Dodaj do ulubionych

"NASZ DZIENNIK" podsumowuje zasługi Milosza

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.08.04, 11:29
Zmarł Czesław Miłosz

W wieku 93 lat zmarł w Krakowie Czesław Miłosz - poeta, pisarz, eseista,
laureat literackiej Nagrody Nobla. Miłosz urodził się w Wilnie. Przed wojną
sympatyzował z komunizmem, po wojnie był przez kilka lat komunistycznym dyplomatą.

Opowiadał się za uczynieniem z Polski 17. Republiki Sowieckiej. Warto
przypomnieć, że w 1945 roku publicznie postulował, aby w Polsce Ludowej nie
wydawać Biblii. Stwierdził, że jest to książka okrutna, krwawa i
przygnębiająca. Na łamach "Tygodnika Powszechnego" atakował ojca Maksymiliana
M. Kolbego. Oczerniał wydawane przez świętego Maksymiliana pisma "Mały
Dziennik" i "Rycerz Niepokalanej", nazywając je antysemickimi.

www.naszdziennik.pl/index.php?typ=po&dat=20040816&id=po42.txt
Obserwuj wątek
    • provokator Re: "NASZ DZIENNIK" podsumowuje zasługi Milosza 16.08.04, 11:30
      bez komentarza
    • Gość: befer - cytat Który skrzywdziłeś IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.08.04, 11:46
      … człowieka biednego
      Śmiechem nad krzywdą jego wybuchając
      Gromadę błaznów wokół siebie mając
      Na pomieszanie dobrego i złego
      Nie bądź bezpieczny, poeta pamięta
      Spisane będą czyny i rozmowy
      Lepszy dla ciebie byłby świt zimowy
      I sznur, i gałąź pod ciężarem zgięta.
    • provokator ... 16.08.04, 11:57
      "Niech bedzie cisza na ziemi,
      wokół poety który umiera w rozpaczy.
      wolny od przebaczenia
      Bo któż przebaczy poecie
      że patrzył na gwiazdy
      że wierzył w trwałą miłość jak w zaczarowane zamczysko
      kto wybaczy poecie ze po latach palących klęsk
      wyszedł z użycia
      chociaż w zmysłach
      pozostał zwycięzcą..."
    • aleksander_krzeszowice A CO TO JEST "NASZ DZIENNIK" ? 16.08.04, 12:32
      ....
      • Gość: belfer Re: A CO TO JEST "NASZ DZIENNIK" ? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.08.04, 14:22
        To taki hermetycznie zamknięty na świat zewnętrzny i prowadzony przez
        fanatycznych, parafialnych nieuków szmatławiec, który nikogo i niczego nie
        potrafi uszanować. Ani śmierci wybitnego polskiego Noblisty, ani nawet tego, że
        fatalna sprawa redakcji „Rycerza”, „Rycerzyka” itp. jest powszechnie znana, a
        tylko taktownie przemilczana dla wyższego dobra. Dobra, które jakoby przyświeca
        również temu, pożal się Boże, „Dziennikowi”.
        • ruczaj.x wstyd sie przyznac.. ale kiedys mialem w rece.. 16.08.04, 14:43
          i dowiedzialem sie, że pod czas wojny w Iraku (tej ostatniej) zginęło 100tys. osób cywilnych...

          podobnie do Miłosza.. co tu komentować

          śmiech i tyle

          ale przynajmniej, czym jest napełniony mózg "krakusa"

          Polska przeprasza za Nasz Dziennik i krakusa.
          • aleksander_krzeszowice DZIĘKI ZA OSTRZEŻENIE PRZYNAJMNIEJ ... 16.08.04, 15:07
            ... nie splamię rąk nieświadomie .
            • mmaly Re: DZIĘKI ZA OSTRZEŻENIE PRZYNAJMNIEJ ... 16.08.04, 17:23
              Pisałem pracę magisterską o propagandzie w czasie uchwalania konstytucji RP (tej obecnej).
              Wstyd się przyznać, ale "Nasz Dziennik" miałem wtedy w ręku co tydzień.
              Świetne źródło bzdurnych cytatów do pracy magisterskiej to było. Dziwne, że pismo tak pełne nienawiści i nie znające miłosierdzia uważa się za chrześcijańskie.
    • Gość: belfer historia się powtarza IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.08.04, 17:36
      W okresie międzywojennym takich szmatławców było sporo. Jedne podlane bardziej
      sosem narodowym, inne ultrakatolickim, a wszystkie redagowane przez
      półinteligentów na użytek ćwierćinteligentów. Jednym z nich był endecko - ONR-
      owski dziennik o przyszłościowej nazwie „Jutro”. Julian Tuwim tak go
      zrecenzował:

      Dziś przyszła mi do głowy myśl
      Że kupujący dziennik „Jutro”
      Nie jutro, ale zaraz dziś
      Ty jutrem sobie zadek utrą.
      • aleksander_krzeszowice NATCHNIONY PRZEZ TUWIMA .... 16.08.04, 22:18
        Twarze zawistne , choć w ręce modlitewnik
        Z kieszeni sterczy nowiutki "Nasz Dziennik"
        Świeże porcje nienawiści , wrogów Ojczyzny poszukiwania
        Żydów , komunistów , masonów to ich obłęd i mania .
        • almodovara Re: ja bardzo przepraszam ale 17.08.04, 09:49
          ale jednak nie zakwalikowałabym wibitnego noblisty polskiego Miłosza
          na wieczny spoczynek na Skałce lub na Wawelu

          Niestety to jest trudna i niewygodna prawda: skalał się był kilkuletnią
          współpracą z komunistami zajmując lukratywne i eksponowane stanowiska w tym
          zbrodniczym systemie a potem czmychnał do łatwiejszego świata.

          Ale poetą jest wspaniałym i jego niektóre wiersze oraz proza są świetne.

          Szkoda, że jego życiorys nie jest kryształowy. Bardzo ubolewam, że był jedna
          koniunkturalistą.
          • Gość: belfer dno IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.08.04, 10:10
            Nie chodzi o bałwochwalcze gloryfikowanie poety. Jego życiorys był równie
            trudny i skomplikowany, jak nasza historia. Opisał to zresztą w wielu
            książkach. Ale notka „Naszego Dziennika” to skandal i kompromitacja (o ile to
            coś może się jeszcze bardziej skompromitować). Tylko jeden akapit, na czwartej
            stronie, ale zawierający ocean prymitywizmu, zajadłości i ciemnoty, oddający
            całą prawdę o tym szmatławcu.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka