Dodaj do ulubionych

Bez pojednania po meczu na stadionie Cracovii

IP: *.ds1.agh.edu.pl / *.ds1.agh.edu.pl 10.04.05, 23:11
Na niektórych kretynów to zamiast "Zdrowaś Maryjo" trzeba pałki i cały czas
ich walić co sił!! Zauważcie jak potulnie leżą na dolnym zdjęciu - zupewłnie
jak na ubiegłotygodniowych marszach. Obawiam sie że jeżeli tak dalej pójdzie
to za tydzień będziemy mieli kolejne awantury, no chyba ze ci z Wisły będą
bardziej rozumni. Jeżeli nie, to na derbach bedzie cała policja z Małopolski
Obserwuj wątek
    • Gość: Po(L)ak Bez pojednania po meczu na stadionie Cracovii IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.04.05, 23:13
      Nie będziecie mieć derbów bo wam zamkną stadion
      • Gość: .../L/... Re: Bez pojednania po meczu na stadionie Cracovii IP: *.stanet.pl / *.stanet.pl 12.04.05, 23:32
        no,tylko wam nie zamykaja,mimo ze palicie swoj wlasny stadion...albo rzucacie
        kamieniami z tzw.honorowej trybuny.faktycznie powod do dumy...
    • Gość: Krakus Bandyci zawsze będą bandytami! IP: *.net.autocom.pl 10.04.05, 23:14
      Bandyci zawsze będą bandytami!
      I nie pomogą żadne marsze (pseudo)kibiców spod kurii na Błonia czy inne
      msze...
      W piątek po marszu "pojednania" na Błoniach w czasie koncertu kręciły się
      bardzo hałaśliwe podpite grupki w białych "bejsbolówkach" z szalikami
      klubowymi i puszkami piwa w rękach.... - bez komentarza....
      Nawet dwóch dni nie wytrzymali...
      Smutny ten kraj nasz...
      • Gość: OLO I I wszystko w normie IP: *.chello.pl 10.04.05, 23:35
        Miłość do bliźniego zakończyła się w czasie krótszym niz 48 godzin - czyli wszystko w normie - wrócił polski grajdołek. Tyle w sprawie nauk chrzescijanskich
        • Gość: black Twój komentarz też jest przejawem tego grajdołka IP: *.chello.pl 11.04.05, 06:31
          i ciasnoty myślenia.....w sposób prostacki manipulujesz i starasz się przy
          okazji zachowania neandertalczyków zaatakować same chrześcijańskie uniwersalia
          • Gość: dosyc!!! Re: Twój komentarz też jest przejawem tego grajdo IP: *.stanet.pl / *.stanet.pl 11.04.05, 13:12
            jasne,wez sobie kamienie i rzucaj do kazdego...tak najlatwiej.nie widzisz,ze te
            gnoje niszcza cos pieknego?bez wzgledu na barwy klubowe i religie?...
    • Gość: me. Hanba! Zamknac ten stadion! IP: *.net.autocom.pl 10.04.05, 23:57
      Tylko stanowcze dzialania cos zmienia. Nastepne mecze bez kibicow. Wstrzymac
      miejskie dodatcie dla klubu jak wpuszcza na stadion bandytow - oni wszyscy sie
      znaja. Majchrowski do roboty!
      Zdjecia gowniarzy opublikowc i wywiesic na plocie stadionu. Dla wszystkich
      zakaz wstepu na mecze i dozor policyjny w czasie meczow.
      • Gość: alfonso Re: Hanba! Zamknac ten stadion! IP: *.blich.krakow.pl 11.04.05, 10:00
        wspaniałe podejscie...zamknąc stadion...super, pogratulować! w incydentach brało
        udział 30-40 osób a na stadionie było 9 tys. i co? przez taką mniejszość należy
        zamknąć stadion...to ja proponuje np. zamknąć Twoją ulubioną restaurację albo
        kino...dlaczego kilka tysięcy osób ma być pozbawione swojej ulubionej rozrywki?
        zamykanie stadionów to najgorsze rozwiązanie...pozdrawiam
        • Gość: Arbaal PRZESTEPCY NA MONTELUPICH IP: *.miechow.com / *.miechow.com 11.04.05, 11:55
          TO NIECH SIE TE 9 TYSIĘCY ZAOPIEKUJE ALBO WYPIER...... ZE STADIONU TYCH, KTÓRZY
          NIE UMIĄ SIĘ ZACHOWAĆ. PRZESTEPCY NA MONTELUPICH
        • Gość: me. Re: Hanba! Zamknac ten stadion! IP: *.elektro.agh.edu.pl 11.04.05, 11:59
          Dlaczego zamknac? Bo klub i reszta kibicow nie daja sobie rady z grupa
          bandytow. A przeciez panowie z zarzadu i klubu kibica dobrze wiedza kto rzadzi
          tymi zwyrodnialcami. Doskonale sie znaja i nic nie robia.
          Zalosne jest to jak wszyscy udaja, ze oni sa tacy porzadni, a tylko garstka
          dymi. Panowie z wladz Cracovii, czas wreszcie przestac udawac, ze nic nie
          wiecie! Zamykanie oczu i uszu juz nie pomoze. Naprawde mozecie zrobic bardzo
          wiele, a nie tylko ubolewac.
          Oprocz tego to _wy_ jestescie oragnizotorami meczy i na was spoczywa obowiazek
          utrzymania na nim porzadku.
    • Gość: zak Re: Reklama IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.04.05, 23:58
      wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,2647468.html
      Ale Reklama
    • Gość: antydres rozwiązanie jest proste!!! IP: *.net.autocom.pl 11.04.05, 00:24
      wydać kilka razy (że niby to przez pomyłkę) zamiast gumowych amunicję ostrą!!!
      Do tych debili nie przemówi nawet jakby papież nagle zmartwychwstał!!! Należy
      po prostu wytłuc to robactwo bez żadnego miłosierdzia!!!
      • Gość: anty-hools Re: rozwiązanie jest proste!!! IP: *.stanet.pl / *.stanet.pl 11.04.05, 00:43
        popieram!!!miejsce scierwa jest na smietniku!!szkoda,mi tylko prawdziwych
        kibicow Cracovii,ktorych jest zdecydowana wiekszosc,bo te prymitywne smiecie
        sprawily,ze cala Polska uwaza,ze kibic pasow,to kibic bez honoru!i,niestety na
        razie maja racje.a Filipiak problem...ja bym nie robil interesow z
        gosciem,ktorego "kibice",maja za nic nawet smierc papieza...na szcescie
        normalnych jest wiecej!nie dajmy sie tej prymitywnej holocie.PRAWDZIWI
        KIBICE,APELUJE:NIE DAJCIE SIE PROWOKOWAC TYM SMIECIOM.POKAZCIE,ZE COS JESTESCIE
        WARCI I ZE COS OBIECALISCIE OJCU SWIETEMU.JESLI TO ZEPSUJECIE TO POZOSTANIECIE
        POKOLENIEM LUDZI BEZ HONORU!!!!!POZDRAWIM PRAWDZIWYCH KIBICOW HUTNIKA,CRACOVII
        I WISLY.PAMIETAJCIE,COS OBIECALISCIE PAPIEZOWI!!!!!
    • Gość: CRACOVIA-HAŃBA! Re: Bez pojednania po meczu na stadionie Cracovii IP: *.stanet.pl / *.stanet.pl 11.04.05, 00:46
      SLUCHAJCIE!MAM POMYSL.JESLI MACIE ZDJECIA TO PUSCIE W INTERNECIE TYCH
      NIEDOROZWINIETYCH PALANTOW.NIECH CALA POLSKA WIDZI TE "INTELIGENTNE" TWARZE.CO
      WY NA TO?
      • Gość: kibic KSC Re: Bez pojednania po meczu na stadionie Cracovii IP: *.tele2.pl 11.04.05, 01:19
        proszę bardzo - zdjęcia bandytów:
        1. www.legia.net/foto/05cracovia_legia/05cracovia-legia74.jpg
        2. www.legia.net/foto/05cracovia_legia/05cracovia-legia80.jpg
        3. www.legia.net/foto/05cracovia_legia/05cracovia-legia72.jpg

        to są BANDYCI! i należy ich piętnować i eliminować!!!
        • Gość: me. Zamknac stadion! IP: *.elektro.agh.edu.pl 11.04.05, 12:08
          Na zdjeciu:
          www.legia.net/foto/05cracovia_legia/05cracovia-legia74.jpg
          doskonale widac bardzo "pojednawczy" transparent... Na dodatek jak widze
          przywlekli go ze soba kibole z osiedla Krowodrza, widac, ze to cwiercimozgi, bo
          nawet nie wiedza, ze ich osidle nie nazywa sie od dawna XXX-lecia PRL, tak jak
          juz dawno nie ma peerelu.
          Oczywiscie pan Filipiak, pan prezydent Majchrowski, pan Misior i inni nigdy nie
          widzieli takich podobnych _pojednawczych_ transparentow i tych milych uszom
          wiazanek, pijanych dwunatolatkow i temu podobnych zjawisk. Tak panowie? Jesli
          macie honor to sami zamknijcie stadion dla kibicow choc na jeden mecz... Kasy
          wam szkoda?
        • Gość: anty-hools Re: Bez pojednania po meczu na stadionie Cracovii IP: *.stanet.pl / *.stanet.pl 11.04.05, 13:10
          super! i tak powinno byc po kazdej zadymie.zdjecia i najlepiej z
          nazwiskami.niech cala Polska pozna to scierwo
        • Gość: obserwator Re: Bez pojednania po meczu na stadionie Cracovii IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.04.05, 12:40
          A ja polecam wypowiedz z warszawskiego forum sportowego:

          Jak bylo naprawde to przeczytajcie wypowiedz kibica Wisly ktory byl na tym
          meczu.Wypowiedz pochodzi z forum Wisly:
          Panowie - byłem na meczu, co prawda bez barw (ale widziałem kibiców w szalikach
          Wisły i przynajmniej na stadionie nikt ich nie zaczepiał!) i opowiem dokładnie
          jak było. Jeszcze przed meczem kibice Legii rozpoczęli prowokacje - "Cracovia
          pasy - białoczerwone kutasy", "Nożownicy - ch.. wam w dupę" i jeszcze bluzgi na
          Polonię. Cracovia odpowiedziała "Legia to stara..." Pierwsza połowa była bez
          dopingu (dla Papieża) i nic się nei działo. W drugiej połowie zaczęły się
          obustronne bluzgi, a około 200 debili z Cracovii niestety dąło się sprowokowac
          przez imbecyli z Legii podbiegło pod ich sektor i rozpoczęła się tam obustronna
          napinka, szarpanie krat itd. W międzyczasie trzeba przyznać, że gdy z sektora
          Pasów zaczynało się "Legia to stara..." WIĘKSZOŚC STADIONU gwizdała, a spiker
          załuszał. Co do bluzgów na Wisłę - praktycznie ich nie było, tylko JEDEN JEDYNY
          RAZ rozpoczęto ale naprawdę nieśmiałe "Wisła to stara..", ale naprawdę
          obiektywnie przyznaję zostało to błyskawicznie zagłuszone przez ogromną
          większość stadionu i piosenka ta zgasła po jednym wersie. Naprawdę poza tym nie
          było ABSOLUTNIE ŻADNYCH bluzgów na nas, co na stadionie Pasów zdarzyło się
          chyba pierwszy raz od 10 lat. Co do dalszych wydarzeń - absolutnie nie
          usprawiedliwiam tych ok. 200 może 300 debili z Craxy, którzy byli przy sektorze
          legii, ale prawdą jest fakt że rozjuszyło ich rzucenie racą w ich sektor ze
          strony Legii. Dopiero wtedy poleciały butelki i kamienie - po chwili policja
          rozgoniła obie strony, a co było po meczu to już nie wiem, bo nie widziałem.
          Panowie - i najważniejsze - na meczu było 9 tys. widzów i naprawdę
          przytłaczająca większość wyrażała dezaprobatę wobec poczynań tych nielicznych.
          NAPRAWDĘ WIDZĘ, ŻE COŚ SIĘ ZMIENIŁO. Nie zniszczmy tego, nie dajmy się grupce
          bandytów! Ci kibice Wisły w szalikach, którym nikt nic nie zrobił - WYOBRAŻACIE
          SOBIE COŚ TAKIEGO PRZED DWOMA TYGODNIAMI CHOCIAŻBY??? Bo ja nie... Naprawdę
          byłem zbudowany po tym meczu - i kompletnie nie ruszają mnie te dymy kilkuset
          pajaców, bo chyba nikt się nie spodziewał, że bandyci się zmienią! Ważne że
          zmieniła się ogromna większość normalnych kibiców i za to szacunek dla Pasów!
          Naprawdę jeszcze raz apeluję - nie zmarnujmy tego, a bandytów podszywających
          się pod barwy klubowe po prostu powoli ignorujmy i spychajmy na margines! To
          tyle pozdrawiam
          -----------------------------------------------------------------------------
          A swoje "pokokojowe" nastawienie wasi pokazali juz w pociagu jadac na mecz do
          Krakowa!



    • Gość: Gienia1906 Re: Bez pojednania po meczu na stadionie Cracovii IP: *.aua.com 11.04.05, 04:13
      Zgadzam sie z opinia, ze kilkunastu debili ma za nic probe pojednania sie. Dla
      nich najwazniesze to zadymy. Niemniej jednak jestem przeciwny opinii, ze to
      pseudokibice wszczeli awantury. Prawda jest fakt, ze wiele osob czekalo pod
      stadionem na wyjazd kibicow Legii. Ale to policja dala popis swojej glupoty!!!
      To policja sprowokowala cala ta zadyme. Pragne podkreslic, ze jestem normalnym
      kibicem tzw piknikiem i nigdy nie mialem zamiaru dymic. kiedy jednak widzialem
      jak kordon policjantow zaczyna okladac kibicow pijacych spokojnie piwo w
      przystadionowej knajpce sam mialem ochote rzucic w nich kamieniem.
    • Gość: je Re: Bez pojednania po meczu na stadionie Cracovii IP: 83.238.120.* 11.04.05, 05:11
      a jak wyrazalem watpliwosci co do demostracyjnego zamalowywania napisow, i niby
      gorliwosci po smierci papieza, to moj post byl 3 razy kasowany z forum.
    • Gość: KSC Re: Całe KSC ! IP: *.zax.pl / *.zax.pl 11.04.05, 05:25
      Raczej nic nowego że Cracovia rozrabia , nie tylko z legią była burda ale i z
      Wisłą będzie przy pierwszej lepszej okazjii.To nie jest wina piłki nożnej to
      wina kibiców tych sarszych którzy zakożenili w młodszych nienawiść do drużyny
      przeciwnej , oraz wina policji bo niech ktoś się zastanowi że nie są wstanie dać
      sobie rady z garstką popiepszonych kiboli , lub prawda jest bardziej przykra jak
      TU BIĆ I ZAMYKAĆ WŁASNYCH SYNKÓW DARMOZJADÓW I BANDYTÓW...
      • Gość: Wisla Re: Całe KSC ! IP: *.stanet.pl / *.stanet.pl 11.04.05, 13:17
        niestety,ale masz racje...to wlasnie jest ta papieska Polska..obawiam sie,ze na
        wisle bedzie to samo
    • Gość: meki opublikowac nazwiska bandytów!!! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.04.05, 07:43
      policja zatrzymała 20 bandytów. Trzeba opublikowac ich nazwiska oraz imiona ich rodziców,
      jesli to sa nieletni. Gazeta pisze o kilkusetosobowej bandzie. Na podstawie zdjęc można
      przeciez ich zidentyfikować.
      Nazwiska. To najwazniejsze.
      Co prawda w ich połswiatku doda to im splendoru ale przecież reszta spoleczeństwa nie może
      być oszukiwana ukrywaniem przed nią ludzi zagrażających porządkowi publicznemu.
      Nazwisko, 1000zł mandat lub ekwiwalent w postaci sprzątania ulic pod nadzorem (4zł/godz =
      250 godzin) i wypuścić z zakazem stadionowym...
    • Gość: jest dobrze Re: Bez pojednania po meczu na stadionie Cracovii IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.04.05, 08:38
      Nie popaajmy w skrajnosci. Przeciez Cracovia godzila sie z Wisla i Hutnikiem a
      nie z Legia!!! :P
      • Gość: Arbaal Re: Bez pojednania po meczu na stadionie Cracovii IP: *.miechow.com / *.miechow.com 11.04.05, 12:11
        Bardzo inteligentne.
    • Gość: ralf Re: Bez pojednania po meczu na stadionie Cracovii IP: *.geofizyka.krakow.pl 11.04.05, 09:13
      TO JEST TEN UKOCHANY KLUB OJCA ŚWIĘTEGO ? !!! NAWET NIE MINĄŁ TYDZIEŃ
      OD "WIELKIEGO POJEDNANIA" !!! CZAS NAJWYŻSZY SKOŃCZYĆ Z TYMI OSZOŁOMAMI !!!
      TYLKO WIĘZIENIE I CIĘŻKIE ROBOTY PUBLICZNE MOGĄ PRZEMÓWIĆ DO TYCH KAPUŚCIANYCH
      ŁBÓW !!!
    • Gość: derek DO WŁADZ CRACOVII IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.04.05, 09:15
      Bycie kibicem Cracovii zobowiązuje. Niestety nie dociera to w żaden sposób do
      niektórych młodych ludzi przychodzących na stadion przy ul. Kałuży. Zwracam się
      do władz bliskiego memu sercu klubu o podjęcdie radykalnych działań celem
      wyeliminowania ze społeczności Cracovii, nielicznej grupy tzw. pseudokibiców
      kompromitującej biało-czerwone barwy.
      Sądzę, że zakaz wejścia na stadion byłby odpowiedni.
    • zyrafsko Kibice, zorganizujcie sie! 11.04.05, 10:31
      Wy, prawdziwi Kibice, co chcecie pokoju na boiskach, skrzyknijcie sie!
      Nawiazcie wspolprace z klubami i policja, obgadajcie problem, doprowadzcie do
      sensownych trojstronnych ustalen, pomozcie je egzekwowac. Ruszcie media, jakby
      nie chciano z Wami gadac. Jest Was wielu, macie przewage, jestescie sila!
      Kciuki trzymam, nie poddawajcie sie!
      • Gość: anty-hools Re: Kibice, zorganizujcie sie! IP: *.stanet.pl / *.stanet.pl 11.04.05, 13:08
        dokladnie!!czas najwyzszy powiedziec scierwu-NIE!!!nie widzicie,ze im wcale nie
        chodzi o mecz,nawet o klub?ich interesuje tylko zadyma,bo tylko tyle w tych
        podlych swoich zyciach potrafia...niech to dotrze do wszystkich prawdziwych.nie
        dajcie sie manipulowac gnojom!macie swoje mozgi i myslcie.albo teraz ,albo na
        zawsze zostaniemy krajem ,z ktorego cala Europa bedzie sie smiac...skoro nie
        mozemy liczyc na sady,to przynajmniej wyeliminujmy ich za stadionow.Listkiewicz-
        natychmiast wroc do chipow,to bydlo nie zasluguje na to by ich sadzac wsrod
        ludzi.POZDRAWIAM NORMALNYCH HUTNIKA,CRACOVII I WISLY
    • Gość: Piorun Re: Bez pojednania po meczu na stadionie Cracovii IP: *.krakow.pl 11.04.05, 12:16
      Tych bandytow powino sie wylapac i do komory gazowej bo nie ma na nich zadnego
      lekarstwa jakie pojednanie to sa pulglowki a nie kibice
      • Gość: Poznaniak Re: Bez pojednania po meczu na stadionie Cracovii IP: *.icpnet.pl 11.04.05, 20:56
        Komory gazowe dla chuliganów to też pomysł z encyklik Papieża?
    • kocibrzuch Re: Bez pojednania po meczu na stadionie Cracovii 11.04.05, 12:36
      Odpowiedzialność spada i na klub i na "normalnych" kibiców.
      Zawsze się tłumaczą "grupą" lub "garstką" chuliganów,
      jeśli jest to niewielki margines, a kibiców jest przecież multum,
      to czemu sobie z nimi nie poradzą.
      Nie potrafią spacyfikować tej "garstki" czy może nie chcą?
      A może ta grupa wiecznych zadymiarzy nie jest tak nieliczna?

      Wstyd i hańba. Ulubiony klub Ojca Świętego, dwa dni po Jego pogrzebie.
      • Gość: anty-hools Re: Bez pojednania po meczu na stadionie Cracovii IP: *.stanet.pl / *.stanet.pl 11.04.05, 13:04
        a inteligent Filipiak jak zawsze nic nie widzial i nic nie slyszal.mam
        nadzeieje za to ze twoi partnerzy od interesow to widzieli i sie zastanowia
        nastepnym razem z kim robia biznes...wielkie brawa dla calej rzeszy prawdziwych
        kibicow pasow,ktorzy chca normalnosci,ale problem istnieje.nie pozwolmy by
        banda niereformowalnych bezmozgowcow hanbila ten klub!!!miejsce scierwa jest na
        wysypisku smieci i w kryminale.wypie..c cw..e od Cracovii!!!raz na zawsze!!!
        licze,ze po drugiej stronie Blon sa madrzejsi ludzie i nie pozwola,by scierwo
        zniszylo cos pieknego!
        • kocibrzuch Re: Bez pojednania po meczu na stadionie Cracovii 11.04.05, 13:09
          Kamerować, fotografować i kolegia przydzwaniać plus
          całkowity zakaz wstępu na stadiony na lat 10, aż dorosną.
          Żelazne przestrzeganie tego systemu daje naprawdę efekty
          "ino im się nie chce chcieć".

          A prawdziwych kibiców, którym zależy i którym się chce
          przepraszam za ostre słowa. Ale wzburzony mocno jestem.
          • Gość: p.a.s. Re: Bez pojednania po meczu na stadionie Cracovii IP: *.stanet.pl / *.stanet.pl 11.04.05, 13:16
            kazdy kto jest normalny,jest wzburzony...a scierwo trzeba nazywac po imieniu.to
            nie sa ludzie i raczej juz nimi nie beda.Filipiak rusz dupe!!!bo narazie to
            masz kiepska reklame
            • Gość: Poznaniak Re: Bez pojednania po meczu na stadionie Cracovii IP: *.icpnet.pl 11.04.05, 16:15
              "scierwo" "rusz dupe!!!" - oto argumenty wrogów kiboli. Gratulacje!
              • Gość: Marcin - Poznań Re: Bez pojednania po meczu na stadionie Cracovii IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.04.05, 00:03
                Chłopie, przestań jątrzyć.. Jak Twoim zdaniem należy się zwracać do agresywnych
                bezmózgów, którzy wszystkie swe myśli wyrażają przy pomocy słów "ku..", "ch.."
                i "pie..ć", bo innych wyrazów po prostu ich ograniczona percepcja nie
                obejmuje? Tak poza tym, "komunistyczne" kolegia nie tyle zlikwidowano, co
                zastąpiono sądami grodzkimi. I nie natrząsaj się z łaski swojej z ludzi, którzy
                wyrażają swoje oburzenie chamskimi ekscesami łysych bandytów w szalikach. W
                Krakowie przynajmniej kibice spróbowali coś zmienić, a w Poznaniu co? Dalej
                strach wsiąść do bimby przed meczem (lub po meczu), bo w środku pijane bydło
                drze mordy, tłucze pięściami w ściany i w dodatku pali fajki, mając w dupie
                wszelkie zakazy i dobre obyczaje. A przyznać się, że nie jest się rodowitym
                poznaniakiem, to już jak wyrok śmierci nieomalże..
          • Gość: Poznaniak Komunistyczne kolegia zlikwidowali IP: *.icpnet.pl 11.04.05, 16:20
            Albo masz pecha, albo to robota ukrytych agentów Cracovii na szczytach władzy
    • Gość: elko pojednanie srutututu IP: *.autocom.pl 11.04.05, 13:28
      tyle warte są te wszystkie słowa i deklaracje.
    • Gość: Poznaniak Pozdrowienia dla Cracovii, olać Wyborczą! IP: *.icpnet.pl 11.04.05, 14:53
      Wita, jestem poznaniakiem, kibicem Lecha, pracownikiem Uniwersytetu Poznańskiego.

      Wspólna modlitwa po śmierci Ojca Świętego była świetnym pomysłem, bo była spontaniczna, wszyscy mieliśmy taką potrzebę. Co innego głupawa medialna akcja "pojednanie", propagowana przez Gazetę Wyborczą, która zachowuje się jak słoń w składzie porcelany. Mając zero pojęcia o środowisku kibolskim usiłowała mu coś narzucić.

      Środowisko kibiców ma swój system wartości, w którym wiele znaczą patriotyzm, miłość do swojego miasta i drużyny, odwaga, fantazja, przyjaźń itp, które powodują, że człowiek jedzie bezinteresownie na drugi koniec Polski ze swoją drużyną. Środowisko kibiców ma też oczywiście swoje patologie, ale z pewnością bliższe jest wartościom Jana Pawła II, niż wielka polityka i wielkie media.

      Tymczasem typki z Gazety Wyborczcej uznały, że wolno im posługując się mentorskim tonem wielkich wychowawców narzucać innym, jak mają żyć.

      A nie przyszło wam do głowy redaktorzy od siedmiu boleści, że kibice zareagowali na śmierć Ojca Świętego tak wspaniale jak zareagowali właśnie DLATEGO, że wyznają taki system wartości, jak wyznają? Gdyby Wyborczej udało się zreformować kibiców, w efekcie staliby się częścią świata kasy, komercji, bezideowości i na przyszłość w podobnych sytaucjach nie reagowaliby tak wspaniale, bo mieliby wszystko gdzieś, tak jak politycy czy spora część środowiska dziennikarskiego.

      Pozdrowienia dla kibiców Cracovii, dotrzyjmy z tą prawdą do małolatów. A Wyborczą i niektórych niesplamionych muśleniem internautów należy olać. Ktoś, kto sam nie walczył za żadne ideały, niczego dla nich poświęcił i jedyne bohaterstwo na jakie go stać, to siedzenie przed komputerem, nie jest dla nas partnerem do dyskusji.
      • Gość: me. Patologia IP: *.elektro.agh.edu.pl 11.04.05, 15:31
        "Środowisko kibiców ma swój system wartości, w którym wiele znaczą patriotyzm,
        miłość do swojego miasta i drużyny, odwaga, fantazja, przyjaźń itp, które
        powodują, że człowiek jedzie bezinteresownie na drugi koniec Polski ze swoją
        drużyną."
        Taaaaaa. Dokladnie tak. Macie _swoj_ system wartosci, w ktorym nie ma mowy o
        milosci i poszanowaniu dla drugiego czlowieka o ile nie macie z nim "zgody".

        "Środowisko kibiców ma też oczywiście swoje patologie, ale z pewnością bliższe
        jest wartościom Jana Pawła II, niż wielka polityka i wielkie media."

        Patologia jest samo bycie kibolem. A piszac, ze _wasze_ wartosci sa blizsze
        nauce Jana Pawla II, po prostu bluznisz.
        • Gość: Poznaniak Skąd tyle zacietrzewienia? IP: *.icpnet.pl 11.04.05, 15:57
          "Patologia jest samo bycie kibolem."
          Patologią jest, gdy komuś zacietrzewienie odbiera zdolność używania rozumu. Zazwyczaj zacietrzewienie takie pojawia się wówczas, gdy twój adwersarz ma więcej argumentów i sprawniej posługuje się językiem polskim.

          "Macie _swoj_ system wartosci, w ktorym nie ma mowy o milosci i poszanowaniu dla drugiego czlowieka o ile nie macie z nim "zgody".
          Szanuję kibiców innych drużyn. I nie widzę nic złego w tym, że kibice chcą się między sobą bić. O ile chcą jedni i drudzy, to wszystko jest OK.
          • Gość: Marcin - Poznań Re: Skąd tyle zacietrzewienia? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.04.05, 00:11
            Przepraszam, jak często bywasz w Krakowie, że tak mentorskim tonem się
            wypowiadasz? Jaką to "miłość do swojego miasta" wyznają pseudokibice Wisły czy
            Cracovii (nie mówię tu o normalnych kibicach!), napadając na innych mieszkańców
            TEGO SAMEGO MIASTA, których jedyną winą jest fakt kibicowania za innym klubem?
            Tutaj w Poznaniu nie ma tego problemu, jest tylko Lech i co najwyżej można
            przylać jakiemuś przyjezdnemu z Wrocławia, więc oczywiście możesz do zwykłego
            bandytyzmu przyklejać etykietkę patriotyzmu. W Krakowie jest inaczej, bywam tam
            dość często i wiem coś o tym. Podobnie w Łodzi - jakiż to łódzki patriotyzm
            wyznają kibole Widzewa czy ŁKSu, napadając na siebie wzajemnie (a przy okazji
            na przypadkowych przechodniów też)?
            PS. mieszkam w Poznaniu, kocham Poznań, a kiboli Lecha nie trawię. Czyli nie
            jestem patriotą, bo nie popieram lania po mordach wrocławian i warszawiaków,
            tak? bolesne, że takie teorie snuje wykształcony, zdawałoby się, człowiek,
            pracownik naukowy...
            • Gość: Poznaniak A może piszesz o tym, czego nie znasz? IP: *.icpnet.pl 13.04.05, 10:22
              Patriotyzm miewa różne odcienie i można być patriotą nie lubiąc kiboli. Jako kibic nie odmawiam ci tego prawa, ale ty nie odmawiaj go także innym.

              Z innej beczki - piszesz , że kiboli nie trawisz. A może - nie wiem czy tak jest - po prostu ich nie znasz? Większość głosów krytycznych wobec kibiców pada ze strony tych, którzy nigdy na stadionie nie byli, bo w telewizji widzieli jak się biją, a w gazecie przeczytali, że tam jest strasznie niebezpiecznie. Nie jest. Chodzę na mecze od dzieciaka, nie należę do przypakowanych osiłków i nigdy jakoś nic mi się złego nie stało. Dziesiątkom moich znajomych też. Prawda jest taka i potwierdzi to każdy, kto na mecze chodzi, że jeśli sam nie szukasz bójki i siedzisz sobie w spokojnym miejscu, to nic ci nie grozi. Kropka.

      • Gość: kubapowiatowy katedra dryblingu IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.04.05, 15:51
        Drogi Poznaniaku, ją Cię bardzo przepraszam, ale co Ty w tym Poznaniu tak mniej
        więcej wykładasz?
        I czy czasem nie przyszło Ci do głowy, mądralo od siedmiu boleści, że
        krakowianie zareagowali tak wspaniale, jak zareagowali, właśnie DLATEGO, że
        wyznają taki system wartości, jak wyznają? Gdyby takiemu Przeglądowi Sportowemu
        udało się nas zreformować, w efekcie też stalibyśmy się częścią świata kasy,
        komercji, bezideowości, i na przyszłość w podobnych sytuacjach nie
        reagowalibyśmy tak zareagowliśmy, bo mielibyśmy wszystko gdzieś, tak jak
        politycy czy spora część środowiska dziennikarskiego - ze szczególnym
        uwzględnieniem tzw. dziennikarstwa sportowego - o kibolach udających
        intelektualistów już nie wspominając.
        • Gość: Poznaniak Bełkot, ciężko wyczuć o co ci chodzi IP: *.icpnet.pl 11.04.05, 16:13
          Jeśli bełkot ma być objawem wyrafinowania intelektualnego, to nadajesz się do nagrody Nobla.
          PS W Przeglądzie Sportowym nie pracuję.
          • Gość: kubapowiatowy No co Ty Poznaniak, obujałeś? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.04.05, 16:17
            Przecież zacytowałem Cię niemal słowo w słowo.
            • Gość: Poznaniak Logika i składnia IP: *.icpnet.pl 11.04.05, 16:23
              To się nawet da wyczuć po składni - zdań złożonych nie buduje się tak łatwo. Gorzej z poprawnością logiczną twojego toku rozumowania, ale tego już za ciebie nie wymyślę
      • Gość: anty-hools Re: Pozdrowienia dla Cracovii, olać Wyborczą! IP: *.stanet.pl / *.stanet.pl 11.04.05, 22:45
        jasne,ty bedziesz ustalal kto jest partnerem do rozmowy.wielki powod do
        dumy,jezdzic po calej Polsce ....a pomysl,w takim razie,ze nie dla kazdego to
        ma znaczenie.chcecie to jezdzijcie.ale zachowujcie sie jak ludzie.w
        pociagach,na ulicach czy stadionach.a bijatyki na osiedlach,czy wrecz
        morderstwa sa faktycznym odzwierciedleniem tego jak jak kibol wciela w zycie
        nauki Papieza.szkoda,ze boisz sie napisac wrecz,ze dla wiekszosci kiboli nie ma
        znaczenia ich klub,miasto.oni po prostu chca zadymy,bo tylko na to ich stac w
        tych ich pustych zyciach.a sadzac ile razy sie tu wpisales,to chyba tez raczej
        sporo czasu spedzasz przed kompem..no,ale ty jestes lepszy przeciez...
      • Gość: koralgola Re: Pozdrowienia dla Cracovii, olać Wyborczą! IP: *.nandu / *.nandu.com.pl 11.04.05, 23:03
        co ty gadasz stary? czytałeś w ogóle to co tam spłodziłeś mądrego?
        "pojednanie" to nie akcja "wyborczej", to wymyślili kibice! ci normalni,
        zmęczeni atmosferą wokół piłki, tym że nie można wyjść w koszulce swojego klubu
        na ulicę, tym że strach wziąć dziecko na mecz!byłam na poniedziałkowej mszy i
        byłam na marszu w piątek, wiem kto tam był i po co!
        o jakim ty systemie wartości mówisz? miłość dla miasta i drużyny? oni nie znają
        takich uczuć? to po prostu stado bydła!
        z normalnymi kibicami Pasów chodzę na piwko, mimo że jestem za Wisłą...
        • Gość: Marcin - Poznań Re: Pozdrowienia dla Cracovii, olać Wyborczą! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.04.05, 00:16
          Daj spokój, z kibolami Lecha nie da się dyskutować.. Oni potrafią tylko lać po
          mordach przyjezdnych i robić bydło w tramwajach, a potem dorabiać do
          tego "patriotyczną" ideologię..
    • Gość: napaslik jakie wartości??? IP: *.zax.pl / *.zax.pl 11.04.05, 15:44
      To że śp JP2 był kibicem krakowi jest prawdą lecz : jakie wartości reprezentują
      kibice dewastujący po każdym meczu miasto ???? WARTOŚCI SĄ DLA WŁAŚCICIELI TYCH
      KLUBÓW PIŁKARSKICH == KASA za każdy bilet 12 zł od osoby na mecz której ligi ?
      nie będą karać ani dawać zakazu wstępu na stadiony BO NA CZYM KASĘ BĘDĄ TRZEPAĆ
      ano na tych którzy tam przychodzą a jak kibol napadnie na meczu to zabierze
      telefon staruszce na przystanku sprzeda i ma na następne spotkanie kolejki
      rozgrywek piłkaży którzy powinni kopać rowy a nie piłkę .Więc życzę miłego
      oglądania , bicia itd
    • Gość: Andrzej Re: Bez pojednania po meczu na stadionie Cracovii IP: *.net 11.04.05, 15:48
      To zbezczenie pamięci ojca Świętego. Hańba - wstydźcie sie. Znowu przez garstkę
      pajaców (przepraszam ale znajduje tylko gorsze słowa na okreslenie tych ludzi)
      będzie tek jak było. Oni nawet nie nadają sie do resocjalizacji.
      W dalszym ciągu nie bedzie można chodzić z dziećmi na mecze. Kim są ci ludzie i
      czym się kierują - bo chyba nie słowami Papieża. Co za syf... nienawidze
      kiboli - są tępi, nieprzejednani i w nosie mają nawet swój klub którego mienią
      się kibicami
      • Gość: Poznaniak Re: Bez pojednania po meczu na stadionie Cracovii IP: *.icpnet.pl 11.04.05, 16:06
        Co to jest zbezczenie - nie wiem, najpierw przydałaby się lekcja polskiego.

        Słownictwo, jak na człowieka, który rości sobie prawo do wychowywania innych, masz całkiem całkiem... "Nienawidzę", "co za syf", "pajace", "są tępi" - to pewnie z którejś z encyklik Jana Pawła II? Swoją drogą nie sądzę, żebyś którąkolwiek przeczytał.

        Nie podejrzewam też, byś przeczytał cokolwiek na temat dorastania młodego człowieka. np. o tym, że dla normalnego rozwoju młodego mężczyzny potrzebne jest coś takiego, jak pierwsza wojenna ścieżka, przygoda itp. Zjawiska w rodzaju kibolstwa są stare jak świat, bo bez niego świat składałby się tylko bezideowych osobników wychowanych na Wyborczej:)
        • Gość: me. Olejcie poznaniaka IP: *.elektro.agh.edu.pl 11.04.05, 16:11
          ...
        • Gość: norek na pierwszą wojenną ścieżkę – marsz! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.04.05, 16:15
          Jawohl, Herr Winnetou!
        • Gość: Tusia Re: Bez pojednania po meczu na stadionie Cracovii IP: 195.150.233.* 11.04.05, 18:57
          dorastanie młodego człowieka wiąże się z tym, że dla normalnego rozwoju młodego
          mężczyzny potrzebne jest coś takiego, jak pierwsza wojenna ścieżka, przygoda itp
          ? jakoś nie przypominam sobie żeby któryś ze znajomych mi kolegów potrzebował
          napadać na innych a nie zauważyłam by w moim otoczeniu znajdowali się sami
          nienormalni chłopcy.
          Poza tym dlaczego ja mam się bać wychodzić na ulicę tylko dlatego że kibole
          "potrzebują wojennych ścieżek do normalnego rozwoju" to neich się zabijają
          między sobą a nie zaczepiają ludzi którzy nawet się nei interesują piłką nożną.
          Mieszkam w Krakowie na Prokocimiu i tu już nieraz zdarzyło się że zaczepiona
          osoba żle odpowiedziała na zadane przez kibola pytanie... i co mi pzoostaje?
          cieszyć się że ostatnio coraz więcej tu policji? czy może z tego że szpital jest
          blisko?
          • Gość: Poznaniak Tu akurat popieram IP: *.icpnet.pl 13.04.05, 21:58
            Jak pisałem, ruch kibicowski nie jest wolny od patologii. Napadanie na przypadkowych ludzi to zwykłe draństwo. Zadanie dla elit kibolskich, także chuligańskich: spowodować, by ci, którzy mienią się kibicami, a tak robią, byli odrzuceni przez sam ruch.
        • Gość: anty-hools Re: Bez pojednania po meczu na stadionie Cracovii IP: *.stanet.pl / *.stanet.pl 11.04.05, 22:38
          ty za to jestes "ideowy".fakt,kibolstwo to przeciez wielka idea...i zachowanie
          przypominajace czlowieka pierwotnego.a co do slownictwa,od kiedy kibol jest
          taki wrazliwy.a rzeczy trzeba nazywac po imieniu,i tyle
        • Gość: koralgola Re: Bez pojednania po meczu na stadionie Cracovii IP: *.nandu / *.nandu.com.pl 11.04.05, 23:10
          ciekawe czy pan Poznaniak widział kiedyś kibola? jeśli tak to chyba nie
          zauważył do jakiego świata on należy! kasa kasa kasa - wcale nie są
          skomercjalizowani?
          jeszcze mnie ciekawi wykształcenie Pana Poznaniaka, coś mu chyba mózg wyprało
          po obronie mgr...
          • Gość: Marcin - Poznań Re: Bez pojednania po meczu na stadionie Cracovii IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.04.05, 00:22
            "Poznaniakowi" pozostaje tylko życzyć, żeby młodzi chłopcy przeżywający swoje
            młodzieńcze przygody na pierwszej w życiu ścieżce wojennej porządnie skopali
            tyłek, i zabrali portfel wraz z telefonem komórkowym. Może wtedy coś do niego
            dotrze.. Wykształcenie? Pewnie skończył jakieś policealne studium pracowników
            ochrony, albo coś równie ambitnego.. Choć przyznaję z przykrością, że obserwuję
            ostatnio fakt coraz większej liczby dresiarzy wśród studentów renomowanych,
            zdawałoby się, uczelini..
          • Gość: Poznaniak Re: Bez pojednania po meczu na stadionie Cracovii IP: *.icpnet.pl 13.04.05, 22:09
            Chodzę na niemal wszystkie mecze Lecha, troszkę wyjazdów życiu zaliczyłem, no więc ruch i wielu z jego liderów. Oczywiście są wśród kibiców ludzie gorsi i lepsi, głupsi i mądrzejsi, jak wszędzie. Ale ruch jest nośnikiem ideałów niekomercyjnych. Za tłuczenie się zatłoczonym pociągiem na drugi koniec Polski, obrywanie pałą itp nie płacą kasy. A że są w środowsku ludzie, które chcą na nim robić kasę mając gdzieś ideały to też prawda. Nie ma co popadać w uogólnienia. Ale częściej uogólnienia popadają przeciwnicy, niż zowolennicy chuligaństwa. Wystarczy poczytać posty w tej dyskusji.
        • Gość: Marcin - Poznań Re: Bez pojednania po meczu na stadionie Cracovii IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.04.05, 00:19
          A Ty jakieś encykliki przeczytałeś? Czy też poza pismami LPRu i Młodzieży
          Wszechpolskiej (które to organizacje, podobnie jak Ty, utożsamiają lanie po
          mordach obcych z patriotyzmem) niczego nie czytasz?
          • Gość: Poznaniak Pudło! IP: *.icpnet.pl 13.04.05, 10:09
            Pudło! Nie sympatyzuje z LPR ani Młodzieżą Wszechpolską, nie czytam ich pism, a choć do aniołów nie należę encykliki Jana Pawła II czytałem (polecam dwutomowy zbiór wydany przez wydawnictwo Archidiecezji Krakowskiej)
      • Gość: maly Wstyd i żenada !!!!! IP: 82.160.108.* 11.04.05, 16:39
        mimo drobnych błędów jakie zrobiła Andrzej, niestety ma rację !!
    • Gość: kf Re: Bez pojednania po meczu na stadionie Cracovii IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.04.05, 16:36
    • Gość: kf Re: Bez pojednania po meczu na stadionie Cracovii IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.04.05, 17:09
      Byłem na tym meczu.

      W pierwszej połowie - spiker apelował, by dla uczczenia pamięci Ojca Świętego
      nie śpiewać, nie wołać, a dopingować jedynie oklaskami. Nie sądziłem że to się
      uda - a tymczasem - dwie próby dopingu powitane gwizdami i cała pierwsza połowa
      tylko przy licznych oklaskach. Coś niesamowitego!

      Druga połowa - już gorzej. Ale (liczne) próby śpiewania niepochlebnych pieśni
      na temat Legii wygwizdywane przez ogromną większość kibiców i w efekcie
      przerywane.

      A to, co było po meczu... Nie oszukujmy się. Istnieje grupa bandytów, którzy
      chcą chuliganić, bić, kraść, pod pretekstem barw klubowych. Drużyna (wszystko
      jedna jaka) tak naprawdę jest im obojętna. I w chwili, gdy nie udało im się
      istotnie wpłynąć na atmosferę meczu, zapragnęli "wyżyć się" gdzie indziej.

      Jak może normalny kibic zapobiec takim zajściom? Jedynie uciekać daleko, bo
      próba - czego? perswazji? dialogu? z takim trogkodytą może się dla niego
      skończyć źle...

      Czy Wy naprawdę myślicie, że ci, którzy rzucali kamieniami na alejach to ci
      sami, którzy byli na Mszy w poniedziałek? Nie sądzę. Ci na Mszę nie przyszli.
      Oni noszą szaliki w innym celu.

      Bądźmy jednak optymistami. Na meczu Cracovii nie było tym razem żadnych
      przyśpiewek przeciw Wiśle (co się od bardzo, bardzo dawna nie
      zdarzyło). "Antydoping" był zagłuszany. Może więc jednak coś zostało przez ten
      tydzień osiągnięte?
      Nie mówmy kategorycznie "nic nie wyszło z pojednania, wzajemnego szacunku" - bo
      stwierdzenie tego będzie największym sukcesem tej grupy bandytów.
      • Gość: belfer spróbujmy to jeszcze naprawić IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.04.05, 17:57
        Twój głos jest jednym z nielicznych rozsądnych i odpowiedzialnych wypowiedzi w
        tej sprawie. Dobrze, że to napisałeś, bo być może jeszcze nie wszystko
        stracone. Ale natychmiast potrzebna jest poważna, stanowcza i bezwzględna
        reakcja władz - PZPN, Klubu, Magistratu – oraz wasza, czyli normalnych kibiców.
        Pytasz, jak w takiej sytuacji postąpić – a może po prostu, kiedy zaczynają
        się „dymy”, to na znak protestu wstać i opuścić stadion. To jest znana i
        sprawdzona w cywilizowanym świecie metoda. Byłoby was na nią stać?
        • Gość: Poznaniak Jaruzelski z antychuliganami IP: *.icpnet.pl 11.04.05, 18:33
          "Poważna, stanowcza i bezwzględna, reakcja władz" - to Jaruzelski?
          • Gość: belfer zero tolerancji IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.04.05, 19:16
            Nie, to William Giuliani, burmistrz Nowego Yorku.
            • Gość: Poznaniak Giuliani po polsku skończy się na MO IP: *.icpnet.pl 11.04.05, 20:47
              W Polsce więcej uprawnień dla policji skończy się na tym że: kibol
              1)Komendanci policji do spółki z mafią polityczną więcej ukradną.
              2)Spora część szeregowych policjantow swoje uprawnienia wykorzysta bynajmniej nie do walki z mafią, a nadużywania swojej władzy. Patrz: zakaz posiadania narkotyków. W innych krajach możeby coś dał, u nas MASOWO służy do szantażowania młodzieży przez butnych ćworćinteligentów w mudurach, a narkotyki są wszędzie
              3)Od silniejszych policja dostanie tradycyjnie wp... albo też będzie bała się do nich zbliżyć.

              Do tego, żeby podobna akcja była skuteczna, trzeba by policji, a nie milicji. U nas mamy nadal milicję - dobrą do lania wrogów ustroju, przeżartą korupcją, niekompetentną. Młodzi policjanci szkolą się na wzorcach starszych kolegów z MO. A poza tym do policji dostają się głównie dzieci dawnych milicjantów.

              To co skuteczne w Ameryce, u nas skończyłoby się tylko pogłębieniem patologii - bo jak tu wprowadzać rozwiązania Giulianiego, skoro policja i mafia to jedna ekipa?
      • Gość: Poznaniak Nudziarstwo wychowawców internetowych IP: *.icpnet.pl 11.04.05, 18:31
        Beznadziejne nudziarstwo w stylu późnego Gomułki. Drodzy wychowawcy, skoro już nie macie nic do powiedzenia, to chociaż nie bądźcie tak nudni. Ile lat, dziesięcioleci można powtarzać te same wytarte slogany rodem jeszcze z PRL?

        Oto dwa z nich:
        1)Jest garstka chuliganów i ogół porządnych i spokojnych. Bzdura. Jest jedna rodzina kibicowska. Są w tej rodzinie tacy, co przeklinają cały czas i tacy, co klną tylko wtedy, jak wkurzy ich sędzia. Są tacy co się biją i tacy co się bili dawniej, a teraz są starzy i z natury porządniejsi. No ale jakby sędzia zabrał ich drużynie zwycięstwo w meczu z Legią czy Wisła, to nie wiem, czy ktokolwiek zgwarantuje, że dziadki nie ożyją. Kocioł czy młyn to naturalni liderzy środowiska. Że czasami z rodzinie zdarzają się konflikty, to rzecz oczywista i naturalna, tym bardziej, jeśli we wszytsko wepchnie się ktoś spoza rodziny - np. Gazeta Wyborcza z głupią, płytką, propagandową akcją. Ale jutro konflikty się skonczą.

        2)Niedobrym chuliganom obojętne są losy ich drużyny. Idiotyzm powtórzony przez reprezentujących beznadziejny poziom dziennikarzy sportowych tysiąc razy w ciągu ostatnich 20 lat, nie przestanie być idiotyzmem. Są może jakieś badania, które waszą tezę potwierdzają? Każdy, kto chodzi na mecze, nawet jeśli byłby nastawiony krytycznie do chuligaństwa potwierdzi: chuliganom na ich drużynie zależy.

        CDN

        • Gość: kubawkurzony panie Pażdzioch IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.04.05, 18:46
          Ja bardzo przepraszam, ale co Pan w tej sprawie proponuje? I co my mamy z tą
          kiepską rodzinką do cholery zrobić?
        • Gość: kf Re: Nudziarstwo wychowawców internetowych IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.04.05, 21:10
          Drogi Poznaniaku;

          Niestety, mylisz się, i to bardzo.

          Gość portalu: Poznaniak napisał(a):

          > Beznadziejne nudziarstwo w stylu późnego Gomułki.
          > Drodzy wychowawcy, skoro już
          > nie macie nic do powiedzenia,
          > to chociaż nie bądźcie tak nudni. Ile lat, dziesięcioleci
          > można powtarzać te same wytarte slogany rodem jeszcze z PRL?

          Po pierwsze, nie pisz tu o sloganach rodem z PRL.
          Akurat PRL (żeby nie było wątpliwości, jestem zdeklarowanym
          przeciwnikiem komunizmu, PRL i rzeczy pokrewnych)
          nie ma z tym wiele wspólnego. W latach sześćdziesiątych,
          siedemdziesiątych nie było w Krakowie bójek między
          kibicami Cracovii i Wisły.

          Być może, skoro nie ma już ZOMO, ci którzy chcą wyładować
          swoją agresję na innych zamiast iść do ZOMO ubierają szaliki kibiców?


          > Oto dwa z nich:
          > 1)Jest garstka chuliganów i ogół porządnych i spokojnych.
          > Bzdura. Jest jedna rodzina kibicowska. Są w tej
          > rodzinie tacy, co przeklinają cały czas i tacy, co klną
          > tylko wtedy, jak wkurzy ich sędzia. Są tacy co
          > się biją i tacy co się bili
          > dawniej, a teraz są starzy i
          > z natury porządniejsi. No ale jakby sędzia zabrał
          > ich drużynie zwycięstwo w meczu z Legią czy Wisła,
          > to nie wiem, czy ktokolwiek
          > zgwarantuje, że dziadki nie ożyją. Kocioł
          > czy młyn to naturalni liderzy środowiska.
          > Że czasami z rodzinie zdarzają się konflikty,
          > to rzecz oczywista i naturalna, tym bardziej,
          > jeśli we wszytsko wepchnie się ktoś spoza rodziny -
          > np. Gazeta Wyborcza z głupią, płytką,
          > propagandową akcją. Ale jutro konflikty się skonczą.


          Nic podobnego. Przeczytaj sobie np. forum Cracovii
          www.kki.pl/cracovia/forum/
          i wypowiedzi zarówno kibiców Cracovii jak i Wisły.
          Ogromna większość jest przeciw przemocy, zadymom a za
          kulturalnym kibicowaniem
          (zwłaszcza teraz) i od bandytów się odcina.
          A zdanie "tacy co się bili dawniej, a teraz są starzy
          i z natury porządniejsi" obraża bardzo wielu kibiców.
          Może jako Poznaniak nie wiesz, ile znakomitych postaci
          ze świata nauki i kultury Krakowa uczęszcza regularnie na mecze.
          Osobiście dobiegam pięćdziesiątki i informuję, że nigdy
          w młodości się klub nie biłem.
          Myśmy grali w szkole w piłkę "Cracovia na Wisłę".
          Wszelkiego rodzaju spory nie wychodziły poza słowa.
          Czasami się praliśmy w szkole podstawoej - jak to chłopcy
          - ale nigdy w sprawach klubowych. Ba, chodziliśmy razem na mecze!
          I może jeszcze powiesz że Ojciec Święty też się bił?

          > 2)Niedobrym chuliganom obojętne są losy ich drużyny.
          > Idiotyzm powtórzony przez reprezentujących
          > beznadziejny poziom dziennikarzy sportowych tysiąc razy
          > w ciągu ostatnich 20 lat, nie przestanie być idiotyzmem.
          > Są może jakieś badania, które waszą tezę potwierdzają?
          > Każdy, kto chodzi na mecze, nawet jeśli byłby nastawiony
          > krytycznie do chuligaństwa potwierdzi: chuliganom na
          > ich drużynie zależy.

          Kibic, któremu na Cracovii zależy, w ostatnich
          minutach meczu z Legią
          jedyna co by robił to śledził to co jest na boisku.
          A co do "badań..." Bodaj rok temu zatrzymano w Krakowie bandę
          kilkunastu "szalikowców". Tylko jeden z nich potrafił wymienić
          jedno(!) nazwisko piłkarza "swojej ukochanej" drużyny.
          Pozostali - ani jednego... I jest to zjawisko dość powszechne.
          Po prostu bandyci i chuligani szukają pretekstu do bójek.

          Ogromna większość prawdziwych kibiców ma tego dość.
          Dowody były w ubiegłym tygodniu.
          • Gość: Marcin - Poznań Re: Nudziarstwo wychowawców internetowych IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.04.05, 00:29
            Obawiam się, proszę Pana, że dyskusja z "Poznaniakiem" nie ma najmniejszego
            sensu - jest tak przekonany o swej nieomylności.. Problem polega na tym, że
            tutaj w Poznaniu jest tylko jedna licząca się grupa kibiców - kibice Lecha. Nie
            ma (tak jak w Krakowie) napadania na mieszkańców innych osiedli, cała agresja
            obraca się zawsze w stronę przyjezdnych. Dlatego też ludzie
            pokroju "Poznaniaka" nigdy nie zrozumieją kibiców z Krakowa - tak samo, jak
            mieszkańcy niektórych lewackich krajów Europy Zachodniej, którzy nigdy nie
            doświadczyli okrucieństw komunizmu, nie zrozumieją Polaków. Zbyt duża różnica
            doświadczeń. Pozdrawiam z Poznania.
            • Gość: Poznaniak Akurat trochę się zgadzam... IP: *.icpnet.pl 13.04.05, 21:52
              Tu akurat napisałeś parę rzeczy, z ktorymi się zgadzam. Na przykład z tym, że Zachód nie rozumie ogromu zła komunizmu i jego skutków, choć analogia co do Poznania i Krakowa nietrafna.

              Bywam w Krakowie u ludzi będących w kibolskich klimatach więc wbrew temu co myślisz wiem na czym polega różnica. Jeśli w Krakowie dojdzie do zgody między Cracovią i Wisłą nie będę miał nic przeciwko temu i nie będę się na pewno mądrzył. Nie będę się też mądrzył, jeśli kibice obu drużyn postanowią inaczej. To musi być ich suwerrenna decyzja, zaakceptowana przez tych, którzy od lat dla obu drużyń się poświęcają. Wkurza mnie natomiast, jeśli "pojednanie" próbują narzucić ludzie nic nie mający wspólnego z kibolskim klimatem, na przykład świat mediów i komercji, bo to zamach na autonomię kibicowskiego ruchu. I swoją misję widzę tak, że powinieniem ich autonomii bronić.

              Poza tym pojednanie pomiędzy Cracovią ma się nijak do dymów na meczu z Legią, której nie lubią kibice obu drużyn. Ale redaktorzy lansujący swoją sztuczną i oderwaną od życia koncepcję tego niezauważyli. Mają się przestać lać chuligany niedobre no i zostać spokojnymi grzecznymi obywatelami, jak dziennikarze Gazety Wyborczej - tak brzmi ich pomysł. Pod płaszczykiem "pojednania" próbuje się zlikwidować niezależny, undegroundowy ruch kibicowski - w tym rzecz. Pozdrawiam.
          • Gość: Poznaniak Re: Nudziarstwo wychowawców internetowych IP: *.icpnet.pl 13.04.05, 22:26
            Odpowiadam:
            W latach sześćdziesiątych, siedemdziesiątych nie było w Krakowie bójek między
            kibicami Cracovii i Wisły.

            W latach 80. już dymy były. Natomiast styl wielu wypowiedzi dziennikarzy sportowych o kibolach przypomina propagandę z PRL: awanturnicy, chuligani, większość potępiająca nielicznych warchołów... No przypomina, nic nie poradzę. Chyba jednak dziennikarze sportowi wolniej się zmieniają niż polityczni, Może dlatego, że wśród politycznych dominują młodsi...

            > Być może, skoro nie ma już ZOMO, ci którzy chcą wyładować
            > swoją agresję na innych zamiast iść do ZOMO ubierają szaliki kibiców?

            Ryzykowna hipoteza. No bo w latach 80-tych chuligani skandowali na stadionach "Solidarność", przecież pamiętają to wszyscy, którzy wtedy na mecze chodzili. No i dziś też łagodnie mówiąc nie przepadają za policją, która NADAL wyżywa się na młodych ludziach, choć na mniejszą skalę i tylko na tych, co nie naskarżą mediom. Nie gloryfikuję środowiska kibolskiego, ale wiem, że elity tych najmniej spokojnych kibiców składają się w większości z ideowców. Choć są i zjawiska niepokojące - patrz związki z przestępczością zorganizowaną. Ale może niektórzy tam trafiają dlatego, że uwierzyli, że są wrogami społeczeństwa, bo tak przeczytali w Wyborczej? Całkiem nieprawdopodobna hipoteza?
          • Gość: Poznaniak Re: Nudziarstwo wychowawców internetowych IP: *.icpnet.pl 13.04.05, 22:47
            Odpowiadam na kolejne wątki:

            > Może jako Poznaniak nie wiesz, ile znakomitych postaci
            > ze świata nauki i kultury Krakowa uczęszcza regularnie na mecze.

            Wiem. I przyznam, że ci krakowscy "znani" co na mecze przychodzą mnie nie wkurzają, mam wrażenie, że są naturalni. Bo w takim Poznaniu większość tych "znanych", co się pojawiają na mecze to bym kijem:) Nie cierpię postkomunistycznej burackiej oligarchii, nic nie poradzę. Mam wrażenie, że ci znani w Krakowie też niezbyt często wygłaszają mowy potępiające niedobrych chuliganów bo lubią ich jako część krakowskiego kolorytu. Jak potępią, to tylko przyciśnięci przez dziennikarza do muru:)

            I może jeszcze powiesz że Ojciec Święty też się bił?

            No nie przeginajmy, bez argumentów poniżej pasa. Ale społeczeństwo nie składa się tylko z księży i kandydatów na ołtarze. Obok wspaniałych księży muszą być też różne inne mniej święte grupy społeczne. A młodzieńcza przygoda, na przykład kibolska, powoduje, że ci ludzie będą w życiu kimś lepszym. Nie zawsze, bo będą też tacy co się zapiją albo wylądują w kryminale, ale większość takie doświadczenie z młodości raczek wzbogaci, dzięki nie wyrosną na bezdusznych oglądaczy seriali skupionych tylko na kasie.

            Bodaj rok temu zatrzymano w Krakowie bandę
            > kilkunastu "szalikowców". Tylko jeden z nich potrafił wymienić
            > jedno(!) nazwisko piłkarza "swojej ukochanej" drużyny.
            > Pozostali - ani jednego... I jest to zjawisko dość powszechne.

            Kolejna wątpliwa teza. Należało by zbadać, czy byli to prawdziw kibice - jak często chodzą na mecze, ile mają wyjazdów, ile włożyli zaangażowania w oprawę meczów. I wtedy okazałoby się, że nie były to osoby cieszące się wśród kibiców jakimkolwiek prestiżem, tylko dresiarze z osiedla, szpanujący jacy to z nich kibole i okradający przechodniów. Wnioskowanie na tym przykładzie, że jest to "zjawisko powszechne" to oczywiste nadużycie.

            > Ogromna większość prawdziwych kibiców ma tego dość.
            > Dowody były w ubiegłym tygodniu.

            Poczekamy, zobaczymy. Ja jestem przekonany że wasza, panowie redaktorzy, próba zniszczenia czy skłócenia niezależnej kibicowskiej subkultury spali jak zawsze na panewce.
      • Gość: anty-hools Re: Bez pojednania po meczu na stadionie Cracovii IP: *.stanet.pl / *.stanet.pl 11.04.05, 22:51
        masz racje.ci co dymia,to garstka i nie wolno utozsamiac ich z calym
        klubem.poza tym to samo sie stanie sie na Wisle,Legii itd.ale to nie zmienia
        faktu,ze problem istnieje.i moze dlatego,warto cos z tym zrobic.chocby poprzez
        wygwizdywanie przez normalnych kibicow wszystkich obrazliwych przyspiewek.wszak
        tych co chca normalnosci jest zdecydowanie wiecej.pokazaly to chocby te
        marsze.wiec zacznijmy cos robic.taka okazja jest jedyna,niepowtarzalna...
    • Gość: T Re: Bez pojednania po meczu na stadionie Cracovii IP: *.veranet.pl 11.04.05, 22:40
      to nie są kibice, tylko ci co lubią robić zadyme.Połapać i posadzić
    • Gość: T Re: Bez pojednania po meczu na stadionie Cracovii IP: *.veranet.pl 11.04.05, 22:43
      WSTYD i CHAMSTWO ......

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka