Dodaj do ulubionych

Mandaty za brak wiarygodności

IP: *.ghnet.pl 18.05.06, 07:11
to jest jakaś paranoja
od wielu lat istniała regulacja ,że w ścisłym centrum mogą bez ograniczeń
poruszać się pojazdy z napędem elektrycznym
było to racjonalne rozwiązanie , odpowiadajace stosowanym w rozwiniętych
krajach europejskich
jest oczywistym ,że nikt bez potrzeby do centrum i Rynku nie wjeżdża a
pojazdy z napędem elektrycznym są ciche i ekologiczne
widocznie pojazdów tych jest za dużo i wadzą pieszym więc należy ograniczyć
ich ilość
ale zarządca drogi niepublicznej wewnętrznej ( pozbawiono drogę w Rynku
kategorii drogi publicznej właśnie po to aby urzędasy miały władzę
nieograniczoną do wydawania pozwoleń ,zezwoleń itd. swoim lub władzy kolegom
co na drodze publicznej jest niemożliwe ) powinien pamiętać ,że konstytucyjna
norma stanowi ,że każdy ma prawo do jednakowego traktowania przez władze
publiczne i chociaz drogą wewnętrzną zarządza zarządca terenu to skoro jest
nim organ gminy a nie przysłowiowy Kowalski to winien tym normom sie
podporządkować
jak widać tak nie jest ,skoro zamiast oznakowania wprowadza się dodatkowe
niejasne regulacje
niestety minęły czasy gdy turyści będący w Rynku mogli zaobaczyć
przechodzącegoo pieszo w strefie pieszej prezydenta Krakowa ( wówczas Rynek
był drogą publiczną przeznaczoną dla pieszych a widok prezydenta ,który
chodzi jak inni był przykładem ,ze prawo jest jednakowe dla wszystkich także
dla prezydenta a za nim innych przedstawicieli władzy ), tak jak kiedyś pana
Józefa Lasotę ,
bo obecnie nam panujący jest wożony czarnym Audi i po to aby do Rynku mogli
wjechać tylko niektórzy , którym władza da da identyfikator , którego nie
wyciągają z auta i szpanuja wszędzie pozbawiono Rynek statusu drogi publicznej
to samo obecnie nam panujący robi wydajac specjalne identyfikatory na widok ,
których strażnicy i strefowi stają na baczność a na pytanie kto to taki stoi
odpowiadają nietykalni
szkoda ,że Gazeta nie zajmie się tymi nietykalnymi a własciwie tymi co z
niektórych robią nietykalnych i bezprawnie powodują ,że niektórym wolno stać
w miejscach zakazanych a innym niej a wszystko dzieje się pod bokiem Waszej
redakcji
ciekawe jaki powód odstąpienia od kontroli nietykalnego z identyfikatorem
wydanym przez łaskawie nam panującego podadzą strażnik lub strefowy skoro
żaden przepis prawny nie daje tytułu do tego rodzaju przywilejów
czyżby ktoś na gębę zakazał karać nietykalnych
może Gazeta się tym zainteresuje gdyż obecna władza zdaje się przebrała miarę
w bezprawnym zezwalaniu
czy nie może dziennikarz obserwować czynności strażników i zapytać dlaczego
odstępują od kontroli posiadaczy identyfikatorów wydanych przez urząd miasta
może jest jeszcze czas zanim nowy komendant Straży Miejskiej utopi się w tym
bezprawnym ciągu czynności
mówi się ,że kto dużo je to się przeżre i chyba tak jest w przypadku
miłościwie nam ustępujących
Obserwuj wątek
    • Gość: Gazownik meleksy IP: *.fangor.local / *.internetdsl.tpnet.pl 18.05.06, 12:29
      Sam w zeszłym roku jeździłem takim meleksem, i wspominam ten okres dobrze, z
      małym wyjątkiem - Straż Miejska. To, co Ci goście (i kobiety też, sorry)
      wyprawiali, to zakrawa na bezczelność. To, że raz dostałem mandat 100 zł, to
      pomijam, ale kwestia podjechania po klienta na płytę Rynku była jak wjazd do
      dżungli, w której zza każdego rogu mógł wyskoczyć "czarny" z lizakiem. No i
      wtedy się zaczynały jazdy. Ta sama kwestia dotyczyła postoju meleksów w
      miejscach do tego wyznaczonych (sic!), bądź na parkingach - patrz ul.
      Kanonicza. Nie wiem dokładnie, jak jest teraz, ale są to sytuacje paradoksalne,
      kiedy patrol: strażnik miejski - policjant dzieli się na dwa obozy: strażnik
      mówi: "tutaj będzie mandat na co najmniej 200 zł", na co policjant
      odpowiada: "za co? za meleksa wystającego 30 cm poza kopertę?" Straż miejska
      jest od pilnowania porządku, a robi wszystko, żeby utrudnić "meleksiażom"
      życie. Ale jeśli nie wiadomo, o co chodzi, to pewnie chodzi o pieniądze...
      Pozdrawiam całą krakowską Straż Miejską. Chyba pod Wentzlem stoi meleks bez
      turystów, trzeba coś z tym zrobić :P
      • Gość: kr nie chodzi o pieniądze, ale o czepialstwo IP: *.koko / *.internetdsl.tpnet.pl 18.05.06, 14:11
        Strażaki niestety boją się zapuszczać w inne rejony niż Rynek. Ot, choćby Zwierzyniecka, chodnik tak przyparkowany samochodami, że ledwo się można przecisnąć. A tamtędy zawsze ciągnie tłum ludzi od Alej. Kościuszki i okolice, parkowanie na przejściach, drogach rowerowych.
        Podobno wg przepisów nie wolno parkować tuż przed przejściem dla pieszych, hahaha... ale to nie w Krakowie ;)
    • Gość: wk...y Re. Już niedługo IP: *.kompania.net 18.05.06, 12:49
      Ja, osobiście się do tego przyczynię swoim wkładem pracy w tym kierunku. Nie
      daruję buty, lekceważenia przepisów, obowiązujących wszystkich (nawet
      prezydenta miasta i rektora A.E), chamstwa i samowoli. Dla takich ludzi w nowej
      rzeczywistości jest wystarczająco dużo pracy do której się bardziej nadają i w
      której sprawdzą dla dobra ogólnego, bo z aktualnym wykonywaniem swoich
      obowiązków mają trudności w odczuciu społecznym. Takie głosy słychać coraz
      częściej i coraz głośniej, głosów tych również przybywa co świadczy o
      konieczności szybkich zmian.
      • Gość: wdam Re: Re. Już niedługo IP: *.ghnet.pl 18.05.06, 17:03
        a Gazeta napisze o nieprawidłowościach pewnie dopiero wtedy gdy naczelnego
        Gazety przyłapią Strażnicy lub strefowi
        a może też mają od obecnie panującego identyfikatory więc łyso im atakować
        dobrodzieja
    • Gość: wredna_jedza Re: Mandaty za brak wiarygodności IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.05.06, 14:06
      Droga ma status niepublicznej gdy stanowi czyjąś PRYWATNĄ własność :)
      Jeśli magistrat ogłosił Rynek drogą niepubliczną - łamie prawo :))
      • Gość: koko Re: Mandaty za brak wiarygodności IP: *.ghnet.pl 18.05.06, 16:55
        nie do końca
        pozbawić kategorii drogi publicznej może rada miasta i tak zię stało w Krakowie
        chociaż można mieć wątpliwości czy nastąiło to zgodnie z prawem
        można mieć w ątpliwości czy droga przez Rynek ,obecnie wewnętrzna , spełnia
        kryteria ustawowe aby zaliczyć ją do kategorii dróg wewnętrznych
        art. 8. 1.Ustawy o drogach publicznych stanowi ,że drogi niezaliczone do żadnej
        kategorii dróg publicznych, w szczególności drogi w osiedlach mieszkaniowych,
        dojazdowe do gruntów rolnych i leśnych, dojazdowe do obiektów użytkowanych
        przez przedsiębiorców, place przed dworcami kolejowymi, autobusowymi i portami
        oraz pętle autobusowe, są drogami wewnętrznymi.
        i co Wy na to?
    • Gość: jazzinator Re: Mandaty za brak wiarygodności IP: *.nandu / *.nandu.com.pl 18.05.06, 17:34
      To bardzo powazny problemktóry bez zmiany Konstytucji nie zostanie
      mrozwiązany,tak masz rację Koko ,służby są recznie sterowane przez urzedasów w
      ich i tylko ich interesie,mieszkańcy płaca abonamenty(ukryty podatek) w kwocie
      120 zł rocznie za to tylko ze mieszkaja w tej strefie do której kazdy z ukladu
      może wjechac majac jakis swistek za szyba.Ostatnio widziałem prawie małolata
      jak zaparkował czarne audii w strefie,przedtem naruszył 3 razy przepisy
      drogowe,ja sie patrze a on wystawil białą karteczkę z czerwonymi
      literkami :Komenda Miejska Policji ! szczena mi opadła i krew mnie zalała,jesli
      dodamy do tego tzw. silnorekich wygolonych w ekskluzywnych autkach za
      kilkadziesiat tysiecy lub lepiej którzy mają znaczki inwalidzkie to mamy
      jasnośc do jakiej praworządności doprowadzily poprzednie Rzady(raczej nieRZądy)
      • Gość: koko Re: Mandaty za brak wiarygodności IP: *.ghnet.pl 18.05.06, 19:49
        w tej sprawie , gdy wygolony gangster posiada idntyfikator Policji mogę tylko
        doradzić wezwanie Policji
        jeżeli ktoś posługuje się dokumentem nie będąc do tego uprawnionym popełnia
        przestępstwo
        odpowiedzialności karnej podlega także ten , kto mu to ułatwia czyli daje
        identyfikator
        sprawa wydaje się prosta pod warunkiem ,że Policja będzie kontrolować
        policjantów
        a opłaty dla mieszkańców centrum to nieporozumienie
        mieszkańcy powinni parkować bezpłatnie i są przepisy , które to umożliwiają
        np. tak jest w Warszawie
        a na wygolonych byczków w superautach o których ludzie z tytułami naukowymi
        mogą tylko marzyć bo zamiast na siłownię chodzili na uczelnię też jest prosty
        sposób ,
        wystarczy na wjazdach do strefy ustawić strażników
        jak jedzie byczek z wystawionym znakiem bez inwalidy to mandat za zakaz ruchu
        300 zł i 6 punktów i sprawa karna za wprowadzenie w błąd przez wystawienie
        znaczka
        wkrótce przestanie byczek szpanować bo dbiorą mu prawo jazdy za przekroczenie
        punktów
        nie ma innej metody gdyż osoby naprawdę niepełnosprawne powinny mieć
        udogodnienia i korzystać z ułatwień prawem przewidzianych
        prawdopodobnie przeciw temu są restauratorzy , chyba że byczki nimi są , bo
        mafia zawsze prowadziła restauracje , bo przestaną byczki dojeżdżać i kupować w
        centrum
        dopóki byczek cieszy się uznaniem rówieśników ,że wykołował służby i mimo
        zakazu wjeżdża do centrum porządku się nie zrobi ,
        trzeba zacząć od przedszkola wpływać na świadomość dzieci tak ,że kiedy dorosną
        będą wiedzieć ,że gdyby każdy chciał autem wjechać do centrum to w tym miejscu
        nie dało by się żyć
    • Gość: maro :-) co to za problem ? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.05.06, 17:46
      co to za problem dla urzędnika, jeśli to nie jego problem !?
      Czepiacie sie ludziska, sami nie wiecie czego, zupełnie jakbyście nie wiedzieli w jakich czasach żyjecie, albo jakbyście sobie wyobrazali, ze urzędnik na etacie jest po to, by wasze sprawy załatwiać. Spróbujcie, a dowiecie sie, o to, o tyle wtedy będziecie mądrzejsi. Albo wyznawajcie jakąś wiarę, że np urzednik jest dla bezstronnego lub ze wskazaniem dla dobra petenta, załatwiania spraw obywatelskich. Moja wiara spaliła się w wydziale mieszkanictwa UMK, ale każdy ma swoją drogę zbierania mądrości - chyba ze wiara wystarczy, -każdy wybiera sam.
      He he. -jak dzieci zupełnie.
    • Gość: sstary Re: Mandaty za brak wiarygodności IP: *.N4U.krakow.pl / *.n4u.krakow.pl 18.05.06, 19:49
      Wygląda na to,że gościowi KOKO nie chodzi o meritum ale by dowalić obecnym dla
      niego nieprawomyślnym(?) władzom miasta.
      • Gość: koko Re: Mandaty za brak wiarygodności IP: *.ghnet.pl 18.05.06, 20:06
        tak , masz rację gdyż te regulacje trwają już drugą kadencję
        a z taka wiedzą , Bracie , przy władzy się nie utrzamasz
        i słusznie gdyż osoby mające trudności z pamięcią władzy sprawować nie powinny

        a meritum będziasz miał takie ,ze Rynek będziesz oglądał od czasu do czasu w
        telewizji
        po pierwsze bo nie dojedziesz do centrum a po drugie jak nawet dojdziesz to Cią
        stać nie będzie na piwo w ogródku w Rynku

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka