Dodaj do ulubionych

Franciszek Stolot

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.06.06, 20:25
czesc pamieci
Obserwuj wątek
    • Gość: Marian Janiga Re: Franciszek Stolot IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.08.06, 09:49
      mieszkałem z Frankiem w jednym pokoju w akademiku. Zachowało się jego zdjęcie
      ze mną i Wieśkiem Polmińskim na tarasie na ostatnim piętrze Żaczka. Franek
      uśmiechnięty, pełen radości i optymizmu. A potem nie miałem już z nim kontaktu
      choć słuzbowo bywałem często w Krakowie, ale go nigdy nie odwiedziłem w Muzeum
      Narodowym. Czytałem jego książki. Dwa lata temu znalazłem numer jego telefonu i
      miałem zadzwonić ale tego nie uczyniłem. Dziś czuje jakiś smutek i żal do
      siebie. A zawdzięczam Frankowi moje zainteresowanie sztuką i historią sztuki.
      Ja studiowałem psychologię u Stefana Szumana, ale poprzez Franka jakby drugi
      kierunek: historię sztuki, bo po powrocie z wykładów opowiadał mi co na
      wykładzie było. W ten sposób wiedziałem wszystko o profesorach Bochnaku,
      Estreicherze i asystentach. A jak Franek potrafił się zachwycać a to jakąś
      starą ramą do obrazu, a to jakimś aniołkiem ze starej rzeźby itp. Dużo
      opowiadał o swojej pierwszej miłości Róży, o Babiniczu itp.
      Nie ma Franka i jeszcze się w historii nie zdarzyło, aby ktoś z TAMTĄD dostał
      choćby krótką przepustkę lub urlop. Już to moje zaniechanie opisane na wstępie
      zostanie na zawsze, na amen.
      Marian Janiga

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka