Dodaj do ulubionych

opłata u notariusza

10.10.06, 19:47
witajcie,
Proszę o informację osoby, które mieszkają już na OE bądź te które się
orientują, jaki jest koszt podpisania u notariusza umowy przyrzeczonej
mieszkania wartego 250 tys.
Z góry dziękuję za odpoweidzi.

Pozdrawiam,
Daria
Obserwuj wątek
    • rochlik Re: opłata u notariusza 12.10.06, 09:36
      Witam,
      Koszt podpisania umowy przyrzeczonej dla Twojego mieszkania wyniesie Cie ok.
      1000 (taksa motarialna) + ok. 220 (VAT od taksy notarialnej)jeżeli podpisywałas
      umowe przedwstepna w formie notarialnej, a jeżeli nie to podane kwoty musisz
      chyba przemnożyć x2 z tego co się orientuje.

      Ja zdecydowałem sie na wariant z umową przedwstepną w formie notarialnej i
      płaciłem wtedy ok. 1400 (ale teraz ceny poszly troszke w dół; dla mieszkania o
      wartosci 236000) i stanowilo to 50% kwoty która trzeba zapłacic przy umowie
      przyzeczonej dlatego tez pisałem ze bedziesz musiala przemnozyc kwoty x2.
      Polecam tez stronke
      www.money.pl/banki/kalkulatory/koszty/
      A kolezanka juz sie wprowadza czy dopiero bedzie?:)
      pozdrawiam
      • darshe26 Re: opłata u notariusza 12.10.06, 10:11
        Witaj,
        Bardzo Ci dziękuję za tak dokładne informacje. Będziemy sąsiadami ale w
        przyszłym roku;)

        Pozdrawiam
      • fkgrl Re: opłata u notariusza 12.10.06, 14:15
        A czy przypadkiem nasz wspaniały rząd nie uchwalił ustawy, która chyba w tym
        roku weszła w życie i traktuje o tym, iż wynagrodzenie dla notariusza nie jest
        już kształtowane w oparciu o wartość nieruchomości (co było niezgodne z
        Konstytucją!), oraz, że kwota jego wynagrodzenia jest określona w ustawie na
        racjonlanym poziomie? :)

        Rochlik, kiedy to płaciłeś?

        Pozdrawiam.
        • fkgrl Re: opłata u notariusza 12.10.06, 14:29
          Może ktoś z kwartału "Wiedeń" wypowie się w tej sprawie? Bo u nich to chyba jest
          kwestią "na czasie".
        • rochlik Re: opłata u notariusza 12.10.06, 18:40
          Witam,
          Owszem nasz "kochany" rząd ma przygotowaną taką ustawę jednak nie weszła ona
          jeszcze w życie i opłata dalej jest naliczana od wartości mieszkania.
          Rozmawiałem na ten temat z prawnikiem i niestety bedzie jeszcze trzeba troche
          poczekać. A ile to już zależy od naszej jeszcze cudowniejszej IV RP.
          A u notariusza byłem z początkiem września...
          Pozdrawiam
          • czy.ja.wiem Re: opłata u notariusza 12.10.06, 20:33
            Tak z ciekawosci - wprowadzam sie w lutym/marcu do Pragi, mieszkanie wartosc ma
            co oklo 200 000, na jakie oplaty musze sie przygotrowac łacznie - jesli
            przepisy nie ulegna zmianie?
            • fkgrl Re: opłata u notariusza 12.10.06, 21:12
              Witam sąsiada, :)

              No w sumie to i mnie interesuje odpowiedź na to pytanie. Nieco informacji o
              opłatach tego typu można uzyskać pod linkiem do Gazety Prawnej, który podałem w
              moim poprzednim poście do tego wątku.

              Pozdrawiam.
          • fkgrl Re: opłata u notariusza 12.10.06, 21:10
            Hm... Albo nie masz racji, albo zaszło pewne nieporozumienie. Tzn. możliwe, że
            ja nie zrozumiałem o jakie dokładnie opłaty chodzi.

            Z tego co wiem, to to, że od marca tego roku opłata za wpis do księgi wieczystej
            została określona ustawowo. Ustawę przegłosowano chyba końcem ubiegłego roku, a
            nowe przepisy działają od 2 marca br.

            Ponieważ czytałem to poczatkiem roku, to trudno mi teraz znaleźć źródło tej
            informacji, znalazłem tylko takie, jednak jest rzeczowe:
            www.gazetaprawna.pl/index.php?action=showNews&dok=1660.12.216.2.8.1.0.1.htm
            No ale pozostała jeszcze kwestia np. kosztów przygotowania aktu notarialnego,
            nie wiem czy to właśnie tutaj nie są takie szopki z opłatami... Albo z jakimiś
            innymi operacjami notarialnymi.

            Pozdrawiam.
          • fkgrl Re: opłata u notariusza 12.10.06, 21:13
            > A ile to już zależy od naszej jeszcze cudowniejszej IV RP.

            Aha, no i żeby nie było tak bezpłciowo z mojej strony... Rzeczywiście, IV RP
            sucks. 8P
            • arkadiush1975 Re: opłata u notariusza 13.10.06, 22:30
              jak powiedziano mi w NM (jak równiez kilku notariuszy w mieście) koszt to ok
              3000 zł w tym pewnie są jakieś opłty dodatkowe.

              Pozdr
              • esposa1 Re: opłata u notariusza 14.10.06, 07:28
                kurrrrcze, nie sądziłam,że to tyle!!!
                toż to sofa która mi się marzy ( i chyba na tym etapie pozostanie)
                Ale zobaczymy dokładnie po 25 kiedy mam termin podpisania umowy. Mam nadzieję,
                ze już wtedy dostane klucze do ręki

                arkadiush, a Ty kiedy?
                • ewcik29 Re: opłata u notariusza 14.10.06, 12:06
                  Można się dogadać z notariuszem i policzy połowę stawki notarialnej, jeżeli
                  podpiszesz u niego dwie umowy notarialne (przedwstępną i przyrzeczoną).
                  • qazar Re: opłata u notariusza 14.10.06, 15:13
                    Tak, połowę stawki. Jedną połowę za przedwstępną a drugą za przyrzeczoną. Razem
                    wychodzi na to samo.
                • arkadiush1975 Re: opłata u notariusza 15.10.06, 11:15
                  Notariusz jest wybrany prze NM więc pewnie ma w nosie zniżki i rabaty :)
                  ==> esposa1
                  Akt przeniesiono mi z 17 na 25 i powiedziałem, że jak jeszcze raz coś zmienią to
                  wyślę im ekipę remontową do biura i niech Pani Małgosia z NM im wytłumaczy
                  opóźnienia :)
                  Pozdrawiam
                  arkadiush



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka