Dodaj do ulubionych

Żądam autonomii!!

IP: *.nowa-wies.sdi.tpnet.pl 03.07.03, 09:09
Mówie: weźże, zróbże, idźże bajoku, kupuje kremówki
zamiast napoleonek, jem wekę - i już mam swój odrębny
język narodowy: krakowski. Miasto miało autonomię
podczas zaborów przez ok. 30 lat. To wspaniałe tradycje
niepodległościowo-narodowościowe. Czy to nie piękne??
NAa początek żądam autonomii Rynku i osobnego Sejmu na
Basztowej. Niech żyje Naród Krakowski. Żądam wiz dla
obcych!!!
Obserwuj wątek
    • Gość: g_ul Re: Żądam autonomii!! IP: *.oswirus.krakow.pl 03.07.03, 10:11
      > kupuje kremówki
      > zamiast napoleonek

      Bo też i krakowskie kremówki się różnią od krakowskich napoleonek. Prawde
      powiedziawszy, gdyby ie ten post i gdybym nie sprawdziłtego teraz w słowniku,
      to żyłbym nadal w świętym przekonaniu, że to nie jest to samo.

      Zatem zapytowywuję wszystkich krakusów, a jeszcze bardziej wszystkie
      przyległości pozakrakowskie na forum się pojawiające: czy w innych częściach
      naszej wspaniałej ojczyzny także napoleonka kremówce nie równa??
      • kathy38 Re: Żądam autonomii!! 03.07.03, 10:32
        Nasza krakowska kremówka w innych częściach kraju jest nazywana właśnie
        napoleonką. Słowo "kremówka" tam oznacza ogólnie jakieś ciastko z kremem,
        natomiast to co my znamy jako napoleonkę czyli ciastko wysokie, z różowym
        kremem praktycznie nie jest znane.

        pozdr.
        • garg_ul Takie buty O_O nt. 03.07.03, 10:33
        • Gość: taniej Re: Żądam autonomii!! IP: *.bv.pl 03.07.03, 12:21
          fakt, jeszcze nie widziałam napoleonki z różowym kremem.
    • peteen do listy dołączam cwibak... 03.07.03, 13:36
      któren, oczywiście, musi być z bakaliami, bo inaczej byłby zwykłym keksem...
      olo, autonomia to nie to, bardziej zapewnienie mozliwości swobodnego
      wewnątrzkrakowskiego rozrodu po to, by nasze dzieci, wychowywane w
      krakowianizmach zawsze wychodziły na pole i tego samego uczyły swoje dziatki...
      • Gość: OLO I Re: do listy dołączam cwibak... IP: *.nowa-wies.sdi.tpnet.pl 03.07.03, 14:29
        Czy myślisz o jakiejś polityce propagowania języka
        krakowskiego wśród młodzieży? Proponuje 'Mój krakowski
        elementarz' dla maluchów oraz egzamin ustny z 'kremówki'
        i 'idźże' dla osób chcących tu osiąść na stałe (tzn.
        przed zameldowaniem). Proponuje również obowiązkowe
        zajęcia na uczelniach dla przyjezdnych studentów, żeby
        sie nie kompromitowali i nie zaśmiecali naszej mowy
        bułkami paryskimi.

        PZDR
        • Gość: OLO I Re: do listy dołączam cwibak... IP: *.nowa-wies.sdi.tpnet.pl 03.07.03, 14:34
          Np. taki teścik: w ewidencji ludności przed urzędnikiem
          leży makieta (żeby było oszczędniej, po krakowsku)
          kremówki i napoleonki. JWM CK Mgr urzędnik częstuje:
          Prosze, kremóweczka dla Szanownego Pana. Jak sie
          delikwent pomyli, to do widzenia, a jak zda, to zameldowanko.
        • peteen Re: do listy dołączam cwibak... 03.07.03, 14:39
          dzieci krakowianizujemy, najlepiej poprze wrzucanie do wspólnych piaskownic z
          autochtonami, organizujemy im częste wizyty na starym kleparzu i żydzie z
          nakazem kupienia czegoś u miejscowych straganiarek, dzici uczą sie szybko, po
          paru tygodniach powinny być ju ż czystej rasy krakowskiej (choć z odzysku)...
          studentów zamykamy w kampusie z zakazem wychodzenia "w miasto", tamże (w
          kampusie)organizujemy im starówkę, lejemy piwo warka oraz heweliusz i czekamy
          cierpliwie, aż się nauczą, wtedy wypuszczamy oróbnie trójkami na kliny i
          oserwujemy ich zachowanie, po paru tygodniach w suburbiach dostają jednorazowy
          bilet wstępu na stare miasto i Kazimierz, jeśli i tu będą sie spisywali bez
          zarzutu - mogą mieć stały wjazd "do Krakowa", tych, którzy się nie nauczyli,
          wysyłamy karnie do hotelu robotniczego przy hpr na wgórzach krzesławickich i
          każemy prowadzić dyskusje uświadamiające z junakami z rzeczowszczyzny i
          kielecczyzny...
          z wyrazami
    • tygrys01 Re: Żądania terytorialne 03.07.03, 16:20
      Właśnie proklamowane państwo Zoliborskie ze stolicą przy Pl Wilsona W Warszawie
      zgłasza żądania terytorialne w stosunku do Krakowa. Państwo Żoliborskie zosta
      lo proklamowane w granicach od morza lodowatego do morza gorącego. Miasto
      Kraków leży w granicach państwa Żoliborskiego. Niech Zyje Wielki Naród
      Żoliborski.
      • peteen a skąd że to pochodzi ?... 03.07.03, 16:24
        joli borg
        żuli boże
        trudna sprawa... ale niech tam, oddamy wam ruszczę i piaski wielkie, a od
        reszty wara (podobnie jak od odry i nysy)...
        ;c)
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka