oloros 01.02.12, 11:25 czy idzie o to zeby tam puscic autostrade z ekranami na 10 metrow - czyli tego o czym marza kielczanie - i estakady na wysokosci II pietra ? alez te Kielce pieknieja - i jakich maja urbanistow - !!! Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: cd Re: Można się będzie budować nad kieleckim zalewe IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.02.12, 11:29 autostarda przez srodek miasta - to jest ich nowatorski pomysl - rewolucja w urbanistyce - postep tak zwany - czyli paranoja nobilitowana Odpowiedz Link Zgłoś
temponick Re: Można się będzie budować nad kieleckim zalewe 01.02.12, 13:43 Projektowanie dróg i autostrad przybrało w Polsce wymiary absurdu kwalifikowanego. Przygotowanie kilometra drogi wymaga dziesiątek ekspertyz oraz zamieszczanego póżniej w projektach pustosłowia i wodolejstwa na temat uwarunkowań takich lub innych. Każde bezsensowne słowo tam zamieszczone kosztuje w efekcie tysiące (sic!) i jest warte na koniec dnia tyle co funt kłaków. Chcieliście dupki jedne ekranów akustycznych to je macie. Bedzie mało 10metrów, to będą na 20, jaki problem? Balonem głupoty przykryjcie od hałasu swoje blokowiska a tym bezmózgom co wami rządzą zbudujcie pomniki. Wtedy każda droga będzie czynnikiem miastotwórczym, zwłaszcza kiedy się okaże, że nie macie dokąd wyjść ze swoich nor po kilka tysięcy za mkw, żeby chociażby zaczerpnąć świeżego powietrza w swoje wypłowiałe od tępoty płuca... Odpowiedz Link Zgłoś
kata-tonik Wszędzie autostrady! 01.02.12, 15:01 Al. IX Wieków jest za szeroka. Niepotrzebnie izoluje centrum miasta od Urzędu Wojewódzkiego i puszcza tranzyt przez te atrakcyjne tereny. Jeśli miejski urbanista w dzisiejszych czasach mówi, że trzeba wszędzie budować szerokie drogi (i to jak szerokie! drogi ekspresowe i wielopasmowe arterie), to znaczy, że powinien doszkolić się na temat obecnego stanu wiedzy. Kieleccy urzędnicy zanim zabiorą się za wywalanie pieniędzy z unijnego programu "Infrastruktura i środowisko" powinni chociaż trochę skorzystać z EFS i się dokształcić na jakimś szkoleniu. Dzięki temu mielibyśmy mniej ekranów i kostki bauma, a więcej zieleni i ładnych chodników. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: / Re: Można się będzie budować nad kieleckim zalewe IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.02.12, 11:37 kogo bym nie zapytal - zwlaszcza wsrod mlodych marzy o jednym - czym predzej sie z `kielc wyniesc "droga ekspresowa raczej tu nic nie zmieni"? dobre Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Wiki Re: Można budować w zalewe IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.02.12, 12:37 najlepsze jest rozpisywanie o terenach rekreacyjnych,kortach i basenach dla mieszkańców Kielc! Będzie jak zwykle i jak ostatnio projekt hotelu żagiel blok przy bloku i tyle! Smutne! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: hy Re: Można się będzie budować nad kieleckim zalewe IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.02.12, 12:39 oloros napisał: > czy idzie o to zeby tam puscic autostrade z ekranami na 10 metrow - czyli tego > o czym marza kielczanie - i estakady na wysokosci II pietra ? > alez te Kielce pieknieja - i jakich maja urbanistow - !! tkwisz w niewiedzy i pieprzysz głupoty. Sprawdź co to jest autostrada i dopiero pisz. Odpowiedz Link Zgłoś
oloros Re: Można się będzie budować nad kieleckim zalewe 01.02.12, 13:46 ta to sie bedzie nazywalo droga zrownowazonego transportu przyjazna srodowisku i ludziom umozliwiajacego dostep mieszkancow kielc do teremow rekreacyjnych, basenow, boisk i kortow oraz ogrodu botanicznego i palmiarni a ze to bedzie jak wyjdzie - czyli jak zawsze yo oczywiscie jest ta niewiedza po prostu jedno wilkie klamstwo, manipulacja i oszustwo juz rz sie udalo na Bocianku no to rzeniemy urbanistycznego glupa od nowa Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: vvv Re: Można się będzie budować nad kieleckim zalewe IP: *.tktelekom.pl 01.02.12, 13:42 Czemu podejrzewałem, że "łobwodnica" zlikwiduje przystanki, jeszcze proponuję z Klonowej zakaz jazdy w prawo i ruch puścić lokalną Wiśniową i będzie usprawnienie jak z marzeń. Oczywiście na przejściach wydłużyć czas czekania dla pieszych, którzy stają się w tym mieście zbędnym ogniwem:/ Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: widziałem Re: Można się będzie budować nad kieleckim zalewe IP: *.adsl.inetia.pl 01.02.12, 14:00 "Uwagi jednak są. Najwięcej z nich pochodzi od mieszkańców ulic Piaski Nowe i Piaski Nad Rzeką. Plan zakłada m.in. poszerzenie dróg na tym terenie. - Bo są bardzo wąskie, zazwyczaj do 5 metrów, a tak być nie może". Jakoś gdzie indziej może, np. pod Krakowem nowo wyremontowana droga przez część dol. Będkowskiej do nowego osiedla domków - szer. asfaltu właśnie 5 m i po pół metra pobocza z każdej strony. Można? Można, tylko przy innych władzach, co ludziom kłód mnie rzucaja pod nogi. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: szara droga Re: Można się będzie budować nad kieleckim zalewe IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.02.12, 14:52 A moze potrzebna jest komuś droga,tak jak na ul.Żelaznej droga doazdowa dla społki Strefa z politykiem w tle? Wtedy się wyburzy,poprawi,ludziom zapłaci za metr 900PLN/to w ścisłym centrum-dalej na Piaskach może być taniej/ i podaruje tak jak na Żelaznej? Droga jaka strasznie droga i nie dla wszystkich,bo w Kielcachnie wszystko jest dla wszystkich. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pik Re: Można się będzie budować nad kieleckim zalewe IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.02.12, 16:36 Jaki polityk w tle na Żelaznej !Napiszcie Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: szara droga Re: Można się będzie budować nad kieleckim zalewe IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.02.12, 19:11 Myślę,że nieważne jest nazwisko polityka,nie zmienia to faktu,że dzieją się takie przypadki podarunków dla polityków. W zasadzie róznych przymiotów.W moim spółka Strefa z politykiem w tle dostała 3mln za kawałek swojego gruntu/pod tunel na Grunwaldzkiej,poza specustawą/,mój grunt,za który zapłaciło miasto,niebawem zostanie wybudowana do prywatnej dzierżawy droga dojazdowa do sklepu/ktory także niebawem tam zawita/. Może to niewiele,ale gdyby każdy Kielczanin coś dostał, to byłoby fajnie.Skorzystano ze specustawy,bo było wygodnie,chociaż jest to naruszenie prawa.Z niepotrzebnych wyburzeń wcale nie powstanie droga publiczna,tylko prywatna potrzebna spółce do wydzierżawienia miejsca pod sklep.Przypadków nadużywania władzy w naszym mieście jest okropnie dużo,a my jesteśmy bezradni i tylko możemy popatrzeć jak się to wszystko rozlewa coraz większym strumieniem. My mieszkańcy mamy płacić podatki i to wszystko.Na powyższe posiadam masę dokumentów i korespondencję .Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
pkrehbiel Jedno pytanie 01.02.12, 14:56 Pan Hajdorowicz czasami się wypowiada na tym forum, to może uda mi się uzyskać od niego odpowiedź. Na czym polegać ma to "obciążenie i ryzyko dla przyległego terenu, który w zamyśle ma być przecież otwarty" związane z wyższą zabudową? Ludzie mieszkający w blokach obciążają sąsiedni teren? Jak? Wyrzucają śmieci przez balkon, czy rozbudowują swój blok w stronę otwartej przestrzeni? Im większa gęstość zabudowy tym okolica stanie się bezpieczniejsza i tym więcej usług się tam pojawi. Im więcej ludzi tam będzie mieszkać, tym lepsze będą połączenia autobusowe i lepsza jakość przestrzeni miejskiej. Na tak atrakcyjnych terenach powinno się dopuszczać albo wysoką zabudowę albo nie dopuszczać jej wcale. Nowy blok to usługi w przyziemiu i ruch w sąsiednich sklepach i restauracjach. Nowy domek to tylko zmarnowana ogrodzona przestrzeń. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: duduś Re: Jedno pytanie IP: *.dynamic.chello.pl 01.02.12, 15:26 Czytam i nie wierzę, że takie coś mógł powiedzieć Hajdorowicz, wydawałoby się jeden z rozsądniejszych ludzi w tym całym nie napisze czym. Przepadł z kretesem w moich oczach już na wieki wieków. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wtf Re: Jedno pytanie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.02.12, 16:07 O alei IX Wieków też niektórzy mówili, że będzie za szeroka. Co się okazuje teraz? O tym, że jest szeroka, nikt nie mówi. Coraz częściej słyszy się za to, że ulica jest zbyt wąska. WTF??? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: przyjdzieczasnawas Re: Jedno pytanie IP: *.dynamic.chello.pl 01.02.12, 16:22 poznan.gazeta.pl/poznan/1,36037,8031360,Poznan_sie_rozlewa__Jak_poradzila_sobie_z_tym_Haga_.html Poczytaj Arturze i cała reszto. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: belfer Re: Jedno pytanie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.02.12, 16:31 Panie Hajdarowicz , to znawcy urbanistyki i komunikacji te szeroikie ulice zrobili w latach siedemdziesiatych, a pan teraz zamyka ulice Czarnowska, jedyną droge - kregosłup miasta z pólnocy na południe ! I z takich głupot smieja się studenci politechniki, pan tam wykłada ? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: 45 Re: Jedno pytanie IP: *.adsl.inetia.pl 01.02.12, 23:53 jak Czarnowska to "kregosłup miasta z pólnocy na południe" to Ty studencie politechniki kup sobie kompas :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kielczanin Bajki znad zalewu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.02.12, 16:25 Po kilku miesiącach ciszy, znów odezwal się piewca Lubawskiego niejaki dyr.H.planista od siedmiu boleści. Najpoierw sprzedali deaweloperowi tereny nad zalewem w raz z wodą, teraz udaja,że chca porządek zrobić ! Od czterdziestu lat jest zarezerwowany teren pod łacznik Klonowa - Orkana z Zagnańska i Witosa.Po co się mądrzyć ? Trzeba to zroibić, czy dwie jezdnie - a po co ? Wywalac forsę ? To jest ulica dla ruchu lokalnego !! miejskiego. Niech się nie wymądrza dyr.H. To samo jest z Jesionową.Żadna droga ekspresowa! Jaj nie róbcie !Wystarczy zmodernizowana dwujezdniowa ulica ! I tyle ! Warszawa nie da na te fanaberie złotówki ! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: drugi kielczanin Re: Bajki znad zalewu IP: *.kielce.vectranet.pl 01.02.12, 20:09 hmm deweloper "sprzedał" a WEL "kupił - może nie bezpośrednio- ale jakieś 10 lat temu się dawał powiesić za samą myś, że nad zalawem będą bloki lub coś innegi niż tereny rekreacyjne- gdzie do KUR.. nedzy jest CBA, czy moze ktos kontrolowac co dzieje sie w tym pie...iku !!?? syf i kila- prowadze tu firme ale mam to w dupie- wyprowadzam sie do innego miasta i mam w dupe miasto kielce i moich pracownikow- niech zdychaja z idiotami "krolami" tego miasta Odpowiedz Link Zgłoś
popier-dulka Re: Bajki znad zalewu 01.02.12, 20:36 I tu muszem siem z PAnem zgodzić. tu twierdzą ,że ryba psuje się od głowy/do połowy Ale żeby toto nazywać głową - /betoniarz/? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: lelek Re: Bajki znad zalewu IP: *.dynamic.chello.pl 23.03.12, 10:57 zauwazylem ze na stronie www.rynekpierwotny.com jest bardzo duzo ofert deweloperow moze warto tam szukac Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: nikt Re: Można się będzie budować nad kieleckim zalewe IP: *.formlessnetworking.net 01.02.12, 20:07 Nie łudźmy się, że cokolwiek się zmieni. W tym mieście jest jasny i prosty podział ról - zwykli szarzy ludzie są siedzenia cicho i płacenia podatków, a urzędasy - od siedzenia w ciepłych gabinetach na dożywotniej posadzie, brania nagród/premii przy każdej możliwej okazji i narzucania swoich absurdalnych pomysłów mieszkańcom. Nasza pisanina tutaj nic nie da, tak jak nie dała w przypadku ekspresówki odcinającej Bocianek od miasta. W kolejce do odcięcia czekają - Szydłówek i okolice zalewu. Zamiast pięknej, zielonej okolicy za parę lat będziemy mieli ciągnące się kilometrami ekrany dźwiekochłonne i estakady. Przy okazji wytnie się kolejne tysiące drzew, tak jak w przypadku budowy tzw. węzła żelazna - czyli kolejnej "autostrady" przez centrum miasta. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: / Re: Można się będzie budować nad kieleckim zalewe IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.02.12, 00:48 to nie jest tylko niszczenia miasta - niszcza ludzi - utrudniaja komunikacje, psuja krajobraz miejski, zmieniaja funkcje - rozmyslne dzialania - jak sie jedzie ta droga ona prowadzi wylacznie do galerii handlowej - to jest wlasciwie jeden zjazad - czyli dzialaja w okreslonym celu do tego celu daza - droga ta przez srodek miasta nie bedzie sluzyla ludziom tu mieszkajacym - ale tym ktorzy dojada do galeriirzeszowa a wszytsko to podlewaja demagogia, oszukuja, dezibformuja - pseudonaukowe wypociny, calkowite nieliczenie sie zmieszkancami -dzialanie na szkode mieszkancow obwodnice centrum w centrum a brak obwodnic jako takich - po prostu kafka tegonie wymysli autostrada przez srodek mista - myslalem ze komuna zniszczyla tomiasto - ale dobija ja dzisiejsi geniusze Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: / Re: Można się będzie budować nad kieleckim zalewe IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.02.12, 13:17 przy calkowitej zgodzei miejscowych, poparciu" profesorow" i ludzi" biznesu" - i obojetnosci gawiedzi - dzieci i wnukow naplywowych mieszkancow Kielc ktorych zawsze od zawsze interesowala tylko forsa i zarcie - maja to w swietokrzyskich genach prawdzwych Kielczan z pokolenia na pokolenia juz tu nie ma - wygnani, wymordowani, zniszcznie albo juz nie zyja albo dawno wyjechalia dzisiejsz miernota bedzie opowiadala w jakich to ziemiankach w Kielcach mieszkali - beda klamac i dezinformowac - jak ktos mowi o prowincji - to w wymiarze swiata - Polska jest wlasnie cala takim zadupiem i superprowincja Odpowiedz Link Zgłoś