Dodaj do ulubionych

Pęka odremontowana płyta Rynku Głównego

03.07.12, 18:40
ciekawe co na to machlojski, wszak to jego kumple robili...
;)
Obserwuj wątek
    • Gość: FeliksEdmundowicz Pęka odremontowana płyta Rynku Głównego IP: *.dynamic.chello.pl 03.07.12, 18:46
      aj waj

      akt wandalizmu...

      Panie Hamarnik - wal pan z grubej rury - to sabotaż wrogich elementów !!!
      • Gość: decec znów jakaś afera chciała wyjść na powierzchnię IP: *.dynamic.chello.pl 03.07.12, 19:34
        33df3f3
    • Gość: Grzegorz No rzeczywiscie, trudna sprawa... IP: 89.174.214.* 03.07.12, 18:52
      ...kostka zabetonowana bez szczelin dylatacyjnych, brak cienia, wysoka temperatura, najdluzszy dzien w roku, pl.wikipedia.org/wiki/Rozszerzalno%C5%9B%C4%87_cieplna ...

      "Nie wiemy jeszcze co jest przyczyną usterki"

      Wiem! To z tysiacletnich jaj wylegly sie male smoki wawelskie i buszuja pod powierzchnia rynku, usilujac sie wydostac... Mysle, ze na wszelki wypadek powinnisny wezwac gwardie narodowa... :P
      • Gość: wojciech Re: No rzeczywiscie, trudna sprawa... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.07.12, 20:06
        Wiesz, w gazecie, jak i w ZIKiT-cie pracuja podobne talenty...









        ...po gimnazjum
        • Gość: Malinowski Ja w sprawie formalnej... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.07.12, 22:20
          Czy ZIKiT wystąpił do ZIKiT-u o zajętość pasa.... - jak to tak bezprawnie sobie zajł kawałek Rynku?
    • Gość: smok należy wyrównać w końcu te wieże IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.07.12, 18:52
      Maryjackie. Oraz rozdać klerowi Skarb Państwa
      • Gość: GHY Re: należy wyrównać w końcu te wieże IP: *.play-internet.pl 03.07.12, 19:31
        Tak. To wszystko przez czarnych.
    • Gość: ... we wtorek?!? IP: *.xdsl.centertel.pl 03.07.12, 19:05
      "We wtorek w okolicy pomnika Adama Mickiewicza pojawiły się dziwne wybrzuszenia."

      Może w zeszły wtorek bo ja te wybrzuszenia widziałem już w zeszłym tygodniu...

    • Gość: Peng Tyng Re: Pęka odremontowana płyta Rynku Głównego IP: *.cityconnect.pl 03.07.12, 19:06
      Sporo ma tych kumpli; można spokojnie iść o zakład, że gdyby czwarty raz startował, to też przeskoczy Rasia. Żeby już o kumplach nieboszczyka Prezydenta Najjaśniejszej Rzeczypospolitej nie wspomnieć. A wybrzuszanie płyty w Rynku ma te same, z grubsza biorąc, przyczyny, co wybrzuszanie szyn tramwajowych. Prawa fizyki mianowicie, m.in. rozszerzanie objętości pod wpływem ciepła. I nie każda budowla zawsze jest gotowa dać im stuprocenrowy odpór, m.in. z tego powodu, że kostrukcja już się może trochę zestarzała, ale przecież nie tylko. Takie są prawa praktycznej inżynierii, choć media tego nie podają do powszechnej wiadomości. Dlatego czyta się głupawe wypowiedzi.
    • Gość: ... Pęka odremontowana płyta Rynku Głównego IP: *.dynamic.chello.pl 03.07.12, 19:26
      Podobne wybrzuszenie pojawił się tez na chodniku przy plantach na ulicy Siennej. Może to nadmierna efektywność kretów, które rewanżują się za zajęcie krakowskich Błoni pod Selektora i Strefę Kibica.
      • Gość: hm Re: Pęka odremontowana płyta Rynku Głównego IP: *.centertel.pl 04.07.12, 01:18
        Możliwe; ciekawe jest również, dlaczego tak duży obszar Błoń zajęto dla jednej osoby - kibica?
    • Gość: jar Akt wandalizmu????? Ale bredzi IP: *.dynamic.chello.pl 03.07.12, 20:10
      Cóż - ZIKiT i wszystko jasne.
    • seven Re: Pęka odremontowana płyta Rynku Głównego 03.07.12, 21:30
      akt wandalizmu?? ktoś z kilofem przyszedł nap..dalać w tę kostkę?? zresztą, jak oni chcą to sprawdzić, skoro dopiero co ktoś zdemolował fontannę parę metrów dalej i monitoring akurat tam nie działał, hehe
    • trudnyrynek Pęka odremontowana płyta Rynku Głównego 03.07.12, 21:37
      i znowu miejscowa Wybiorcza jest czujna bo : walczy , bo pietnuje, bo wskazuje na to co zle, bo daje kopa w dupe miejscowym kanapowcom z PO by podniesli larum a nie siedzieli gnusni i syci w oPOzycji, bo podpuszcza lokalnych komentatorow takich co to jak wstana od pierogow z kapusta to by chetnie komus przylozyli....a Wybiorcza DELIKATNIE im wskazuje komu moga przylozyc, coz pismaki dostali zadanie z centrali i merdajac wiernie ogonkami zadanie to staraja sie wypelnic.....
    • Gość: zatroskany Pęka odremontowana płyta Rynku Głównego IP: *.aster.pl 03.07.12, 21:43
      Od dłuższego czasu podobnie wygląda kostka obok Bramy Floriańskiej, zarówno pd strony Muzeum Czartoryskich jak i w stronę Teatru Słowackiego. Potężne wybrzuszenie jest pod Pawilonem Wyspiańskiego zaraz przy Grodzkiej.
    • Gość: jo Pęka odremontowana płyta Rynku Głównego IP: *.dynamic.chello.pl 03.07.12, 23:13
      to wyłażą długi i niezapłacone faktury. Idą po swoje, zabiorą lewą szkołę dla matołów nad Wisłą
      • Gość: M Re: Pęka odremontowana płyta Rynku Głównego IP: *.115.broadband9.iol.cz 04.07.12, 14:51
        Jak tak można trwonić miejska kasę Panie Mdachlojski??? Otoczony urzędasami znojomkami rwą na strzępy miasto. Kostka była wymieniana pod kościołem Mariackim, teraz będzie na Pijarskiej Rynku itp. Odejdź Pan wstydu oszczędź !!! Zadłużony Kraków przez złe decyzje. Co się dzieje ciekawego na stadionie "nie Wisły" na który wywalił Pan prawie miliard zamiast zatwierdzonej kwoty 360 mln? Co to za projekt którego nie chciało UEFA i straciliśmy Euro? Sam się Pan powołał na szefa komitetu Euro 2012 i co ? Wywalona kasa na piosenkę o Euro w Krakowie ile setek tysięcy????
    • Gość: bodzio Pęka odremontowana płyta Rynku Głównego IP: *.dynamic.chello.pl 04.07.12, 08:06
      hej specjalisty - już w średniowieczu wiedziano w którym miejscu szczeliny dylatacyjne powinny być większe, proponuję zwolnić rodziny radnych z biura a zatrudnić architektów
    • Gość: Sowa Pęka odremontowana płyta Rynku Głównego IP: 94.42.92.* 04.07.12, 11:57
      To pewnie ta barierka postoi tam do następnego lata. Najpierw ekspertyza. Później opinia do ekspertyzy. Później pismo do wykonawcy, korespondencja z wykonawcą, później jakieś roszczenie, proces, rozpisanie nowego przetargu na naprawę wybrzuszenia. Do tego czasu wybrzuszenie się powiększy, bo nie naprawione spowoduje, że zacznie tam przesiąkać opad, w zimie troszkę jeszcze tam pozamarza, wiosenne roztopy tam jeszcze swoje zrobią. Więc ogłoszony przetarg będzie już nieaktualny, bo zmieni się zakres - wypuczenie będzie jeszcze większe. Więc nowy przetarg, dochodzenie kto jest winny, oprotestowanie przetargu, źle obliczony budżet na ten przetarg, więc przetarg unieważniony. Nowy przetarg, nowa specyfikacja. O rany! Roboty dla kilkudziesięciu osób na kilka lat. A załatanie dziury to jedna koparka, dwie osoby i jedna betoniarka. No jeszcze kierowca tej betoniarki. Czyli koszt ok. - strzelam 20.000 PLN. A tak koszt ok. 200.000 PLN (dla urzędasów i ekspertów).
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka