Dodaj do ulubionych

Kto kupi budynek starego dworca w Katowicach?

16.04.05, 06:11
Hotel Monopol: wlasciciele bracia Likusowie
Kto to jest ? Czy ktos cos o nich wie ?
Prosze o info. Dzieki.
Obserwuj wątek
    • Gość: Viva Likusiwie Re: Kto kupi budynek starego dworca w Katowicach? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.04.05, 10:26
      Oby braci Likusowie kupili ten budynek. Patrzac na poczynania wladz Katowic,
      ktore conajmniej od 10 lat obiecuja przebudowe centrum a nic nie robia z tym
      smierdzacym, zapyzialym centrum Katowic. Mam nadzieje, ze prywatni inwestorzy
      takimi perelkami jak hotel Monopol i moze teraz wyremontowany dworzec zmienia
      cos w tym brzydkim miescie.
    • Gość: bor Re: Kto kupi budynek starego dworca w Katowicach? IP: 62.148.85.* 16.04.05, 10:57
      mają oni poza monopolem 2 hotele w krakowie, uwielbiaja kulturę śródziemnomorska
    • Gość: vp Re: Kto kupi budynek starego dworca w Katowicach? IP: *.starnet.katowice.pl 16.04.05, 13:04
      Na Ul. Stawowej remontują kamienice
      • Gość: pompka Re: Kto kupi budynek starego dworca w Katowicach? IP: *.welnowiec.net 16.04.05, 13:15
        Mam tam powstać dom hanlowy H&M. Fajne ciuchy.
    • Gość: jan Re: Kto kupi budynek starego dworca w Katowicach? IP: *.katowice.cvx.ppp.tpnet.pl 17.04.05, 10:44
      Domyślam się, że do czasu budowy "malego rynku" Władzie Katowic wyremontuja
      linie tramwajową z Zawodzia do Placu Wolności do standardu takiego, jak mają
      normalne miasta (vide Kraków czy Ostrawa z najbliższych) i zbudują terminal
      przesiadkowy z autobusów na tramwaje w Zawodziu, bo chyba nie zamierzają
      cięzkiego ruchu drogowego z ciągu Dworcowej-Mariackiej wtłoczyć pod most
      kolejowy i na wąziutką ul. Wojewódzką. A może im się roi puszczenie autobusów w
      kierunku Nikiszowca i Myslowic w górę przez Plac Miarki i obok Urzędu
      Wojewódzkiego do Francuskiej? ZABIERZCIE SIĘ W RESZCIE DO ROBOTY NAD
      KOMUNIKACJĄ!
    • Gość: Kokor O Likusach IP: *.katowice.msk.pl / *.devs.futuro.pl 17.04.05, 23:37
      Bracia przyjechali z Małopolski, w Krakowie mają hotel(-e?), w K-cach Monopol,
      a teraz urządzają kamienicę na Stawowej.
      • amoremio Re: O Likusach 18.04.05, 13:15
        Moze jestem naiwny, stawiajac to pytanie,
        ale interesuje mnie historia tych bracikow
        tzw. background/millieu, przynajmniej prosty zyciorys,
        i skad pierwsza wielka forsa ?

        Powiedzmy, ze pisze prace magisterska na ten temat.

        • pro.filutek1 Re: O Likusach 18.04.05, 13:41
          Chćą zagospodarować podziemia Rynku GŁównego w Krakowie tzw. Kramy Bogate.
    • Gość: Greg Re: Kto kupi budynek starego dworca w Katowicach? IP: 44,1.* / 193.193.181.* 18.04.05, 17:54
      Oby nie miasto!
      Wyraźnie widac że nie mają koncepcji, nie potrafią itp a będą to tylko
      wyrzucone publiczne pieniądze.
      Jesli miasto chce zamknąc ulice Dworcową dla ruchu to niech poważnie pomyśli o
      przebudowie komunikacji w centrum miasta. Pomysł puszczenia całego ruchu
      Wojewódzką jest absurdalny z cylku "zamienił stryjek...".
      Należy powaznie rozważyć wykorzystanie torowiska kolejowego gdzie jest
      przygotowane miejsce pod KRR. Wystarczy to mądrze zagospodarować i moża
      wydzielić dwujezdniową drogę.
      Panowie radni i panie prezydencie przebudowę centrum katowic anleży rozpocząć
      od przebudowy komunikacji!
      • Gość: jan Re: Kto kupi budynek starego dworca w Katowicach? IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 18.04.05, 20:33
        > Należy powaznie rozważyć wykorzystanie torowiska kolejowego gdzie jest
        > przygotowane miejsce pod KRR.

        Czyżby? Niestety kolega zdezorientowany.
        Pod KRR wyburzono kamienice przylegające od północnej strony do torowisk
        dwutorowych linii Katowice-Warszawa i Katowice-Kraków (pomiędzy Katowicami a
        Szopienicami lecą 4 tory główne i cała masa bocznych. Dodam że wszystkie są
        wykorzystywane i potrzebne. Dla KRR miały być dołożone 2 dodatkowe tory od
        strony północnej. I jesli ktokolwiek ma olej w głowie, na początku XXI wieku
        nie będzie budował jezdni w miejscu przeznaczonym pod szybką kolej miejską -
        myślę, ze takich głupków nie ma nawet wśród naszych polityków.

        >Wystarczy to mądrze zagospodarować i moża
        >wydzielić dwujezdniową drogę.

        Chyba w innym wymiarze. Nie wiem czy zauważyłeś, że właśnie budynek starego
        dworca stoi w miejscu, gdzie miały iść dwa dodatkowe tory KRR. Poza tym -
        miasto jest dla ludzi, nie dla samochodów. W Katowicach i tak juz jest
        zdecydowanie za dużo pojazdów samochodowych w śródmieściu i trzeba myślec o
        ograniczeniu tego - w pierwszej kolejności pozbawiając urzędników miejsc
        parkingowych, na rzecz ludzi mających coś do załatwienia. Każde normalne duże
        miasto ma parkopmaty, gdzie nie da się parkować dłużej niż 1 - 2 godziny w
        jednym miejscu - skutecznie odstraszające urzędasów siedzących 8 godzin za
        biurkiem od parkowania w centrum.
        • Gość: pompka Re: Kto kupi budynek starego dworca w Katowicach? IP: *.welnowiec.net 18.04.05, 21:38
          Należy powaznie rozważyć wykorzystanie torowiska kolejowego gdzie jest
          przygotowane miejsce pod KRR. Wystarczy to mądrze zagospodarować i moża
          wydzielić dwujezdniową drogę.
          Panowie radni i panie prezydencie przebudowę centrum katowic anleży rozpocząć
          od przebudowy komunikacji!
          Nie obserwowałem od strony łn(tam rzeczywiście powinna być szybkaq kolejka i
          tramwaj) ale po stronie płd jest miejsce na jezdnie.
          • Gość: pompka Re: Kto kupi budynek starego dworca w Katowicach? IP: *.welnowiec.net 18.04.05, 21:42
            Chyba w innym wymiarze. Nie wiem czy zauważyłeś, że właśnie budynek starego
            dworca stoi w miejscu, gdzie miały iść dwa dodatkowe tory KRR. Poza tym -
            miasto jest dla ludzi, nie dla samochodów. W Katowicach i tak juz jest
            zdecydowanie za dużo pojazdów samochodowych w śródmieściu i trzeba myślec o
            ograniczeniu tego - w pierwszej kolejności pozbawiając urzędników miejsc
            parkingowych, na rzecz ludzi mających coś do załatwienia. Każde normalne duże
            miasto ma parkopmaty, gdzie nie da się parkować dłużej niż 1 - 2 godziny w
            jednym miejscu - skutecznie odstraszające urzędasów siedzących 8 godzin za
            biurkiem od parkowania w centrum.
            To jest kolego nie na temat. Temat brzmi jak przeprowadzić tranzyt wsch-zach
            od Pl.Wolności do Zawodzia? Można oczywiście Wojewódzką, co się realizuje, ale
            wątpię, ze Wojewódzka to wszystko pomieści. Dalej to jest dopiero Jagiellońska
            ale to już jest duży objazd.
            • Gość: Sebastian Re: Kto kupi budynek starego dworca w Katowicach? IP: 62.148.88.* 19.04.05, 09:30
              > To jest kolego nie na temat. Temat brzmi jak przeprowadzić tranzyt wsch-zach
              > od Pl.Wolności do Zawodzia? Można oczywiście Wojewódzką, co się realizuje,
              ale
              > wątpię, ze Wojewódzka to wszystko pomieści. Dalej to jest dopiero
              Jagiellońska
              > ale to już jest duży objazd.

              Od tranzytu to jest DTŚ - oczywiście tak jak pisze Jan nie ma sensu już żadna
              dodatkowa droga przelotowa w śródmieściu. Takie g... zrobiły komuchy w
              Chorzowie przecinając piekny rynek estakadą.
              Czyli - kawa na ławę, jeśli nie umiesz sam spojrzeć na mapę - z Placu Wolności
              zjeżdżasz na drogi lokalne obok DTŚ przez Sokolską lub Grundmanna, a potem w
              prawo i prościutko do Zawodzia. Własnie po to DTŚ otrzyma tyle połączeń z całym
              ciągiem Warszawska - 1 Maja. Na starej średnicy drogowej powinien docelowo
              zostac tylko tramwaj - oczywiście na nowym torowisku - i lekki ruch lokalny,
              ewentualnie warunkowo niskopodlogowe autobusy z minimalną emisją spalin
              (chociaz lepiej nie).




              • Gość: pompka Re: Kto kupi budynek starego dworca w Katowicach? IP: *.welnowiec.net 19.04.05, 10:01
                To są mrzonki kolego.
                1. Do DTŚ trzeba też dojechać, nie ma za bardzo czym.
                2. Cześć ruchu kieruje się w stronę osiedla Paderewskiego, i okolice
                Warszawskiej itp więc i tak będą korzystali z przelotu przez starówkę- tym
                razem Wojewódzką i Jagielońską.

                A ja nie mówię o estakadzie tylko trasie na nasypie wzdłuż torów, która może
                być oekranowana i tym samym niewidoczna. Na pewno za to rozładpowała by korek
                od Sądowej po Warszawską.
    • Gość: Likusoznawca Re: Kto kupi budynek starego dworca w Katowicach? IP: *.dip.t-dialin.net 22.04.05, 12:39
      Znam Likusow... - To biznesmeni i ... biznesmenki!
    • Gość: krakowski pies Biznesmeni i biznesmenki... IP: *.dip.t-dialin.net 22.04.05, 12:42
      Ile placicie za rzetelne informacje o tej mafii???

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka