Gość: Malina 99
IP: *.ists.pl
29.05.07, 15:39
Zastanawiam się nad pracą urzędników wydziału konserwacji zabytków. Zajmują
się świeżo wyremontowanymi zabytkowymi kamienicami ( z nielegalną nadbudową)
marnując czas i pieniądze na ekspertyzy. Może zajęliby się kamienicami w
obrębie Starego Miasta i Podgórza. Codziennie przemierzam Stare Miasto i
widoki zaniedbanych budynków mnie trochę irytuje. Spadający tynk na chodniki,
szare fasady i ściany, na których nieśmiało pokazują się cegły, to jest
wizytówka Naszego Miasta. Jeżeli urzędnicy myślą, ze to będzie atrakcja
turystyczna miasta i przyciągną turystów widokiem zaniedbanych budynków to
się chyba zdziwią. Czemu miasto nie nakazuje prywatnym właścicielom
wyremontować szpecących kamienic? Jeżeli właściciel myśli, że jego zadaniem i
obowiązkiem jest tylko ściąganie czynszu (wcale nie niskiego jak na takie
rudery) to właśnie urzędnicy powinni przypomnieć mu o obowiązku dbania o
nieruchomość. Pozdrawiam Malina99