Dodaj do ulubionych

BASZTA SANDOMIERSKA - SKANDAL

12.09.05, 09:02
Muzeum na Wawelu w miniony weekend popisało się wyjątkowo. Najpierw
rozreklamowali otwarcie Baszty Sandomierskiej we wszystkich mediach (otwarte
dla wszystkich chętnych), a potem ludzie stali w długiej kolejce i odchodzili
w kwitkiem, bo wpuszczano tylko grupy 10 osobowe, w większości spoza kolejki!
Do tego wieża była dostępna tylko od 10 do 15 - w praktyce przychodzący o
11:00 już nie mieli szans na wejście.

Zdenerwowani zwiedzający, płaczące dzieci i bezradne panie (nie) wpuszczające
na wieżę - oto obraz Wawelu w niedzielę.

Do tego odrestaurowana wieża nie będzie udostępniana (chyba że specjalnym
grupom) bo "jest delikatna". Co takiego delikatnego jest w murach i
żelbetowo - drewnianych schodach?

Brawo p. dyrektor Petrus - takiego braku szacunku dla zwiedzających jeszcze
się Panu nie udało pokazać!
W czynieniu Wawelu niedostępnym chyba dorównał już Pan ślepemu
bibliotekarzowi z "Imienia Róży".
Obserwuj wątek
    • Gość: gaduła Re: taki skandal krakowski ! IP: *.iod.krakow.pl / *.IOd.krakow.pl 12.09.05, 15:26
      cała sprawa zakrawa na skandal !
      ludzie stojący w kolejce na miejsce ściągli reportera RMF, a wywiad z nimi
      puścili o 15 w niedziele,
      do tego wieży z uwagi na przepisy ppoż nie można zwiedzać ! i tylko grupy po 10
      ośób, a myślałem że się wali i jest ze słomy ?
      a wiesz kto rozzdawał wejściówki na wieze - urząd miasta !
      ja sam po 3 godzinach czekania w końcu dostałem się do środka, warto było
      zobaczyć co w środku jest,
      a ludziom co wyzywali że jest jedna pani przewodniczka i że wpuszczali do
      środka co pół godziny to sie nie dziwię,
      sam byłem świadkiem że o malo nie doszło rękoczynów w kolejce - jak za
      najlepszych czasów komuny !
      i po co te plakaty na słupach na mieście ?
      pozdrowienia

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka