Gość: D@r
IP: *.krakow.sdi.tpnet.pl
23.12.01, 18:25
Czy ktoś widzial kiedyś BOMBKĘ na choice?
Osobom nieświadomym problemu wyjaśniam , że w Krakowie na BAŃKI mówi się
BAŃKI , co nawiązuje do sposobu wytwarzania tej ozdoby (rurka , dmuchanie )
Natomiast nijak nie moge się pogodzic z BOMBKĄ . Bo cóż ona ma wspólnego z
bombą, od której prawdobodobnie ta nazwa pochodzi .
Czekam na komentarze.