Gość: sławek IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.04.05, 18:26 Co o tym sądzicie? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
traszor Re: Papa Ratzi w hitlerjugend. 20.04.05, 18:32 to, ze bedą w wieku przedpoborowym trafił do HJ w tak samo naturalny sposób jak Ty do skonczywszy 6 lat trafiłesz doi szkoły podstawowej (o ile trafiłeś). A poza tym w szeregach tej formacji bronił swojej ojczyzny. I nie zaczynajmy tu dyskusji na temat tego jaka to była ojczyzna i kto jej bronił. Jak by za komuny wojska nato chciały nas uwolnic spod ucisku moskali to Polacy też by chwycili za broń- a co z tego ze bronili by komunizmu? ich by interesowało to ze bronią swojego domu przed agresorem. jak by to szlachetna lub uzasadniona agresja nie była. tak tez było w prztypadku Ratzingera. bronił domu przed bombami wroga Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: sławek Do traszora IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.04.05, 19:02 Jak poczytasz relacje z procesów w Norymberdze , to większość broniła swojej ojczyzny i wykonywała rozkazy przełożonych.Policz dokładnie/ może masz z tym kłopoty/ gość w 45 roku miał 18 lat , więc co pieprzysz o szkole podstawowej. Odpowiedz Link Zgłoś
traszor Re: Do traszora 20.04.05, 19:36 sławciu, przeczytaj jeszcze raz co napisałem powoli i tym razem ze zrozumieniem. dla uiłatwienia podpowiem ci ze nieuchronność wecielenia do HJ była dla młodego niemca tak oczywista jak obecnie nieuchronne jest poddanie sie powszechnemu obowiązkowi nauczania. I nie porównuj z łaski swojej tych którzy wychowali sie w hitlerowskich niemcfzech(bo nie mieli wyboru) z tymi którzy te niemcy tworzyli.. nie to żebym niemców bronił. nic z tych rzeczy. ale tak jak to juz zostało tu napisane- w tym konkretnym przypadku dyskusja nie ma wiekszego sensu. chyba ze ktoś chce poćwiczyć paluszki na klawiaturze albo wśród swoich pasji moze wymienic bicie piany i sianie fermentu Odpowiedz Link Zgłoś
traszor Re: Do traszora 21.04.05, 08:55 kremoofka napisała: > brawo a ta klaka to apropos czego? Odpowiedz Link Zgłoś
kremoofka Re: Do traszora 21.04.05, 09:27 a`propos tego, co napisałeś a sensie absolutnie pozytywnym Odpowiedz Link Zgłoś
henio56 Traszor, dobrze porównałeś z tą nauką religii 21.04.05, 10:24 dzieci zawsze są biedne, szczególnie gdy są ogłupiane w rozwoju przez dorosłych Odpowiedz Link Zgłoś
traszor Re: Traszor, dobrze porównałeś z tą nauką religii 21.04.05, 10:29 ja nie porównywałm do nauki religii a do nauki woguóle.. nie mam nic przeciwko nauce religii (acz niekoniecznie w szkole) - warto dzieciom przedstawic jakis system wartości- a chrześcijański jest w miare uniwersalny- pod warunkiem ze przedstawia go rozumny duchowny, a nie skarbonka w sutannie. ale nie chce tu wracac do evergreen tematu : religia w szkole... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kopaliński ortografia IP: *.chello.pl 21.04.05, 22:18 w ogóle panie mądraliński Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: nn Re: Do Slawka IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 21.04.05, 23:00 A co ma rok 45 do daty utworzenia HJ? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: tylko europa Re: Papa Ratzi w hitlerjugend. IP: *.vicu.utoronto.ca 20.04.05, 19:19 Gość portalu: sławek napisał(a): > Co o tym sądzicie? Mlodzi Niemcy byli wtedy wcielani na sile do nazistowskich organizacji w rodzaju hitlerjugend, wehrmachtu itp. Oni po prostu nie mieli wtedy wyboru. Zreszta Ratzinger sam w koncu zdezerterowal z jednej z tych formacji. Jak dla mnie to nie ma tematu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: olo A św Paweł to mordował chrześcijan IP: *.chello.pl 20.04.05, 19:45 i nie przeszkodziło mu to umrzeć za Jezusa a z drugiej strony Judasz był z Jezusem od początku, a mimo to go wydał czy da się ocenić człowieka po tym co robił w przeszłości??? Odpowiedz Link Zgłoś
traszor Re: A św Paweł to mordował chrześcijan 20.04.05, 19:48 prawdziwego mężczyzne poznaje sie po tym nie jak zaczyna a jak konczy Odpowiedz Link Zgłoś
czesiekkk Re: A św Paweł to mordował chrześcijan 20.04.05, 20:29 Przynajmniej wiadomo na dzisiaj w jakim kierunku pójdzie Kościół, skrajny konserwatyzm i odrzucenie wspólczesności. Szkoda że nie został papieżem ktoś z Afryki albo Ameryki Południowej, na obu kontynetach zamieszkują dynamicznie rozwijające się wspólnoty katolickie, po drugie potrzebują pomocy, począwszy od oddłużenia, po pomoc gospodaraczą i medyczną a nawet pokazniu że mają przed sobą przyszłość. No i odpadły by kontrowersje związane z przeszłością. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gość Re: A św Paweł to mordował chrześcijan IP: *.ghnet.pl 20.04.05, 20:47 nie tyle świat nie jest gotowy na papieża o ciemniejszej skórze, to kościół południowoamerykański ani afrykański nie jest jeszcze na tyle dojrzały by kierować kosciołem choć liczny, oceniam wybór kardynałów jako więcej niż trafny Odpowiedz Link Zgłoś
traszor Re: A św Paweł to mordował chrześcijan 20.04.05, 20:53 to nie jest kwestia gotowości czy nie.. głodujący lud z afryki, azji czy ameryki południowej kocha boga bardzej niz mieszkańcy USA. naprawde. to w europie jest dużo do zrobienia, bo kościól katolicki skutecznie znichecił całe masy ludzi nie tylko do siebie, ale do religii wogóle Odpowiedz Link Zgłoś
czesiekkk Re: A św Paweł to mordował chrześcijan 20.04.05, 21:16 Nie sądzę, aby nowy papież zachęcił kogokolwiek do powrotu do Kościoła, chociaż równie dobrze mogę się mylić w tym gdybaniu. Raczej opuszczą Kościół umiarkowani katolicy, np. wierzący i żyjący w małżeństwie, ale stosujący antykoncepcję. Usztywnienie stanowiska w kwestiach społecznych, jeżeli takie nastapi zmusi do wyboru: w Kościele albo poza nim, trzeciego wyjścia już nie będzie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: H56 ktoś dobrze porównał IP: *.comnet.krakow.pl 20.04.05, 21:20 młodzi Niemcy do Hj nie byli wcielani na siłę, ale ich sytuacja była taka sama jak obecnie polskich uczniów z uczęszczaniem na religię. Też nie muszą. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Pole Re: ktoś dobrze porównał IP: *.nsw.bigpond.net.au 20.04.05, 22:18 Kwasniewski tez byl zmuszony zapisac sie do ZMS, a Michnik do PZPR. Totalitaryzm :(hehe:)) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: j-24 Re: ktoś dobrze porównał IP: *.kompania.net 21.04.05, 00:29 No właśnie, ale spróbowałby ktoś nie chodzić. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: abc Re: A św Paweł to mordował chrześcijan IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.04.05, 11:03 Tak, znacznie więcej do zrobienia. To tu życie ulega laicyzacji, ludzie odwracają się od Kościoła. I jak tu pozyskac fundusze?. Biedni w Afryce czy Ameryce, choć wierzacy i jest ich mnóstwo, dają tyle na ile ich stać. Czli niewiele. A kraje w Europie bogate. Szkoda stracić takie potencjalne "zaglębie". Stwierdzenia, że świat nie jest gotowy na Papierza Murzyna świadczą tylko orasiźmie wypowiadających te poglądy. Podobno wszyscy sa równie wobec prawa i wobec Boga (vhyba, że w Kościele nie...). Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: sławek Re: Papa Ratzi w hitlerjugend. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.04.05, 17:24 Do zomo też wcielali na siłę. Odpowiedz Link Zgłoś
traszor Re: Papa Ratzi w hitlerjugend. 21.04.05, 19:52 ciebie sławciu to chyba na siłe do internetu podłaczyli bo piszesz takie głupoty jak byś chciał dać wyraz swojego oburzenia faktem koniecznosci korzystania z forum Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: sławek Re: Papa Ratzi w hitlerjugend. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.04.05, 21:43 Traszorku nikt do niczego mnie nie podłączył , chyba nie jest to Twoje prywatne forum i mogę wyrazić soją opinię.Jeżeli jest inaczej to mnie oświeć i więcej się tu nie pojawie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kk Re: Papa Ratzi w hitlerjugend. IP: *.bydgoska.krakow.pl 21.04.05, 20:48 według mnie papież powinien być krystalicznie czysty. papież powinien być osobą niebanalną. jako człowiek powinien umieć się przeciwstawić złu w każdej postaci a nie popierać, bo mnie zmusili... eeee pieprzenie. jakby naprawde chciał to by nie wstępował. nie podobają mi sie tez poglady Ratzingera na temat dialogu z innymi religiam. jak wiemy jest przeciwko. spoko. tylko jedna religia jest słuszna (w sumie to jest chyba założenie każdej religii :] ) ale jako światły teolog powinien zdawać sobie sprawę z tego, że Bóg kocha ludzi. I chyba nie ważne pod jaką postacią mu oddają cześć, ważne aby spełniali jego przykazania. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: nn Re: Ale JPII mial do Niego zaufanie IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 21.04.05, 23:11 Mysle, ze skoro nasz Ojciec Sw. Jan Paweł II mial zaufanie do kardynala Ratzingera to mozemy zyc bez obaw, ze epizod z zycia obecnego Papieza w HJ ma jakies negatywne wplywy na Jego osobe. W Ameryce chrzescijanistwo sie wzmacnia, a w Niemczech oslabia i moze wlasnie dlatego JPII na nastepny zlot mlodziezy wyznaczyl Kolonie? Ktos dzis powiedzial w mediach, ze gdyby nasz Papiez uczestniczyl w konklawe to oddalby glos na Ratzingera. Ja tez tak mysle. Dlaczego w niektorych znow budzi sie chec wywlekania minusow tego czlowieka? Szkukajcie plusow. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: sławek Re: Ale JPII mial do Niego zaufanie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.04.05, 08:22 Jeżeli znasz jakieś plusy "Pancernego Kardynała"/ tak Go nazywają rodacy / to napisz. Odpowiedz Link Zgłoś
traszor Re: Ale JPII mial do Niego zaufanie 22.04.05, 09:12 pluisem jest to ze będzie rzadził kosciołem jako instytucją (nie wspólnotą) twarda ręka i jest szansa ze nieco oczyści ta stajnie augiasza. ale z tego co pamietam dyskusja była na temat żekomego minusu jakim była przynależenośc ratzingera do HJ. przy czym stwierdzenie takie, jak pisałem już wcześniej, to skandaliczna bzdura Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: sławek do traszora IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.04.05, 16:42 Strasznie się gmatwasz.Za nim zaczniesz kogoś poniżać to może troszkę się poducz ,bo ten polski coś u Ciebie szwankuje. /to, ze bedą w wieku przedpoborowym trafił do HJ w tak samo naturalny sposób jak Ty do skonczywszy 6 lat trafiłesz doi szkoły podstawowej (o ile trafiłeś)./ Twój cytat. Odpowiedz Link Zgłoś
traszor Re: do traszora 22.04.05, 17:46 tridne,no nie? to moze jeszcze raz, powoli. w naszym dzikim kraju istnieje coś takiego jak powszechny obowiazek nauczania. oczywiscie można róznymi sposobami obowiązku tego unikac.. ale było nie było rzeczą naturalną jest to, ze do szkoły sie trafia. zazwyczaj w wieku lat 6. Do HJ trafiało sie mając nico wiecej, acz było to równie naturalne i oczywiste jak to ze teraz rozpoczyna sie nauke.. nadal masz problem z pojęciem mojej myśli? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: sławek Re: do traszora IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.04.05, 17:54 To ty masz problemy z POPRAWNĄ POLSZCZYZNĄ i o to mi chodzi. Odpowiedz Link Zgłoś
traszor Re: do traszora 22.04.05, 18:02 a co moja polszczyzna ma do treści tego wątku? jak ci brak argumentów w dyskusji to poprostu nic nie pisz a nie szukaj potwierdzenia swoich tez tak gdzie tego nie znajdziesz.. bo jak tak dakej pójdzie to jeszcze mi powiesz ze nie mam racji, bo jestem leworęczny Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: sławek Re: do traszora IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.04.05, 18:19 Czy ty rozumiesz to , co tu ludzie piszą? Odpowiedz Link Zgłoś
traszor Re: do traszora 22.04.05, 18:33 w zasadzie tak.. może za wyjątkiem twoich wypowiedzi Odpowiedz Link Zgłoś
nobodys_wife Re: do traszora 23.04.05, 18:26 OBRAŻASZ W TEN SPOSÓB WSZYSTKICH NIEMCÓW, KTÓRZY NIE POSZLI DO HJ I TRAFILI ZA TO DO OBOZÓW KONCENTRACYJNYCH. A BYŁO TAKICH BARDZO WIELU.... NIE MAM DLA CIEBIE SŁÓW IDIOTO! ZANIM ZACZNIESZ WYMĄDRZAĆ SIĘ NA FORUM I DAWAĆ INNYM DOBRE RADY ZASTANÓW SIE NAD TYM CO SAM PISZESZ. Odpowiedz Link Zgłoś
traszor Re: do traszora 23.04.05, 20:14 nobodys_wife napisała: > OBRAŻASZ W TEN SPOSÓB WSZYSTKICH NIEMCÓW, KTÓRZY NIE POSZLI DO HJ I TRAFILI ZA TO DO OBOZÓW KONCENTRACYJNYCH. A BYŁO TAKICH BARDZO WIELU.... poprosze o dokładne dane i źródła Twoich rewelacji.. > NIE MAM DLA CIEBIE SŁÓW IDIOTO! przyganiał kocił garnkowi.. > ZANIM ZACZNIESZ WYMĄDRZAĆ SIĘ NA FORUM I DAWAĆ > INNYM DOBRE RADY ZASTANÓW SIE NAD TYM CO SAM PISZESZ. a ty postudiuj sobie wiarygodne publikacje historyczne na temat HJ, trzeciej rzeszy i społeczeńdstwa w niej żyjącej. ale wczesniej polecam walium. Odpowiedz Link Zgłoś
bo98 Re: Papa Ratzi w hitlerjugend. 22.04.05, 09:57 Jak słusznie zauważono wyżej, Kwaśniewski był w ZMS (także wielu Posłów, Ministrów i Premierów RP ma taki epizod)i nie przeszkadza to Mu w byciu Prezydentem RP Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kk Re: Papa Ratzi w hitlerjugend. IP: *.bydgoska.krakow.pl 22.04.05, 10:54 zms to troche inna instytucja niz hitlerjungen (a nawet nie troche) a prezydent to troche inne statnowisko niz papież. Odpowiedz Link Zgłoś
bo98 Re: Papa Ratzi w hitlerjugend. 23.04.05, 15:01 Proszę podać różnicę (ja widzę więcej podobieństw, niż różnic) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kk Re: Papa Ratzi w hitlerjugend. IP: *.bydgoska.krakow.pl 24.04.05, 02:29 no więc prezydent nie jest namiestnikiem Chrystusa i nie wymaga się od niego całkowitej czystości. prezydent nie jest przywódcą duchowym i nie jest jakby to powiedzieć pomostem pomiędzy bogiem a ludzmi (fajnie to ująłem :] ). no właśnie to apropos ratzingera .co to za pomost który był w hitlerjungen ? dziurawy jak ser szwajcarski. a co do zms. no to zms jakmi sie wydaje ludzi nie mordował. Odpowiedz Link Zgłoś
bo98 Re: Papa Ratzi w hitlerjugend. 24.04.05, 15:18 Niestety argumentacja jest kiepska. Proszę zapoznać się z moją. Sprawa pierwsza. Każdy porządny katolik, który zgrzeszył, może, po: spowiedzi, szczerym żalu, pokucie, zadośćuczynieniu, zostać uwolniony od grzechu. Takie działania świadczą też, moim zdaniem, że jest przyzwoitym człowiekiem. Mamy przykłady łajdaków, którzy się nawrócili i zostali świętymi, poczynając od Szawła. Benedykt XVI jeżeli grzeszył, niewątpliwie to już naprawił i Ojcem Świętym został w stanie łaski. Człowiek, który: źle wykonywa swoje obowiązki zawodowe, wcześniej kolaboruje z okupantem, kłamie, jako reprezentant Państwa pojawia się pijany na cmentarzu pomordowanych bohaterów tego państwa, nie jest przyzwoitym człowiekiem. Prezydent Kraju to nie szef gangu, powinien być przyzwoity. Sprawa druga. ZMS strukturalnie nie mordowało ludzi. Hitlerjugend również. Absolwenci pierwszej organizacji dziedziczyli tradycję UB, a pracowali w SB, która ma swoje zasługi na polu morderstw Polaków. Hajoci trafiali do SS i Wehrmachtu. Różnice występują ilościowe, a nie jakościowe. Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: daro też byłem w harcerstwie ! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.04.05, 14:18 :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: p Re: Papa Ratzi w hitlerjugend. IP: *.de.ihost.com 22.04.05, 19:57 J. Ratzinger nie należał do HJ, ale służył w pomocniczej służbie Luftwaffe. Poza tym był wtedy w wieku, w kórym własnych dojrzałych poglądów się nie miewa. Wiem, że i polskie chłopaki były przez okupanta do podobnych służb (np. budowlanka) powoływane, a za dezercje była egzekucja. Tak samo w latach 50-tych polska młodzież należała do ZMP. Z poparciem komunizmu nie miało to nic wspólnego. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: sławek Re: Papa Ratzi w hitlerjugend. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.04.05, 21:09 W tym czasie w Polsce młodsi ludzie przeciwstawiali się hitlerowcom , mimo że groziło to śmiercią.Trudno mówić , że mając 17-18 lat jast się mało dojrzałym. Odpowiedz Link Zgłoś
traszor Re: Papa Ratzi w hitlerjugend. 23.04.05, 22:58 tylke ze oni walczyli z okupantem, wrogiem.. podobnie ratzinger walczył z wrogiem Odpowiedz Link Zgłoś
henio56 przestańcie juz pieprzyć ! 23.04.05, 22:58 daleko mi do Pana Ratzingera, ale muszę stanąć w jego obronie, co on jako 12 letni gó..arz miał do powiedzenia ? gdybym był jego ojcem też bym go zapisał do tej organizacji. Skoro 99% dzieci należało do Hj to co, komisarz Policji powie nie, nie zapiszę tam swojego syna bo mam inne poglądy ? pieprzę takie bohaterstwo, gdy miałbym ogladać moje umierające dzieci w obozie koncentracyjnym. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kk Re: przestańcie juz pieprzyć ! IP: *.bydgoska.krakow.pl 24.04.05, 13:13 niemiec niemca by nie zabił mógł nie wstępować Odpowiedz Link Zgłoś
traszor Re: przestańcie juz pieprzyć ! 24.04.05, 14:02 Gość portalu: kk napisał(a): > niemiec niemca by nie zabił nie, skądrze.. polak polaka tez nie zabije > mógł nie wstępować jasne. tylko od razu wsiąć do pociągu jadącego do Ravensbrueck Odpowiedz Link Zgłoś
mrug Re: przestańcie juz pieprzyć ! 24.04.05, 17:03 Ravensbrueck był obozem kobiecym... Odpowiedz Link Zgłoś
traszor Re: przestańcie juz pieprzyć ! 24.04.05, 17:48 i dla małoletnich z tego co pamietam Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: nn Re: TROCHE HISTORII!! Prawda o HJ! IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 24.04.05, 01:34 Historyk: Dyskusja o członkostwie papieża w Hitlerjugend "groteskowa" Niemiecki historyk Hans-Ulrich Wehler nazwał "groteskową" dyskusję o przynależności kardynała Josepha Ratzingera, obecnego papieża Benedykta XVI, do nazistowskiej organizacji młodzieżowej Hitlerjugend. "Kto o tym pisze, powinien wiedzieć, że od 1936 roku obowiązywała, zaostrzona jeszcze w 1938 roku, ustawa o obowiązkach młodzieży. Zgodnie z nią, każdy chłopiec i każda dziewczynka przyjmowani byli w wieku 10 lat do Niemieckiej Młodzieży (Deutsches Jungvolk), a w wieku 14 lat wstępowali do Hitlerjugend bądź do Związku Niemieckich Dziewcząt (BDM)" - powiedział Wehler w wywiadzie dla sobotniego wydania "Frankfurter Allgemeine Zeitung". Przepisy tej ustawy dotyczyły oczywiście także Ratzingera, który urodził się w 1927 roku" - powiedział Wehler. Historyk ten należy do najbardziej znanych specjalistów zajmujących się dziejami Trzeciej Rzeszy. Na członkostwo Ratzingera w Hitlerjugend zwracała uwagę m.in. prasa brytyjska. "The Sun" zatytułował korespondencję o nowym papieżu: "Od Hitlerjugend do ... Papa Ratzi". Wehler powiedział, że jego przyjęto do Niemieckiej Młodzieży w 1941 roku. We wrześniu 1944 na rozkaz Heinricha Himmlera władze zaczęły wcielać do wojska 16- latków. Młodsze roczniki miały natomiast przygotowywać się do walki partyzanckiej. Zdaniem Wehlera, w Niemieckiej Młodzieży indoktrynacja nie była traktowana jako zadanie priorytetowe, zaś zajęcia nie odróżniały się w sposób istotny od programu organizacji młodzieżowych przed dojściem Hitlera do władzy (1933 r.). "W Hitlerjugend i BDM było już bardziej ostro" - dodał Wehler. Odpowiedz Link Zgłoś