Dodaj do ulubionych

Straż miejska wystawiała nielegalne mandaty? Sp...

07.08.13, 07:40
Kto ma znać prawo i je stosować?
Obserwuj wątek
    • Gość: widz Re: Straż miejska wystawiała nielegalne mandaty? IP: *.dynamic.chello.pl 07.08.13, 08:32
      Niech się zajmą tym do czego zostali powolani, pilnowanie żeby w miescie było czysto,
      bezpiecznie. A aspiracje pozostawić na boku lub zlikwidować ten niekompetenty twór.
    • Gość: paweł Re: Straż miejska wystawiała nielegalne mandaty? IP: *.dynamic.chello.pl 07.08.13, 08:43
      Może by się wzięli za to, do czego byli powołani, a więc do zbierania psich gówien i śmieci z trawników.
      • Gość: hehe kpina IP: *.kielce.vectranet.pl 07.08.13, 08:57
        Kolejna akcja na rzecz przestępców. Kpina! Straż ma obowiązek karać każdego, kto popełnia wykroczenie i ma do tego narzędzia, np. kamery. Jestem całym sercem za karaniem kmiota, który stał na Rynku i został mandatem ukarany, a stowarzyszenie Nasz Dom się już na starcie skompromitowało, skoro broni łamiących prawo, a nie robi czegoś na rzecz obywateli tego domu prawa nie łamiących.
        • ko_mentator Re: kpina 07.08.13, 13:14
          Nie pomyślałeś, że ten, jak go nazywasz, kmiot mógł być lekarzem, który w tym czasie ratował komuś życie i nie zdążył przeparkować samochodu? Gdyby strażnicy byli na miejscu, mogliby wyjaśnić okoliczności dokonania wykroczenia.
          • Gość: wdr Re: kpina IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.08.13, 13:16
            jeśli tak było jak piszesz to może nie przyjmować mandatu i złożyć wyjaśnienia przed sądem
          • rezun-one Re: kpina 07.08.13, 13:35
            Rozplenili nam się "lekarze", dranie gwałcą i publicznie obmacują panienki.
            Biją się pod lokalami i napadają na przechodniów.
            Dobrze że nie napisałeś że to prokuratorzy.
        • vogon.jeltz Re: kpina 07.08.13, 14:18
          > Straż ma obowiązek...

          ... zniknąć z powierzchni Ziemi.
        • jesienzima Re: kpina 18.08.13, 19:53
          Kpina-a tak poza tym to wszyscy w domu zdrowi?Bity byłeś za młodu,tresowany,co jest?
          Co to jest prawo?Zbiór przepisów ustanowionych przez sejmową większość,wybraną przez mniejszość obywateli (współczesna demokracja). Jutro ustanowią że komary są pod ochroną,uchla cię taki na Rynku,ty go trach,a oni ci mandat do domu.Inwigilacja jakiej podlegamy w chwili obecnej zaczyna życie czynić bezsensownym.Jesteśmy cały czas obserwowani,pierdnąć bez wiedzy Tuska nie można,ani kupić jajek od tzw baby bez wiedzy Rostowskiego.To jest mój kraj,mój dom,płacę tu podatki i nie życzę sobie takiego prawa które pozwala na dowolną inwigilację mojej osoby.Poza tym straż miejska została powołana zupełnie do innych celów(czego nie wypełniają),a uprawnienia jakie teraz dostali zostały im nadane podstępem bez zgody obywateli.W wielu miastach sm została już odwołana za prześladowanie obywateli,mam nadzieję że w Kielcach już wkrótce też uda się dobrać im do tyłka.
      • Gość: Se Re: Straż miejska wystawiała nielegalne mandaty? IP: *.centertel.pl 07.08.13, 09:11
        Panie Komendancie sam Pan sobie przeczy lub niewłaściwie interpretuje przepisy i wyjaśnienia KG i KW Policji,bo co innego jest uznanie za dowód w postępowaniu, a co innego jest wręczenie mandatu.Wręczenie mandatu winno nastąpić bezpośrednio po naocznym stwierdzeniu zdarzenia zdarzeniu, a najpóżniej w ciągu 14 dni po tym fakcie.Ukaranemu przysługuje prawo do nie przyjęcia mandatu lub odmowy ,o czym winien być pouczony.Fakt ,że w art. 97 par.1 ust.2 ustawy kpow mowa jest o urządzeniu kontrolno pomiarowym lub kontrolnym nie stanowi jednocześnie stwierdzenia ,że Monitoring miejski jest urządzeniem kontrolnym lub pomiarowym i posiada określony i wymagany przepisami atest.Tak więc przepisy należy czytać ze zrozumieniem raczej.

    • janus-z333 Straż miejska wystawiała nielegalne mandaty? Sp... 07.08.13, 09:04
      Nie obawiam się Straży Miejskiej,ale jej działalność uważam za niepotrzebną.Jestem emerytem,w każdym dniu tygodnia ma czas na wędrówki po mieście,nigdy np.na Sienkiewicza,Paderewskiego,Parku miejskim,okolice dworca kolejowego i innych miejscach o dużym nasileniu ruchu samochodowego i pieszego,nie widzę tych miejskich stróżów prawa.To darmozjady,którzy jeśli ktoś chce ich zobaczyć ,zgrupowani są wokół ratusza i rynku,pod arkadami.Wydajemy pieniądze na niepotrzebną nikomu grupę ludzi.
      • Gość: Gość Re: Straż miejska wystawiała nielegalne mandaty? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.08.13, 09:13
        Darmozjadami są starsi ludzie tacy jak pan który wystawił ten komentarz! Młodzi ludzie tyrają na was!!!
        • Gość: calekielce chamsto atakuje IP: *.kielce.vectranet.pl 07.08.13, 09:32
          Problemem tego miasta jest to, że chamstwo łamie przepisy, a potem zamiast ze wstydem przyjąć mandat za wykroczenie, chwali się swoją głupotą i lekceważeniem prawa, skarży też za to, że słusznie zostało ukarane. Tym się różni właśnie dzikie społeczeństwo od cywilizacji. Kolejnym problemem jest to, że za mało się karze, za mało jest patroli i mandatów, bo rozpuszczone chamstwo nie widzi nic złego w tym, że np. naraża życie innych, jeżdżąc uliczkami centrum pod prąd (nagminne!), przeszkadza innym, blokując chodniki poprzez nielegalne parkowanie czy stawanie na zakrętach, jazdę "setką" w mieście i tak dalej. Więc żeby chamstwo zrozumiało trzeba je batożyć (kiedyś dosłownie, teraz za pomocą mandatów) - wtedy dojdzie jednemu z drugim do głowy, że robi coś złego. Inaczej będzie, jak jest, czyli nieudolna obrona swego kolesia przez stowarzyszenie, które nasz dom traktuje jako tylko "ich" dom.

          • Gość: kielczanin Re: chamsto atakuje IP: *.army.mil.pl 07.08.13, 09:50
            chamstwo jak piszesz może zostać ukarane przez Policję i do tego nie jest potrzebna ta formacja mundurowa która powinna świecić przykładem i znajomością prawa a nie jego naginaniem bo wtedy to dopiero jest chamstwo.
            • Gość: ... Re: chamsto atakuje IP: *.kielce.vectranet.pl 07.08.13, 09:59
              Jezu - jakie naginanie prawa? Stał samochodem pół dnia zamiast 15 czy 30 minut, jak wskazuja znaki, czym szkodził innym mieszkańcom, nam wszystkim, którzy mieli w tym czasie zajęte miejsce parkingowe, bez rotacji. Strażnicy widzieli go na kamerach, że stoi tyle i tyle czasu, więc słusznie wystawili mandat. A teraz winny i jego kolesie się skarżą, przyznając, że prawo łamali. To cwaniactwo, które winno być tępione. Tacy awanturnicy nie szkodzą władzy miasta, oni szkodzą nam, mieszkańcom, bo pokazują pogardę dla prawa (będę se łamał przepisy i co mi zrobicie), pogardę dla innych kierowców, którzy zatrzymują się tam na 15 minut, by np. zrobić szybkie zakupy i nie stawiają pojazdu na wiele godzin, jak powyżej czytamy. Tym normalnym kierowcom nawet do głowy to nie przychodzi, żeby tak bezczelnie łamać prawo. Dlatego piszę, że w tym kraju jest wszystko pochrzanione - przestępca ma większe prawa niż człowiek, który prawo szanuje. Do tego się awanturuje po tym,jak został złapany na prawa łamaniu. I to jest niedopuszczalne dla uczciwych obywateli.
            • ko_menta_tors Re: chamsto atakuje 07.08.13, 13:03
              Chamstwo, jak pisze wcześniejszy przedmówca, to właśnie to, które musi dostać batem po ryju, żeby przestrzegało prawa.
          • Gość: sralon24.poopoo Fałszywe fotografie .... IP: *.yolau.net 07.08.13, 13:47
            ... i "prawdziwe" święte obrazy.

            Chamstwo uważa, ze nie ma podstaw by wierzyć w to, co widać, na zdjęciu,
            ale jakże chętnie wierzy w to co namalowane na "świętym obrazie".
            Bo to drugie to sam pambuk, najjaśniejszy i namalowany jak żywy!
        • Gość: kielczanin Re: Straż miejska wystawiała nielegalne mandaty? IP: *.army.mil.pl 07.08.13, 09:47
          kolego ten Pan nie jest darmozjadem bo on kiedyś tyrał na kogoś młodszego od siebie-taki jest system emerytalny a wyrażając się w ten sposób tylko dajesz pretekst do rozwiązania tej formacji mundurowej... gdyż z zasady powinna być asertywna.
        • albrecht_kalba Re: Straż miejska wystawiała nielegalne mandaty? 07.08.13, 12:51
          Też kiedyś będziesz stary. Ośle.
          • belphegor-pisu Re: Straż miejska wystawiała nielegalne mandaty? 08.08.13, 16:31
            Swoim knajackim zwyczajem obrażasz ludzi, ty bydgoski tfórco i połeto.
    • matuzalem.1 Straż miejska wystawiała nielegalne mandaty? Sp... 07.08.13, 10:05
      Komendancie Kozieł, jak nie widzi pan różnicy pomiędzy naocznym stwierdzeniem wykroczenia, a za pomocą monitoringu, to ja serdecznie panu gratuluję. To taka sam różnica , jak pomiędzy telewizją, a teatrem ... Straż miejska jest zbędną formacją, taką maszynką do zarabiania pieniędzy do budżetu miasta i dlatego jest nie do ruszenia. Pieniądze z mandatów wystawianych przez policję idą na konto urzędu wojewódzkiego, a co za tym idzie do budżetu województwa, natomiast straży miejskiej w Kielcach bezpośrednio do budżetu miasta Kielce. Czemu od lat nikt nie reagował, jak regularnie strażnik miejski na Rynku pilnował miejsca parkingowego dla Lubawskiego? Czy do tego jest powołana ta formacja? Drodzy są ci parkingowi ... Nie jestem za przyzwoleniem na popełnianie przestępstw, czy tez wykroczeń, ale takimi rzeczami powinna zająć się policja, a nie jakieś durne formacje, wymyślone do zarabiania kasy. Druga sprawa, jak można wydać ciężkie miliony złotych, a potem okazuje się, że to wszystko jest niezgodne z prawem ... To są działania PO i ich koalicjantów ... Mieli oni za zadanie osłabienie organów ścigania i zrobili to bardzo skutecznie. Brawo ...
      • Gość: zombie Re: Straż miejska wystawiała nielegalne mandaty? IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 07.08.13, 10:44
        Co za kraj, w którym nie można karać buractwa przy użyciu prostych i nowoczesnych metod? To jest patologia, straz miejsca nie moze byc wszedzie o majac wszystkie w d... policji nie wspomne. Po to jest centrum monitoringu, zeby dyscyplinowac lamiacych prawo kierowcow.

        Tak dla STRAZY MIEJSKIEJ!
        • albrecht_kalba Re: Straż miejska wystawiała nielegalne mandaty? 07.08.13, 12:54
          Długo pracujesz jako inkasent budżetu miasta?
          Znajdź jakś przyzwoitą pracę.
          • Gość: Pozdro od straży Kolejny krętacz się odezwał IP: 91.233.18.* 07.08.13, 14:15
            mandaty cię nie ominą obiboku.
          • belphegor-pisu Re: Straż miejska wystawiała nielegalne mandaty? 08.08.13, 16:30
            Jak widzę ludzie poznają się natychmiast.
        • Gość: rafal Re: Straż miejska wystawiała nielegalne mandaty? IP: 193.24.24.* 07.08.13, 12:56
          Może. Tylko musi umiec to robić, a jak widac straszakom zalezy wyłącznie na kasie.
          Wystarczy że SM, zamiast wlepiac mandat, wystawi do sądu wniosek o ukaranie, a nagranie z monitoringu załączy jako dowód.
          W polskim prawie nie ma z góry ustalonego podziału co moze być dowodem w sprawie, a co nie. o dopuszczeniu dowodu każdorazowo decyduje sąd, i jeśli uzna że nagranie jest dowodem, to ono nim będzie i tyle.
          Ale.. kasa z kary sądowej nie trafi juz do urzedu miejskiego w Kielcach tylko do budżetu centralnego, a ten "drobny" szczegól sprawia, że cała robota jest nieopłacalna dla straszaków, więc nie mają motywacji by tak działać i tyle ;)
          • Gość: wdr Re: Straż miejska wystawiała nielegalne mandaty? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.08.13, 13:24
            przecież mandatu można nie przyjąć i sprawa idzie do sądu, więc o co chodzi? jeśli ktoś uważa, że SM łamie prawo dając mu mandat to droga wolna
          • vogon.jeltz Re: Straż miejska wystawiała nielegalne mandaty? 07.08.13, 14:25
            > Wystarczy że SM, zamiast wlepiac mandat, wystawi do sądu
            > wniosek o ukaranie, a nagranie z monitoringu załączy jako dowód.

            Tylko to im się kompletnie nie opłaca, bo nawet jeśli sąd uzna winę, to grosza z grzywny nie zobaczą. Ta bowiem wpływa w takim wypadku w całości do skarbu państwa, a nie do gminy. Czyli strażnicy musieliby zapimpalać za bezdurno.
      • Gość: Gosc Re: Straż miejska wystawiała nielegalne mandaty? IP: 195.124.114.* 07.08.13, 13:08
        nie zapedzaj sie tak dziadek bo zadyszki dostaniesz ... wyobraz ze siedzisz sobie na deptaku saczysz ulubiona Nalewke Babuni a tu podchodzi dwoch malolatow i chce dwie dychy na flakona, nie dajesz bo wszystko poszlo na nalewke a do 1-szego daleko wiec rachu-ciachu dziadek bencki dostaje ... na monitoringu niby widac jak z obcasa w szczene przyjmujesz ale zanim patrol przyjedzie chlopakow juz nie ma ... i co teraz dziadek ? dostales ten lomot czy nie ? a jakby do auta sie chlopaki wlamywali bo sponsora nie znalezli ? tez trzeba stac i patrzec ?
    • mieszkaniec350 Straż miejska wystawiała nielegalne mandaty? Sp... 07.08.13, 12:01
      nie wiem o co chodzi temu stowarzyszeniu, jest nagranie idealny dowód, każdy sędzia by taki chciał mieć.chyba chcą żeby wszyscy strażnicy i policjanci podchodzili do aut i wystawiali wezwania to chore przecież jesteśmy w XXI wieku!!!!!!!!!!!!!!!!!
      • Gość: das Re: Straż miejska wystawiała nielegalne mandaty? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.08.13, 12:38
        Nawet w XXI wieku, prawo obowiązywać winno.
        A tak swoją drogą, czy to nie Policja zamiast Straży miejskiej powinna mieć takie centrum monitoringu miasta.
      • Gość: Se Re: Straż miejska wystawiała nielegalne mandaty? IP: *.centertel.pl 07.08.13, 12:53
        Większość piszących tu to chyba miejscy strażnicy , a w dodatku nie rozróżniający przestępstwa od wykroczenia.Wyzywają w dodatku popełniających wykroczenie nazywając ich przestępcami.
        Skóra cierpnie jak z takim osobnikiem miałbym okoliczność dyskutowania o czymkolwiek jak oni nie rozróżniają podstawowych pojęć w dodatku z dziedziny,gdzie przyszło im pracować?
        Gwoli wyjaśnienia należy stwierdzić ,że panowie Strażnicy nie wiedza o tym ,że karać można człowieka , a nie samochód.Problem ten został uregulowany ,(zresztą moim zdaniem błędnie) przy tzw foto- radarach,gdzie to właściciel pojazdu ma zadenuncjować osobę kierującego lub w przypadku nie wskazania takiej osoby on sam zostanie ukarany -to regulacja naszych Posłów,gdzie karany zostanie ten kto nie wie -czyli zz brak wiedzy-oględnie mówiąc.
        W przypadku monitoringu brak zdjęcia osoby kierującej pojazdem zmierzałaby do ukarania samochodu ale ćwiczono to już w Średniowieczu karając konia za to ,że kogoś kopnął.
        W przypadku tych dyskutantów taki koń by się przydał.
      • vogon.jeltz Re: Straż miejska wystawiała nielegalne mandaty? 07.08.13, 14:46
        mieszkaniec350 napisał(a):

        > nie wiem o co chodzi temu stowarzyszeniu, jest nagranie idealny dowód,
        > każdy sędzia by taki chciał mieć

        Sędzia tak - strażnik miejski bardzo, ale to bardzo nie. Albowiem niweczy to główny cel jego istnienia, jakim jest zbieranie kasy do budżetu gminy. Grzywna zasądzona przez sąd - a z dowodem w postaci nagrania nie będzie problemu z jej zasądzeniem - wpłynie bowiem nie do miejskiej kasy, tylko do skarbu państwa.
    • Gość: night zalosne IP: 77.79.235.* 07.08.13, 12:33
      pijanych karac nie mozna bo moze odmowic badania, tu nie mozna krac bo wideło... do czego to wszystko zmierza?
      • Gość: dorosły Re: zalosne IP: *.warszawa.vectranet.pl 07.08.13, 14:05
        Gość portalu: night napisał(a):

        > pijanych karac nie mozna bo moze odmowic badania, tu nie mozna krac bo wideło..
        > . do czego to wszystko zmierza?

        Trafne spostrzeżenie, można dodać jeszcze - sąd wydaje korzystne dla przestępców wyroki itd. Teraz nagonka na prowadzących postępowanie w sprawie Papały - tu sąd zapewne wyda "sprawiedliwy" wyrok.
        W Policji braki kadrowe, jak jeszcze zlikwiduje się Straż Miejską to obywatele będą bronić się sami. I wtedy nastąpi wołanie o pomoc i ratunek. No, ale widocznie musi chyba odbyć się taki cykl > wtedy nasz kraj może zbliży się poziomem rozwoju i odpowiedzialności do Zachodu.
    • Gość: gość4 Re: Straż miejska wystawiała nielegalne mandaty? IP: 95.108.119.* 07.08.13, 12:38
      odnosze wrażenie że wykładnie tego prawa robi ktoś dla wyższego komfortu przestępców.
      • Gość: Uma Re: Straż miejska wystawiała nielegalne mandaty? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.08.13, 12:44
        Kierowców powinna karać Policja tzw Drogówka a Prewencja i Straż Miejska powinna scigać przestępców wszelkiego innego rodzaju.
      • Gość: od zarania Re: Straż miejska wystawiała nielegalne mandaty? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.08.13, 12:52
        Proste jak cep.
        Od karania powinna być policja. Straż, jak sama nazwa wskazuje, od pilnowania lub ratowania !!
        2.
        Od kiedy to źródłem prawa są jakieś wytyczne BRD KGP lub jakieś pisma. Źródłem prawa są ustawy lub rozporządzenia drukowane w Dzienniku Ustaw.
    • albrecht_kalba Straż miejska wystawiała nielegalne mandaty? Sp... 07.08.13, 12:50
      ""- Zostały podpisane, więc są prawomocne. W piśmie z ministerstwa nie ma mowy o tym, że jest inaczej - uważa Kozieł."
      Prawnik z zamiłowania :) Wszystko zgodnie z zasadą obowiązującą w służbach mundurowych - gdy cię złapią za rękę, mów, że to nie twoja ręka.
      Parszywy kraik.
      • belphegor-pisu Re: Straż miejska wystawiała nielegalne mandaty? 08.08.13, 16:32
        Parszyey kraik? Masz przecież ciężko zapracowanego nikona f4s. Więc o co chodzi.
    • Gość: podatnik Czepiacie się. Dobrze, że nie gwałcą na posterunku IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.08.13, 12:56
      lodz.naszemiasto.pl/archiwum/358116,odpowiadaja-za-gwalt-w-komisariacie,id,t.html
    • aakatana Straż miejska wystawiała nielegalne mandaty? Sp... 07.08.13, 13:01
      Na zakazie parkują tylko wybrańcy, reszta populacji do karania. Czy straż miejska to widzi w tym swoim monitoringu?
      CZY POZNAJECIE KTO TO?
    • forum007 Straż miejska wystawiała nielegalne mandaty? Sp... 07.08.13, 13:04
      .nadzór na Strażą Miejską sprawuje KOMENDANT WOJEWÓDZKI POLICJI ..no chyba że jest na urlopie ...
    • jan12121 Straż miejska wystawiała nielegalne mandaty? Sp... 07.08.13, 13:07
      Podać do prokuratury? Oczywiście, ale urzędników, którzy tak dziurawe przepisy napisali, oraz którzy teraz takie pokrętne interpretacje podają. Podstawa prawna na dowody w sprawie? Bzdura - trafność dowodu ocenia sąd, wszystko może być dowodem! Czy się różni zeznanie policjanta czy strażnika miejskiego od obrazu z kamery? A zdjęcia przypadkowych świadków?
      Sprawa jest poważna, bo mam coraz więcej podstaw sądzić, że przepisy są specjalnie pisane tak jak są pisane - ktoś może wreszcie sie tym zainteresuje...
      • Gość: Gosc czas przyjac do wiadomosci dwa fakty IP: 195.124.114.* 07.08.13, 13:10
        1 Jestesmy rzadzeni przez bande debili
        2 Sami ich wybralismy
      • ko_mentator Re: Straż miejska wystawiała nielegalne mandaty? 07.08.13, 13:18
        W postępowaniu mandatowym sąd może być co najwyżej tym ukaranym ;)
      • Gość: boombel Re: Straż miejska wystawiała nielegalne mandaty? IP: *.dynamic.chello.pl 07.08.13, 14:19
        jeden mądry tutaj, dokładnie tak !
      • Gość: remil Re: Straż miejska wystawiała nielegalne mandaty? IP: *.adsl.inetia.pl 08.08.13, 23:30
        Do likfidaci cała Straż Miejska bo to zbedny wydatek na takich darmoziadów co tylko czychaja za krzakami i robia zdiecia kierowca i nabijaja tylko kieszeń władzom miejskim dawno powinni zlikwidowac straz miejska za duże pieniadze ida z budrzetu miasta i gmin
    • pytaniepomocnicze O to koeniecznie pan komendatnt 07.08.13, 13:20
      "Nie widzę różnicy w naocznym potwierdzeniu zdarzenia a obrazem przekazywanym przez monitoring" - O to koniecznie pan komendant powinien obejrzeć jakiś film, niekoniecznie Avatara.
    • Gość: eh Re: Straż miejska wystawiała nielegalne mandaty? IP: 62.233.246.* 07.08.13, 13:23
      W Szczecinie na podstawie monitoringu dostaliśmy w 6 osób po 500 PLN mandatu. Odwołaliśmy się do sądu i dostaliśmy jeszcze extra 100 czy li 600 PLN zgodnie z prawem. Syf i kiła a nie państwo.
      • Gość: wdr brawo sąd! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.08.13, 13:27
        jednak jest sprawiedliwość na tym świecie :)
      • droch Re: Straż miejska wystawiała nielegalne mandaty? 07.08.13, 13:34
        To straszne. A wystarczyło nie łamać prawa... 3600 zostałoby w kieszeni...
        • Gość: eh Re: Straż miejska wystawiała nielegalne mandaty? IP: 62.233.246.* 07.08.13, 13:40
          Cymbały z wybiórczej dostaliśmy mandaty na podstawie monitoringu bo podobno machaliśmy rękami i na tej podstawie 300 metrów dalej patrol policji wlepił nam mandat za zakłócanie przygłupy z forum GW.
      • Gość: sralon24.poopoo Re: Straż miejska wystawiała nielegalne mandaty? IP: *.yolau.net 07.08.13, 13:53
        Kopa w dupę sąd wam jeszcze powinien zasadzić, tłuki!
        Nienawidzę samolubnych tłuków, którym wydaje się,
        że wszystko im wolno.
        • Gość: eh Re: Straż miejska wystawiała nielegalne mandaty? IP: 62.233.246.* 07.08.13, 13:58
          widzę że straż miejska broni się dzielnie. Z taką ilością pożytecznych idiotów to pseudo państwo będzie trwać i trwać.
      • Gość: Widz Żeby taki mandat dostać to IP: 91.233.18.* 07.08.13, 14:28
        musieliście się chyba zesr... na głównym rynku miasta.
    • rezun-one Najlepiej zdelegalizować wszelkie formy obrazowani 07.08.13, 13:30
      Niby dlaczego Policja i prokuratura używa zdjęć i filmów jako dowodów?
      Zdelegalizować wszelkie firmy obrazowania zdarzeń. Dziś bardzo łatwo je zmanipulować.
      Wiem że ustosunkowanym ludziom głupio latać z dziesiątkami mandatów do anulowania.
      Tym bardziej że ostatnio takie fakty się upublicznia.
      Dlaczego zdjęcie Wacka włamującego się do kiosku ma być dowodem a zdjęcie Kurskiego przejeżdżającego skrzyżowanie na czerwonym świetle już nie?
      Tylko dlatego że drugiego sfotografował strażnik miejski a pierwszego przypadkowy człowiek?
      Proponuje rozwiązanie Korwina-Mike, rozpędźcie prokuraturę, sądy i policję na cztery wiatry.
      Rozdać obywatelom broń i niech wymierzają sprawiedliwość doraźnie na własną rękę.
      Zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na służbę zdrowia, tych którzy przeżyją trzeba będzie leczyć.
    • fctheduck Straż miejska wystawiała nielegalne mandaty? Sp... 07.08.13, 13:41
      Dlaczego nikt nie zwrócił uwagi na to, że są to mandaty za wykroczenia, a nie czysta złośliwośc złych strażników. Naprawdę lubicie buraków parklujących gdzie popadnie, bo to Polska i buractwo czuje się bezkarne?
      • Gość: Nielot Re: Straż miejska wystawiała nielegalne mandaty? IP: 91.212.223.* 08.08.13, 07:31
        OK, jak zobaczę że robisz coś niezgodnie z prawem wypisze ci mandat. Będę na tyle lepszy od SM ze wpłatę wpisze nie na swoje konto a na jakich charytatywny cel. Zapłacisz?

        To co robi SM to przekroczenie uprawnień. I to jest karalne.
        Co innego , że nasze prawo jest pisane na kolanie i dziurawe jak sito...
    • cin1977 Straż miejska wystawiała nielegalne mandaty? Sp... 07.08.13, 13:48
      Jak widać polactwo buractwo zrobi wszystko aby bezkarnie jeździć jak chce i parkować jak chce...
      • Gość: smurfmadrala Re: Straż miejska wystawiała nielegalne mandaty? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.08.13, 13:58
        www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/902848,Nie-trzeba-placic-mandatu-z-fotoradaru-od-strazy-miejskiej-Tak-uwaza-prokuratura
        Tagi:
        "Prawo", "prawnicy", organ władzy "ustawodawczej" ma na usługach WŁASNE biuro "prawne",
        "autorytety" demokratycznie wybrani tworzą "prawo", maszynki do łatania długów, zielona wyspa,
        młode, wykształcone magistry, z dużych miast
    • Gość: Oburzony2013 Obraz z kamery nie jest dowodem IP: 91.233.18.* 07.08.13, 14:02
      Czy istnieje na świecie bardziej wiarygodny dowód niż nagranie kamerą? Chyba ktoś ma nierówno po sufitem, jeśli nagranie (rozumiem, że wyraźne i nie budzące wątpliwości) nie jest dowodem przestępstwa/wykroczenia.
    • tlenek_wegla Re: Straż miejska wystawiała nielegalne mandaty? 07.08.13, 14:09
      Wiekszosc z was nie ma pojecia o czym piszze. Pytacie dlaczego Policja moze uzywac zdjec jako dowod etc.... Wskazujecie, ze to doskonaly dowod.

      Owszem!!!!!

      A L E W S A DZ I E!!!!

      Tutaj mamy do czynienia z ukaraiem mandatem na podstawie monitoringu. Podobnie jak fotoradar. Gosc przekroczy predkosc, nikt nie zatrzyma, nie podejdzie z mandatm, tylko dostanie na adres domowy mandacik z drukiem przelewu. Straz kara tak za wykroczenia drogowe - w trybie mandatowym.


      I to jest problem, bo o ile radar jest urzadzeniem z legalizacja do pomiaru predkosci, robienia zdj etc, to kamery z monitoringu juz nie.


      Gdyby szanowni straznicy ruszyli swoje tluste kupry i udali sie na miejsce i ukarali parkujacego, to inna sprawa. Nagranie jako dowod w sadzie jest calkiem ok.

      Ale wystawienie mandatuna bazie zapisu juz nie jest! Niech straz idzie do sadu i oskarzy obywatela i jako dowod przedstawi nagranie.


      O to generalnie chodzi.
      • Gość: booombel Re: Straż miejska wystawiała nielegalne mandaty? IP: *.dynamic.chello.pl 07.08.13, 14:17
        ale w komisariacie policji czy innej komendzie juz nie sa dowodem ? pan xxx wysyła wam zdjęcia lub filmy wykroczeń i co ? do kosza ? czy mandat ? jak wam złozy oswiadczenie (czy jak to tam u was sie nazywa) to co ? nie karzecie ? a mnie kto ukarał , bo pan xxx widział i zeznał ze widział ?
        nawet zdjecia i filmu nie było !!
        • tlenek_wegla Re: Straż miejska wystawiała nielegalne mandaty? 07.08.13, 14:30
          Ewidentnie nie rozumiesz na czym polega postepowanie mandatowe w sprawie wykroczenia.


          Straz miejska nie ma wszystkich uprawnien Policji. Ustawodawca zezwolil jej na pewne prerogatywy, w tym karanie wykroczen drogowych, ale:


          - albo korzystajac z legalizowanych urzadzen pomiarowych (wtedy moga Ci wyslac mandat do domu)

          - albo bezposrednio po wykroczeniu, kiedy to mozna ustalic sprawdze wykroczenia. Nie mozna dac mandatu samochodowi. Musi byc osoba popelniajaca wykroczenie.

          Dlatego tez tak kontrowersyjne sa sprawy zwiazane z listami, ktore wysyla SM, gdzie domaga sie wskazania kogos, lub przyjecia kary. takie postepowanie jest niekonstytucyjne, a grzenie kara za niewskazanie to przekroczenie uprawnien, poniewaz wlasciciel pojazdu , do ktorego wyslano list nie musial byc kierowca. Temat jest troche zlozony, ale przy znajomosci przepisow dosyc jasny.

          Trzeba tylko dobrze znac kodeks postepowania, kpw, ustawe o strazy gminnej i krd.

          Znajomosc tych przepisow gwarantuje pierwsza rozprawa w sadzie, kiedy nie chcemy sie przyznac do winy, ktora nie istnieje. Czeka to kazdego, kogo straz zrobila w balona i poslala do sadu, chocby z powodu zle ustawionego fotoradaru, braku legalizacji, braku szkolen funkcjonariuszy i innych rzeczy.
    • soso_soso sedzia takze nie powinien karac skoro nie widzial 07.08.13, 14:17
      jaki tam dowod z nieprawidlowego parkowania obraz z kamery?! Dowodem jest jak przyjdzie straznik i stwierdzi, ze ktos parkuje za dlugo. Jego oko jest lepszymn dowodem niz jakies zdjecie czy nagranie.
      Kocham takie rowazanie, szczegolnie, ze w tak szczytnej sprawie jak unikanie zasluzonej kary.

      Podobnie fotoradary - co to za dowod skoro nie bylo tam policjanta czy straznika.
      Kocham taka Polske i takie jej przepisy.

      pzdrw

      soso
      • tlenek_wegla Re: sedzia takze nie powinien karac skoro nie wid 07.08.13, 14:33
        Fotorasdar musi miec uwiazanego Straznika chlopcze. ustawa wyraznie mowi, ze urzadzenie musi dzialac pod stalym nadzorem straznika.

        Co wiecej, straznik ten musi miec szkolenie z obslugi (nodajze par 129b i e kodeksu drogowego)
        • Gość: A szkoda Nie posraj sie z tymi paragrafami IP: 91.233.18.* 07.08.13, 14:42
          bo w tym czasie dojdzie do tragedii jak będziesz dalej przez pół dnia pisał uzasadnienie nałożenie mandatu. Ale widać nie każdy używa mózgu.
          • tlenek_wegla Re: Nie posraj sie z tymi paragrafami 07.08.13, 14:46
            Alez nie chodzi o zadne uzasadnienie. Mandaty nakladane przez SM na podstawie monitoringu sa nielegalne i koniec. Straz Miejska nie ma takich uprawnien.

            Koniec sprawy.
        • Gość: dzikikraj Re: sedzia takze nie powinien karac skoro nie wid IP: *.kielce.vectranet.pl 07.08.13, 14:46
          Chrzanisz głupoty - dowo z radaru jest nalezytym dowodem w calej UE - mam nadzieję, że jak dostaneisz mandat z radaru, to juz nie bedziesz taki chojrak.
          • tlenek_wegla Re: sedzia takze nie powinien karac skoro nie wid 07.08.13, 14:49
            Dowod z prawidlowo ustawionego radaru wykonany przez straznika z uprawnieniami do robienia pomiarow. :P

            Ty nadal lykaj falszywe pomary z iskry, czy multanovy zle postawionej przez cymbala straznika, ktory ma wyrobic budrzet i mic go nie obchodzi ile jechales... Zle ustawienie powoduje przeklamania i kaska leci.
          • tlenek_wegla Re: sedzia takze nie powinien karac skoro nie wid 07.08.13, 14:53
            Jak dostane , to go ne przyjme i pojde do sadu, bo wiem, z w 90% przypadkow niczego nie zaplace.


            SM lamie prawo nagminnie.
    • mirek-k33 Przynajmniej na te ich przenośne fotoradary 07.08.13, 14:53
      jest dobry sposób. Ja mam Yanosika w telefonie i zawsze zgłaszam jak koło nich przejadę, żeby inni kierowcy wiedzieli, że tam się czają.
      • Gość: dlaczego Re: Przynajmniej na te ich przenośne fotoradary IP: *.dynamic.chello.pl 07.08.13, 15:20
        Dlaczego się nie dogadaja z kibicami i nie zrobia rerefendum ws odwolania prezydenta????
        • Gość: cienki bolek cienki bolek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.08.13, 20:01
          cienki bolek z dedykacja dla komendanta straży - mam nadzieję ,że skłoni do przemyśleń

          www.youtube.com/watch?v=esSgqCcrp6c&feature=player_embedded
    • rabbinhood czas 08.08.13, 08:08
      czy czas systemu można zmanipulować?
      • Gość: smurfmadrala na służbie zielonej wyspy... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.08.13, 14:30

        Liberalno-Demokratyczna Republika Zielonej Wyspy
        zwana przez tubylczych namiestników "przyjaznym" państwem.

        warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34862,14404835,Brutalny_kanar_szarpal_kobiete___Zlapalem_cie__k_____.html#BoxSlotII3img

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka