Gość: eeeee IP: 83.14.143.* 03.04.06, 00:20 wytrzymac nie idzie Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
weronka77 Re: koszmar z tym papiezem 03.04.06, 00:40 to popuść.nikt Ci nie broni Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: eeeee Re: koszmar z tym papiezem IP: 83.14.143.* 03.04.06, 00:43 popuscilem.... troche jakby przeszlo Odpowiedz Link Zgłoś
weronka77 Re: koszmar z tym papiezem 03.04.06, 00:44 fajnie.teraz napij sie wody i idz spac.powodzenia Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zmęczony Re: koszmar z tym papiezem IP: *.kompania.net 03.04.06, 01:29 Faktycznie, to jakaś choroba narodowa. Co rok to tragiczniej wygląda, chorych przybywa a nikt nie próbuje leczyć. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Dziubczyńska Re: koszmar z tym papiezem IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.04.06, 01:36 Czy jutro też będą wyły syreny? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: H56 Re: koszmar z tym papiezem IP: *.comnet.krakow.pl 03.04.06, 07:50 znowu we wszystkich wiadomościach tylko o papieżu. Wczoraj sobie odpuściłem, ale dzisiaj zaczynam się wkurzać. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Irek Re: koszmar z tym papiezem IP: *.chello.pl 03.04.06, 08:54 Jest takie schorzenie, zdarzają się - jak widać i słychać - nawet epidemie. Drugie domniemanie, że to psychoza reaktywna. Rozpacz z powodu warunków życia i beznadziei. Jedni (odważni zawsze są nieliczni) uciekają drogą samobójstwa, inni w chorobę psychiczną, większość zaś ucieka się do różnych form magii itp. Trzecia hipoteza: woda na młyn kleru, który ma znowu dożynki. Już nie 5 minut, lecz od rana do wieczora we wszystkich stacjach radiowych i tv (za wyjątkiem polsatu i zagranicznych) przez kolejne dni i noce. Przy okazji zaś może zblednie pożegnanie czytelników z Lemem? Tylko że Lema będą czytać - jak czytają - kolejne pokolenia. Nie przypuszczam, by którakolwiek z książek Wojtyły, w której jest jakieś sensowne dla całej ludzkości przesłanie (tzn. nie tylko do omamionych), została przełożona na 40 języków. O ile taka, oczywiście, istnieje. Stamtąd bowiem niektóre rzeczy wychodzą z opóźnieniem. Jak np. relacja z ostatnich 37 dni papieża, kiedy to stosowano wobec niego "terapię uporczywą", którą skrytykował już Pius XII, a sam JPII też ponoć był jej przeciwny. Odpowiedz Link Zgłoś
kielczow2003 Re: koszmar z tym papiezem 03.04.06, 21:02 Oj stary!!!! Wiesz prywatnie jestem zdania ze Wojtyła był wielkim czlowiekiem co nie znaczy nieomylnym czy pozbawionym przywar. Zreszta to czynilo go bardziej ludzkim. Osobiscie denerwuja mnie peany na czesc Wojtyly niektorych notabli tylko mam wrazenie ze z zupelnie innego powodu niz ciebie. Wiesz w biciu piany na czesc tego wielkiego czlolwieka wszyscy troszke zabrnelismy za daleko. Ale zeby negowac prawo mimlionow ludzi do przezywania tego w taki sposob? Ja sam plakalem i sie tego nie wstydze chociaz nie uczeszczam do kosciola i nie zaliczam sie do grona tzw katolikow. Jezeli nie jestes w stanie zauwazyc wielkowsci tego czlowieka (oczywiscie masz do tego prawo) to moge Ci tylko wspolczuc wiedzy o swiecie. Porwnujac Lema i Wojtyłe za wspolny paradygmat bierzesz fakt pisania jako takiego:) Smieszne i raczej zalosne spostrzezenie. Lem byl wyjaatkowym pisarzem polakiem bez watpienia geniuszem. Wojtyla dzialal na troszke innej plaszczyznie. Ten czlowiek przelamywal bariery dawal swiadectwo ale pisanie o zaslugach Wojtyly i argumantowanie dlaczego jest wielki to bicie piany bez sensu dlatego pomine to wszystko. Uwazam ze ten caly zgielk szkodzi papiezowi i jest kompletnie nie potrzebny. Jedz duzo kalarepy wiem ze nie jest smaczna ale pomaga:) Odpowiedz Link Zgłoś
weronka77 Re: koszmar z tym papiezem 03.04.06, 11:19 Proponuję wyłączyć telweizor,radio oraz nie czytać gazet i może wyjechać za miasto?Rozumiem że w pubie trzeba by codziennie bez wyjątku i względu na okoliczności więc tutaj juz nic nie mogę poradzić;-) MOże jakąś petycję do włądz napisać żeby odseparować,odgrodzić a najlepiej zamknąć tych ludzi żeby nie przeszkadzali porządnym obuwatelom w komunikacji i nie psuli ich poczucia smaku?A może postulować o zaprzestanie obchodów bo są irytujące i drażniące?Na pewno takie działąnia odniosą większy skutek niż żale tutaj.Pozdrawiam i przesyłąm wyrazy współczucia z powodu niekorzystnej i trapiącej Was sytuacji.Jutro już może będzie spokój.. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Julius 12 Re:weronko 77 IP: *.kompania.net 03.04.06, 12:18 To nie jest takie pewne, bo kler jest pełen "inwencji twórczej" i przekonany jestem,że wymyśli jakiś nowy powód do wszczęcia masowej histerii. Zresztą trudno się temu dziwić, to ich praca dla pomnażania swoich dóbr doczesnych a fachowców ci tam dostatek w tej materii, wykształconych za nasze pieniądze. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kiko Bolesna rocznica wymaga również dobrego smaku.... IP: *.net.autocom.pl 03.04.06, 14:55 Przesada nigdy nikomu dobrze nie służy, w żadną stronę. Taka sterowana histeria jest dosyć niezrozumiała. Nie wiem, czy Papieżowi zza chmurki to wszystko tak absolutnie się podoba? Odpowiedz Link Zgłoś
weronka77 Re: koszmar z tym papiezem 03.04.06, 11:40 No też się cieszymy że tutaj nie mieszkasz;-) Też nie rozumiem jak jakiś schorowany staruszek może wywołać takie zamieszanie.Musiał być wpływowy i chyba go ludzie lubili.FArciarz-nie każdego tak lubią i to nie tylko w Polsce.Pozdrawiam serdecznie-mieszkam w Polsce;-) Odpowiedz Link Zgłoś
weronka77 Re: koszmar z tym papiezem 03.04.06, 11:45 Też mieszkałam w GB i z tego co zaobserwowałam tam też go lubią.Przynajmniej w Londynie mimo że to prostestancijak i cała Anglia;-) Odpowiedz Link Zgłoś
swarozyc Re: koszmar z tym papiezem 03.04.06, 12:01 Anglia nie jest protestancka. Anglia jest anglikanska. Odpowiedz Link Zgłoś
weronka77 Re: koszmar z tym papiezem 03.04.06, 12:04 Ja myślałam że jest po połowie ponieważ tak mnie uczono na studiach,fakt 6 lat temu;-) NIemniej jednak nie o tym ten wątek.Mimo innego podejścia do wiary "schorowany staruszek z Włoch" nie wywoływał tam nigdy irytacji a wręcz przeciwnie;-) Odpowiedz Link Zgłoś
weronka77 Re: koszmar z tym papiezem 03.04.06, 12:08 Ale mogę się założyć że teraz uwaga skupi się na mojej wypowiedzi zarzucając mi tępotę,nieuctwo i beznadziejne studia oraz inne sympatyczne epitety;-) Na szczęście mam co robić dzisiaj więc oddalam się bezpiecznie na przyjemne spędzanie reszty dnia;-) Pozdrawiam serdecznie Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: GB Re: koszmar z tym papiezem IP: *.as15444.net 03.04.06, 12:12 Wrecz przeciwnie! :-) Odpowiedz Link Zgłoś
gph koszmar z tym skretynieniem 03.04.06, 15:00 15 lat wolności, dwa lata w unii a idiotów ile było, tyle jest. czasem nawet jakby więcej. Odpowiedz Link Zgłoś
peteen szybko wam zaczął przeszkadzać... 03.04.06, 15:02 a bez niego do dzis byście trybunę ludu czytali na całe szczęście jest was tak mało... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kiko Re: szybko wam zaczął przeszkadzać... IP: *.net.autocom.pl 03.04.06, 15:15 ja myślę, że to nie o to chodzi. Ale przecież ilość nie zawsze przechodzi w jakość.Prawda? Nie jesteś zwolennikiem umiaru i prawdziwej nie reżyserowanej powagi, p.? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: br. Florian [...] IP: *.kompania.net 03.04.06, 17:26 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Br. Florian Peteen jak wycinasz to coś Ci podeślę nowego... IP: *.kompania.net 03.04.06, 23:06 Znowu widziałem dzisiaj udekorowane pobocza drogi do Huty lampeczkami i abarot, jak mówią Indianie, zupełnie jak w zeszłym roku, kiedy zaraz po kilku dniach w tejże Hucie w ramach pojednania i wzajemnej miłości, nożem zaszlachtowali chłopaka. Te lampeczki wzbudziły we mnie niepokój i myślę, że znowu niedługo ktoś zostanie tam zamordowany. To tak, jakby te lampki były zwiastunem czyjejś śmierci i patrzyłem na nie z niechęcią. Czy ten tekst też kwalifikuje się do wycięcia?. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: siostra Teresa. Re: szybko wam zaczął przeszkadzać... IP: *.kompania.net 03.04.06, 22:11 Zawsze woleliśmy czytać Trybunę niż wasz nocnik co świadczyło o Jej wyższości. Teraz też byśmy Ją czytali, gdybyśmy nie żyli w Kraju fanatyzmu religijnego. Nie ciesz się, bo nie jest nas tak mało a w dodatku stale nas przybywa ze względu na następujący proces samoistnego wyleczania się z tej zakażnej infekcji. Jeszcze trochę a będziemy was oglądać w Muzem Tragicznej Historii Polskiej. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: eeeee Re: szybko wam zaczął przeszkadzać... IP: *.wolfson.cam.ac.uk 08.04.06, 03:15 peteen napisał: > a bez niego do dzis byście trybunę ludu czytali > na całe szczęście jest was tak mało... jasne; papiez obalil komune; papiez wstrzymal slonce i ruszyl ziemie; mam nadzieje, ze dysonans poznawczy ktorego doswiadczysz dowiadujac sie, że to wszystko g...o prawda nie wplynie negatywnie na jakość Twojej moderacji na krakforum; Odpowiedz Link Zgłoś
peteen Re: szybko wam zaczął przeszkadzać... 08.04.06, 10:34 żenująca odpowiedź, ale czego się po ee spodziewać... Odpowiedz Link Zgłoś
audir Re: koszmar z tym papiezem 03.04.06, 17:46 masz rację ...mamy nowego Boga ... nowe święta będą? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: J. Re: koszmar z tym papiezem IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.04.06, 19:30 Koszmar to był rok temu ,pamiętam ,że jak umarł było mi smutno ,zrobił duzo dobrego ale rozumiałam rowniez ,że to był starszy ,schorowany czlowiek i w pewnym momencie on sam juz pragnął odejść .Tymczasem to co sie dzialo w mediach przez 2 tyg....non stop żalobna muzyka,prezenterzy ubrani na czarno, pochody ,znicze niesione przez dresiarzy,sztuczne godzenie sie kibiców dwóch zwaśnionych klubów,ogólna histeria i płacz na sam dźwięk Barki,modlenie sie godzinami przed oknem papieskim ..poprostu obłęd.Najbardziej śmieszyło mnie jak najwięksi obludnicy,ktorzy gdy papież żył mieli jego nauki tak naprawdę gdzieś tłumnie wybierali sie na Blonia ,wysyłali smsowe-lańcuszki typu -zgaś światło bo inaczej spotka cie nieszczęście ,kupowali coraz to wieksze świece i oburzali się gdy ktoś im delikatnie powiedział,że do tej pory jakoś nie byli zbyt religijni.A teraz?rok po? nadal są obłudnikami i o calym tym cyrku zapomnieli juz dawno temu. Odpowiedz Link Zgłoś
albalonga Re: koszmar z tym papiezem 03.04.06, 19:32 wreszcie ktos to powiedzial. to jakis obłęd. to juz jest nudne. takie puste i na pokaz. A ludzie jacy byli paskudni to i sa. :( Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jacek2 Re: koszmar z tym papiezem IP: *.w83-114.abo.wanadoo.fr 03.04.06, 20:21 Bo polski katolicyzm taki jest pusty i na pokaz .... Odpowiedz Link Zgłoś
weronka77 Re: koszmar z tym papiezem 03.04.06, 20:47 Podobnie jak w przypadku postu o Lemie napiszę że można miec swoje zdanie i ja je szanuję.Natomiast w tak delikatnej kwestii zalecam zachowac umiar również w komentowaniu zachowań i odczuć innych.Może postulując umiar zaczniejmy od siebie,zastanawiając się zanim coś powiemy lub napiszemy.Ten wątek jest niepotrzebny i uważam że najlepiej będzie jak go zamkniemy.Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
polski0001 Re: koszmar z tym papiezem 03.04.06, 22:13 Gdyby nie On to bys sie czul jak w trzecim swiecie jak za Komuny !!! Jak tak w ogole mozna myslec !!!! Skandal ..........!!!!!!!!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Zyta Re: koszmar z tym papiezem IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.04.06, 22:58 Gdyby ZSRR się nie rozleciał to żaden papiez by tu nie pomógł ,system zaczął chwiać się w posadach i dlatego były mozliwe takie przemiany ,taka jest prawda.Nazwiesz mnie komuchem? urodziłam się w latach 80-tych. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Tymothy Trąpka. Re: koszmar z tym papiezem IP: *.kompania.net 03.04.06, 23:12 Najpierw poducz się trochę, zebyś wiedział co to jest komuna to może nie będziesz pisać bzdur. Co ty możesz wiedzieć przy swoim ograniczeniu o trzecim świecie?, to też wymaga przynajmniej podstawowej wiedzy, której i w tej materii Ci brak. Może nie pisz już więcej, bo jeszcze bardziej się skompromitujesz. Odpowiedz Link Zgłoś
polski0001 Re: koszmar z tym papiezem 06.04.06, 21:36 Zastanowcie sie co wy piszecie !!!! I przedewszystkim o KIM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! BEZBOZNIKI jedne ...............!!!!!!!!! Wstydzcie sie !! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: polski 0002 Re: koszmar z tym papiezem IP: *.kompania.net 06.04.06, 23:03 Dlaczego bezbożniki i to w dodatku jedne?, przecież nikt nie pisze o Bogu. Czego tu się wstydzić?, zastanów się co czytasz. Odpowiedz Link Zgłoś