Gość: lek. IP: *.krakow.cvx.ppp.tpnet.pl 08.07.04, 07:20 Popieram , czas skończyć z mafią aptekarzy, robiących krociowe zyski na cudzym nieszczęściu Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: ksiądz Robak Re: Apteka w sieci IP: 5.2.* / *.chello.pl 08.07.04, 09:47 A jedna Pani z Nowej Huty k. Krakowa juz w 1997 r. kupiła apartament na Teneryfie /Wyspy Kanaryjskie/ a jej kolega lekarz z Krakowa kupił 2 takie apartamenty - a akt notarialny spisywali w Anglii - załatwiali to Polacy pośrednicy mieszkający w Londynie w luksusowym domu. Lekarze obecnie - na wnioski aptekarzy - premiowani są przez hurtownie farmaceutyczne za wypisywanie recept na sprzedawane przez te hurtownie leki /zagraniczne i dużo droższe/ Żadna ustawa z tym sobie nie poradzi. Zaraza zaczęła się kilkanaście lat temu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: platynaplus Re: Apteka w sieci IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 08.07.04, 10:03 Jak zwykle odezwała się grupa trzymająca władzę czas skończyć ze skorumpwanymi polskimi urzędasami którzy myślą że mają monopol na wszysko w Polsce, a może to znowu Prezes NFZ wyciąga łapę po kasę utnie się kasa postkomunistom UE- Górą! Panowie urzędnicy to nie kościół tu się nie zbiera na tacę tu się robi interesy, pewnie żałujecie że sami na to nie wpadliście,Ha Ha Ha. Pożal się Boże! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: euro-apo.com Re: Apteka w sieci IP: *.triaton.com / *.triaton.com 08.07.04, 10:22 Wspanialy artykul - Historia sie powiela. Wlasciciel DocMorrisa przechodzil te same problemy w przeciagu ostatnich lat.Firmy,Urzedy i wszyscy jego przeciwnicy beda niestety musieli zaplacic mu odszkodowania. Szkoda tylko ze nie napisano prawdziwego nazwiska Pana "Orlowskiego" - Pan "Orlowski" w rzeczywistosci nazywa sie inaczej. Odpowiedz Link Zgłoś
qx Re: Apteka w sieci 08.07.04, 11:35 Chyba Was popieprzyło. Żerowanie na cudzym nieszczęściu? Apeki, to przecież normalnie prowadzone firmy, które muszą zarabiać pieniądze. Tylko branża jest specyficzna, wymagająca dużych nakładów finansowych i wyczulenia. Jak to jest, że Polacy zawsze mają na wódeczke, a na leki już nie?- bo to przecież krwiopijstwo ze strony aptekarzy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bcx Re: Apteka w sieci IP: *.blich.krakow.pl 12.07.04, 15:54 Coś mi się wydaje, że Ty, albo ktoś z rodizny ma aptekę, więc chcesz udowodnić, jak to ciężko zarobić na chleb. Podaj przykłady marż w takim razi i pogadamy. Dlaczego lek, który u producenta kosztuje 1900 zł, w aptece kosztuje nawet ponad 2500 zł? Odpowiedz Link Zgłoś
makabi Re: Apteka w sieci 08.07.04, 12:44 Ale przecieztu wcale nie idzie o to co w Polsce wolno a co nie. Skoro handel parafarmacutykami jest w Polsce możliwy przez telewizję, ale reklamodawcy prześcigają sie z wmawianiem ze ich srodek przeciwbólowy jest lepszy od konkurencji to dlaczego nie mozna sprzedawać leków nie receptowych w internecie? Problem w tym, ze to novum a starzy aptekarze chcieliby zeby jak najd€zej było po staremu. Tam gdzie sa duże pieniądze nie ma ma prawa. Najpierw nam się do tej Unii spieszył, a terraz coraz więcej nomenkaltury chciałoby zachowac swoje przywileje i obrywy. Skoro moge w internecie kup-ić kawę i alkohol, a kurier przywiezie mi to do domu to dlaczego nie moge kupic Polopiryny? W końcu równie dobrze moge zamówić taksówkę która mi ten lkek przywiezie z apteki. Historia się powtarza. Wszyscy byli za wolnośćią ghospodarczą i w ramch jej promocji forsowali licencje na kolejne dochodowe jej dziedziny. Leki w internecie moga byc przebojem (sa takie np. w Stanach i Kanadzie) ale w ramach wolności gospodarczej trzeba jej zastrzec prawem dal wybranych. Kiedys uczono mnie, że jak w Prl-u publikatory mówiły "zap[ala sie zielone swiatło dla rolnictwa" to inteligentny rolnik co prędzej zwijał interes... Odpowiedz Link Zgłoś