Dodaj do ulubionych

Ostatnie przygotowania do ingresu abp. Dziwisza

    • kozaczek3 Heidegger,poganin abp.Dziwisz katolik,co sie dziwi 28.08.05, 03:24
      Filosofia, to "zamiłowanie do mądrości". Jest to pogląd na świat, całkowicie niezależny od religii (co nie musi oznaczać, że jest on antyreligijny). Filozofowie stworzyli pojęcie boga, który nie miał nic wspólnego z bogami religii tradycyjnej, boga niematerialnego, wszechogarniającego, pierwszą przyczynę i cel wszystkiego co jest. Nie zajmuje się filozofia wymyślaniem cech i właściwości swojej idei boga. Bóg to siła sprawcza, nie siedlisko emocji. Wszystko to zawdzięczamy starożytnym Grekom (Grek był bardzo długo dla chrześcijan synonimem pogaństwa, więc ja jestem poganofilem) i w tym pierwotnym rozumieniu filozofii pozostańmy. Nie idźmy "dalej" wraz z Kościołem. "Filozofia jest po to, by nam przypomnieć o naszym obowiązku bycia ludźmi, życia w godności, uprzytomnić nam na powrót zapomniany metafizyczny wymiar nasze egzystencji"
      Amen
      • silesius.monachijski Re: Heidegger,poganin abp.Dziwisz katolik,co sie 28.08.05, 03:35
        kozaczek3 napisał:

        > Filosofia, to "zamiłowanie do mądrości". Jest to pogląd na świat, całkowicie
        ni
        > ezależny od religii (co nie musi oznaczać, że jest on antyreligijny).
        Filozofow
        > ie stworzyli pojęcie boga, który nie miał nic wspólnego z bogami religii
        tradyc
        > yjnej, boga niematerialnego, wszechogarniającego, pierwszą przyczynę i cel
        wszy
        > stkiego co jest. Nie zajmuje się filozofia wymyślaniem cech i właściwości
        swoje
        > j idei boga. Bóg to siła sprawcza, nie siedlisko emocji. Wszystko to
        zawdzięcza
        > my starożytnym Grekom (Grek był bardzo długo dla chrześcijan synonimem
        pogaństw
        > a, więc ja jestem poganofilem) i w tym pierwotnym rozumieniu filozofii
        pozostań
        > my. Nie idźmy "dalej" wraz z Kościołem. "Filozofia jest po to, by nam
        przypomni
        > eć o naszym obowiązku bycia ludźmi, życia w godności, uprzytomnić nam na
        powrót
        > zapomniany metafizyczny wymiar nasze egzystencji"
        > Amen
        .
        cytaty glupcze!!! gdzie sa!!! Heideggger, mimo, ze byl cekawym filozofem, to
        ponadto uwiodl - wtedy 17 letnia Hannaf Arendt w Marburgu, zalozyl sobie potem
        nsdap-owska opaske i pognal "zyda", swojego nauczyciela i przyjaciela Edmunda
        Husserla z uniwersytetu we Fryburgu, wiec o czym ty tu rzedzisz starcze? ide
        spac, bo jetes az do szpiku kosci czerwonym bolszewickim agitatorem, siejacym
        plytki i agitatorski ferment, i nie ma sensu z toba wogole polemizowac.
        przegrales swoje zycie, i chcesz na innnych "bluznac"; bluznij na swoja
        rodzine; kozaczek? nie ty jestes biedny komuchowaty skunks:
        chcialbys "obsikac" tych, ktorzy sie z toba nie zgadzaja; nie uda ci sie,
        biedny oszolomie czerwonej armii;
        .
        pust wsiegda budiet sonce;
      • pamin1 Re: Heidegger,poganin abp.Dziwisz katolik,co sie 28.08.05, 11:40
        kozaczek3 napisał:

        > Filosofia, to "zamiłowanie do mądrości". Jest to pogląd na świat, całkowicie
        ni
        > ezależny od religii (co nie musi oznaczać, że jest on antyreligijny).
        Filozofow
        > ie stworzyli pojęcie boga, który nie miał nic wspólnego z bogami religii
        tradyc
        > yjnej, boga niematerialnego, wszechogarniającego, pierwszą przyczynę i cel
        wszy
        > stkiego co jest. Nie zajmuje się filozofia wymyślaniem cech i właściwości
        swoje
        > j idei boga. Bóg to siła sprawcza, nie siedlisko emocji. Wszystko to
        zawdzięcza
        > my starożytnym Grekom (Grek był bardzo długo dla chrześcijan synonimem
        pogaństw
        > a, więc ja jestem poganofilem) i w tym pierwotnym rozumieniu filozofii
        pozostań
        > my. Nie idźmy "dalej" wraz z Kościołem. "Filozofia jest po to, by nam
        przypomni
        > eć o naszym obowiązku bycia ludźmi, życia w godności, uprzytomnić nam na
        powrót
        > zapomniany metafizyczny wymiar nasze egzystencji"
        > Amen
        To ty juz seplenisz piszac...Za duzo sie nacpales? Jedno musze przyznac.
        Takiego pantofelka jeszcze w zyciu nie spotkalem!!
    • kozaczek3 Kobieta w Kościele Katolickim to ściereczka podłog 28.08.05, 03:32
      Uroda cielesna nie wychodzi poza skórę.
      Gdyby mężczyźni widzieli, co jest pod skórą, widok kobiety wywołałby u nich mdłości. Skoro nie chcemy dotknąć końcem palca plwociny lub łajna, jakże możemy pragnąć całować wór nawozu.
      Odon
      Opat benedyktynów w Cluny.
      • silesius.monachijski Re: Kobieta w Kościele Katolickim to ściereczka p 28.08.05, 03:39
        kozaczek3 napisał:

        > Uroda cielesna nie wychodzi poza skórę.
        > Gdyby mężczyźni widzieli, co jest pod skórą, widok kobiety wywołałby u nich
        mdł
        > ości. Skoro nie chcemy dotknąć końcem palca plwociny lub łajna, jakże możemy
        pr
        > agnąć całować wór nawozu.
        > Odon
        > Opat benedyktynów w Cluny.
        .
        i gdzie to wyczytales oszolomie? zrodla? nie, jak u ciebie zawsze chory
        psychicznie starcze: insynuacje, pomowienia, pewnie cytaty z pisemek niemca,
        biedronia, albo graff czy szczuki; wot, i bolszaja kultura "krasnych golubych"
        (czyli czerwonych pedalow);
        .
        Adios; Buona noite
        • kozaczek3 Kocham cię silesiusiaku "Os porci" 28.08.05, 03:46
          Lubię cię.
          Nikt tak jak ty nie pomógł mi w propagowaniu ATEIZMU na tym forum.
          Amen.
          PS dziękuję i dobranoc.
          Kozaczek3
          • silesius.monachijski Re: Kocham cię silesiusiaku "Os porci" 28.08.05, 04:07
            kozaczek3 napisał:

            > Lubię cię.
            > Nikt tak jak ty nie pomógł mi w propagowaniu ATEIZMU na tym forum.
            > Amen.
            > PS dziękuję i dobranoc.
            > Kozaczek3
            .
            i zyj swoimi marzeniami i zyczeniami dalej, biedaku; nikt - jak ty - nie
            zblaznil sie na tym forum bardziej, powolujac sie na wypowiedzi, czy sentencje,
            co do ktorych - od prawie 4 godzin - nie jestes w stanie podac zadnych danych
            zrodlowych; jestes biednym, chorym czlowiekiem; pochylam sie z nadzieja nad ta
            twoja umyslowa kleska, wierzac, ze - mimo wszystko - jakies resztki zdrowego
            rozsadku sie w tobie obudza. i pamietaj: im mniej wypijesz, tym szanse sa
            wieksze;
            .
            Dobrych - i madrych - snow
            • Gość: silesiusiak.tez Re: Kocham cię silesiusiaku "Os porci" IP: *.sfo4.dsl.speakeasy.net 28.08.05, 04:47
              wiesz silesius.monachijski, idz do kosciola z mama i tata i naucz sie o milosci
              blizniego; mam nadzieje ze sam Bog cie nauczy o milosci blizniego ("a blizniego
              swego...") i da ci odtrutke od jadu nienawisci; kazdemu tego, "a blizniego
              swego...", zycze; juz sie za ciebie pomodlilen; szkoda mi cie; jeszcze nie
              przegrales swojego zycia - jest czas na naprawe, bo moze byc tylko jeszcze
              gorzej; jak narazie jestes biednym, chorym czlowiekiem; Boze uzdrow
              silesiusa.monachijskiego

              ------------------------------------------

              My chcemy Boga w ksiazce, w szkole. W godzinach wytchnien, pracy dniach!
              • 1normalnyczlowiek Re: Kocham cię silesiusiaku "Os porci" 29.08.05, 19:18
                Gość portalu: silesiusiak.tez napisał(a):

                > wiesz silesius.monachijski, idz do kosciola z mama i tata i naucz sie o milosci
                > blizniego; mam nadzieje ze sam Bog cie nauczy o milosci blizniego ("a blizniego
                > swego...") i da ci odtrutke od jadu nienawisci; kazdemu tego, "a blizniego
                > swego...", zycze; juz sie za ciebie pomodlilen; szkoda mi cie; jeszcze nie
                > przegrales swojego zycia - jest czas na naprawe, bo moze byc tylko jeszcze
                > gorzej; jak narazie jestes biednym, chorym czlowiekiem; Boze uzdrow
                > silesiusa.monachijskiego
                >
                > ------------------------------------------
                >
                > My chcemy Boga w ksiazce, w szkole. W godzinach wytchnien, pracy dniach!
                @@@Głupota w najczystszej postaci drzemie w tej osóbce. Nie wyplenisz jej, bo
                stanowi istotę tej osobowości, jeśli usuniesz głupotę nie zostanie już nic@@@
          • Gość: pablo Re: kozaczek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.08.05, 10:15
            Kozaczek napisałeś,że jesteś szczęśliwym człowiekim i nic cię nie"obchodzi
            palant na krzyżu".wydaje mi się jednak że wcale nie jesteś taki szczęśliwy bo
            wciąż masz jakiś problem wciąż obrażasz ,bluźnisz,robisz na złość,nienawidzisz a
            czy można być szczęśliwym jeżeli cały czas jest się owładniętym nienawiścią.Cóż
            można cię zrozumieć był czas kiedy całą tą nienawiśc mogłeś wyrażć publicznie i
            może nawet cię słuchano.A dziś nikt cię nie słucha i pozostało ci tylko to forum
            a jedyne co potrafisz to nienawidzić Boga,Drugiego człowieka i to tylko za to że
            ciebie wychowano inaczej czego innego nauczono i może masz inne autorytety.Ale
            skoro tak nienawidzisz Boga,skoro obraźliwie mówisz o Chrystusie o Matce Bożej o
            Kościele to po co jednocześnie interesujesz się tym znienawidzonym Bogiem i
            Kościołem.A może inaczej myśli głowa a czego innego pragnie serce?
            • pamin1 Re: kozaczek 28.08.05, 11:45
              Gość portalu: pablo napisał(a):

              > Kozaczek napisałeś,że jesteś szczęśliwym człowiekim i nic cię nie"obchodzi
              > palant na krzyżu".wydaje mi się jednak że wcale nie jesteś taki szczęśliwy bo
              > wciąż masz jakiś problem wciąż obrażasz ,bluźnisz,robisz na
              złość,nienawidzisz
              > a
              > czy można być szczęśliwym jeżeli cały czas jest się owładniętym
              nienawiścią.Cóż
              > można cię zrozumieć był czas kiedy całą tą nienawiśc mogłeś wyrażć
              publicznie
              > i
              > może nawet cię słuchano.A dziś nikt cię nie słucha i pozostało ci tylko to
              foru
              > m
              > a jedyne co potrafisz to nienawidzić Boga,Drugiego człowieka i to tylko za to
              ż
              > e
              > ciebie wychowano inaczej czego innego nauczono i może masz inne autorytety.Ale
              > skoro tak nienawidzisz Boga,skoro obraźliwie mówisz o Chrystusie o Matce
              Bożej
              > o
              > Kościele to po co jednocześnie interesujesz się tym znienawidzonym Bogiem i
              > Kościołem.A może inaczej myśli głowa a czego innego pragnie serce?

              daj spokoj pablo. Tu juz nic nie pomoze..Skrajny, nieuleczalny przypadek
              debilizmu, polaczonego z destrukcyjna nienawiscia do wszystkiego i co gorsza,
              do siebie samego. Chloptas musi miec duze kompleksy (podejrzewam impotencje
              seksualna i mozgowa)polaczona z naduzywaniem alkoholu i narkotykow. Amen.
              Daj spokoj pablo. Tu juz nic nie pomoze
    • Gość: jm19 Dlaczego profanuje się taką uroczystość? IP: *.77.classcom.pl 28.08.05, 05:09
      1.
      Dlaczego w religijnej uroczystości uczestniczy (i to w katedrze!) towarzysz
      Włodzimierz Cimoszewicz - krętacz, kłamca i zagorzały ateista?
      Kto zaprosził go do uczestnictwa? Przecież to jawna profanacja i prowokacja!
      Kościół, to nie jest miejsce do robienia polityki!
      Bezczelność Cimoszewicza jest odrażająca!
      Zachęcam internautów do czytania felietonów Macieja Rybińskiego
      (Rzeczpospolita, Dziennik Polskich), w których te wredne charakterologiczne
      cechy towarzysza Ckmoszewicza są w bardzo celny i mądry sposób obnażane i
      wyśmiewane!

      2.
      Dlaczego ten ateista Kwaśniewski ciągle pcha się ze swoją księżniczką przed
      ołtarze i profanuje religię i kościół?
      Trzeba nie mieć za grosz honoru, żeby będąc niewierzącym ciągle pchać się do
      kościoła (to nie są jasełka ani bar piwny panie Kwaśniewski) i psuć nerwy
      ludziom, którzy idą tam z poczucia wiary i więzi duchowej!
      Kiedy wreszcie ten koszmarny "prezydeny wszystkich Polaków" zniknie raz na
      zawsze z nasze świadomości?
    • Gość: miłujacy klechów Re: Ostatnie przygotowania do ingresu abp. Dziwis IP: *.asko / 82.177.183.* 28.08.05, 07:18
      No to Kraków ma swojego nowego pierwszego towarzysza sekretarza.Jubel wart
      koronacji króla-ciekawe ile to kosztowało?Ciekawe to o tyle,ze dziennik TVP
      zaraz po transmisji z koronacji mowił o biednych dzieciach których nie stać na
      kupno książek do szkoły i bżdzili cos o pomocy tym dzieciom.K......jego!!!Co za
      kraj debili.
      • Gość: krk Re: Ostatnie przygotowania do ingresu abp. Dziwis IP: *.net.autocom.pl 28.08.05, 07:58
        Problem można porównać chyba tylko do węzła gordyjskiego...
        • Gość: gosc Re: duzo w tym jest pompatycznosci IP: *.ventca.adelphia.net 28.08.05, 09:21
          i bizantyjskiej oprawy a za malo duchowego przezycia w skromnosci i prawdziwym
          humanizmie, katolicyzm w Polsce potrzebuje odnowy i innej nauki, jak jest rola
          Kosciola w zwalczaniu zjawisk patologicznych , krytyce dzikiego kapitalizmu i
          bezdusznej inercji wladz wobec nedzy bezrobocia i patologi. do czego kosciol
          nawoluje , dlaczego nie ma oddzwieku w czynach a jedynie w liczbie tysiecy
          zgromadzonych jak na happenning , po co te pokazowki, dla kogo?dla swiata,
          nikogo to nie interesuje ze w Polsce bylo 100 tys czy milion ludzi na mszy,
          interesuje natomiast Polakow na calym swiecie zeby Polacy w Polsce, w swoim
          kraju nie chodzili glodni
      • pantanal Skad tylu idiotow na tym forum? 28.08.05, 12:47
        • Gość: wata Re: Skad tylu idiotow na tym forum? IP: *.infocoig.pl / *.crowley.pl 28.08.05, 13:06
          dziwisz się, przeciez podobno aż 95% Polaków to katolicy
          • 1normalnyczlowiek Re: Skad tylu idiotow na tym forum? 29.08.05, 19:17
            Gość portalu: wata napisał(a):

            > dziwisz się, przeciez podobno aż 95% Polaków to katolicy
            @@@Głupota w najczystszej postaci drzemie w tej osóbce. Nie wyplenisz jej, bo
            stanowi istotę tej osobowości, jeśli usuniesz głupotę nie zostanie już nic@@@
    • Gość: Kruder Czy to naprawdę najważniejsza wiadomość? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.08.05, 09:25
      W karju, w którym bezrobocie wynosi 18%, a ok. 50% społeczeństwa żyje w ubóstwie
      są chyba ważniejsze tematy niż abp Dziwisz.
    • Gość: Patrycja STASIU BEZ JAJ IP: *.wmc.net.pl 28.08.05, 10:40
      Jak Stasiu przemawia wygląda jakby płakał,on może mówić niewiem jak ciekawe
      rzeczy a w jego ustach będzie to kompletnie nudne,tyle lat był nianią JP 2 i
      wiadać nic innego już nie potrafi robić
      • pantanal Jaj ci sie zachcialo, durna babo? 28.08.05, 12:45
        Mow za siebie
      • 1normalnyczlowiek PATRYCJA BEZ JAJ 29.08.05, 19:19
        Gość portalu: Patrycja napisał(a):

        > Jak Stasiu przemawia wygląda jakby płakał,on może mówić niewiem jak ciekawe
        > rzeczy a w jego ustach będzie to kompletnie nudne,tyle lat był nianią JP 2 i
        > wiadać nic innego już nie potrafi robić
        @@@Głupota w najczystszej postaci drzemie w tej osóbce. Nie wyplenisz jej, bo
        stanowi istotę tej osobowości, jeśli usuniesz głupotę nie zostanie już nic@@@
    • Gość: zdziwiony Re: Ostatnie przygotowania do ingresu abp. Dziwis IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.08.05, 11:36
      nic nie wiem o tym, by był jakiś pociąg z Rabki .... (?)
      a na pewno był pociąg specjalny z Raby Wyżnej ....
      ale może się mylę ... przecież dziennikarze zawsze wiedzą lepiej :/
    • Gość: tlo a kogo to obchodzi?...niech se jest kim chce IP: *.kapelusz.pl / 194.126.167.* 28.08.05, 12:23
    • Gość: krakus obwoźne sado-maso II IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.08.05, 15:55
      Kochany Urbanku, a weź Ty teraz sam się połóż do łóżka, zasuń baldachim i niech
      Ci ktoś zdejmie łyżwy. Na dobranoc poczytaj sobie Gadzinowskiego albo jakiś
      lekki horror. Łyknij koniaczku, wódeczki albo pociamkaj martini. Puść se na
      wideo „Śmierć jak kromka chleba” - to o górnikach z Wujka – ubawisz się i
      rozluźnisz. Podłub sobie w nosie albo za uszami, zależnie ile tam masz czasu.
      Trochę drzemki, potem kaku (ale lepiej odwrotnie!).
      I nie rób z siebie postkomunistycznego zombi. Nie kolęduj po telewizyjnych
      studiach, partyjnych salonach czy redakcjach, bo przecież nikt już nie chce Cię
      znać, słuchać, czytać ani oglądać. Przestań też obwozić się i obnosić medialnie
      po jakiś Tajlandiach (nacykaliście krwistych fotek?) z tą swoją dobrą kobietą.
      Trochę miłosierdzia dla zwykłego telewidza nazwiskiem Kowalski. I dla ubogich
      (również duchem) czytelników, wydających ostatnią forsę na gazety, lub – z
      barku laku - niesłychanie odkrywczo małpujących Cię w internecie.
      Wyrzuć precz cały ten pseudopublicystyczny koks, którym tak namiętnie się
      szprycujesz i nakręcasz, niczym honeckerowski byczek hodowany na corridę w
      Moskwie. I po co to wszystko? Po to, żeby jeszcze trochę poudawać redaktora
      albo przez godzinę pomajdać giczałami u Najsztuba?!
      Sam nie rób z siebie widowiska, i teraz to Ty powściągnij chętkę, aby paść
      (się?) na stanowisku. Kapcaniej z godnością, blednący konusie, albo - jak
      sugerowałeś innym - kończ Waść, wstydu oszczędź i honorowo utop się w tym swoim
      basenie.
      Wybacz proszę ten graniczący z turpizmem realizm, ale skoro ideowo oraz
      programowo wykluczamy, a nawet nabijamy się z filozofii nadstawiania drugiego
      policzka, to co nam pozostało - oprócz drugiego półdupka?
    • Gość: Prawda Nasze słowa i uczynki mówią o nas - pomyśl proszę IP: *.katowice.cvx.ppp.tpnet.pl 29.08.05, 00:53
      Proszę pomyśl to nie boli....
    • Gość: F.Y.M krakowiacy - słudzy uniżeni - jak zwykle IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.08.05, 09:41
      Trochę to dziwnie wygląda. Polacy (przynajmniej cześć fetują objęcie jakiegoś
      urzędu przez urzędnika, na wybór którego nie mieli, nawet pośrednio, wpływu.
      Objęcie urzędu przez Prezydenta państwa, wybranego w wolnych i demokratycznych
      wyborach, przechodzi bez echa. Wydaje się, ze wolimy być (przynajmniej jakaś
      część krakowian) sługami niz obywatelami. A panu Kwaśniewskiemu przypominam o
      konstytucji i rozdziale kościoła od państwa.
      • swarozyc krakowiacy - słudzy uniżeni - jak zwykle 29.08.05, 11:00
        Ciekawi mnie czy fetowali rownie uroczyscie wybor Hansa Franka na swego Pana.
        Tamten ich zabijal, ten bedzie ich tylko oglupial.
        Nie wiem co jest gorsze..
        • 1normalnyczlowiek Re: krakowiacy - słudzy uniżeni - jak zwykle 29.08.05, 19:16
          swarozyc napisał:

          > Ciekawi mnie czy fetowali rownie uroczyscie wybor Hansa Franka na swego Pana.
          > Tamten ich zabijal, ten bedzie ich tylko oglupial.
          > Nie wiem co jest gorsze..
          @@@Głupota w najczystszej postaci drzemie w tej osóbce. Nie wyplenisz jej, bo
          stanowi istotę tej osobowości, jeśli usuniesz głupotę nie zostanie już nic@@@
          • 1normalnyczlowiek Klony kozaczka3" 29.08.05, 19:50
            Zgodny chór bezmózgowych klonów kozaczka3" zachłysnął się własnymi odchodami -
            nie wiecie, że tego ani się nie liże, a tym bardziej tym się nie pluje. Co was
            wyhodowało w tej nienawiści do ludzi i samych siebie, jaka suka karmiła was
            jadem tej nienawiści, zamiast mlekiem. Przegrany życiowo kozaczek3" łudzi się,
            że jeszcze ktoś, oprócz klonów oczywiście, przyjmie jego pogląd pokracznego
            pojmowanie świata. Wszyscy oni stanowią jawne ostrzeżenie przed nieuleczalną
            głupotą. Od nich dowiedzieliśmy się, że w Polsce dalej byłoby pięknie ale nagle
            przybył abp Dziwisz i przez niego głodują teraz miliony obywateli. A do tego
            mówi w jakimś niezrozumiałym języku.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka