Dodaj do ulubionych

Betonowy upiór naprzeciw Wawelu

    • Gość: gość Betonowy upiór naprzeciw Wawelu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.10.08, 10:42
      przygnębiający widok...
    • kazimierz111 Ten budynek jest straszny!!!! 07.10.08, 10:47
      Jestem przerażony ignorancją architektów którzy stworzyli ten koszmar. To coś
      w rodzaju bunkra, który powinien by starannie maskowany wysokimi drzewami by
      jego szpetota nie rzucała się w oczy. Absolutnie nie może stac naprzeciw Wawelu.
    • Gość: a10 Betonowy upiór naprzeciw Wawelu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.10.08, 10:52
      Prosiłbym o jakąs lepszą wizualizację. Poza tym wydaje mi sie że
      elewacja budynku jest wypełniona kratami pokrytymi pnączami, które
      zasłonią elewację tworząc zieloną kurtynę /w lecie przynajmniej/.
      Szczerze mówiąc ciągle słyszymy głosy ze fatalny budynek itd. ale w
      koncu co miałoby tam stanąc i jak ma wyglądac idealne dzieło sztuki
      architektonicznej które spodoba sie wszystkim krakusom?
      A neon Poleskiego jest rzeczywiście okropny, i balon przy skałce
      też....
    • Gość: MAX Betonowy upiór naprzeciw Wawelu IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.10.08, 10:53
      Kolejny artykuł na zlecenie ...
      Nic dodac nic ująć ...
      Dziennikarzyna - znawca architektury się znalazł ...
    • Gość: Tomasz KPINY i HAŃBA! IP: 195.95.182.* 07.10.08, 11:00
      BOŻE!!! To już sąkpiny co się w tym mieście dzieje!!! Gdzie jest teraz szanowny pan JANCZYKOWSKI ???? Halo?? Jest Pan tam????!!!!! Byłem ostatnio we Wrocławiu i niestety muszę przyznać, że architektonicznie BIJĘ Kraków na łeb i szyję!!!! :(((
      • Gość: zwierzyniecki teraz zbudowali ten Wroclaw.. IP: *.crowley.pl 07.10.08, 11:28
        ...a ty go ostatnio zobaczyles? och jej.
        no klasa, nie pogadasz.
        • Gość: Tomasz Re: teraz zbudowali ten Wroclaw.. IP: 195.95.182.* 07.10.08, 13:32
          Oh jej! Wcześniej nie miałem okazji.
    • ninsei Betonowy upiór naprzeciw Wawelu 07.10.08, 11:04
      To musi byc jakis podly i ponury zart, zeby zabetonowac tam brzeg Wisly?... Da
      sie zrobic jakis obywatelski protest i zablokowac inwestycje?
    • Gość: Priz Betonowy upiór naprzeciw Wawelu IP: *.bph.pl 07.10.08, 11:12
      Zawsze uważałem, że większość "znakomitych" architektów to imbecyle.
      Tylko takie debilne projekty przekonują decydentów-niearchitektów,
      ktorym trudno powiedzieć, że coś jest po prostu brzydkie by nie
      narazić się na śmiech ze strony owych "znakomitości" świata
      architektury i tym samym nie wyjść na ludzi, którzy na czymś mogą
      się nie znać.
    • Gość: Zorba Betonowy upiór naprzeciw Wawelu IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.10.08, 11:17
      Trudno, jak się wzięło, to trzeba dać.
    • Gość: wojaczek Betonowy upiór naprzeciw Wawelu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.10.08, 11:18
      Skandal!! Czasami po prostu brakuje słów. Ta budka sędziowska oślepiająca
      chińskim neonem była ogromnym ciosem w estetykę miasta a teraz ten kloc, na
      naszych oczach niszczone jest nasze miasto, zdrowia szkoda:(
    • Gość: ala Betonowy upiór naprzeciw Wawelu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.10.08, 11:23
      nie wiem dlaczego,ale chyba koledzy architekci nie psują sobie
      interesów,bo każdy nawet ślepy idiota też chce zarobić,to koleżeńska
      komisja przepycha jego dzieło,bo tylko taki wniosek można wysnuć z
      tych konkursów i wytycznych,nie twierdzę,że wszędzie.
      Ta elewacja frontowa na zdjęciu wygląda jakby wykres-equalizer z
      diod,czy to będzie świecić się i pulsować na czerwono ??
    • Gość: wuj z krakowa Betonowy upiór naprzeciw Wawelu IP: *.adsl.inetia.pl 07.10.08, 11:27
      po prostu nie wierze!!!!!!??!!!
      Boze, zeby tylko ktos znalazl czas i zorganizowal w naszym dziwnym
      miescie odpowiednia akcje spoleczna przeciwko takim wynaturzeniom
      formy architektonicznej, jaka ostatnimi czasy jest faworyzowana
      przez naszych nieszczesnych wlodarzy....
    • drakaina Betonowy upiór naprzeciw Wawelu 07.10.08, 11:33
      A czy ktoś może wyjaśnić jakim cudem coś w ogóle ma się budować na "ochronnym
      pasie zieleni"???? Przecież to już wygląda na jakiś mega przekręt...

      --
      ferengis.blox.pl
      antiquitates.blox.pl
    • billert Betonowy upiór naprzeciw Wawelu 07.10.08, 11:34
      "W swojej opinii napisali tylko, że budynek powinien mieć płaski dach, a jego
      maksymalna wysokość nie może przekraczać wysokości budynków stojących w
      sąsiedztwie." Warto ten schemat oceny zastosować jako pomoc intelektualną dla
      urzędników oceniających wzajemną relację elementów zabudowy wytwórni pasz
      treściwych. Wygląda na to, że po likwidacji planowania przestrzennego w Polsce
      w roku 2003 na rzecz chaosu deweloperskiego, likwidacji ulega również
      architektura na rzecz budownictwa wyspecjalizowanego w budowie naziemnych
      bunkrów antyatomowych. Jak widać bierze się poważnie zarówno Iran, jak i Koreę
      Północną. Może to i dobrze? Bo w razie czego atomowego Jama Smoka nie
      wystarczy a Wawel i tak pójdzie z dymem i wówczas nie będzie już tak niemiło
      kontrastował z koncepcją nowego hotelu.
    • rakunica Krakow nie ma opiekunow 07.10.08, 11:38
      Krakow jest wlasnoscia calej Polski. To nasz zabytek i powinien podlegac
      ochronie co najmniej takiej samej jak parki krajobrazowe czy narodowe. Ktos
      niedlugo wpadnie na pomysl zeby obok Sukiennic postawic Marriota albo
      gigantyczny pawilon handlowy i wladze miasta to zatwierdza. A moze by cos
      okazalego dobudowac na Wawelu? Interes musi sie krecic.

      Poki co, ktos toleruje terrorystow izaraelskich w Krakowie bezkarnie
      terroryzujacych mieszkancow.

      www.polskatimes.pl/gazetakrakowska/stronaglowna/51421,krakow-zamierza-rozbroic-izraelskich-ochroniarzy,id,t.html#material
      Anna Kozlowska
    • Gość: Slts Betonowy upiór naprzeciw Wawelu IP: *.42-79-r.retail.telecomitalia.it 07.10.08, 11:41
      Boże... Jak zobaczyłem projekt to zywo stanełi mi przed oczami osiadle z
      wielkiej płyty. Czyżbyśmy wracali do PRLu? I to jeszcze stawiając takie
      koszmary gdzie popadnie? Godne potępienia...
    • guyritchie to nie zaden upiór! to intrygujący projekt! 07.10.08, 11:47
      zupełnie nie rozumiem gdzie ta upiornosc?
      nawet na tej jednej wizualizacji budynek wyglada intrygujaco.

      a po za tym tekst jest ozdobiony JEDNĄ wizualizacja.
      czyzby innych nie było? a moze sa tylko nie da sie nimi uzasadnic
      tezy artykułu?

      a wiekszosc forumowiczy tak oburzonych,
      na podstawie tego jednego małego rysunku jest w stanie stworzyć
      sobie wyobrazenie całego budynku? nie zartujmy...

      budynek razi bo bedzie surowy beton? bo elewacja kurtynowa?
      Problemem jest jedno... jest AHISTORYCZNY.
      czyli całkiem "współczesny". a to trudne w kraju pseudodworków,
      kraju kolumienek, daszków spadzistych i jaskrawych dachówek
      i bajzlu detalu od lasa do sasa.

      czyzby bak spadzistych daszków, czerwonych dachówek,
      kolumienek, brak historycznego (a wiec sztucznego) detalu tak razi?

      a co szanowne stowarzyszenie sądzi o beznadziejnym dachu na wawelu,
      który wyglada jakby zbudowany był z czerwonych klocków lego?

      pamietam jaką burze wywołał projekt metropolitan na pl.piłsudskiego w warszawie.
      a teraz to nadal jeden z najpiekniejszych bydynków w kraju, idealnie
      proporcjonalny, otwarty na przechodnia, skutecznie przekonywujacy do
      współczesnej architektury.
      gdyby go teraz projektowano to NA PEWNO by nie powstał.
      bo przeciez w tym kraju mozna tylko budowac PSEUDOZABYTKI
      typu pałac saski, zamek ujazdowski, czy katastrofalny ratusz warszawski (chyba
      najbardziej przekonywujacy przykład slepej uliczki w takim mysleniu).

      cały artykul pomstuje na budynek ale nie wskazuje jego wad.
      poza oceniajacymi ogólnikami typu "spychacz" "upiór" i kilkoma deklaracjami
      ideologicznymi np: "wyjatkowy fragment miasta" nie znajdziemy zadnego RZECZOWEGO
      argumentu przeciw budynkowi.

      zamieszczono jedna wizualizacje i na tym zbudowano teze.
      zenujace. i tyle.
      • Gość: i. Re: to nie zaden upiór! to intrygujący projekt! IP: 195.150.48.* 07.10.08, 12:09
        Zgadzam się z Panem.
      • Gość: behemot Re: Pałac KiN tez musiał się wydawać intrygującym IP: *.autocom.pl 07.10.08, 12:28
        ...projektem. Więc to żaden argument.

        Manggha i budynek "Zamkowa" (histerycznie krytykowany przez dr Bogdanowską") pokazał, ze można budowac nowocześnie ale w sposób wpisany w krajobraz.
        Ale jeżeli szacowna MKUA daje nakaz wybudowania obiektu z płaskim dachem (sic!) i "niewyzszych niż otopczenie" to czego mozna się spodziewać?
        Wspomniany przez Ciebie Metropolitan powstał w drodze długich ustaleń, we współpracy "starchitekta" i pierwszoligowej polskiej pracowni. Zresztą jego bezpośrednim sąsiedztwej jest socrealistyczna fasada teatru wielkiego (Pniewski) i klasycystyczne oraz modernistyczne, okazałe kamienice. Oraz soc-modernistyczna Victoria. Tu sąsiedztwem sa malutkie, eklektyczne kamieniczki Dębnik. W tą delikatną, drobnokomórkową zabudowę kolejny juz "artysta" wtyka wielki, masywny budynek o prostopadłościennej bryle - tym razem o rytmicznej elewacji, jeszcze podkreślającej jego masywność....
      • Gość: Rainzug Ja wiem że to sprawa gustu ale! IP: *.adsl.inetia.pl 07.10.08, 18:04
        Jeśli to wam się podoba to znaczy że wszystko może się podobać, i nie można się
        sprzeciwiać żadnemu projektowi....
        Dla mnie to gó... w najgorszym wydaniu, nie będę udawać że jestem znawcą (może
        to jest nawet tkz nowoczesna architektura),ale komunistyczne blokowiska też były
        kiedyś krzykiem mody i co....
        Prostokątne betonowe bezduszne tyle o tym budynku, średniowieczni architekci
        wstydziliby się takiego projektu, ale cóż "liczy się rozwój"..... Ludzie
        uwsteczniają się już od dłuższego czasu
      • Gość: mimero do richie guya IP: 82.177.125.* 07.10.08, 22:20
        "intrygujący" - ładne kurna słowo.. a skądże to, z jakiego
        arcytektonicznego magazynku wzięte? "Dialog starego z
        nowym".."twórczy, Panie, dialog", "wpisywanie się w starą
        tkankę"..Znamy tę nowomowę kolesiów, wystarczy bele-jaki-
        numer "Arcytektury i Bezsensu" - nic nowego! A pomyśleć, że kiedyś
        architekci mieli klasę, i wyobraźnię, i wyczucie, i poczucie skali i
        kontekstu...Teraz zostało im tylko wyczucie kasy, tacy się kurska
        finansochłonni zrobili - ot, i wyjasnienie zagadki...żałosne
        dopatrywanie się estetycznego sensu i poszukiwanie "intrygujących"
        przymiotników w tym gniocie jest bardzo rozpaczliwie...ha, żałosne!
      • Gość: ania Re: to nie zaden upiór! to intrygujący projekt! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.10.08, 08:41
        nie twierdzę,że jest upiorny i że trzeba budować same zabytki,bo
        nie wiem,co tam stoi w okolicy,ze wszystkich stron,po drugie proste
        też bywa piękne,tylko trzeba umieć zrobić dobre proporcje bryły,
        optyczną lekkość i ważne są różne detale,których na tak małym rysun-
        ku nie widać,no i kolor w realizacji,który żle zaplanowany łamie
        całą konstrukcję,czasami tak pięknie wyglądającą na rysunku.
    • Gość: Finwal Miejska Komisjo Architektoniczno- IP: *.chello.pl 07.10.08, 11:49
      Urbanistyczna i ty prof. Wacławie Celadynie nie idźcie tą drogą!
      • Gość: Dlaczego Re: Miejska Komisjo Architektoniczno- IP: *.chello.pl 07.10.08, 12:34
        Dlaczego w MKUA zasiadają architekci którzy pracują dla firm
        deweloperskich? To jest jeszcze większe bagno niz PZPN.
    • carpaccio4 nie ma sięco dziwić 07.10.08, 11:54
      to miasto do którego zawitał raś z jakiejś wsi strugając mieszczanina.
      wystarczy aby przełknąć każdą potwarz i nie podskakiwać.
    • Gość: BOB W Warszawie juz zepsuli widok na Teatr Narodowy... IP: 81.210.48.* 07.10.08, 11:59
      ... cudnym biurowcem w ksztalcie kupy, teraz napaskudza w Krakowie. Co za ludzie
      rzadza tym krajem? Kto ich wybiera i dlaczego to wiekszosc spoleczenstwa?...
      szkoda gadac
    • Gość: JA Betonowy upiór naprzeciw Wawelu IP: *.chello.pl 07.10.08, 11:59
      Komuś musiało bardzo zależeć żeby taki proejkt przeszedł, pytanie
      tylko komu i ile w stanie był "zapłacic" za realizacje jego właśnie
      pomysłu.
    • Gość: Malaga Słodzki Wawel... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.10.08, 11:59
      Kasztanki, Tiki-Taki i robaki...
    • sobekx Intrygujący fajny projekt 07.10.08, 12:06
      Wygląda na to, że producenci Prison Breaka tną koszty i następna
      seria będzie u nas. Fajowo! A sam budynek intrygujący, zrywający z
      natrętną historycznością Krakowa. Mieszkańcy z pewnością poczują
      sporą ulgę bo na pewno ciężko im żyje się przy takej nachalności
      historii. W końcu żyjemy tu i teraz. Milsze będą też spacery
      mieszkańców i turystów w gorące dni, budynek zapewni sporą dawkę
      orzeźwiającego cienia. Brawa dla autorów!
    • Gość: Były Krakus Betonowy upiór naprzeciw Wawelu IP: *.cust.tele2.lu 07.10.08, 12:08
      Są miejsca gdzie nie należy budować gniotów jak to nazwał autor
      artykułu. Takie budynki powinno się wysyłać na marsa wraz z ich
      autorami którzy nie rozrużniają miejsc " Swiętych dla mieszkańców
      miasta, a takim bezwzględnie są bulwary wiślane w Krakowie.
      Miejsce to powinno zostać wizytówką miasta delikatnie i estetycznie
      łączyć starą architektórę Kazimierza i Starego Miasta z nowoczesnym
      wyglądem (co spełnia Mangha)
      • Gość: bywalec szczególnie architektórę... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.10.08, 12:11
    • Gość: Developer chrzanić zabytki, liczy sie rozwoj IP: 151.193.120.* 07.10.08, 12:11
      .
    • Gość: Kc tecza na Kazimierzu IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.10.08, 12:34

      ktos wie gdzie jest forum dotyczace samowolki na Kazimierzu knajpy Taawa? mam
      żądze sie wypowiedziec!

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka