Gość: a10 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.09.04, 18:59 jaki jest dobry przepis na kawe frappe? mam maszynkę ale nie znam proporcji i włsciwego postępowania, a bóg jest w szczególach jak wiadomo... Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
cedrowa_gorka Re: jak zrobić kawę frappe? 20.09.04, 19:02 www.kafeteria.pl/bonappetit/przepisy/obiekt_int.php?id_p=118 kuchnia.o2.pl/przepisy/obiekt_int.php?id_p=1483 Odpowiedz Link Zgłoś
serta jak zrobić kawę frappe? 20.09.04, 19:58 moge Ci zdradzic w jaki sposob ja to robie. wsypujesz do kubeczka lyzke lub dwie rozpuszczalnej Nescafe,cukier (o ile lubisz slodka kawe),zalewasz goraca woda,dolewasz do calosci troszke mleka lub smietanki do kawy i czekasz jak ostygnie.Pozniej wsadzasz do zamrazalnika na 30- 40 min.Po wyjeciu,bierzesz zwykla pianke do lodow w spayu (chyba,ze chce Ci sie ubijac pianke z mleka) i psykasz do kubeczka,pianke posypujac utarta czekolada.Mozna jeszcze do kubeczka wlozyc mala galke lodow waniliowych.Pycha. Odpowiedz Link Zgłoś
serta sposób nr 2 20.09.04, 20:01 albo mozesz sobie kupic Ice Coffee od Krugera,zalac zimnym mlekiem i tez bedziesz miec frappe Odpowiedz Link Zgłoś
cedrowa_gorka Re: sposób nr 2 20.09.04, 20:06 serta napisała: > albo mozesz sobie kupic Ice Coffee od Krugera,zalac zimnym mlekiem i tez > bedziesz miec frappe ;))) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: a10 Re: jak zrobić kawę frappe? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.09.04, 21:38 Dzięki za odpowiedzi, ale ta prawdziwa, z Grecji jest na poleconych stronach www. Zdaje się ze sekret wtym zeby mieszac mąlą ilośc a potem dolać mleka, będe próbował, jak sie nie uda trzeba poleciec do Grecji gdzie taką kawę , wspaniała podają. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Asia Re: jak zrobić kawę frappe? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.09.04, 22:23 hej, ja robię taką kawę w koktajlnicy, wsypuję kostki lodu, wlewam mleko (mozna dać mleko zagęszczone z gostynia, bo się dobrze ubija, ale najlepiej to light, lub zwykłe pełne mleko), dodaję nescafe, cukier i lody (koniecznie!!!). załączam na najwyższe obroty dosłownie na 30 sekund, tak żeby rozkruszyć dobrze lód. moja koktajlnica dosłownie w chwilkę ubija to na piankę, efekt jest rewelacyjny. mozna dodać na wierzch kapkę bayleysa lub jakiegoś innego likieru np. amaretto, mozna też sypnąć odrobinę cynamonu. mój mąż ją uwielbia, a pił tą grecką i mówi, że nie odbiega smakowo. wydaje mi się, że cały efekt w tej pianie, a niestety żeby uzyskać dobrą piankę na zimnej kawie na trochę dłużej, to trzeba dodać tłustsze mleko i dobrze ubić. Odpowiedz Link Zgłoś
serta jak zrobić kawę frappe? 20.09.04, 22:46 ewentualnie idz do Ventzla na kawe - najlepiej ta o smaku waniliowym ... mniam Odpowiedz Link Zgłoś
jagoda1976 Re: jak zrobić kawę frappe? 22.09.04, 11:24 Ja robię tak jak Asia. Mleko z kawą, cukrem i kostkami lodu miksuję, dodaję lody (najbardziej lubię z bakaliowymi Zielona Budka) i miksuję. Super. Rozlewam i na wierzch daję jeszcze lody. Naprawdę super. Życzę smacznego Odpowiedz Link Zgłoś