Gość: ** IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.06.06, 20:25 czesc pamieci Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: Marian Janiga Re: Franciszek Stolot IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.08.06, 09:49 mieszkałem z Frankiem w jednym pokoju w akademiku. Zachowało się jego zdjęcie ze mną i Wieśkiem Polmińskim na tarasie na ostatnim piętrze Żaczka. Franek uśmiechnięty, pełen radości i optymizmu. A potem nie miałem już z nim kontaktu choć słuzbowo bywałem często w Krakowie, ale go nigdy nie odwiedziłem w Muzeum Narodowym. Czytałem jego książki. Dwa lata temu znalazłem numer jego telefonu i miałem zadzwonić ale tego nie uczyniłem. Dziś czuje jakiś smutek i żal do siebie. A zawdzięczam Frankowi moje zainteresowanie sztuką i historią sztuki. Ja studiowałem psychologię u Stefana Szumana, ale poprzez Franka jakby drugi kierunek: historię sztuki, bo po powrocie z wykładów opowiadał mi co na wykładzie było. W ten sposób wiedziałem wszystko o profesorach Bochnaku, Estreicherze i asystentach. A jak Franek potrafił się zachwycać a to jakąś starą ramą do obrazu, a to jakimś aniołkiem ze starej rzeźby itp. Dużo opowiadał o swojej pierwszej miłości Róży, o Babiniczu itp. Nie ma Franka i jeszcze się w historii nie zdarzyło, aby ktoś z TAMTĄD dostał choćby krótką przepustkę lub urlop. Już to moje zaniechanie opisane na wstępie zostanie na zawsze, na amen. Marian Janiga Odpowiedz Link Zgłoś