Gość: gość Betonowy upiór naprzeciw Wawelu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.10.08, 10:42 przygnębiający widok... Odpowiedz Link Zgłoś
kazimierz111 Ten budynek jest straszny!!!! 07.10.08, 10:47 Jestem przerażony ignorancją architektów którzy stworzyli ten koszmar. To coś w rodzaju bunkra, który powinien by starannie maskowany wysokimi drzewami by jego szpetota nie rzucała się w oczy. Absolutnie nie może stac naprzeciw Wawelu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: a10 Betonowy upiór naprzeciw Wawelu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.10.08, 10:52 Prosiłbym o jakąs lepszą wizualizację. Poza tym wydaje mi sie że elewacja budynku jest wypełniona kratami pokrytymi pnączami, które zasłonią elewację tworząc zieloną kurtynę /w lecie przynajmniej/. Szczerze mówiąc ciągle słyszymy głosy ze fatalny budynek itd. ale w koncu co miałoby tam stanąc i jak ma wyglądac idealne dzieło sztuki architektonicznej które spodoba sie wszystkim krakusom? A neon Poleskiego jest rzeczywiście okropny, i balon przy skałce też.... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: MAX Betonowy upiór naprzeciw Wawelu IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.10.08, 10:53 Kolejny artykuł na zlecenie ... Nic dodac nic ująć ... Dziennikarzyna - znawca architektury się znalazł ... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Tomasz KPINY i HAŃBA! IP: 195.95.182.* 07.10.08, 11:00 BOŻE!!! To już sąkpiny co się w tym mieście dzieje!!! Gdzie jest teraz szanowny pan JANCZYKOWSKI ???? Halo?? Jest Pan tam????!!!!! Byłem ostatnio we Wrocławiu i niestety muszę przyznać, że architektonicznie BIJĘ Kraków na łeb i szyję!!!! :((( Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zwierzyniecki teraz zbudowali ten Wroclaw.. IP: *.crowley.pl 07.10.08, 11:28 ...a ty go ostatnio zobaczyles? och jej. no klasa, nie pogadasz. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Tomasz Re: teraz zbudowali ten Wroclaw.. IP: 195.95.182.* 07.10.08, 13:32 Oh jej! Wcześniej nie miałem okazji. Odpowiedz Link Zgłoś
ninsei Betonowy upiór naprzeciw Wawelu 07.10.08, 11:04 To musi byc jakis podly i ponury zart, zeby zabetonowac tam brzeg Wisly?... Da sie zrobic jakis obywatelski protest i zablokowac inwestycje? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Priz Betonowy upiór naprzeciw Wawelu IP: *.bph.pl 07.10.08, 11:12 Zawsze uważałem, że większość "znakomitych" architektów to imbecyle. Tylko takie debilne projekty przekonują decydentów-niearchitektów, ktorym trudno powiedzieć, że coś jest po prostu brzydkie by nie narazić się na śmiech ze strony owych "znakomitości" świata architektury i tym samym nie wyjść na ludzi, którzy na czymś mogą się nie znać. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Zorba Betonowy upiór naprzeciw Wawelu IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.10.08, 11:17 Trudno, jak się wzięło, to trzeba dać. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wojaczek Betonowy upiór naprzeciw Wawelu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.10.08, 11:18 Skandal!! Czasami po prostu brakuje słów. Ta budka sędziowska oślepiająca chińskim neonem była ogromnym ciosem w estetykę miasta a teraz ten kloc, na naszych oczach niszczone jest nasze miasto, zdrowia szkoda:( Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ala Betonowy upiór naprzeciw Wawelu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.10.08, 11:23 nie wiem dlaczego,ale chyba koledzy architekci nie psują sobie interesów,bo każdy nawet ślepy idiota też chce zarobić,to koleżeńska komisja przepycha jego dzieło,bo tylko taki wniosek można wysnuć z tych konkursów i wytycznych,nie twierdzę,że wszędzie. Ta elewacja frontowa na zdjęciu wygląda jakby wykres-equalizer z diod,czy to będzie świecić się i pulsować na czerwono ?? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wuj z krakowa Betonowy upiór naprzeciw Wawelu IP: *.adsl.inetia.pl 07.10.08, 11:27 po prostu nie wierze!!!!!!??!!! Boze, zeby tylko ktos znalazl czas i zorganizowal w naszym dziwnym miescie odpowiednia akcje spoleczna przeciwko takim wynaturzeniom formy architektonicznej, jaka ostatnimi czasy jest faworyzowana przez naszych nieszczesnych wlodarzy.... Odpowiedz Link Zgłoś
drakaina Betonowy upiór naprzeciw Wawelu 07.10.08, 11:33 A czy ktoś może wyjaśnić jakim cudem coś w ogóle ma się budować na "ochronnym pasie zieleni"???? Przecież to już wygląda na jakiś mega przekręt... -- ferengis.blox.pl antiquitates.blox.pl Odpowiedz Link Zgłoś
billert Betonowy upiór naprzeciw Wawelu 07.10.08, 11:34 "W swojej opinii napisali tylko, że budynek powinien mieć płaski dach, a jego maksymalna wysokość nie może przekraczać wysokości budynków stojących w sąsiedztwie." Warto ten schemat oceny zastosować jako pomoc intelektualną dla urzędników oceniających wzajemną relację elementów zabudowy wytwórni pasz treściwych. Wygląda na to, że po likwidacji planowania przestrzennego w Polsce w roku 2003 na rzecz chaosu deweloperskiego, likwidacji ulega również architektura na rzecz budownictwa wyspecjalizowanego w budowie naziemnych bunkrów antyatomowych. Jak widać bierze się poważnie zarówno Iran, jak i Koreę Północną. Może to i dobrze? Bo w razie czego atomowego Jama Smoka nie wystarczy a Wawel i tak pójdzie z dymem i wówczas nie będzie już tak niemiło kontrastował z koncepcją nowego hotelu. Odpowiedz Link Zgłoś
rakunica Krakow nie ma opiekunow 07.10.08, 11:38 Krakow jest wlasnoscia calej Polski. To nasz zabytek i powinien podlegac ochronie co najmniej takiej samej jak parki krajobrazowe czy narodowe. Ktos niedlugo wpadnie na pomysl zeby obok Sukiennic postawic Marriota albo gigantyczny pawilon handlowy i wladze miasta to zatwierdza. A moze by cos okazalego dobudowac na Wawelu? Interes musi sie krecic. Poki co, ktos toleruje terrorystow izaraelskich w Krakowie bezkarnie terroryzujacych mieszkancow. www.polskatimes.pl/gazetakrakowska/stronaglowna/51421,krakow-zamierza-rozbroic-izraelskich-ochroniarzy,id,t.html#material Anna Kozlowska Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Slts Betonowy upiór naprzeciw Wawelu IP: *.42-79-r.retail.telecomitalia.it 07.10.08, 11:41 Boże... Jak zobaczyłem projekt to zywo stanełi mi przed oczami osiadle z wielkiej płyty. Czyżbyśmy wracali do PRLu? I to jeszcze stawiając takie koszmary gdzie popadnie? Godne potępienia... Odpowiedz Link Zgłoś
guyritchie to nie zaden upiór! to intrygujący projekt! 07.10.08, 11:47 zupełnie nie rozumiem gdzie ta upiornosc? nawet na tej jednej wizualizacji budynek wyglada intrygujaco. a po za tym tekst jest ozdobiony JEDNĄ wizualizacja. czyzby innych nie było? a moze sa tylko nie da sie nimi uzasadnic tezy artykułu? a wiekszosc forumowiczy tak oburzonych, na podstawie tego jednego małego rysunku jest w stanie stworzyć sobie wyobrazenie całego budynku? nie zartujmy... budynek razi bo bedzie surowy beton? bo elewacja kurtynowa? Problemem jest jedno... jest AHISTORYCZNY. czyli całkiem "współczesny". a to trudne w kraju pseudodworków, kraju kolumienek, daszków spadzistych i jaskrawych dachówek i bajzlu detalu od lasa do sasa. czyzby bak spadzistych daszków, czerwonych dachówek, kolumienek, brak historycznego (a wiec sztucznego) detalu tak razi? a co szanowne stowarzyszenie sądzi o beznadziejnym dachu na wawelu, który wyglada jakby zbudowany był z czerwonych klocków lego? pamietam jaką burze wywołał projekt metropolitan na pl.piłsudskiego w warszawie. a teraz to nadal jeden z najpiekniejszych bydynków w kraju, idealnie proporcjonalny, otwarty na przechodnia, skutecznie przekonywujacy do współczesnej architektury. gdyby go teraz projektowano to NA PEWNO by nie powstał. bo przeciez w tym kraju mozna tylko budowac PSEUDOZABYTKI typu pałac saski, zamek ujazdowski, czy katastrofalny ratusz warszawski (chyba najbardziej przekonywujacy przykład slepej uliczki w takim mysleniu). cały artykul pomstuje na budynek ale nie wskazuje jego wad. poza oceniajacymi ogólnikami typu "spychacz" "upiór" i kilkoma deklaracjami ideologicznymi np: "wyjatkowy fragment miasta" nie znajdziemy zadnego RZECZOWEGO argumentu przeciw budynkowi. zamieszczono jedna wizualizacje i na tym zbudowano teze. zenujace. i tyle. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: i. Re: to nie zaden upiór! to intrygujący projekt! IP: 195.150.48.* 07.10.08, 12:09 Zgadzam się z Panem. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: behemot Re: Pałac KiN tez musiał się wydawać intrygującym IP: *.autocom.pl 07.10.08, 12:28 ...projektem. Więc to żaden argument. Manggha i budynek "Zamkowa" (histerycznie krytykowany przez dr Bogdanowską") pokazał, ze można budowac nowocześnie ale w sposób wpisany w krajobraz. Ale jeżeli szacowna MKUA daje nakaz wybudowania obiektu z płaskim dachem (sic!) i "niewyzszych niż otopczenie" to czego mozna się spodziewać? Wspomniany przez Ciebie Metropolitan powstał w drodze długich ustaleń, we współpracy "starchitekta" i pierwszoligowej polskiej pracowni. Zresztą jego bezpośrednim sąsiedztwej jest socrealistyczna fasada teatru wielkiego (Pniewski) i klasycystyczne oraz modernistyczne, okazałe kamienice. Oraz soc-modernistyczna Victoria. Tu sąsiedztwem sa malutkie, eklektyczne kamieniczki Dębnik. W tą delikatną, drobnokomórkową zabudowę kolejny juz "artysta" wtyka wielki, masywny budynek o prostopadłościennej bryle - tym razem o rytmicznej elewacji, jeszcze podkreślającej jego masywność.... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Rainzug Ja wiem że to sprawa gustu ale! IP: *.adsl.inetia.pl 07.10.08, 18:04 Jeśli to wam się podoba to znaczy że wszystko może się podobać, i nie można się sprzeciwiać żadnemu projektowi.... Dla mnie to gó... w najgorszym wydaniu, nie będę udawać że jestem znawcą (może to jest nawet tkz nowoczesna architektura),ale komunistyczne blokowiska też były kiedyś krzykiem mody i co.... Prostokątne betonowe bezduszne tyle o tym budynku, średniowieczni architekci wstydziliby się takiego projektu, ale cóż "liczy się rozwój"..... Ludzie uwsteczniają się już od dłuższego czasu Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mimero do richie guya IP: 82.177.125.* 07.10.08, 22:20 "intrygujący" - ładne kurna słowo.. a skądże to, z jakiego arcytektonicznego magazynku wzięte? "Dialog starego z nowym".."twórczy, Panie, dialog", "wpisywanie się w starą tkankę"..Znamy tę nowomowę kolesiów, wystarczy bele-jaki- numer "Arcytektury i Bezsensu" - nic nowego! A pomyśleć, że kiedyś architekci mieli klasę, i wyobraźnię, i wyczucie, i poczucie skali i kontekstu...Teraz zostało im tylko wyczucie kasy, tacy się kurska finansochłonni zrobili - ot, i wyjasnienie zagadki...żałosne dopatrywanie się estetycznego sensu i poszukiwanie "intrygujących" przymiotników w tym gniocie jest bardzo rozpaczliwie...ha, żałosne! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ania Re: to nie zaden upiór! to intrygujący projekt! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.10.08, 08:41 nie twierdzę,że jest upiorny i że trzeba budować same zabytki,bo nie wiem,co tam stoi w okolicy,ze wszystkich stron,po drugie proste też bywa piękne,tylko trzeba umieć zrobić dobre proporcje bryły, optyczną lekkość i ważne są różne detale,których na tak małym rysun- ku nie widać,no i kolor w realizacji,który żle zaplanowany łamie całą konstrukcję,czasami tak pięknie wyglądającą na rysunku. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Finwal Miejska Komisjo Architektoniczno- IP: *.chello.pl 07.10.08, 11:49 Urbanistyczna i ty prof. Wacławie Celadynie nie idźcie tą drogą! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Dlaczego Re: Miejska Komisjo Architektoniczno- IP: *.chello.pl 07.10.08, 12:34 Dlaczego w MKUA zasiadają architekci którzy pracują dla firm deweloperskich? To jest jeszcze większe bagno niz PZPN. Odpowiedz Link Zgłoś
carpaccio4 nie ma sięco dziwić 07.10.08, 11:54 to miasto do którego zawitał raś z jakiejś wsi strugając mieszczanina. wystarczy aby przełknąć każdą potwarz i nie podskakiwać. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: BOB W Warszawie juz zepsuli widok na Teatr Narodowy... IP: 81.210.48.* 07.10.08, 11:59 ... cudnym biurowcem w ksztalcie kupy, teraz napaskudza w Krakowie. Co za ludzie rzadza tym krajem? Kto ich wybiera i dlaczego to wiekszosc spoleczenstwa?... szkoda gadac Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: JA Betonowy upiór naprzeciw Wawelu IP: *.chello.pl 07.10.08, 11:59 Komuś musiało bardzo zależeć żeby taki proejkt przeszedł, pytanie tylko komu i ile w stanie był "zapłacic" za realizacje jego właśnie pomysłu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Malaga Słodzki Wawel... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.10.08, 11:59 Kasztanki, Tiki-Taki i robaki... Odpowiedz Link Zgłoś
sobekx Intrygujący fajny projekt 07.10.08, 12:06 Wygląda na to, że producenci Prison Breaka tną koszty i następna seria będzie u nas. Fajowo! A sam budynek intrygujący, zrywający z natrętną historycznością Krakowa. Mieszkańcy z pewnością poczują sporą ulgę bo na pewno ciężko im żyje się przy takej nachalności historii. W końcu żyjemy tu i teraz. Milsze będą też spacery mieszkańców i turystów w gorące dni, budynek zapewni sporą dawkę orzeźwiającego cienia. Brawa dla autorów! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Były Krakus Betonowy upiór naprzeciw Wawelu IP: *.cust.tele2.lu 07.10.08, 12:08 Są miejsca gdzie nie należy budować gniotów jak to nazwał autor artykułu. Takie budynki powinno się wysyłać na marsa wraz z ich autorami którzy nie rozrużniają miejsc " Swiętych dla mieszkańców miasta, a takim bezwzględnie są bulwary wiślane w Krakowie. Miejsce to powinno zostać wizytówką miasta delikatnie i estetycznie łączyć starą architektórę Kazimierza i Starego Miasta z nowoczesnym wyglądem (co spełnia Mangha) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bywalec szczególnie architektórę... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.10.08, 12:11 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Developer chrzanić zabytki, liczy sie rozwoj IP: 151.193.120.* 07.10.08, 12:11 . Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kc tecza na Kazimierzu IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.10.08, 12:34 ktos wie gdzie jest forum dotyczace samowolki na Kazimierzu knajpy Taawa? mam żądze sie wypowiedziec! Odpowiedz Link Zgłoś