Dodaj do ulubionych

Komentarz. Segregacja na papierze

IP: *.adsl.inetia.pl 04.01.08, 23:09
Jak segregacja moze byc oplacalna, skoro np. wiekszosc wrzuconego do
pojemnikow papieru jest wykradana przez zbieraczy makulatury?
Obserwuj wątek
    • Gość: Piotr Re: Komentarz. Segregacja na papierze IP: *.zax.pl 04.01.08, 23:53
      Hmm.. Dziwne, ja raczej zauważam, że pojemniki są przepełnione a nie okradane...
      Coraz większej liczbie osób się chce segregować odpadki - choćby w taki prosty
      sposób (PET, makulatura, szkło) - a MPO swoje, że nie opłacalne... Zapewne
      podwyżki potrzebne jak nic...
      • martvica Re: Komentarz. Segregacja na papierze 05.01.08, 11:03
        MIKI jakoś potrafi sobie dawać radę, są chyba jeszcze inne firmy konkurujące z
        MPO. Płacenie za przyjemność segregacji jest jednak pewną przesadą.
    • Gość: v Komentarz. Segregacja na papierze IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.01.08, 13:37
      wlasnie dostalam rachunek za smieci na nowy rok - z 34 zl na 49 za 240litrowy
      pojemnik wywozony co 2 tyg. natychmiast napisalam do miki, odpisali, ze 240l.
      pojemnik kosztuje 24 zl, zas segregowane smieci odbieraja za darmo w workach
      ktore daja. no to chyba nie ma sie co zastanawiac, zwlaszcza, ze po segregacji
      to 120l pojemnik zapewne mi wystarczy. roznica miedzy 13 zl a 49,56 i
      przyjemnosc sortowania smieci mowi sama za siebie...
    • Gość: ekolog Komentarz. Segregacja na papierze IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.01.08, 17:12
      Zejdźmy na ziemię . Segregowanie odpadów musi się opłacać
      ekonomicznie. Segregujący powinien otrzymywać od firmy wywożącej
      śmieci za każdy pełny worek z plastikiem ,złomem ,szkłem i papierem
      np. 2 złote odpisu od stawki za opróżnienie kubła .Np. .opróżnienie
      kubła wynosi 20 złotych a odbierane są dwa worki z makulaturą to
      płacę 16 złotych. Firma odbierająca sprzedaje posortowane surowce
      wtórne i też zarabia. OK. Wszyscy są zainteresowani i zadowoleni.
      • martvica Re: Komentarz. Segregacja na papierze 05.01.08, 18:14
        Mnie wystarczy że mi zabierają te posegregowane śmieci, nie muszę się martvić i
        kombinować z szukaniem dzwonów, jak kiedyś :)
        A odkąd mam możliwość segregacji w ten sposób, to w ogólnym kuble (tym
        mniejszym) przeważnie jest przykryte dno, więc mniejszy wystarczy w zupełności.
        • Gość: ekolog Re: Komentarz. Segregacja na papierze IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.01.08, 20:25
          I płacisz za opróżnianie powietrza z kubła.
    • Gość: gospodyni domowa Komentarz. Segregacja na papierze IP: *.76.classcom.pl 05.01.08, 17:46
      Ja chętnie bym segregowała śmieci jak i moi sąsiedzi, ale nie mam możliwości
      /tylko pojemnik/ Ale jak mam teraz płacić 50% więcej za pojemnik to dziękuję.
    • Gość: Maciejowa Komentarz. Segregacja na papierze IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.01.08, 20:15
      W latach 90 - gdy Kraków otrzymał w darze pojemniki do segregowania śmieci z
      Frankfurtu nad Menem, akurat byłam w Niemczech. I właśnie w tamtejszej gazecie
      przeczytałam, że oddali nam te "dzwony" bo taka segregacja im się nie opłaca.
    • Gość: dds "Gosc" wez sie zajmij czyms pozytywnym.... IP: *.betanet.pl 06.01.08, 15:42
    • Gość: garmin Komentarz. Segregacja na papierze IP: 217.147.104.* 09.01.08, 12:33
      W grudniu otrzymalem od MPO blankiety wplat na nowy rok - podwyzka o 50%.
      Wkurzylem sie. Obdzwonilem inne firmy operujace w Krakowie (SITA, MIKI, Van
      Gansevinkel) i okazalo sie, ze wszystkie maja ceny po pozwyzce nizsze niz w MPO.
      W grudniu przeslalem jeszcze wypowiedzenie do MPO.
      Jednoczesnie zaczalem testowo segregowac odpady. Okazalo sie, ze do kosza na
      nieposegregowane odpady trafia tylko okolo 30-40% tego co wczesniej gdy nie
      segregowalem.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka