Dodaj do ulubionych

BAŃKA czy BOMBKA ???? (oto jest pytanie)

IP: *.krakow.sdi.tpnet.pl 23.12.01, 18:25
Czy ktoś widzial kiedyś BOMBKĘ na choice?
Osobom nieświadomym problemu wyjaśniam , że w Krakowie na BAŃKI mówi się
BAŃKI , co nawiązuje do sposobu wytwarzania tej ozdoby (rurka , dmuchanie )
Natomiast nijak nie moge się pogodzic z BOMBKĄ . Bo cóż ona ma wspólnego z
bombą, od której prawdobodobnie ta nazwa pochodzi .
Czekam na komentarze.
Obserwuj wątek
    • mikolaj7 Re: BAŃKA czy BOMBKA ???? (oto jest pytanie) 23.12.01, 23:34
      Banka 4Ever! Only Banka!

      a tak na serio to nie wiem, czemu mielibysmy mowic
      'bombka'. Ostatnio jest to w Krakowie coraz
      popularniejsze... niestety...
      • malopolanin Re: BAŃKA czy BOMBKA ???? (oto jest pytanie) 24.12.01, 11:02
        Globalizacja w skali kraju :)
        Coraz więcej słów z Warszawy staje się codziennością w Krakowie. Ostatnio
        wydziałem nawet wekę podpisaną jako bułka paryska :(
        • Gość: k Re: BAŃKA czy BOMBKA ???? (oto jest pytanie) IP: *.wola-justowska.sdi.tpnet.pl 26.12.01, 05:29
          no a obwarzanki? tez sie mnoza tylko precle gdies znikaja..
    • Gość: aCH Re: BAŃKA czy BOMBKA ???? (oto jest pytanie) IP: *.starogard.dialup.inetia.pl 26.12.01, 18:54
      nie wiem czy ktos widzial kiedykolwiek banke na choince, pytanie brzmi ilu
      litrowa..hehe...dzisiaj w tele sie dowiedzialm ze u was w krakowie tak sie mowi
      na bombki...
      ale przyklad z preclem byl nietrafiony, malo kto mawia obwarzanki..chyba w
      koncu badan nie prowadzilam
      :)
      • Gość: anka9009 Re: BAŃKA czy BOMBKA ???? (oto jest pytanie) IP: *.konin.cvx.ppp.tpnet.pl 26.12.01, 20:45
        Gość portalu: aCH napisał(a):

        > nie wiem czy ktos widzial kiedykolwiek banke na choince, pytanie brzmi ilu
        > litrowa..hehe...dzisiaj w tele sie dowiedzialm ze u was w krakowie tak sie mowi
        >
        > na bombki...
        > ale przyklad z preclem byl nietrafiony, malo kto mawia obwarzanki..chyba w
        > koncu badan nie prowadzilam
        > :)

        tylko bańka
        a co do precli (toż to świętokkradztwo- kiedyś były tylko w Krakowie wspaniałym)
        ja juz nieraz słyszałm w krakowie o obwarzankach
        • Gość: aCh Re: BAŃKA czy BOMBKA ???? (oto jest pytanie) IP: *.starogard.dialup.inetia.pl 26.12.01, 20:56
          tak aneczko banka ale mydlana
          a co do krakowa wspanialego to sie zgodze, jak ja wam zazdroszcze...yyyyy...ale
          sie kiedys i tak tam sprowadze
          • Gość: anka9009 Re: BAŃKA czy BOMBKA ???? (oto jest pytanie) IP: *.konin.cvx.ppp.tpnet.pl 28.12.01, 20:32
            w moim przypadku to bedzie powrót
            szkoda, że musielismy sie wyprowadzić na prowincje
      • mikolaj7 Re: BAŃKA czy BOMBKA ???? (oto jest pytanie) 26.12.01, 21:50
        Gość portalu: aCH napisał(a):

        > nie wiem czy ktos widzial kiedykolwiek banke na choince, pytanie brzmi ilu
        > litrowa..hehe...dzisiaj w tele sie dowiedzialm ze u was w krakowie tak sie mowi
        >
        > na bombki...
        > ale przyklad z preclem byl nietrafiony, malo kto mawia obwarzanki..chyba w
        > koncu badan nie prowadzilam
        > :)


        Jak sadze z wypowiedzi to nie jestes z Krakowa, wiec o co
        sie rzucasz, ze na "bombki" mowimy "banki"? A odnosnie
        obwarzankow to mowiles o Krakowie?
        • Gość: aCh Re: BAŃKA czy BOMBKA ???? (oto jest pytanie) IP: *.starogard.dialup.inetia.pl 26.12.01, 21:55
          po pierwsze nierzucam sie, wiec nie ma co byc agresywnym odrazu, padlo pytanie
          wiec odopwiadam iz banka jest specyficzna chyba li i jedynie dla krakowa...i
          przyznam ze sie dowiedzialm o tym dopiero terazi jestem nieco zdziwiona..
          a w kwestii obwarzankow to mowialm ze precel jest bardzo popularny i to nie
          tylko w krakowie, rozumiesz?
    • Gość: anka9009 a może LOP IP: *.konin.cvx.ppp.tpnet.pl 28.12.01, 20:33
      Liga Ochrony Precla
      • iaffelos Re: a może LOP 29.12.01, 00:36
        Gość portalu: anka9009 napisał(a):

        > Liga Ochrony Precla

        chyba Ci sie watki pomylily...

Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka