Dodaj do ulubionych

"New York Times" zachwyca się Krakowem

IP: *.ghnet.pl 29.05.07, 23:36
logo Coca Coli na każdym obwarzankowym wózku trochę ten image rozcieńczy...
Obserwuj wątek
    • Gość: wrocławianin "New York Times" zachwyca się Krakowem IP: *.devs.futuro.pl 29.05.07, 23:43
      Rafale! a jednak ! NIE "seks, wóda i komuna"! Jak widać New York Times z
      drugiej półkuli potrafi odkryć zalety miasta w którym TY mieszkasz! Pomimo
      braku konsekwencji - najpierw w Wyborczej opisujesz jak to wspaniale ze
      Anglicy przyjezdzaja sie pobawic.. a pozniej pół roku pozniej jezdzisz na
      tych samych turystach jak na lysej szkapie. Moze warto wlasnie, dla dobra
      KRAKOWA zajac sie rzetelnym dziennikarstwem!

      Kraków to nie tylko panteon narodowy ale miejsce, które od stuleci przyciaga
      ludzi niekonwencjonalnych.. mimów, cyklistów na bicyklach jak z czasów
      naszych pradziadów, artystów, malarzy, rzeźbiarzy i innych pozytywnie
      zakręconych. To własnie to robi wrażenie na cudzoziemcach i turystach!

      Skoro dzienikarze NEW YORK TIMES potrafią może wyborcza, zamiast zajmować się
      przedrukami też pokaże że POLAK POTRAFI!!!!

      3mam kciuki
      • tetlian Re: "New York Times" zachwyca się Krakowem 30.05.07, 17:54
        A Kraków Times kocha New York :)
        • autenty A homoseksualni turysci? 30.05.07, 20:55
          A homoseksualni turysci? Czy Krakow ma cos dla nich?
          • Gość: Z pijanego gangu eSBek Ryszard Grabski a seks IP: 62.233.214.* 31.05.07, 11:47
            ===][ Zachęcam do zakupienia najnowszego wydania
            Gazety Polskiej .
            Jest tam na str. 10 , duży tekst , opowiadający o tym jak
            urzędnicy Prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego
            postanowili uczcić 30 rocznicę powstania SKS – u .


            Prezes Niezależnego Obywatelskiego Centrum
            Badania i Monitoringu
            Stopnia Zdeprawowania Demoralizacji i Patologii w Policji
            Paweł Witkowski

            TEL. 0 602 318 302 e-mail pablow0@op.pl




            Z pijanego gangu :

            www.policyjnyserwisinformacyjny.fora.pl/viewforum.php?f=3
            • Gość: Z pijanego gangu eSBek Ryszard Grabski atrakcją Euro 2012 IP: 62.233.214.* 31.05.07, 11:47
              ]]] Zachęcam do zakupienia najnowszego wydania
              Gazety Polskiej .
              Jest tam na str. 10 , duży tekst , opowiadający o tym jak
              urzędnicy Prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego
              postanowili uczcić 30 rocznicę powstania SKS – u .


              Prezes Niezależnego Obywatelskiego Centrum
              Badania i Monitoringu
              Stopnia Zdeprawowania Demoralizacji i Patologii w Policji
              Paweł Witkowski

              TEL. 0 602 318 302 e-mail pablow0@op.pl




              Z pijanego gangu :

              www.policyjnyserwisinformacyjny.fora.pl/viewforum.php?f=3
              • Gość: 3x Paweł Witkowski IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.06.07, 18:01
                dźcie na te rozprawy. Przekonacie się kim był Paweł Witkowski. To już szczyt
                bezczelności. Na miejscu Witkowskiego siedziałaby, cicho. Bezczelny donosiciel
    • Gość: nes "New York Times" zachwyca się Krakowem IP: *.adsl.inetia.pl 29.05.07, 23:46
      No tak, jak ktos pisze o wielu dzialajacych synagogach (dziala tylko jedna), to
      rzeczywiscie malo wie i to tlumaczy te sady. Inni sie zachwycaja Krakowem bo nie
      mamy tego czego wiekszosc w tym miescie chcialaby miec (komercja, wiezowce,
      sieciowe kawiarnie, galerie handlowe itp)
      • lucusia3 Re: "New York Times" zachwyca się Krakowem 30.05.07, 08:38
        No ja nie wiem, czy rzeczywiście tak bardzo Krakowianie tęsknia do kawiarni sieciowych. Tam najwyżej chodzą przyjezdni z prowincji (złosliwie powiem ;) np. z Warszawy), bo to taki cień "światowego życia". Ja jakoś nie znam ludzi czujących się Krakowianami (bo wszak miejsce urodzenia nie ma nic do rzeczy) marzącymi o wizytach w Pizza Hut, czy czymś podobnym z kawą.A wieżowce sobie mogą być - na obrzeżach miasta. Centra handlowe (no może poza koszmarną Krakowską, ale to może i tak lepiej, niz te slumsy, ktore tam były) jakoś nie szkodzą obrazowi miasta czy sklepom przy Grodzkiej i Floriańskiej.
    • indy.m Re: "New York Times" zachwyca się Krakowem 29.05.07, 23:54
      "Milion siedemset tysięcy - tyle właśnie egzemplarzy niedzielnego nakładu "New
      York Times'a" ujrzało światło dzienne w USA i na całym świecie."

      jak Włosi zdobyli MŚ to La Gazzetta Dello Sport miała sporo ponad 2 miliony...
      • Gość: asasello Re: "New York Times" zachwyca się Krakowem IP: *.ghnet.pl 30.05.07, 00:46
        tak, ale NYT, to gazeta dla elity, a nie proletariatu...
        • indy.m Re: "New York Times" zachwyca się Krakowem 30.05.07, 01:03
          zaiste, artykuł o mieście z europy wschodniej jest bardziej elitarny niż o meczu
          piłki nożnej
    • kapitan.kirk Re: "New York Times" zachwyca się Krakowem 30.05.07, 07:41
      > "NYT" interesuje też fenomen umiejscowienia w centrum miasta aż tylu
      katolickich kościołów, zaraz obok działających wciąż synagog,

      Zaiste, cóż za fenomen ;-) Pp. redaktorzy pierwszy raz do jakiegoś starszego
      miasta w Europie przyjechali?
      Pzdr
      • Gość: gniewko_syn_ryba Re: "New York Times" zachwyca się Krakowem IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.05.07, 10:43
        Hehe, biorąc pod uwagę kreowanie przez NYT z "niewielką" pomocą Ojca
        Nadredaktora, czy J.T. Grossa obrazu Polski jako kraju do cna antysemickiego,
        jest to istotnie "fenomen"... ;)))
    • Gość: ra Re: "New York Times" zachwyca się Krakowem IP: *.multimo.gtsenergis.pl 30.05.07, 08:39
      rzeczywiście..fatalna sprawa...od wstapienia do Unii Kraków mieniął sie
      potwornie. oczywiscie ciesza nowe drogi i odnowa zabytków ale te wszystkie
      łebki objadajace sie w kawiarniach na Rynku, inne łębki zmieniajace atmosfere
      kazimierskich knajp i żygajace pod rzeczonymi synagogami, snujące sie i
      hałąsujace w poprzek ulic w centrum utrudniajac życie prawdziwym mieszkancom.
      pracowałam w hostelu, wiem jak powieżchone są to wizyty..
    • Gość: Robert 77 "New York Times" zachwyca się Krakowem IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.05.07, 08:55
      Był pewien Pan z Krakowa
      Który nieźwiedzie chodował,
      I po każdym obiedzie
      Tańczył z jednym niedżwiedziem!,
      A właściwei to była krowa !.
    • ptasuawa "New York Times" zachwyca się Krakowem 30.05.07, 10:31
      RATUNKU RATUNKU!!!! już niedługo będziemy mieszkać w disneylandzie!!! już tak
      jest cudownie i pięknie w tym pulsującym artystyczną energią mieście że jego
      mieszkańcy przemykają się bocznymi uliczkami w celu wyminięcia erupcji magii
      Krakowa, a smętne resztki autentyczności w okolicach centrum odnależć można
      jeszcze chyba w okolicy hali targowej...także dobra wiadomość to jest chyba
      tylko dla deweloperów i właścicieli knajp.
    • Gość: mimic "New York Times" zachwyca się Krakowem IP: *.ghnet.pl 30.05.07, 11:47
      czemu ten pan spożywał w plenerze piwo Tatra?chyba wiedziony obywatelskim
      obowiązkiem będę go musiał zadenuncjować do Straży Miejskiej
    • Gość: warszawa awangardowy miesięcznik IP: 157.25.204.* 30.05.07, 11:56
      sratatata. 10 lat temu powstał Krakow in your pocket, wcześniej był Krakow
      Insider, do tego chyba cracow, etc. Każdy z nich był awangardowym miesięcznikiem
      czy dwumiesięcznikiem.
      Hurraoptymizm niczemu nie służy. Tak, jak podkreślanie, że w krakowie brakuje
      komercji.
    • Gość: Otis Tarda Nic dziwnego, że się NYT zachwyca. IP: *.pradnik.net 30.05.07, 12:25
      Ostatecznie, to chyba jedyne miasto w Poslce, gdzie Żydzi biją Polaków ;)
    • lukrad Smak Tartry w Plenerze... żenada 30.05.07, 13:38
      Kilku znudzonych młodych żulików ze Stanów przyjechało pochlać taniego
      (dziadowskiego) piwska i puścić kilka pawi na bruk - u nich policja za to ściga
      nomen omen. Też mi promocja... To powinno być miasto kongresów, turystyki
      biznesowej i dobrze pojętej turystyki krajoznawczej - bo ma taki potencjał i
      tylko trzeba umieć go wykorzystać. A menelskiego "performance" to już mamy dośc
      od wielu lat, tyle że dotychczas była w krajowym wydaniu a teraz dołączyli
      żule, pardon "artyści", z importu. Niech powiedzą wprost - tanie chlanie i dupy
      łatwe jak nigdzie. Smutne ale prawdziwe.
    • Gość: przyjezdny "New York Times" zachwyca się Krakowem IP: *.corporate-services.pl 30.05.07, 13:47
      Miasto może i piękne, ale tylko w okolicach wawelu i starego rynku, ale jaka
      starówka z zabytkami nie jest ładna? A poza tym, skansen i to w złym słowa
      znaczeniu. Nie rozumiem tych co podobają im się walące kamienice, dziurawe i
      brudne ulice upstrzone szyldami, gdzie jeden do drugiego nie pasuje. A
      komunikacja jak sto lat temu - tramwaj idąc na piechote można wyprzedzić, a jak
      już do niego się wsiądzie to trzęsie jak na wesołym miasteczku. Dla turystów to
      może i ładne miasto, ale zeby życ tu wygodnie to dosyć trudne i chodzi mi tu o
      bardzo prozaiczne sprawy.

      pozdr
      • lukrad Re: "New York Times" zachwyca się Krakowem 30.05.07, 13:53
        Po pierwsze - Stary Rynek jest w Poznaniu, tu jest Główny! I najważniejsze:
        Starówka jest tylko w Warszawie i jest to nazwa własna!!! Wszystkie inne (nie
        tylko krakowskie - też wPoznaniu, Wrocławiu, Gdańsku, Toruniu) to Stare Miasto!
        Z resztą Twoich uwag z kolei należy się w sumie zgodzić.
        • Gość: jump Re: "New York Times" zachwyca się Krakowem IP: *.internetdsl.tpnet.pl 31.05.07, 08:10
          Nie Stare Miasto tylko Śródmieście
        • zif Re: "New York Times" zachwyca się Krakowem 31.05.07, 13:45
          W Gańsku najbardziej reprezentacyjną częścią miasta jest Główne Miasto.Długi
          Targ, Fontanna Neptuna, Dwór Artusa, Żuraw są na terenie Głównego Miasta. Stare
          Miasto nie zostało w swej większej części odbudowane i dużo rzadziej jest
          odwiedzane przez turystów.
          Popieram stanowisko o Starówce! Niech ta pieszczotliwa nazwa pozostanie dla
          Warszawiaków i ich Starego Miasta.

          ---------------
          Inaczej to nie znaczy źle!
      • Gość: sdfsdf Re: "New York Times" zachwyca się Krakowem IP: *.bethere.co.uk 30.05.07, 15:34
        a ty z dolnej pupy jestes?czy moze z warszawy gzie starowka ma 50 lat.trudno
        zeby kamienica ktora ma 400 lat wygladala jak blok na zoliborzu.tylko
        krakow!komunikacja miejska do kitu?przyjedz do londynu to pogadamy!
      • mojetrzygrosze Re: "New York Times" zachwyca się Krakowem 31.05.07, 23:58
        Gość portalu: przyjezdny napisał(a):

        > Miasto może i piękne, ale tylko w okolicach wawelu i starego rynku, ale jaka
        > starówka z zabytkami nie jest ładna? A poza tym, skansen i to w złym słowa
        > znaczeniu.

        Myślę że zbyt słabo znasz Kraków że tak go oceniasz. Zapewniam Cię że nie
        skansen, a jeśli chodzi o inwestycje Kraków wypada bardzo dobrze w porównaniu
        z innymi miastami w Polsce.

        > A komunikacja jak sto lat temu

        Komunikacja w skali Polski też stoi na wysokim poziomie, np. tabor autobusowy
        jest jednym z najlepszych i najmłodszych w Polsce (o ile nie najmłodszym). A
        korki są w każdym wielkim polskim mieście.
    • Gość: kupa gnoju miód dla lewaków rzącących krakowem. IP: 87.105.182.* 30.05.07, 14:21
      byłem niedawno w krakowie...szok...
      tam jest stanoiwsko naczelny hamulcowy czy prezydent??
      • lukrad Re: miód dla lewaków rzącących krakowem. 30.05.07, 14:25
        Masz rację, moje miasto to układ na układzie na układziku - w wymiarze
        politycznym i biznesowym. Nie mam z powodu bycia rodowitym krakowianinem
        jakiegoś kompleksu wyższości bo niby z jakiego powodu. Przeciwnie - krytycznie
        oceniam wiele spraw związanych ze sposobem zarządzania miastem.
    • Gość: asasello Re: "New York Times" zachwyca się Krakowem IP: *.ghnet.pl 30.05.07, 18:16
      to zabawne jak wielu "przyjezdnych" i Krakowian nie może sie pogodzić z tym, ze
      komus może sie tu podobać. naród malkontentów. dopiero kiedy wróci sie z
      zagranicy, to to jojdanie staje sie nie do zniesienia...
      • mojetrzygrosze Re: "New York Times" zachwyca się Krakowem 01.06.07, 00:10
        Gość portalu: asasello napisał(a):

        > to zabawne jak wielu "przyjezdnych" i Krakowian nie może sie pogodzić z tym,
        > ze komus może sie tu podobać.

        Ja też tego nie rozumiem... Chociaż trochę rozumiem, niektórym nie odpowiada
        zapewne to że w Krakowie jest coraz tłoczniej. Ale ja się cieszę że Kraków
        staje się coraz bardziej otwarty na świat a nie jest jakimś zapomnianym grodem
        na wschodzie Europy (piszę na wschodzie bo ja Rosji do Europy nie zaliczam).
        Powinniśmy bardziej doceniać nasze miasta, a nie ciągle zastanawiać się jakim
        to cudem oni tak dobrze nas postrzegają.
    • laclos "New York Times" zachwyca się Krakowem 30.05.07, 19:06
      No pewnie! Nie ma jak Krakow!
    • Gość: Warszawianeczka "New York Times" zachwyca się Krakowem IP: *.chello.pl 30.05.07, 19:19
      brawo Kraków!
    • Gość: ja Polska leży w europie Środkowej!! IP: *.idc.net.pl 30.05.07, 19:25
    • Gość: rt Re: "New York Times" zachwyca się Krakowem IP: *.aster.pl 30.05.07, 19:34
      zatem nie pozwólmy z macdoladyzować Krakowa (Zakopanemu sie to niestety juz
      przydażyło)
    • highalt Krakow zachwyca i nie tylko 30.05.07, 19:36
      Zawsze tak twierdzilem ze Krakow sra na Boston i nie tylko... nie pozwulcie
      obcym popsuc te miasto... bo to jest bardzo realne zagrozenie..
      • ethebor Re: Krakow zachwyca i nie tylko 30.05.07, 20:24
        Chcialbym skromnie zauwazyc, ze w bliskich okolicach Bostonu sa Uniwersytet
        Harvarda oraz MIT czyli dwie uczelnie absolutnej swiatowej ektraklasy
        akademickiej... Dla porownania najleszy w Krakowie - Uniwersytet Jagiellonski to
        czwarta setka rankigu swiatowym (inne nie sa notowane...).
        Moze nie dziwota skoro ludzie tam tak pisza jak ponizej...

        highalt napisała:

        > Zawsze tak twierdzilem ze Krakow sra na Boston i nie tylko... nie pozwulcie
        > obcym popsuc te miasto... bo to jest bardzo realne zagrozenie..
        • Gość: mk® MIT przegrywa w zawodach informatycznych z tymi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.05.07, 22:41
          Uczelniami które są niżej lub nie notowane np U. Warszawski, Wrocławski,
          Jagieloński
          • wiksadyba1 Re: MIT przegrywa w zawodach informatycznych z ty 30.05.07, 22:57
            Gość portalu: mk® napisał(a):

            > Uczelniami które są niżej lub nie notowane np U. Warszawski, Wrocławski,
            > Jagieloński

            Częściowo, ale tylko częściowo UJ, czy UW wypadają aż tak słabo w tych
            rankingach (a innych uczelni nie widziałem w ogóle, była chyba tylko jeszcze
            warszawska polibuda), dlatego, że jednym z kryteriów jest na ogół
            "umiędzynarodowienie uczelni" - uniwerki polskie siłą rzeczy nie przyciągają
            wielu studentów z zagranicy. Gdyby odliczyć to kryterium, byłoby trochę lepiej.
            Ale i tak do poziomu MIT baardzo daleko, jkak sądzę...I zawody informatyczne
            niewiele zmienią. Ciekawe, czy w ogóle studenci MIT (przynajmniej ci najlepsi)
            zadają sobie trud, żeby w nich startować:) To trochę tak, jak z moim (uchodzącym
            za - jak na polskie warunki- b. dobre) liceum - zaczęło wypadać w rankingach np.
            "Polityki" zaskakująco słabo, bo miało niewielką liczbę olimpijczyków. Tylko, że
            jak nie znałem prawie nikogo, kto by się bawił w jakąś olimpiadę:) A zdawalność
            na najbardziej oblegane kierunki studiów była w moim roczniku bliska 100%...
    • Gość: piłkarz zapraszam na derby wisła-cracovia IP: 213.199.198.* 30.05.07, 19:39
      zobaczycie kulture na "polu" grubasy z Timesa
    • squat_kromera To zawoalowany głos Wyborczej w sprawie wieżowców. 30.05.07, 19:56
      Wrocław detronizuje mazowiecką stolicę wznosząc Sky Tower, a tu już pojawiają
      się informacje że do klubu "wysokich" chce wstąpić też Kraków. Pora zacząć PR,
      że tu wieżowce nie pasują ;)
      • Gość: fl. Wszyscy u Was tacy rozgarnięci? IP: *.chello.pl 30.05.07, 23:19
        Na pewno wiesz, który artykuł komentujesz?
    • Gość: c la vie krakow miasto prostitucji polek przed obcych!!! IP: *.dsl.club-internet.fr 30.05.07, 20:43
      krakow jak cala polska stala sie wylacznie obietkt sexualni ,OBIETKT SEX
      BUSINESSU w europie i swiata !! do krakowa przyjedzaja glowie DESESPERATOW
      SEXUALNI ,ZBOCZONNE SEXUALNE ,PEDOFILOW!!!ludzie glownie z
      angli,niemcy,holandia ,francja gdzie chamstwo jest pierszwa zaleta i
      wyszoc ;niemcy ;wlosi,holandia kraje BEZ MORALNOSCI KTORZY NA CO DZIEN PONIZAJA
      POLAKOW w mediach i w tv!!! ILE JUZ POLEK wyjechali na zachod z
      obcokrajowcem ???ile pracuja w bordelach w niemczech u turkow??dobry
      przyklad :matki polki ,studentki,nastolatki z liceum pracujacy w bodelach w
      warszawie za 100 zl / godzine tylko ze sie ma LATWE PIENIADZE,nie dziwcie sie
      ze pozniej w warszawie zyje polowa ludzi z HIVEM(SIMON MOL )!!!100 000 ?1000
      000 ? od roku do roku jest coraz gorzej : w krakowie jest wiecej obcokrajowcow
      niz polakow !! polki sie sprzedaja jak ZYWY TOWAR w rekach obcokrajowcow z
      powodu jej naivnosci i glupoty!!! polacy sa bezradni i powtawic na swoje(bo sie
      boja ) !! POLACY BRONCIE WLASNE KOBIETY BO ONE PRZED NATURA PUSZCALSKA ,pojda
      do lozka z obcokrajowcem i was beda olewac i rozmieszac przed obcych i dlatego
      poczujecie co to naprawde znaczy!!! DROGI POLACY TYLKO POLKI WAS ZOSTALO TAK
      NAPRAWDE !! takie kobiety na zachodzie nie ma i nie bedzie dlatego coraz wiecej
      obcokrajowcow przyjedzaja do polski i chca mieszkac !!! TO PRZYKRE ZE TAK
      POLSKA jest tak traktowana jak WIELKI BORDEL,AGENCJA TOWARZYSTKA ale to
      prawda !!! JESCZE nie za pozno zeby chronic polek przez obcokrajowcow DO POKI
      JEST NIE ZA POZNO !!!
      fakt jest ze to polki z wychowaniem puszcalski faworyzuja mimo ze polska jest
      kATOLICKIM KRAJEM !!!w angli ,w francji jak przeznasz ze jestes polakiem to ona
      cie olewa i trzyma cie na distans bo woli te brzydalow anglikow !! w lecie
      bedzie to samo ,milionow obcokrajowcow przyjedza do polski zeby sie pokazac w
      pubie ,w diskotechach, na plaze zeby miec jeden cel w glowie :ile polki
      zaliczyc w lozku i kandydatki na zone i na pokaz!!! NA ZACHODZIE JEST BIEDA
      SEXUALNA DLATEGO PRZYJEDZAJA DO POLSKI bo wiecej ci da polka niz kobieta z
      zachodu !!!POLKI DLA POLAKOW !!!!ZADNE KOBIETY NA ZACHODZIE NIE ZACHOWUJA SIE
      TAK PUSZCALSKI SPOSOB JAK POLKI W POLSCE i na zachod!!!trzeba zyc na zachodzie
      zeby wiedziec i zrozumiec!!OTWARTCIE GRANIC I UNIA JEST UTRATA POLSKOSCI I
      KULTURY POLSKIEJ i kobiet!!
      • Gość: blow Re: krakow miasto prostitucji polek przed obcych! IP: *.aster.pl 30.05.07, 20:55
        z tego francuskiego belkotu wylowilem bardzo ciekawe zdanie.. "nie dziwcie sie
        ze pozniej w warszawie zyje polowa ludzi z HIVEM". akurat znam osoby ktore pracują w poradniach dla zarażonych.. polowa ludzi to jest lekka przesada francuzeczko. ostatnio bylem w krakowie i gadalem z paroma anglikami, holendrami. przyjechali sie napic i pobawić. co do zaliczania polek to troche marnie im szlo, bo stwierdzili ze co prawda sa piekne, ale wiekszosc niezbyt chetna na szybki numerek z cudzoziemcem. a i burdelow u nas mniej. pojedz sobie np do barcelony. tam to jest sex biznes. a kobiety wyjatkowo liberalne i chetne. i nie przeszkadza im to ze jest sie z polski.. :)
        • wiksadyba1 Re: krakow miasto prostitucji polek przed obcych! 30.05.07, 22:34
          Tak w ogóle to Polska ma wciąż - odpukać - jeden z niższych w Europie i na
          świecie odsetek nosicieli HIV, mimo że np. za wschodnią miedzą jest z tym
          fatalnie. Wybryki niesławnej postaci Simona M., jak karygodne by nie były,
          raczej nie zdołały zmienić znacząco tej statystyki:)
    • Gość: wojtek "New York Times" zachwyca się Krakowem IP: *.b67.uni-jena.de 30.05.07, 20:53
      miasto nr 2: powinno sie przetlumaczyc drugie co do wielkosci miasto gdyz to
      wlasnie oznaczaja liczebniki porzadkowe poprzedzajace nazwe miasta w jezyku
      angielski. dziwie sie ze autor tak to przetlumaczyl, przeciez na logike to
      tlumaczenie jest bezsensowne.
      • Gość: ja po prostu no niedokladnie IP: *.cpe.net.cable.rogers.com 31.05.07, 01:53
        Niekoniecznie. Moze to to oznaczac drugie co do wielkosci miasto ale nie musi. "Second city" moze oznaczac drugie co do waznosci miasto. Krakow nie jest drugim co do wielkosci miastem, bo wciaz jest nim Lodz, ale mozna na pewno pokusic sie o stwierdzenie, ze jest drugim co do waznosci miastem w Polsce.
    • 1410_tenrok To forum i jego wypowiednicy znów pokazują, że 30.05.07, 20:56
      it is funny to be a Pollack.
      Zadnej radosci, jedynie narzekactwo. Cóż wy za ludzie jestescie? Czy
      rzeczywiscie ostatnich sensownych i myślących ludzi, pełnych radości mozna było
      spotkać do 1939 roku? A wojne przeżyły jedynie smutasy?
      Eh! Łeee! Iiiiiiiii! Beee!!

      Kurna olek pomidorek, przecież tego waszego żężolenia słuchać nie można!!!

      Kraków wreszcie stał się światowym miastem. To jedynie włoskie miasto na północ
      od Włoch. I świat to czuje, a Wam trudno dogodzić.

      Ps.
      Warszawska starówka to raczej lekko śląsko-ceglana nówka, taki Disneyland dla
      mazowszaźskiej gawiedzi.
      • Gość: kerk Starówka warszwska kochanku to może i jest nowa IP: *.171.102.190.crowley.pl 31.05.07, 08:12
        ale stosunkowo niewielu Warszawiaków spedza mile hwile na Starówce, raczej w
        innych urokliwych miejscach typu Plac Zbawiciela
        Warszawę trzeba poznać, potem można krytykować
        pozdr
        • 1410_tenrok kochaneczku, znam ci to miasto 31.05.07, 09:32
          i spedzałem tam różne chwile (to jest poprawna forma). Z różnych przyczyn nie
          jest ono miastem aspirującym do miasta "centrum kultury" i turyści nie będą doń
          masowo przyjeżdżać jak do Rzymu, Florencji, Barcelony, Paryża, Pragi czy
          Krakowa. Jest nowe jak Disneyland i tyle. I tyle!!!!
          Odkurzacz nie ma duszy.
          • wiksadyba1 Re: kochaneczku, znam ci to miasto 31.05.07, 10:48
            O DZISIEJSZA Florencja to prześwietne centrum kultury, ho ho! No chyba, że
            cudzysłów w wyrażeniu centrum kultury został dobrany nieprzypadkowo:) Wtedy
            nic, tylko się zgodzić:)

            Co do Krakowa, to moje skromne zdanie jest takie, że najważniejsze, żeby nie
            stał się na tle Warszawy, tym czym taka Florencja albo Wenecja na tle
            Mediolanu. Aż na to nie zanosi się, bez przesady. Chociaż magiczne tenroki
            kreujące mity o "jedynej pozawłoskiej włoskości", czy staniu się dzięki
            turystom "światowym miastem" mogłyby się do tego przyczynić, choćby
            nieświadomie. Z tego punktu widzenia, można -oczywiście tylko do pewnego
            stopnia, na zasadzie alergicznej reakcji na różne mity- zrozumieć krakowskich
            malkontentów przewijających się w tym wątku, pod warunkiem, że będą oni
            krytykować konstruktywnie, o co rzeczywiście w nadwiślańskim kraju raczej
            trudno:)
      • wiksadyba1 Re: To forum i jego wypowiednicy znów pokazują, ż 31.05.07, 10:39
        > Kraków wreszcie stał się światowym miastem. To jedynie włoskie miasto na
        północ
        >
        > od Włoch. I świat to czuje, a Wam trudno dogodzić.

        Potęga mitów przeziera ze wszystkich napisanych w tym wątku
        postów "Grunwaldczyka", tak mocno, że aż piszczy - TROCHĘ renesansu (polecam
        wiersz Z. Herberta o Wawelu:) i kilkanaście barokowych kościołów nie
        tworzą "włoskiego" miasta:)) I w czym Kraków jest bardziej włoski od np. Pragi
        czy Salzburga:)?

        Świat tego raczej nie czuje: sprawdzone na przykładzie Włochów, z którymi
        kiedyś K. zwiedzałem i jeszcze w licealnych czasach sam wierzyłem w te same
        szkolne slogany:) Kraków bardzo im się podobał. Szczególnej włoskości nie
        zauważyli:) .

        Kraków ma dość własnej atmosfery, żeby go promować ostro naciąganą włoszczyzną:)

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka