Dodaj do ulubionych

Apteka w sieci

IP: *.krakow.cvx.ppp.tpnet.pl 08.07.04, 07:20
Popieram , czas skończyć z mafią aptekarzy, robiących krociowe zyski na
cudzym nieszczęściu
Obserwuj wątek
    • Gość: ksiądz Robak Re: Apteka w sieci IP: 5.2.* / *.chello.pl 08.07.04, 09:47
      A jedna Pani z Nowej Huty k. Krakowa juz w 1997 r. kupiła apartament na
      Teneryfie /Wyspy Kanaryjskie/ a jej kolega lekarz z Krakowa kupił 2 takie
      apartamenty - a akt notarialny spisywali w Anglii - załatwiali to Polacy
      pośrednicy mieszkający w Londynie w luksusowym domu. Lekarze obecnie - na
      wnioski aptekarzy - premiowani są przez hurtownie farmaceutyczne za wypisywanie
      recept na sprzedawane przez te hurtownie leki /zagraniczne i dużo droższe/
      Żadna ustawa z tym sobie nie poradzi. Zaraza zaczęła się kilkanaście lat temu.
    • Gość: platynaplus Re: Apteka w sieci IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 08.07.04, 10:03
      Jak zwykle odezwała się grupa trzymająca władzę czas skończyć ze skorumpwanymi
      polskimi urzędasami którzy myślą że mają monopol na wszysko w Polsce, a może to
      znowu Prezes NFZ wyciąga łapę po kasę utnie się kasa postkomunistom UE- Górą!
      Panowie urzędnicy to nie kościół tu się nie zbiera na tacę tu się robi
      interesy, pewnie żałujecie że sami na to nie wpadliście,Ha Ha Ha. Pożal się
      Boże!
    • Gość: euro-apo.com Re: Apteka w sieci IP: *.triaton.com / *.triaton.com 08.07.04, 10:22
      Wspanialy artykul - Historia sie powiela. Wlasciciel DocMorrisa przechodzil te
      same problemy w przeciagu ostatnich lat.Firmy,Urzedy i wszyscy jego przeciwnicy
      beda niestety musieli zaplacic mu odszkodowania. Szkoda tylko ze nie napisano
      prawdziwego nazwiska Pana "Orlowskiego" - Pan "Orlowski" w rzeczywistosci
      nazywa sie inaczej.
    • qx Re: Apteka w sieci 08.07.04, 11:35
      Chyba Was popieprzyło.
      Żerowanie na cudzym nieszczęściu? Apeki, to przecież normalnie prowadzone
      firmy, które muszą zarabiać pieniądze. Tylko branża jest specyficzna,
      wymagająca dużych nakładów finansowych i wyczulenia.
      Jak to jest, że Polacy zawsze mają na wódeczke, a na leki już nie?- bo to
      przecież krwiopijstwo ze strony aptekarzy.
      • Gość: bcx Re: Apteka w sieci IP: *.blich.krakow.pl 12.07.04, 15:54
        Coś mi się wydaje, że Ty, albo ktoś z rodizny ma aptekę, więc chcesz udowodnić,
        jak to ciężko zarobić na chleb. Podaj przykłady marż w takim razi i pogadamy.
        Dlaczego lek, który u producenta kosztuje 1900 zł, w aptece kosztuje nawet
        ponad 2500 zł?
    • makabi Re: Apteka w sieci 08.07.04, 12:44
      Ale przecieztu wcale nie idzie o to co w Polsce wolno a co nie. Skoro handel
      parafarmacutykami jest w Polsce możliwy przez telewizję, ale reklamodawcy
      prześcigają sie z wmawianiem ze ich srodek przeciwbólowy jest lepszy od
      konkurencji to dlaczego nie mozna sprzedawać leków nie receptowych w
      internecie? Problem w tym, ze to novum a starzy aptekarze chcieliby zeby jak
      najd€zej było po staremu. Tam gdzie sa duże pieniądze nie ma ma prawa.
      Najpierw nam się do tej Unii spieszył, a terraz coraz więcej nomenkaltury
      chciałoby zachowac swoje przywileje i obrywy. Skoro moge w internecie kup-ić
      kawę i alkohol, a kurier przywiezie mi to do domu to dlaczego nie moge kupic
      Polopiryny? W końcu równie dobrze moge zamówić taksówkę która mi ten lkek
      przywiezie z apteki.
      Historia się powtarza. Wszyscy byli za wolnośćią ghospodarczą i w ramch jej
      promocji forsowali licencje na kolejne dochodowe jej dziedziny. Leki w
      internecie moga byc przebojem (sa takie np. w Stanach i Kanadzie) ale w ramach
      wolności gospodarczej trzeba jej zastrzec prawem dal wybranych.

      Kiedys uczono mnie, że jak w Prl-u publikatory mówiły "zap[ala sie zielone
      swiatło dla rolnictwa" to inteligentny rolnik co prędzej zwijał interes...
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka