peteen 03.07.12, 18:40 ciekawe co na to machlojski, wszak to jego kumple robili... ;) Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: FeliksEdmundowicz Pęka odremontowana płyta Rynku Głównego IP: *.dynamic.chello.pl 03.07.12, 18:46 aj waj akt wandalizmu... Panie Hamarnik - wal pan z grubej rury - to sabotaż wrogich elementów !!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: decec znów jakaś afera chciała wyjść na powierzchnię IP: *.dynamic.chello.pl 03.07.12, 19:34 33df3f3 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Grzegorz No rzeczywiscie, trudna sprawa... IP: 89.174.214.* 03.07.12, 18:52 ...kostka zabetonowana bez szczelin dylatacyjnych, brak cienia, wysoka temperatura, najdluzszy dzien w roku, pl.wikipedia.org/wiki/Rozszerzalno%C5%9B%C4%87_cieplna ... "Nie wiemy jeszcze co jest przyczyną usterki" Wiem! To z tysiacletnich jaj wylegly sie male smoki wawelskie i buszuja pod powierzchnia rynku, usilujac sie wydostac... Mysle, ze na wszelki wypadek powinnisny wezwac gwardie narodowa... :P Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wojciech Re: No rzeczywiscie, trudna sprawa... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.07.12, 20:06 Wiesz, w gazecie, jak i w ZIKiT-cie pracuja podobne talenty... ...po gimnazjum Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Malinowski Ja w sprawie formalnej... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.07.12, 22:20 Czy ZIKiT wystąpił do ZIKiT-u o zajętość pasa.... - jak to tak bezprawnie sobie zajł kawałek Rynku? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: smok należy wyrównać w końcu te wieże IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.07.12, 18:52 Maryjackie. Oraz rozdać klerowi Skarb Państwa Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: GHY Re: należy wyrównać w końcu te wieże IP: *.play-internet.pl 03.07.12, 19:31 Tak. To wszystko przez czarnych. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ... we wtorek?!? IP: *.xdsl.centertel.pl 03.07.12, 19:05 "We wtorek w okolicy pomnika Adama Mickiewicza pojawiły się dziwne wybrzuszenia." Może w zeszły wtorek bo ja te wybrzuszenia widziałem już w zeszłym tygodniu... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Peng Tyng Re: Pęka odremontowana płyta Rynku Głównego IP: *.cityconnect.pl 03.07.12, 19:06 Sporo ma tych kumpli; można spokojnie iść o zakład, że gdyby czwarty raz startował, to też przeskoczy Rasia. Żeby już o kumplach nieboszczyka Prezydenta Najjaśniejszej Rzeczypospolitej nie wspomnieć. A wybrzuszanie płyty w Rynku ma te same, z grubsza biorąc, przyczyny, co wybrzuszanie szyn tramwajowych. Prawa fizyki mianowicie, m.in. rozszerzanie objętości pod wpływem ciepła. I nie każda budowla zawsze jest gotowa dać im stuprocenrowy odpór, m.in. z tego powodu, że kostrukcja już się może trochę zestarzała, ale przecież nie tylko. Takie są prawa praktycznej inżynierii, choć media tego nie podają do powszechnej wiadomości. Dlatego czyta się głupawe wypowiedzi. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ... Pęka odremontowana płyta Rynku Głównego IP: *.dynamic.chello.pl 03.07.12, 19:26 Podobne wybrzuszenie pojawił się tez na chodniku przy plantach na ulicy Siennej. Może to nadmierna efektywność kretów, które rewanżują się za zajęcie krakowskich Błoni pod Selektora i Strefę Kibica. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: hm Re: Pęka odremontowana płyta Rynku Głównego IP: *.centertel.pl 04.07.12, 01:18 Możliwe; ciekawe jest również, dlaczego tak duży obszar Błoń zajęto dla jednej osoby - kibica? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jar Akt wandalizmu????? Ale bredzi IP: *.dynamic.chello.pl 03.07.12, 20:10 Cóż - ZIKiT i wszystko jasne. Odpowiedz Link Zgłoś
seven Re: Pęka odremontowana płyta Rynku Głównego 03.07.12, 21:30 akt wandalizmu?? ktoś z kilofem przyszedł nap..dalać w tę kostkę?? zresztą, jak oni chcą to sprawdzić, skoro dopiero co ktoś zdemolował fontannę parę metrów dalej i monitoring akurat tam nie działał, hehe Odpowiedz Link Zgłoś
trudnyrynek Pęka odremontowana płyta Rynku Głównego 03.07.12, 21:37 i znowu miejscowa Wybiorcza jest czujna bo : walczy , bo pietnuje, bo wskazuje na to co zle, bo daje kopa w dupe miejscowym kanapowcom z PO by podniesli larum a nie siedzieli gnusni i syci w oPOzycji, bo podpuszcza lokalnych komentatorow takich co to jak wstana od pierogow z kapusta to by chetnie komus przylozyli....a Wybiorcza DELIKATNIE im wskazuje komu moga przylozyc, coz pismaki dostali zadanie z centrali i merdajac wiernie ogonkami zadanie to staraja sie wypelnic..... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zatroskany Pęka odremontowana płyta Rynku Głównego IP: *.aster.pl 03.07.12, 21:43 Od dłuższego czasu podobnie wygląda kostka obok Bramy Floriańskiej, zarówno pd strony Muzeum Czartoryskich jak i w stronę Teatru Słowackiego. Potężne wybrzuszenie jest pod Pawilonem Wyspiańskiego zaraz przy Grodzkiej. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jo Pęka odremontowana płyta Rynku Głównego IP: *.dynamic.chello.pl 03.07.12, 23:13 to wyłażą długi i niezapłacone faktury. Idą po swoje, zabiorą lewą szkołę dla matołów nad Wisłą Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: M Re: Pęka odremontowana płyta Rynku Głównego IP: *.115.broadband9.iol.cz 04.07.12, 14:51 Jak tak można trwonić miejska kasę Panie Mdachlojski??? Otoczony urzędasami znojomkami rwą na strzępy miasto. Kostka była wymieniana pod kościołem Mariackim, teraz będzie na Pijarskiej Rynku itp. Odejdź Pan wstydu oszczędź !!! Zadłużony Kraków przez złe decyzje. Co się dzieje ciekawego na stadionie "nie Wisły" na który wywalił Pan prawie miliard zamiast zatwierdzonej kwoty 360 mln? Co to za projekt którego nie chciało UEFA i straciliśmy Euro? Sam się Pan powołał na szefa komitetu Euro 2012 i co ? Wywalona kasa na piosenkę o Euro w Krakowie ile setek tysięcy???? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bodzio Pęka odremontowana płyta Rynku Głównego IP: *.dynamic.chello.pl 04.07.12, 08:06 hej specjalisty - już w średniowieczu wiedziano w którym miejscu szczeliny dylatacyjne powinny być większe, proponuję zwolnić rodziny radnych z biura a zatrudnić architektów Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Sowa Pęka odremontowana płyta Rynku Głównego IP: 94.42.92.* 04.07.12, 11:57 To pewnie ta barierka postoi tam do następnego lata. Najpierw ekspertyza. Później opinia do ekspertyzy. Później pismo do wykonawcy, korespondencja z wykonawcą, później jakieś roszczenie, proces, rozpisanie nowego przetargu na naprawę wybrzuszenia. Do tego czasu wybrzuszenie się powiększy, bo nie naprawione spowoduje, że zacznie tam przesiąkać opad, w zimie troszkę jeszcze tam pozamarza, wiosenne roztopy tam jeszcze swoje zrobią. Więc ogłoszony przetarg będzie już nieaktualny, bo zmieni się zakres - wypuczenie będzie jeszcze większe. Więc nowy przetarg, dochodzenie kto jest winny, oprotestowanie przetargu, źle obliczony budżet na ten przetarg, więc przetarg unieważniony. Nowy przetarg, nowa specyfikacja. O rany! Roboty dla kilkudziesięciu osób na kilka lat. A załatanie dziury to jedna koparka, dwie osoby i jedna betoniarka. No jeszcze kierowca tej betoniarki. Czyli koszt ok. - strzelam 20.000 PLN. A tak koszt ok. 200.000 PLN (dla urzędasów i ekspertów). Odpowiedz Link Zgłoś