Dodaj do ulubionych

Dworzec PKS

24.05.14, 16:03
Jakie są stanowiska Radnych - naszych przedstawicieli
w sprawie sprzedawania a następnie odkupywania dworca PKSu?
Obserwuj wątek
  • Gość: toy toy Re: Dworzec PKS IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.05.14, 16:45
   Nie oszukuj czytających. I na dodatek tak prymitywnie. Organem założycielskim przedsiębiorstwa o nazwie PKS Kielce był wojewoda świętokrzyski. I nie udawaj idioty, że nie wiesz iż likwidatorem PKS Kielce był członek PO niejaki Marek Wołoch wyznaczony do tej funkcji przez wojewodę świętokrzyskiego. I nie udawaj też idioty, że to miasto Kielce sprzedawało dworzec PKS po to by go teraz odkupić. No chyba, że jesteś idiotą i wcale nie musisz go udawać. Ale wtedy swoje rozpaczliwe sensacje adresuj na szpital w Morawicy.
   • Gość: jajo Re: Dworzec PKS IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 24.05.14, 20:20
    Zabawa trwa. Ratuszmeni chcieli mieć dworzec, wiec po sprzedaży przez likwidatora, tak obwarowali warunkami planistycznymi, ze kupiec chce go sprzedać, bo nie może wybudować tego co chciałby. Tradycyjnie, magistraccy odkupią go drożej ( jak cześć akwenu na Szydłówku ).
    Czy powstanie tam galeria zaufanego kielczanina, znajomego wielkiego urzędnika ?
   • Gość: bzyk Re: Dworzec PKS IP: *.dynamic.chello.pl 25.05.14, 01:23
    Ja to wszystko wiem. I nadal nie rozumiem. Wystarczy mieć 5 tys. zł, by przejąć PKS?

    ED, 2011-06-20, 20:06, Fani latania... i bardzo tajemnicza firma stają do walki o świętokrzyskie PKS
    "Całkowicie tajemniczą firmą jest spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Retail Provider z Wrocławia zarejestrowana w Warszawie w grudniu 2010 roku z kapitałem założycielskim zaledwie 5 tysięcy złotych. Wszystkie udziały należą do firmy Pelmano Trading&Inwestment Limited, która kontroluje kilka innych spółek. Prezesem Retail Provider jest pan Tadeusz Wiesław Łatała przed ponad 10 laty mocno związany z kielecką firmą Biomedic, gdzie był między innymi prezesem zarządu i prezesem razy nadzorczej. Retail Provider stawała już do walki o zakup kilku spółek PKS, między innymi we Wrocławiu i Siedlcach, ale nie została wybrana przez ministra Skarbu Państwa. "

    Olsztyński PKS ma nowego właściciela
    2011-10-05 11:12:32 (ost. akt: 2011-10-05 11:21:18)

    "Retail Provider Sp. z o.o. została nowym właścicielem olsztyńskiego PKS-u. Spółka 4 września 2011 roku kupiła 85% akcji przewoźnika. Tym samym kilkumiesięczny proces prywatyzacji zakończył się.
    Olsztyński PKS ma nowego właściciela
    Minister Skarbu podpisał umowę sprzedaży akcji olsztyńskiej spółki z firmą Retail Provider z siedzibą w Warszawie. Wartość transakcji, jak poinformował resort skarbu, to 12 milionów 342 tysiące złotych.
    - Nowym prezesem zarządu Spółki został Jacek Semczuk, powołany na to stanowisko przez Radę Nadzorczą. Dotychczasowy prezes, Adam Iwaniuk, będzie członkiem zarządu Spółki, tak, aby zapewnić kontynuację rozpoczętych już procesów restrukturyzacyjnych - poinformowała Justyna Prokop, PR Manager w Kancelarii Prawnej Trusiewicz Siwko, która była odpowiedzialna za prawną stronę transakcji.
    Retail Provider to przedsiębiorstwo z Warszawy, zajmujące się inwestycjami deweloperskimi. Wątpliwości wśród załogi budzi fakt, że Retail Provider działa głównie w branży deweloperskiej, a nie transportowej. Pracownicy obawiają się, że prawdziwym powodem przejęcia PKS-u może być blisko 6 hektarów ziemi położonej w atrakcyjnym miejscu Olsztyna.
    Olsztyński PKS zatrudnia 170 osób, posiada ponad 80 autobusów. Od ponad roku trwa procedura prywatyzacyjna przedsiębiorstwa."
    olsztyn.wm.pl/71454,Olsztynski-PKS-ma-nowego-wlasciciela.html
    "Coś podobnego dzieje się w Państwowej Komunikacji Samochodowej, która niebawem ma pojawić się na giełdzie pod starym – nowym szyldem. Kiedyś była to Państwowa Komunikacja Samochodowa (PKS). Obecnie słowo Państwowa ma zastąpić P o l s k a , ale istota rzeczy ma pozostać niby ta sama. Skryte kombinacje świadczą o tym, że wkrótce cały kraj będzie objęty siecią połączeń autobusowych, które mają być wykonywane przez prywatnego przewoźnika. Za takim rozwiązaniem stoi biznesmen – Mariusz Koper, który poprzez spółkę Pelmano Trading zarejestrowaną na Cyprze już kontroluje Polską Komunikację Samochodową i za pośrednictwem innych spółek, w które angażuje się osobiście wykupuje PKS należącą do państwa. Na całym świecie, a zwłaszcza w tranzytowej Polsce działalność autobusowo-autokarowa, podobnie jak kolejowa (PKP Cargo S.A.) jest najbardziej dochodowa, o czym świadczą przykłady firm - głównie zagranicznych, które inwestują w krajowy transport lądowy. A więc ogół rzeczy wskazuje na to, że niebawem z ciężkim losem kolejarskim będą borykać się również setki pracowników, zatrudnionych w Polskiej Komunikacji Samochodowej."
    zzksl.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=882:lekcewaenie-mundurowych-kolejarzy&catid=9:aktualnoci-strona-gowna&Itemid=104

    • Gość: bzyk Ogarnijcie się wreszcie! IP: *.dynamic.chello.pl 25.05.14, 01:37
     Za tę akcję dziękuję Prezydentowi.
     Też byłabym w tym wypadku bardzo ostrożna. Dziękuję Panu za odwagę. Sprawdzenie. I myślenie. Wystarczy 5 tys. kapitału zakładowego, żeby mieć nasz kielecki dworzec? Jak to możliwe?

     ---
     Z mojego archiwum wiadomości kieleckich:
     Ewa Zurman, dyrektor ds. rozwoju Katharsis Development...
     "Katharsis Development to firma deweloperska obsługująca inwestycje w sektorze komercyjnym, a w niedalekiej przyszłości także biurowym i mieszkaniowym. Obecnie Katharsis Development przygotowuje projekty centrów handlowych pod nazwą HopStop w Radomiu, Siedlcach, Zamościu oraz warszawskiej Falenicy.
     - Dysponujemy atrakcyjnymi gruntami z potencjałem handlowym i dynamicznie pozyskujemy kolejne. Specjalizujemy się w przygotowaniu oraz realizacji centrów handlowych typu convenience w strategicznych punktach miast - komentuje Piotr Wasilewski, dyrektor do spraw komercjalizacji w Katharsis Development.
     www.propertynews.pl/sylwetki/transfer-z-dtz-do-katharsis-development,13983.html

     www.money.pl/rejestr-firm/nip/521-36-29-411/kod-pocztowy/02-672/
     Rubryka 7. Dane wspólników
     Nazwisko, nazwa lub firma PELMANO TRADING & INVESTMENTS LIMITED
     Udziały posiadane przez wspólnika 100 UDZIAŁÓW O ŁĄCZNEJ WYSOKOŚCI 5.000,00 ZŁOTYCH

     Informacja, czy wspólnik posiada całość udziałów spółki TAK
     Rubryka 8. Kapitał spółki
     1. Wysokość kapitału zakładowego 5000,00 ZŁ

     www.imsig.pl/pozycja/2012/71/KRS/45860,KATHARSIS_DEVELOPMENT_SP%C3%93%C5%81KA_Z_OGRANICZON%C4%84_ODPOWIEDZIALNO%C5%9ACI%C4%84

     "W Zamościu powstaną dwa HopStopy. Warszawska spółka Katharsis Development, operator małych centrów handlowych nazywanych właśnie HopStopami, ponad rok temu, kupiła dwie nieruchomości - przy ul. Hrubieszowskiej i przy ul. Sadowej. To tereny należące niegdyś do zamojskiego PKS. Pod koniec 2014 roku te miejsca zmienią się nie do poznania.
     Inwestor planuje postawić przy ul. Hrubieszowskiej nowoczesny budynek z dworcem i sklepami, a na terenie przy ul. Sadowej małe centrum handlowe. Będą to tzw. HopStopy czy w nomenklaturze Katharsis Development małe centra handlowe z parkingami a w przypadku działki przy Hrubieszowskiej, również połączone z Zintegrowanym Centrum Komunikacyjnym (ZTC). Powierzchnia budynku handlowego - ok. 4 000 mkw. Przy budynku ZTC zaplanowano pięć stanowisk dla autobusów i dziesięć dla busów. Ma być również poczekalnia, kasy i biura. Podobne centra inwestor buduje lub planuje budować również w Olsztynie, Radomiu i Siedlcach.
     HopStop przy ulicy Sadowej to - w planach spółki Katharsis Development - budynek usługowo-handlowych, stacja benzynowa oraz myjnia bezdotykowa. W pawilonie zlokalizowany zostanie sklep spożywczy, RTV / AGD, drogeria, apteka oraz stoiska lokalnych najemców.
     Tak w wizualizacjach Biura Architektonicznego Innebo (www.innebo.com) będą wyglądały nowe obiekty w Zamościu. Poniżej Zintegrowane Centrum Komunikacyjne przy ul. Hrubieszowskiej, obecny wygląd dworca PKS i HopStop przy ul. Sadowej."
     roztocze.net/newsroom.php/33753_Co_wybuduje_sp%C3%B3%C5%82ka_Katharsis_Development?.html

     Teraz pora na kolej...

     "PKP SA to prawdziwy potentat na rynku nieruchomości. W Polsce jest ponad 2500 dworców kolejowych, z czego tylko 640 jest czynnych. PKP ma ponad 106 tys. hektarów gruntów oraz więcej niż 40 tysięcy budynków. Duża część nieruchomości kolejowych to rozpadające się budynki i nieużytki, których nikt nie chce kupić albo działki pod torami kolejowymi. Szacuje się, że ze wszystkich gruntów PKP możliwe do sprzedaży jest więc ledwie 15-20 proc. Ale niektóre kolejowe działki to prawdziwe perełki, na których sprzedaży PKP potencjalnie może zarobić krocie. Władze PKP wzięły się więc za sprzedaż swoich nieruchomości. Chcą w ten sposób znaleźć pieniądze na spłatę długów przekraczających 4 mld zł. Tylko, że warunki rynkowe do sprzedaży działek nie są obecnie zbyt sprzyjające. W pierwszym półroczu udało się pozytywnie rozstrzygnąć 32 proc. przetargów na sprzedaż nieruchomości PKP. To niezbyt wysoki wynik, ale i tak o 13 pkt. proc. wyższy niż rok wcześniej. Tylko w sierpniu i wrześniu PKP chce przeprowadzić ustne przetargi sprzedaży nieruchomości, których cena wywoławcza wynosi w sumie 106 mln zł. W dalszej kolejności sprzedawane (albo zagospodarowywane razem z deweloperem) mają być działki warte potencjalnie nawet setki milionów złotych."

     Read more: wyborcza.biz/finanse/5,108340,14333920,PKP_potentatem_nieruchomosci__Pojedyncze_dzialki_warte.html
   • Gość: sygitoyo Re: Dworzec PKS IP: *.dynamic.chello.pl 25.05.14, 11:10
    interesuje mnie aktualne stanowisko Radnych w tej sprawie
    • Gość: Filip Re: Dworzec PKS...Galeryja...Kielce IP: *.dsl.bell.ca 25.05.14, 15:11
     ...szkoda ze w temacie Dworca PKS...strony nie mogly dojsc do porozumienia....dla inwestora to sa zablokowane pieniadze na kilka lat z ogromnbymi stratami....nie patrzmy tylko na inwestycje pod kontem tylko wlasnych korzysci...bo jesli nie ma ruchu inwestor to my tez tracimy....miasto nie rozwija sie pieniadze odplywaja w innych kierunkach.

     Ostatnio podano w Wirtualnej Polsce liste planowanych Galerii....."Polska Galeriami Stoi"
     Lokalizacja ich mnie przeraza, poniewaza, zwykle taka galeria nie doklejona do kompleksu miasta juz istniejacego...w sumie w polu z wielkim ryzykiem ze zycie tu na chwile moze sie pojawic ale takze szybko odplynac.....w USA stoi tysiace obiektow opuszczonych w ktorych tetnilo kiedys zycie...dzis to juz sa ruiny...dlatego przyszlosc galerii i sens inwestowania w budowe upatruje w laczonych wielobranzowych gniazdach biznesu...przy czym Kielecka Galeria ...jej idea polaczenia dworca z galeria miala jaknajbardziej duzo sensu w sobie....nadchodzi czas nasycenia galeriami polskiego rynku...to juz nie sa poczatki...wielkochalowego biznesu.... obiekty czeka w najblizszych latach wielka proba przetrwania...pieniadze ponownie z n ich odplyna w drobne biznesy male sklepiki....tam gdzie czlowiek ma "po drodze"...i choc marketing bedzie dosc krzykliwy robil cuda by zachecic do konsumbcji....klijentow z kazdym rokiem bedzie ubywac.
     • Gość: no proszę Re: Dworzec PKS...Galeryja...Kielce IP: *.dynamic.chello.pl 30.05.14, 10:58
      "Ostrowiecka firma Interspeed, której upadłość ogłoszono pod koniec ubiegłego roku, została sprzedana w trzecim przetargu. Za 7,5 mln zł ma ją nabyć kielecka spółka Marwena, w której władzach zasiada Marek Wołoch, były prezes zlikwidowanego PKS w Kielcach. Nie wiadomo jednak, czy i kiedy nowy właściciel wznowi produkcję w kupionej firmie.
      O spółce Interspeed zrobiło się głośno na początku ubiegłego roku, kiedy jej właściciele przestali wypłacać wynagrodzenie zatrudnionym pracownikom. Pomimo niewypłacalności zwodzili załogę obietnicami pojawienia się nowych inwestorów i uruchomienia produkcji. Wniosek o ogłoszenie upadłości wniósł dopiero jeden z wierzycieli i pod koniec ubiegłego roku, sąd okręgowy zadecydował o zakończeniu działalności gospodarczej Interspeedu. Wyznaczony na syndyka masy upadłościowej Tycjan Saltarski po zinwentaryzowaniu majątku firmy w dwukrotnym przetargu usiłował go sprzedać. Jednak dopiero w trzecim przetargu wyłoniono nabywcę, który spełnił wszystkie formalności i wpłacił wadium. Okazała się nim kielecka spółka Marwena.
      Kwota wpłacona przez nowego właściciela wraz z pozostałymi należnościami, które syndyk zamierza wyegzekwować od wierzycieli spółki i szacuje na prawie 5 mln zł, będzie przeznaczona na spłatę zobowiązań Interspeedu, w tym dla byłych pracowników firmy. Na liście dłużników Interspeedu znalazły się takie firmy jak Carpatia i Elsner, które według zarządu upadłej firmy chciały w nią inwestować.
      Niestety nie udało nam się skontaktować z Markiem Wołochem. Nie wiadomo, więc czy nowy nabywca majątku ostrowieckich walcowni, bo taki był profil produkcyjny firmy, zamierza uruchomić produkcję wyrobów hutniczych. Dodajmy, że unikatowe na rynku towary, bez trudu znajdowały nabywców."
      www.radio.kielce.pl/pl/post-23445

      Bardzo ciekawe: www.krs-online.com.pl/marwena-sp-z-o-o-krs-706907.html
      • Gość: smurfmadrala Re: Dworzec PKS...Galeryja...Kielce IP: *.internetdsl.tpnet.pl 31.05.14, 11:58
       www.biztok.pl/biznes/coraz-mniejsze-zainteresowanie-galeriami-handlowymi_a16427
       Oby otrzeźwienie, uwolnienie od amoku było trwałe.
   • Gość: Benek Re: Dworzec PKS IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 15.11.22, 06:00
    Od ponad 2 miesiecy na dworcu autobusowym Kielce pisuary w toalecie męskiej nieczynne naklejone worki czarne to jest Szok co się dzieje otworzyli bar Bistro wiem z pewnych źródeł że tam są same oszustwa pani dyrektor pani kierowniczka to są znajome właściciela baru bystro ponadto w toalecie męskiej tak okropnie śmierdzi że to jest coś okropnego żeby tak zniszczyć nowy dworzec nie ma żadnych osób które by się za to wzięły pan prezydent i cała Szychta to jest jedna elita oczywiście pan prezydent miasta Kielc pani Damian dyrektorka dworca autobusowego pani kierowniczka Marta Łysak
  • Gość: sygitoyo Re: Dworzec PKS IP: *.dynamic.chello.pl 01.06.14, 17:19
   Jaka jest aktualna opinia kieleckich Radnych
   "w temacie" obiektu - dworzec PKS
   położonego w granicach administracyjnych miasta, które radni reprezentują.

   Obiekt dworzec pks nie jest już nikomu potrzebny do komunikacji.
   Komunikację rozwiązali prywatni przewożnicy.
   I to działa.
   Wolny rynek

   Dlaczego pan Lubawski czy Hajdorowicz czy
   kto tam jeszcze za ich plecami
   zachowują się tak jakby tego nie dostrzegali?
   ICH rozumiem.
   Nie rozumiem braku reakcji przedstawicieli mieszkańców tego Miasta.
   Radnych.
   Ale jeżeli nie reagują:
   to wszystko tłumaczy.
   - prosty koniunturalizm
   w tym partyjny.

   Luna Hajdorowicz by tego nie podpisała panie Arturze,
   czy się mylę?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka