Dodaj do ulubionych

Szkieletor urośnie do 110 metrów!

    • helenka17 Przyzwoity projekt Mili Państwo 19.09.08, 14:12
      Nie ma co wybrzydzać.

      H.
    • Gość: ArabskiInwestor Meczet, meczet, meczet, meczet, meczet.... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.09.08, 15:39
      Jakie Empire State Building ?:)))
      To wygląda jak meczet w środku Krakowa.
      • Gość: Minaret Re: Meczet, meczet, meczet, meczet, meczet.... IP: *.devs.futuro.pl 19.09.08, 17:29
        Meczetu to ty chyba nigdy w zyciu nie widzales!!
    • laureion Szkieletor urośnie do 110 metrów! 19.09.08, 15:47
      Co za obrzydliwy obrzydliwy obrzydliwy projekt! Wyglada zupelnie,
      jakby powstal w pracowni jakiegos architekta w Kaliningradzie (nie
      obrazajac nikogo konkretnego). I to w czasach, kiedy jest tyle
      dostepnych materialow do zaczerpniecia inspiracji, no po prostu nie
      moge uwierzyc, ze powstanie u nas taka wioska! Fuj! I ta jakas
      kopula czy Bog wie co na szczycie, no po prostu odlot...

      Pozdrowienia - Architekt
    • Gość: gosc Szkieletor urośnie do 110 metrów! IP: *.ghnet.pl 19.09.08, 16:06
      Dobrze ze ten budynek zostanie przebudowany ale projekt jest
      koszmarny!!!Bardzo archaiczny,stylistyka przypomina obiekty z
      rewolucji przemysłowej, połaczone z monumentalizmem wzietym z PRL,
      tyle teraz dobrej architektury powstaje na świecie a my takiego
      gniota sadzimy.Mam nadzieje ze bedzie to nie bedzie to wybudowane
      bo to poprostu jest brzydkie....
      • Gość: jonasz Re: Szkieletor urośnie do 110 metrów! IP: *.chello.pl 19.09.08, 18:49
        wygląda archaicznie, jak z końca XVIII wieku
    • Gość: sznycel Szkieletor urośnie do 110 metrów! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.09.08, 16:10
      Ten szkielet nie wymaga niczego poza wypełnieniem poziomych podziałów transparentnym szkłem. Doskonała architektura!
      Poza tym budynek nie nawiązuje wysokością do niczego co wokół - 20 metrów w jedną czy w drugą stronę nie zrobi żadnej różnicy dla miasta, które od zawsze bało się wysokości i odstraszało wszystkich inwestorów. Różnicę zrobi natomiast propozycja prof. Kollhoff'a czy jakakolwiek inna podobna próba "upiększania".
    • Gość: x w tescie ze "lukowej nie bedzie, zdjecie ze bedzie IP: *.crowley.pl 19.09.08, 16:15
      czy redaktorzy GW choruja na schozofrenie?
      to pytanie tylko retoryczne bo dla mnie od dawna jest to oczywiste.
    • Gość: x "schodkowa" a nie "lukowa"! umiecie czytac!? IP: *.crowley.pl 19.09.08, 16:18
      "schodkowa" a nie "lukowa"! umiecie czytac!?
      Tak ma to wygladac:
      gdkgroup.pl/main.php?subID=87&disp=
      • Gość: PORAZKA Re: "schodkowa" a nie "lukowa"! umiecie czytac!? IP: *.devs.futuro.pl 19.09.08, 17:35
        schodkowa to pasztet ta o wiele ladniejsza, a te bez kopul to POrazka
        calkowita !!!!
      • Gość: Bob Re: "schodkowa" a nie "lukowa"! umiecie czytac!? IP: *.devs.futuro.pl 19.09.08, 17:41

        ale jaja dali zle zdjecia !!!
        • Gość: x Re: "schodkowa" a nie "lukowa"! umiecie czytac!? IP: *.crowley.pl 19.09.08, 18:25
          Moze celowo dali zle zdjecia. W tekscie napisali ze
          bedzie "schodkowa", ale zdjecia dali z kopula i podpis ze tak to
          bedzie wygladalo:)
          GW w takich chwytach jest niedoscigniona
          • Gość: borewicz Re: "schodkowa" a nie "lukowa"! umiecie czytac!? IP: *.autocom.pl 19.09.08, 20:05
            ale mi nowosc zagladnijcie na glowna strone informacji z krakowa
            mniej wiecej w polowie strony po prawej pod kontaktem do wyborczej
            tam codziennie zdjecie jest inne niz podpis pod nim na czarnym pasku
            zobaczcie sobie !!! a oni chyba sa slepi w tej wyborczej ze tego nie
            widza od dawna

            dzisiaj tam jest fotka jakichs babc na wozkach inwalidzkic ha
            podpisane "studencie zamieszkaj na moscie"
      • Gość: zdumiony student propozycje z linka który umieściłeś są g.ówniane! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.09.08, 20:16
        każda jest gorsza od projektu zaprezentowanego w artykule!

        ja p... gdzie te mośki mają oczy???
        • Gość: M.Budynas A ta? IP: *.ists.pl 26.02.09, 18:00
          miasta.gazeta.pl/krakow/51,97379,5710736.html?i=7
          Ta była ciekawa. Jeśli o mnie chodzi, to mi siada. Tylko może faktycznie, z tym co już stoi wokół trochę by się gryzła ta konstrukcja. Chodzi mi o te najbliższe budynasy.
    • Gość: KR Mądry kompromis - teraz można budować IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.09.08, 16:20
      Projekt wieżowca też jest dobry. GRATULACJE I PODZIĘKOWANIA DLA WSZYSTKICH,
      KTÓRZY DOPROWADZĄ DO JEGO WYBUDOWANIA. Już nie wierzyłem, że to się uda (oby
      nie zapeszyć).
    • Gość: kraków Szkieletor urośnie do 110 metrów! IP: *.chello.pl 19.09.08, 18:39
      czy ja dobrze widzę ze na szczycie będzie gołębnik ??

      to pewnie niemiecka tradycja...
    • Gość: Teqnixi Szkieletor urośnie do 110 metrów! IP: *.chello.pl 19.09.08, 19:08
      Można w Pradze, o wiele bardziej zabytkowej i piękniejszej od Krakowa, można w
      super zabytkowej Barcelonie, w Paryżu, w Rzymie, ale w stolicy całego świata
      Krakowie jak zwykle chcą się zesr... bo budynek będzie wyższy niż 100 m. A może
      poprostu byśmy ewakuowali ludzi, zrzucili parę bombek na miasto i zaczniemy
      potem budować pod ziemią z zakazem wznoszenia czegokolwiek ponad 10 mm na ziemi.
      Będzie takie unikatowe krecie miasto, a konserwator, architekci i reszta
      krytykantów odejdzie na zasłużoną emeryturę
      • Gość: M.Budynas Tak IP: *.ists.pl 26.02.09, 18:25
        Popieram. Jeszcze postawią drugi Pałac Kultury albo Centre Pompidou i już nigdy żaden ingres sie nie uda.
    • Gość: krakus Szkieletor urośnie do 110 metrów! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.09.08, 19:09
      Powinien zostać tak jak jest, to przecież bardzo wymowny pomnik korupcji w
      Krakowie. Zarazem duża oszczędność władz, zawsze to o jeden mniej zamówiony u
      krakowskiego "producenta pomników".
      Ci od szpecenia niech się lepiej wypowiedzą na temat Mac Donalda na ul.
      Floriańskiej. To zapewne ich nie razi? Genialny pomysł nieprawdaż?
      • Gość: teramy Re: Szkieletor urośnie do 110 metrów! IP: 81.219.144.* 19.09.08, 19:49
        Jeszcze z parę lat takich przekomarzań; wyższy-niższy, wyburzyc-
        zostawic, dobudowac inne-nic nie dobudowywac i będziemy miec kolejny
        zabytek (?), co to będą go turyści z całego świata życzenie miec
        oglądac...
    • Gość: UJ Fatalnie! IP: *.ghnet.pl 20.09.08, 16:30
      Fatalnie bedzie wygladal ten budynek! Jezeli juz musi on powstac i
      powstanie, byc moze powinnismy sie zgodzic na cos ultranowoczesnego,
      najwyzszej klasy architekture wspolczensą? Cos, co stanie sie
      wizytkowka Krakowa, jak np. londynska "szyszka". A nie taki
      odgrzewany na sile kotlet! Ten projekt jest fatalny, a szczegolnie
      kopuła!
    • Gość: kierowca Szkieletor - czy on to wytrzyma ? IP: 213.134.160.* 20.09.08, 18:59
      Stoi nagi wiele lat, skąd wiadomo że połowa betonu nie posłużyła do
      budowy domów i willi w całym Krakowie?
      Wolę nie myśleć czym go zastąpiono... to może dupnąć czy nie ?
    • Gość: Jaree Szkieletor urośnie do 110 metrów! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.09.08, 02:17
      Ten Kolhoff to beztalencie. Stawianie takiego postmodernistycznego gluta to
      zbrodnia na mieście. W architekturze tytuł profesora naprawdę nie musi nic
      znaczyć. Stawianie w Krakowie wysokościowców to jak przystosowywanie bolidów
      Formuły 1 na rajd Dakar. Bez sensu.
    • Gość: Ryszard Szkieletor urośnie do 110 metrów! IP: *.nrth.cable.ntl.com 21.09.08, 12:41
      Szanowni Państwo panorame Krakowa szczególnie szpeci
      nie szkieletor lecz kominy Łęgu i kombinatu Sędzimira
      wystarczy popatrzeć z Kopca Kościuszki czy z Wawelu
      by przekonać się że konieczna jest wysoka zabudowa
      by zasłonić te straszydła .Ja widział bym na pograniczu
      Krakowa i Nowej Huty taką super nowoczesną dzielnice
      wieżowców.Dziwne że jakoś bank na Dąbiu nikomu nie
      przeszkadza ! A również jest wysoki.
      Jeżeli nie możecie wybużyć huty,tych kominów kombinatu
      to przynajmniej można to troche zasłonić drapaczami
      chmur i innymi bajerami które w dzisiejszych czasach
      potrafią stworzyć architekci
    • Gość: krzywik Całkowicie wyburzyć! IP: *.ramtel.pl 21.09.08, 21:43
      Powinni go wyburzyć, nie potrzebujemy tu nowoczesności i drapacza chmur,
      Kraków to miasto-zabytek i skansen, dla turystów to atrakcja, nie psujmy tego.
      Pozdrawiam
    • Gość: tomek Szkieletor urośnie do 110 metrów! IP: *.cable.ubr04.nmal.blueyonder.co.uk 22.09.08, 01:47
      a co jest zlego z penisem?
    • Gość: Dyrektor G Szkieletor urośnie do 110 metrów! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.09.08, 12:19
      SZANOWNI PAŃSTWO!
      JAKIEKOLWIEK DOKOŃCZENIE SZKIELETORA JEST LEPSZE OD STANU OBECNEGO, DLATEGO DZIWIĘ SIĘ, ŻE POWSTAŁA W TYM MIEJSCU DYSKUSJA RODEM Z CIEMNOGRODU. NIE PODOBA SIĘ WAM WIEŻA KIRHOLFA? BO JEST PROSTA I SUROWA? GDYBY ZAPROPONOWAŁ COŚ CIEKAWSZEGO TO BYŚCIE DOPIERO JĘCZELI! ALBO JAK BY MIAŁ TAM STANĄĆ OBROTOWY WIEŻOWIEC. CO WAS TO W OGOLE OBCHODZI W JAKI SPOSÓB ZOSTANIE DOKOŃCZONY SZKIELETOR? WY ZA TO PŁACICIE? CZY NIE JEST NAJWAŻNIEJSZE, ŻE ZOSTANIE DOKOŃCZONY?!
      • xegar Czy Wy tak na poważnie z tą odbudową? 22.09.08, 21:37
        Nie wierzę, że rzeczywiście dojdzie do dokończenia "Szkieletora". Jeżeli rzeczywiście ma mieć kształt jak w przedstawionym projekcie, zostanie zburzony i wybudowany na nowo w miejscu obecnego budynku. Tak będzie taniej, łatwiej, szybciej i trwalej. Jako przykład podam wrocławski Poltegor. Oba budynki zostały wzniesione w podobnym czasie, miały podobną wysokość i liczbę pięter. Poltegor został dokończony i funkcjonował przez 20-kilka lat, a jednak go rozebrano, bo:
        - odstęp między piętrami był za mały do ułożenia instalacji niezbędnych dla nowoczesnego biura,
        - aby połączyć ówczesne materiały budowlane z obecnymi, należałoby włożyć wiele pracy w zbadanie ich kompatybilności. Zadanie dobre dla Pracowni Konserwacji Zabytków, ale póki co "Szkieletor" statusu zabytku się nie dorobił (a Poltegor nie zdążył ;-)
        - Poltegor nie był podpiwniczony. Spoczywał na masywnej płycie fundamentowej, która uniemożliwiała budowę jakiejkolwiek podziemnej infrastruktury. Czy "Szkieletor" tez ma taką płytę? Co prawda artykuł wspomina o podziemnym parkingu Szkieletora, ale czy przypadkiem nie pomylono podziemia z przylegającym hangarem? Poltegor w projekcie miał taki parking - obok. Nigdy nie został wybudowany. A na zdjęciach "Szkieletora" go widać.

        W Krakowie bywam tylko czasem, ale "Szkieletora" pamiętam "od zawsze". Nie wiem jak zostanie rozebrany, ale rozebrany zostać musi. Konstrukcja jest w stanie ogólnej erozji i korozji. Nikt rozsądny nie wybuduje czegoś na takiej bazie, bo się wykończy finansowo na późniejszych remontach. Co innego nowy budynek. Najładniejsze na "Szkieletorze" są tylko graffiti (jedyna farba ochronna, jaka mu się dostała...).

        Xe.

        PS. Poltegor rozebrano w pół roku. Współczesna technologia pozwala wybudować podobny biurowiec w czasie zaledwie jakieś 2-3 razy dłuższym. Za dwa lata możecie mieć rzeczywiście ładny budynek, ale z oryginalnego "Szkieletora" niewiele w nim będzie.
        • Gość: Gość Re: Czy Wy tak na poważnie z tą odbudową? IP: *.chello.pl 15.11.08, 20:10
          Szkieletor ma piwnice.
    • Gość: robert0 Szkieletor urośnie do 110 metrów! IP: *.ptr.magnet.ie 26.09.08, 16:23
      szkieletor jest super...kazdy wie wjezdzajac na rondo gdzie jest...a
      to jest najwazniejsze w miescie...powinien zostac oblozony
      materialami czasu terazniejszego i Krakow bedzie mial nastepny
      LandMark...a moze pierwszy ;o)
    • Gość: Dominik Lulewicz Szkieletor urośnie do 110 metrów! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.10.08, 14:43
      Pierwszym i najpoważniejszym błędem było stawianie takiego wysokościowca w
      strefie starej zabudowy, gdzie dominują stylowe kamienice z XIX i pocz. XX w
      oraz międzywojenne wille. Jak na razie bezboleśnie wyburzyć się go nie da,
      więc niech zostanie zagospodarowany i przebudowany, bo lepsze jest to niż
      trwanie w postaci żelbetowego trupa nadającego się tylko na gigantyczny
      billboard niczym b. hotel "Forum". Tylko niech jego nowoczesna szata nie
      upodobni budynku do architektonicznych koszmarów Galerii Krakowskiej czy
      Hotelu "Sheraton".
    • kameas11 Szkieletor urośnie do 110 metrów! 23.10.08, 18:32
      dla mnie to będzie zawsze SZKIELETOR :) nawet jak go nazwiecie
      Empire State Building ...
    • Gość: Pit Szkieletor urośnie do 110 metrów! IP: *.avamex.pl 05.11.08, 09:45
      Przedstawiona koncepcja to kolejny dowód na brak dojrzałości
      architektonicznej wszystkich, którzy decydują o charakterze naszego
      miasta. Przeraża poraz kolejny brak wyobraźni, zaściankowość i chęć
      zachowania i ochroty wszystkiego tego co sprowadza miasto do
      trzeciej ligi architektonicznej europy. Koncepcja budynku wpisuje
      się znakomicie we wsteczny nurt projektowania odtwórczego, a nie
      twórczego podobnie jak projekt modernizacji Placu Szczepańskiego.
      Niestety Ciagle potwierdza się reguła, że dla naszych władz,
      konserwatora zabytków i co gorsza członkow MKUA jedyną wartością
      architektoniczną do zaakceptowania jest odtwórcza, historysująca
      miernota. Zaskakuje też podejście Inwestora - pewnie doszedł do
      wniosku, że lepiej byle co, byle się udało.
    • Gość: krzysztof12 Szkieletor urośnie do 110 metrów! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.08.09, 09:18
      Od trzydziestu lat straszy ten poroniony pomysł architektoniczny. To skandal
      nawet, jak na krakowskie obyczaje. Niewykorzystana działka w tym miejscu
      Krakowa, to miliony stracone bezpowrotnie. Ktoś jest tego winien.Warto wiec
      znaleźć winnego i poszukać odpowiedzi na pytanie, co dalej z ta ruiną. Moim
      zdaniem wysoki wieżowiec nie oszpeciłby miasta bardziej, niż kominy
      elektrociepłowni w Łęgu widoczne z każdego punktu w panoramie Krakowa.
      Najbardziej efektownie komponują się z sylwetą Wawelu, kiedy patrzeć ze
      szczytu kopca Kościuszki.
    • w.s3 Szkieletor urośnie do 110 metrów! 01.10.09, 14:36
      Krakowska 'fiutolandia'.Fiut fiutowi fiuta nie wyfiuta tylko w Krakowie.
    • Gość: bartek niech nie ma śladu po szkieletorze ani jego IP: 77.255.83.* 03.02.10, 21:00
      odbudowy

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka