helenka17 Przyzwoity projekt Mili Państwo 19.09.08, 14:12 Nie ma co wybrzydzać. H. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ArabskiInwestor Meczet, meczet, meczet, meczet, meczet.... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.09.08, 15:39 Jakie Empire State Building ?:))) To wygląda jak meczet w środku Krakowa. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Minaret Re: Meczet, meczet, meczet, meczet, meczet.... IP: *.devs.futuro.pl 19.09.08, 17:29 Meczetu to ty chyba nigdy w zyciu nie widzales!! Odpowiedz Link Zgłoś
laureion Szkieletor urośnie do 110 metrów! 19.09.08, 15:47 Co za obrzydliwy obrzydliwy obrzydliwy projekt! Wyglada zupelnie, jakby powstal w pracowni jakiegos architekta w Kaliningradzie (nie obrazajac nikogo konkretnego). I to w czasach, kiedy jest tyle dostepnych materialow do zaczerpniecia inspiracji, no po prostu nie moge uwierzyc, ze powstanie u nas taka wioska! Fuj! I ta jakas kopula czy Bog wie co na szczycie, no po prostu odlot... Pozdrowienia - Architekt Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gosc Szkieletor urośnie do 110 metrów! IP: *.ghnet.pl 19.09.08, 16:06 Dobrze ze ten budynek zostanie przebudowany ale projekt jest koszmarny!!!Bardzo archaiczny,stylistyka przypomina obiekty z rewolucji przemysłowej, połaczone z monumentalizmem wzietym z PRL, tyle teraz dobrej architektury powstaje na świecie a my takiego gniota sadzimy.Mam nadzieje ze bedzie to nie bedzie to wybudowane bo to poprostu jest brzydkie.... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jonasz Re: Szkieletor urośnie do 110 metrów! IP: *.chello.pl 19.09.08, 18:49 wygląda archaicznie, jak z końca XVIII wieku Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: sznycel Szkieletor urośnie do 110 metrów! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.09.08, 16:10 Ten szkielet nie wymaga niczego poza wypełnieniem poziomych podziałów transparentnym szkłem. Doskonała architektura! Poza tym budynek nie nawiązuje wysokością do niczego co wokół - 20 metrów w jedną czy w drugą stronę nie zrobi żadnej różnicy dla miasta, które od zawsze bało się wysokości i odstraszało wszystkich inwestorów. Różnicę zrobi natomiast propozycja prof. Kollhoff'a czy jakakolwiek inna podobna próba "upiększania". Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: x w tescie ze "lukowej nie bedzie, zdjecie ze bedzie IP: *.crowley.pl 19.09.08, 16:15 czy redaktorzy GW choruja na schozofrenie? to pytanie tylko retoryczne bo dla mnie od dawna jest to oczywiste. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: x "schodkowa" a nie "lukowa"! umiecie czytac!? IP: *.crowley.pl 19.09.08, 16:18 "schodkowa" a nie "lukowa"! umiecie czytac!? Tak ma to wygladac: gdkgroup.pl/main.php?subID=87&disp= Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: PORAZKA Re: "schodkowa" a nie "lukowa"! umiecie czytac!? IP: *.devs.futuro.pl 19.09.08, 17:35 schodkowa to pasztet ta o wiele ladniejsza, a te bez kopul to POrazka calkowita !!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Bob Re: "schodkowa" a nie "lukowa"! umiecie czytac!? IP: *.devs.futuro.pl 19.09.08, 17:41 ale jaja dali zle zdjecia !!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: x Re: "schodkowa" a nie "lukowa"! umiecie czytac!? IP: *.crowley.pl 19.09.08, 18:25 Moze celowo dali zle zdjecia. W tekscie napisali ze bedzie "schodkowa", ale zdjecia dali z kopula i podpis ze tak to bedzie wygladalo:) GW w takich chwytach jest niedoscigniona Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: borewicz Re: "schodkowa" a nie "lukowa"! umiecie czytac!? IP: *.autocom.pl 19.09.08, 20:05 ale mi nowosc zagladnijcie na glowna strone informacji z krakowa mniej wiecej w polowie strony po prawej pod kontaktem do wyborczej tam codziennie zdjecie jest inne niz podpis pod nim na czarnym pasku zobaczcie sobie !!! a oni chyba sa slepi w tej wyborczej ze tego nie widza od dawna dzisiaj tam jest fotka jakichs babc na wozkach inwalidzkic ha podpisane "studencie zamieszkaj na moscie" Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zdumiony student propozycje z linka który umieściłeś są g.ówniane! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.09.08, 20:16 każda jest gorsza od projektu zaprezentowanego w artykule! ja p... gdzie te mośki mają oczy??? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: M.Budynas A ta? IP: *.ists.pl 26.02.09, 18:00 miasta.gazeta.pl/krakow/51,97379,5710736.html?i=7 Ta była ciekawa. Jeśli o mnie chodzi, to mi siada. Tylko może faktycznie, z tym co już stoi wokół trochę by się gryzła ta konstrukcja. Chodzi mi o te najbliższe budynasy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: KR Mądry kompromis - teraz można budować IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.09.08, 16:20 Projekt wieżowca też jest dobry. GRATULACJE I PODZIĘKOWANIA DLA WSZYSTKICH, KTÓRZY DOPROWADZĄ DO JEGO WYBUDOWANIA. Już nie wierzyłem, że to się uda (oby nie zapeszyć). Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kraków Szkieletor urośnie do 110 metrów! IP: *.chello.pl 19.09.08, 18:39 czy ja dobrze widzę ze na szczycie będzie gołębnik ?? to pewnie niemiecka tradycja... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Teqnixi Szkieletor urośnie do 110 metrów! IP: *.chello.pl 19.09.08, 19:08 Można w Pradze, o wiele bardziej zabytkowej i piękniejszej od Krakowa, można w super zabytkowej Barcelonie, w Paryżu, w Rzymie, ale w stolicy całego świata Krakowie jak zwykle chcą się zesr... bo budynek będzie wyższy niż 100 m. A może poprostu byśmy ewakuowali ludzi, zrzucili parę bombek na miasto i zaczniemy potem budować pod ziemią z zakazem wznoszenia czegokolwiek ponad 10 mm na ziemi. Będzie takie unikatowe krecie miasto, a konserwator, architekci i reszta krytykantów odejdzie na zasłużoną emeryturę Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: M.Budynas Tak IP: *.ists.pl 26.02.09, 18:25 Popieram. Jeszcze postawią drugi Pałac Kultury albo Centre Pompidou i już nigdy żaden ingres sie nie uda. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: krakus Szkieletor urośnie do 110 metrów! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.09.08, 19:09 Powinien zostać tak jak jest, to przecież bardzo wymowny pomnik korupcji w Krakowie. Zarazem duża oszczędność władz, zawsze to o jeden mniej zamówiony u krakowskiego "producenta pomników". Ci od szpecenia niech się lepiej wypowiedzą na temat Mac Donalda na ul. Floriańskiej. To zapewne ich nie razi? Genialny pomysł nieprawdaż? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: teramy Re: Szkieletor urośnie do 110 metrów! IP: 81.219.144.* 19.09.08, 19:49 Jeszcze z parę lat takich przekomarzań; wyższy-niższy, wyburzyc- zostawic, dobudowac inne-nic nie dobudowywac i będziemy miec kolejny zabytek (?), co to będą go turyści z całego świata życzenie miec oglądac... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: UJ Fatalnie! IP: *.ghnet.pl 20.09.08, 16:30 Fatalnie bedzie wygladal ten budynek! Jezeli juz musi on powstac i powstanie, byc moze powinnismy sie zgodzic na cos ultranowoczesnego, najwyzszej klasy architekture wspolczensą? Cos, co stanie sie wizytkowka Krakowa, jak np. londynska "szyszka". A nie taki odgrzewany na sile kotlet! Ten projekt jest fatalny, a szczegolnie kopuła! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kierowca Szkieletor - czy on to wytrzyma ? IP: 213.134.160.* 20.09.08, 18:59 Stoi nagi wiele lat, skąd wiadomo że połowa betonu nie posłużyła do budowy domów i willi w całym Krakowie? Wolę nie myśleć czym go zastąpiono... to może dupnąć czy nie ? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jaree Szkieletor urośnie do 110 metrów! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.09.08, 02:17 Ten Kolhoff to beztalencie. Stawianie takiego postmodernistycznego gluta to zbrodnia na mieście. W architekturze tytuł profesora naprawdę nie musi nic znaczyć. Stawianie w Krakowie wysokościowców to jak przystosowywanie bolidów Formuły 1 na rajd Dakar. Bez sensu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ryszard Szkieletor urośnie do 110 metrów! IP: *.nrth.cable.ntl.com 21.09.08, 12:41 Szanowni Państwo panorame Krakowa szczególnie szpeci nie szkieletor lecz kominy Łęgu i kombinatu Sędzimira wystarczy popatrzeć z Kopca Kościuszki czy z Wawelu by przekonać się że konieczna jest wysoka zabudowa by zasłonić te straszydła .Ja widział bym na pograniczu Krakowa i Nowej Huty taką super nowoczesną dzielnice wieżowców.Dziwne że jakoś bank na Dąbiu nikomu nie przeszkadza ! A również jest wysoki. Jeżeli nie możecie wybużyć huty,tych kominów kombinatu to przynajmniej można to troche zasłonić drapaczami chmur i innymi bajerami które w dzisiejszych czasach potrafią stworzyć architekci Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: krzywik Całkowicie wyburzyć! IP: *.ramtel.pl 21.09.08, 21:43 Powinni go wyburzyć, nie potrzebujemy tu nowoczesności i drapacza chmur, Kraków to miasto-zabytek i skansen, dla turystów to atrakcja, nie psujmy tego. Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: tomek Szkieletor urośnie do 110 metrów! IP: *.cable.ubr04.nmal.blueyonder.co.uk 22.09.08, 01:47 a co jest zlego z penisem? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Dyrektor G Szkieletor urośnie do 110 metrów! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.09.08, 12:19 SZANOWNI PAŃSTWO! JAKIEKOLWIEK DOKOŃCZENIE SZKIELETORA JEST LEPSZE OD STANU OBECNEGO, DLATEGO DZIWIĘ SIĘ, ŻE POWSTAŁA W TYM MIEJSCU DYSKUSJA RODEM Z CIEMNOGRODU. NIE PODOBA SIĘ WAM WIEŻA KIRHOLFA? BO JEST PROSTA I SUROWA? GDYBY ZAPROPONOWAŁ COŚ CIEKAWSZEGO TO BYŚCIE DOPIERO JĘCZELI! ALBO JAK BY MIAŁ TAM STANĄĆ OBROTOWY WIEŻOWIEC. CO WAS TO W OGOLE OBCHODZI W JAKI SPOSÓB ZOSTANIE DOKOŃCZONY SZKIELETOR? WY ZA TO PŁACICIE? CZY NIE JEST NAJWAŻNIEJSZE, ŻE ZOSTANIE DOKOŃCZONY?! Odpowiedz Link Zgłoś
xegar Czy Wy tak na poważnie z tą odbudową? 22.09.08, 21:37 Nie wierzę, że rzeczywiście dojdzie do dokończenia "Szkieletora". Jeżeli rzeczywiście ma mieć kształt jak w przedstawionym projekcie, zostanie zburzony i wybudowany na nowo w miejscu obecnego budynku. Tak będzie taniej, łatwiej, szybciej i trwalej. Jako przykład podam wrocławski Poltegor. Oba budynki zostały wzniesione w podobnym czasie, miały podobną wysokość i liczbę pięter. Poltegor został dokończony i funkcjonował przez 20-kilka lat, a jednak go rozebrano, bo: - odstęp między piętrami był za mały do ułożenia instalacji niezbędnych dla nowoczesnego biura, - aby połączyć ówczesne materiały budowlane z obecnymi, należałoby włożyć wiele pracy w zbadanie ich kompatybilności. Zadanie dobre dla Pracowni Konserwacji Zabytków, ale póki co "Szkieletor" statusu zabytku się nie dorobił (a Poltegor nie zdążył ;-) - Poltegor nie był podpiwniczony. Spoczywał na masywnej płycie fundamentowej, która uniemożliwiała budowę jakiejkolwiek podziemnej infrastruktury. Czy "Szkieletor" tez ma taką płytę? Co prawda artykuł wspomina o podziemnym parkingu Szkieletora, ale czy przypadkiem nie pomylono podziemia z przylegającym hangarem? Poltegor w projekcie miał taki parking - obok. Nigdy nie został wybudowany. A na zdjęciach "Szkieletora" go widać. W Krakowie bywam tylko czasem, ale "Szkieletora" pamiętam "od zawsze". Nie wiem jak zostanie rozebrany, ale rozebrany zostać musi. Konstrukcja jest w stanie ogólnej erozji i korozji. Nikt rozsądny nie wybuduje czegoś na takiej bazie, bo się wykończy finansowo na późniejszych remontach. Co innego nowy budynek. Najładniejsze na "Szkieletorze" są tylko graffiti (jedyna farba ochronna, jaka mu się dostała...). Xe. PS. Poltegor rozebrano w pół roku. Współczesna technologia pozwala wybudować podobny biurowiec w czasie zaledwie jakieś 2-3 razy dłuższym. Za dwa lata możecie mieć rzeczywiście ładny budynek, ale z oryginalnego "Szkieletora" niewiele w nim będzie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Gość Re: Czy Wy tak na poważnie z tą odbudową? IP: *.chello.pl 15.11.08, 20:10 Szkieletor ma piwnice. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: robert0 Szkieletor urośnie do 110 metrów! IP: *.ptr.magnet.ie 26.09.08, 16:23 szkieletor jest super...kazdy wie wjezdzajac na rondo gdzie jest...a to jest najwazniejsze w miescie...powinien zostac oblozony materialami czasu terazniejszego i Krakow bedzie mial nastepny LandMark...a moze pierwszy ;o) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Dominik Lulewicz Szkieletor urośnie do 110 metrów! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.10.08, 14:43 Pierwszym i najpoważniejszym błędem było stawianie takiego wysokościowca w strefie starej zabudowy, gdzie dominują stylowe kamienice z XIX i pocz. XX w oraz międzywojenne wille. Jak na razie bezboleśnie wyburzyć się go nie da, więc niech zostanie zagospodarowany i przebudowany, bo lepsze jest to niż trwanie w postaci żelbetowego trupa nadającego się tylko na gigantyczny billboard niczym b. hotel "Forum". Tylko niech jego nowoczesna szata nie upodobni budynku do architektonicznych koszmarów Galerii Krakowskiej czy Hotelu "Sheraton". Odpowiedz Link Zgłoś
kameas11 Szkieletor urośnie do 110 metrów! 23.10.08, 18:32 dla mnie to będzie zawsze SZKIELETOR :) nawet jak go nazwiecie Empire State Building ... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Pit Szkieletor urośnie do 110 metrów! IP: *.avamex.pl 05.11.08, 09:45 Przedstawiona koncepcja to kolejny dowód na brak dojrzałości architektonicznej wszystkich, którzy decydują o charakterze naszego miasta. Przeraża poraz kolejny brak wyobraźni, zaściankowość i chęć zachowania i ochroty wszystkiego tego co sprowadza miasto do trzeciej ligi architektonicznej europy. Koncepcja budynku wpisuje się znakomicie we wsteczny nurt projektowania odtwórczego, a nie twórczego podobnie jak projekt modernizacji Placu Szczepańskiego. Niestety Ciagle potwierdza się reguła, że dla naszych władz, konserwatora zabytków i co gorsza członkow MKUA jedyną wartością architektoniczną do zaakceptowania jest odtwórcza, historysująca miernota. Zaskakuje też podejście Inwestora - pewnie doszedł do wniosku, że lepiej byle co, byle się udało. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: krzysztof12 Szkieletor urośnie do 110 metrów! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.08.09, 09:18 Od trzydziestu lat straszy ten poroniony pomysł architektoniczny. To skandal nawet, jak na krakowskie obyczaje. Niewykorzystana działka w tym miejscu Krakowa, to miliony stracone bezpowrotnie. Ktoś jest tego winien.Warto wiec znaleźć winnego i poszukać odpowiedzi na pytanie, co dalej z ta ruiną. Moim zdaniem wysoki wieżowiec nie oszpeciłby miasta bardziej, niż kominy elektrociepłowni w Łęgu widoczne z każdego punktu w panoramie Krakowa. Najbardziej efektownie komponują się z sylwetą Wawelu, kiedy patrzeć ze szczytu kopca Kościuszki. Odpowiedz Link Zgłoś
w.s3 Szkieletor urośnie do 110 metrów! 01.10.09, 14:36 Krakowska 'fiutolandia'.Fiut fiutowi fiuta nie wyfiuta tylko w Krakowie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bartek niech nie ma śladu po szkieletorze ani jego IP: 77.255.83.* 03.02.10, 21:00 odbudowy Odpowiedz Link Zgłoś