??? Odpowiedz Link Zgłoś